Piektdien tika atklāta atjaunotā Latvijas kausa izcīņa basketbolā, BK "Cēsis"/"Cēsu Sporta skola" izbraukum`a pieveicot "Krāslavas" basketbolistus, ziņo Latvijas Basketbola savienība (LBS)>

Rezultāta svārstības gandrīz 40 punktu amplitūdā – Latvijas kausa izcīņas pirmā spēle pārmaiņus ļāva priecāties abu komandu atbalstītājiem, tomēr beigās smaidīja cēsnieki. BK "Cēsis"/"Cēsu sporta skola" izbraukumā Krāslavā uzvarēja ar rezultātu 91:77, ieliekot pamatu panākumam divu spēļu summā.

Atbildes mačs notiks 24. septembrī Cēsīs, bet sestdien, sestdien, 19. septembrī, plkst. 17 sāksies divi mači – pie Reģionālās līgas komandas Rugājos viesosies Maksibasketbola čempionāta pārstāvji "Garkalnes runči" (tiešraide LBS "YouTube" kontā), bet "Ramirent" Nacionālās līgas komanda "Liepāja/LSSS" uzņems Reģionālās līgas Rietumu zonas uzvarētājus Iecavas "Dartija".

BK "Krāslava"/Sporta skola – BK "Cēsis"/Cēsu Sporta skola 77:91 (34:15, 46:46, 62:63)

Pēc 26 gadu pārtraukuma atjaunoto Latvijas kausa izcīņu ievadīja enerģiska atklāšanas ceremonija, kurā piedalījās Krāslavas domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks, LBS prezidents Raimonds Vējonis un Latvijas basketbola līgu direktors Kristaps Janičenoks.

Pirmās spēles sākums atgādināja, ka kausa izcīņa neatzīst favorītus – pērn LBL3 Austrumos tikai 9. vietā finišējusī Krāslavas komanda pret vicečempioniem cēsniekiem pirmā puslaika vidū sasniedza 19 punktu pārsvaru (34:15). Tomēr visai spēlei līderu jaudas nepietika, savukārt Cēsu basketbolisti aizvien labāk adaptējās un jau līdz lielajam pārtraukumam atjaunoja līdzsvaru. Punkts punktā cīņa ritēja līdz 30. minūtei, bet pēdējās desmit minūtēs viesi ieguva stabilu pārsvaru.

Uzvarētāji komanda pārspēja pretiniekus cīņā pie groziem (atlēkušās bumbas 59-71), kā arī biežāk nopelnīja iespējas mest sodus (14/27 - 30/43).

Cēsu vienībai Elvis Saulītis guva 20 punktus un izcīnīja 14 bumbas, Didzis Mališevs 16+10, Reinis Rudzītis – 16 punktus.

Krāslavas vienībai Rolands Nārķis guva 22 punktus, Gustavs Mellenbergs guva 20 punktus un izcīnīja 18 bumbas.

Šī pāra uzvarētāji 2. kārtā spēlēs ar OC "Limbaži" vienību.

19. septembrī plkst.17 Rugāju SC – "Garkalnes runči" tiešraide LBS "YouTube".

Rugāju komanda pērn sasniedza personisko rekordu, LBL3 ieņemot 5. vietu Austrumu zonas pamatturnīrā. Diemžēl Covid-19 dēļ izpalika iespēja izbaudīt izslēgšanas spēļu garšu, ko rugājieši cer izbaudīt kausa izcīņas spēlēs.

"Papildinājumu neesam meklējuši, gribam. Lai iespēju spēlēt kausa izcīņā izmanto savējie," saka komandas galvenais treneris Lauris Krēmers. "Vasarā spēlētāji trenējās individuāli un piedalījās Gulbenes vasaras līgā, kur spēles notika formātā 4x4. Kopš augusta vidus atsākām komandas treniņus, tikko aizvadījām pārbaudes spēli ar Rēzeknes komandu. Ažiotāža ap mūsu divcīņu ir liela – Rugājos tas būs liels notikums."

"Garkalnes runči" pērn kļuva par Maksibasketbola līgas čempioniem vecuma grupā 40+. Līdzdalība kausa izcīņā nozīmē, ka lielā basketbola apritē atgriežas tādi savulaik Latvijas Basketbola līgā paliekošas pēdas atstājuši spēlētāji kā Andis Pogiņš, Māris Citskovskis un Normunds Feierbergs, pasaules eksčempions strītbolā Raimonds Fūrmanis, bet skaļākais vārds "runču" pieteikumā, protams, ir Kaspars Kambala. Galvenās trenera amatā debitēs LBL pirmās sezonas čempions Uldis Valneris.

19. septembrī plkst.17 BK "Liepāja"/LSSS – Iecavas "Dartija"

Liepājnieku jaunajai maiņai vērtīga iespēja pārbaudīt spēkus pret Reģionālās līgas tradicionālajiem favorītiem.

Iecavas "Dartija" ir viena Reģionālās līgas no stabilākajām vērtībām. LBL 3. divīzijā pirmā vieta izcīnīta 2013., 2015. un 2016. gadā, bet pērn "Dartija" finišēja Rietumu zonas tabulas galvgalī.

Ceturtais pāris cīņā iesaistīsies trešdien, 23. septembrī, kad basketbola skolas "Rīga" izlase "Daugavas" sporta namā uzņems Tukuma vienību. Pirmajā kārtā uzvarētājus noteiks divu spēļu summā.