Latvijas basketbolists Mārcis Šteinbergs otrdien guva divus punktus Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas ceturtdaļfināla atbildes spēlē, Manrezas "Baxi" komandai iekļūstot pusfinālā.

Manrezas vienība viesos ar rezultātu 91:89 (22:23, 28:19, 19:23, 22:24) uzvarēja Malagas "Unicaja", sērijā līdz divām uzvarām gūstot virsroku ar 2-0.

Pusfinālā "Baxi" tiksies ar Klužas-Napokas "U-Banca Transilvania" vai Ludvigsburgas "MHP Riesen", šajā pārī pirmajā spēlē uzvarēja Rumānijas klubs. Otrā pusfinālā spēkosies Holonas "Hapoel" un Tenerifes "Lenovo".

Šteinbergs otrdien laukumā pavadīja septiņas minūtes un 31 sekundi, grozā raidot savu vienīgo divpunktu metienu, bet viņa izpildītais tālmetiens savu mērķi nesasniedza. Vēl latvietis divreiz pārkāpa noteikumus, tika pie viena efektivitātes koeficienta punkta un negatīva +/- rādītāja (-9).

Uzvarētājiem ar 24 punktiem rezultatīvākais bija Čima Moneke, bet pusfinālā komandu ieveda Džo Tomasona pēdējās sekundes metiens. "Unicaja" komandai 21 punktu guva Honatans Bareiro.

Uzvarētājs finālčetrinieka turnīrā tiks noskaidrots Spānijas pilsētā Bilbao no 6. līdz 8.maijam.

Regulārajā turnīrā 32 komandas sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Apakšgrupu uzvarētājas uzreiz nodrošināja vietu otrajā posmā, kur tām pievienojās vēl astoņas vienības, kas tika noskaidrotas "play-in" sērijās starp grupu otro un trešo vietu ieņēmušajām komandām.

"VEF Rīga" tika līdz "play-in" kārtai, kur divās spēlēs zaudēja Francijas klubam Dižonas JDA.

Pērn maijā Ņižņijnovgorodā notikušajā finālastoņnieka turnīrā triumfēja Spānijas klubs Burgosas "San Pablo".