Latvijas sieviešu basketbola klubs "TTT Rīga" otrdien piedzīvoja zaudējumu Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas spēlē Monpeljē, kur vienība piekāpās vietējai BLMA komandai.

TTT komanda pretiniecēm zaudēja ar rezultātu 53:64 (15:21, 6:17, 21:13, 12:12).

Viešņu labā 19 punktus guva Ieva Pulvere, ar 11 punktiem atzīmējās Džesmina Tomasa, bet deviņus punktus pievienoja 17 gadus vecā Luīze Anna Sila, kura nupat tika pirmo reizi izsaukta uz Latvijas izlasi. Uzvarētāju labā 15 punktus un 11 atlēkušās bumbas sakrāja Heilija Pītersa.

Latvijas komandas cerības uz uzvaru daļēji sagandēja nerezultatīvs pirmais puslaiks. BLMA komanda pirmajās piecās minūtēs attīstīja 0:11 pārsvaru. To ātri gan izdevās sadeldēt pēc diviem Pulveres tālmetieniem, bet tuvāk par četru punktu deficītu TTT nepietuvojās.

Turklāt TTT vienībai atlika visu spēli aizvadīt no iedzinēju pozīcijām, jo līdzīgs "sausuma" periods tika piedzīvots otrajā ceturtdaļā, kad rīdzinieces punktus neguva teju četras minūtes – rezultāts kļuva 15:30. Otrās desmitminūtes laikā tika realizēti tikai divi tālmetieni, bet pirmajā puslaikā kopā 18 no 21 sakrātā punkta tika gūti ar trīspunktniekiem.

Otrā puslaika ievadā deficīts uz brīdi jau sasniedza 18 punktus, taču tūlīt pat divus ātrus grozus guva Sila un Tomasa. Jaunā basketboliste ceturtdaļas izskaņā izcēlās ar vēl pieciem punktiem, ļaujot Rīgas komandai pietuvoties līdz rezultātam 42:51.

Veiksmīgāks sniegums aizsardzībā ievērojami apgrūtināja dzīvi BLMA vienībai. Tas ļāva TTT divreiz pēdējo desmit minūšu laikā pietuvoties līdz sešu punktu deficītam, bet nepilnas divas minūtes līdz spēles beigām jau panākt 52:57. Nelaikā gan nāca piektā Tomasas kļūda, pēc kuras Francijas komanda izcēlās ar diviem punktiem ātrajā uzbrukumā. Rīdziniecēm pietuvoties vairs nebija pa spēkam.

TTT komanda ar divām uzvarām piecās spēlēs ieņem piekto vietu A apakšgrupā, savukārt BLMA ar trim panākumiem pakāpusies uz trešo pozīciju. Rīdzinieces nākamo spēli aizvadīs pēc nacionālo izlašu pārtraukuma, 24. novembrī Rīgā uzņemot Prāgas USK basketbolistes.

FIBA Eirolīgas sacensības norit divās apakšgrupās, kurās ir pa astoņām komandām. Četras spēcīgākās vienības sasniegs ceturtdaļfinālu, bet abu grupu piektās un sestās vietas īpašnieces sezonu turpinās FIBA Eiropas kausā.