'VEF Rīga' Čempionu līgas 'play-in' pirmajā mačā Dižonā zaudē aizraujošā galotnē

Latvijas basketbola klubs "VEF Rīga" otrdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas 'play-in' kārtas pirmajā mačā ar rezultātu 77:84 izbraukumā piekāpās Dižonas JDA ("JDA Dijon") komandai no Francijas.

Rīgas un Dižonas komandas pārspēlēs jeb "play-in" kārtā spēkojas par vietu Čempionu līgas otrajā kārtā. Pēc uzvaras pirmajā spēlē Dižona izvirzījās vadībā sērijā līdz divām uzvarām.

"VEF Rīga" labā rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Artis Ate, 15 punktus guva Māris Gulbis, bet pa 11 punktiem savāca Anrijs Miška un Iļja Gromovs, kuram arī astoņas atlēkušās bumbas. 19 punktus mājiniekiem guva Deivids Holstons, 18 punkti un 10 atlēkušās bumbas Gevinam Veiram, bet 14 punktus guva Čeiss Simons.

Rīdzinieki spēli iesāka teicami, izvirzoties vadībā ar 9:0. Spēles pirmajā daļā Dižonas basketbolisti tā arī nespēja izvirzīties vadībā, viņi samazināja deficītu, bet otrajā ceturtdaļā "VEF Rīga" atjaunoja drošāku pārsvaru, panākot rezultātu 30:20. Tad mājinieki, pateicoties Holstona teicamajam sniegumam uzbrukumā, veica izrāvienu un pārņēma vadību. Puslaika pārtraukumā Dižonai bija trīs punktu pārsvars (39:36).

Otrajā puslaikā Latvijas kluba spēlētāji atbildēja uz visiem mājinieku centieniem veikt izrāvienu un droši noslēgt spēli. Pēdējā ceturtdaļā pēc 8:0 izrāviena "VEF Rīga" panāca rezultātu 77:78, bet mača uzvarētājs tika noskaidrots galotnē, un svarīgos brīžos Veirs izcīnīja bumbu uzbrukumā un guva svarīgus punktus. Dramatiskā izskaņā rīdzinieki punktus vairs neguva.

Abas komandas 11. janvārī "Arēnā Rīga" aizvadīs otro sērijas spēli.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

FIBA Čempionu līgas ‘play-in’ kārta: VEF Rīga – Dižonas JDA
"VEF Rīga" - Dižonas JDA 77:84. Spēle noslēgusies
77:84"VEF Rīga" izspēlēja teicamu uzbrukumu, bet Ate netrāpīja tālmetienu. Svarīgā uzbrukumā Veirs atkal savāca bumbu un guva divus punktus. Viņš nerealizēja nopelnīto soda metienu. 7,1 sekundi pirms mača beigām Kellijs pēc Holstona pārtvertās bumbas satricināja grozu.
77:80Dižonas komandas spēlētājs Veirs savāca atlēkušo bumbu, lai arī apkārt bija četri Rīgas kluba spēlētāji. Viņš nopelnīja soda metienus un trāpīja abus.
77:78Ate pārtvēra bumbu un pretuzbrukumā guva divus punktus. 8:0 izrāviens VEF komandai.
75:78Ate savāca atlēkušo bumbu un izprovocēja divus soda metienus, un viņš bija precīzs abos metienos. Savukārt brīdi pēc tam Gulbis trāpīja pilnīgi brīvu tālmetienu pēc Karija tālmetiena. Minūtes pārtraukums mājiniekiem.
70:78Simonss iemeta divpunktu metienu, bet Gulbis otrā laukuma galā bija precīzs vienā no diviem soda metieniem. VEF basketbolisti trāpījuši tikai 7 no 15 soda metieniem.
69:76Gromovs iemeta abus nopelnītos soda metienus, bet Kellijs atbildēja ar pustālo metienu. Pēc Gulbja izcīnītās atlēkušās bumbas uzbrukumā Ate saņēma piespēli un iemeta tālmetienu, saglabājot VEF cerības.
64:74Karingtonam vēl viens precīzs tālmetiens, šoreiz pāri aizsarga rokām. Rīdzinieku uzbrukums atkal bija "iesprūdis", kamēr Veirs jau panāca 10 punktu pārsvaru Dižonai.
64:69Kellijs Dižonas komandai iemeta vienu soda metienu, savukārt brīdi pēc tam Karingtons pārtvēra bumbu un iemeta tālmetienu, atjaunojot piecu punktu pārsvaru mājiniekiem.
64:65Gromovs izcēlās ar otro bloķēto metienu spēlē, bet samocītā uzbrukumā Karijs iemeta tālmetienu, deficītu samazinot līdz minimumam.
61:65Pēc ielaistiem diviem punktiem Karijam bija teicama iespēja triekt bumbu grozā, bet viņu skaisti bloķēja mājinieku basketbolists. VEF gan ieguva iespēju samazināt deficītu, un Miška iemeta vienu no diviem soda metieniem.
60:63Holstons jau pirmajā uzbrukumā tika līdz grozam un guva divus punktus Dižonas komandai. Ate "VEF Rīga" uzbrukumā iemeta tālmetienu.
57:61. Noslēgusies 3. ceturtdaļa. Karijs teicami piespēlēja Miškam, kurš guva savu 10. punktu mačā. Volkers ar tālmetienu atkal deva vadību "VEF Rīga" vienībai. Mājinieki uzreiz atbildēja ar pieciem punktiem pēc kārtas. Ceturtdaļas izskaņā Karijs pieļāva tehnisko brāķi driblā, un rezultāts vairs nemainījās.
52:56Gulbis iemeta tālmetienu, bet Simonss atbildēja ar divpunktu metienu. Tad tiesneši kļūdaini piešķīra piezīmi uzbrukumā Gromovam, un īpaši sāpīgi VEF komandai tas bija tāpēc, ka Dižona nākamajā uzbrukumā realizēja tālmetienu.
59:51Veirs izcīnīja atlēkušu bumbu uzbrukumā un guva divus punktus Dižonas komandai. Tad neveiksmīgas epizodes Railijam - neprecīza piespēle un noteikumu pārkāpums, pēc kura Katičs izcēlās ar 2+1 punktu gājienu.
49:46 Beidzot Zoriks guva punktus, trāpot tālmetienu un izlīdzinot rezultātu. Savukārt Karijs ar vēl vienu tālmetienu atguva vadību VEF komandai.
43:46JDA basketbolisti uzreiz atbildēja ar savu tālmetienu, tad Veiram atkal precīzs pustālais metiens. Gulbis ar tālmetienu VEF deficītu samazināja, bet Veirs turpināja perfekti mest no pustālās distances.
40:39Ate iemeta vienu no diviem soda metieniem, bet brīdi vēlāk Karijs uzbrukuma pēdējās sekundēs iemeta tālmetienu.
Pirmajā minūtē abas komandas punktus neguva, bet Miška nopelnīja ceturto piezīmi. Gromovs aizsardzībā bloķēja metienu, bet tad Holstons nopelnīja nesportisku piezīmi pret Ati.
Sācies 2. puslaiks
Dižonas JDA līderis Deivids Holstons izcēlies ar 17 punktiem, trāpot piecus no septiņiem tālmetieniem.
“VEF Rīga” sastāvā pirmajā puslaikā rezultatīvākais ar deviņiem punktiem bija Iļja Gromovs, bet pa astoņiem punktiem sameta Andrijs Miška un Artis Ate. Kristers Zoriks pirmajā puslaikā palicis bez punktiem un pieļāvis četras kļūdas, bet izcīnījis divas atlēkušās bumbas un izdarījis divas piespēles.
"VEF Rīga" - Dižonas JDA 36:39. Noslēdzies 1. puslaiks
36:39 Volkers pārtvēra bumbu, bet Ate pretuzbrukumā guva divus punktus, apturot pretinieku izrāvienu. Savukārt Holstons trāpīja tālmetienu un pirmo reizi izvirzīja vadībā Dižonas komandu. Miška aktīvi cīnījās par atlēkušo bumbu un atguva vadību Rīgai, bet tad divos uzbrukumos pēc kārtas mājinieki guva tālmetienus, precīzi metot Holstonam un Simonsam. Miška gan atkal spēja divus punktus atspēlēt pēc māņkustības.
30:30Arī pēc Gailīša dusmīgā minūtes pārtraukuma rīdziniekus turpināja nomocīt Holstons, kurš trāpīja vēl vienu tālmetienu. Brīdi vēlāk viņš atņēma bumbu Zorikam, kurš, mēģinot labot situāciju, pieļāva nesportisku piezīmi. Holstons iemeta abus soda metienus un izlīdzināja rezultātu. 10 punktu izrāviens Dižonai.
30:25Holstons trāpīja tālmetienu pāri aizsarga rokām, bet mirkli vēlāk viņš skaisti pretuzbrukumā trieca bumbu grozā, īsā laikā gūstot piecus punktus pēc kārtas.
30:20Karijs atgriezās laukumā, tā kā viņa savainojums nebija nopietns. Abas komandas apmainījās ar soda metieniem, bet rīdziniekiem Gromovs nespēja noslēgt 2+1 punktu gājienu. Nākamajā uzbrukumā Gromovs atkal tika uz soda metienu līnijas, un viņš trāpīja vienu no diviem metieniem.
27:18VEF leģionārs Volkers trāpīja trīspunktu metienu, panākot desmit punktu pārsvaru. Veirs uzreiz atbildēja ar pustālo metienu, bet tad pret Volkeru tika pārkāpti noteiktumi tālmetiena izpildīšanas laikā. Viņš trāpīja tikai vienu soda metienu.
Miška jau nopelnīja trešo piezīmi, kas VEF situāciju ar garajiem spēlētājiem vēl vairāk sarežģīja. Tad arī Karijs savainoja plecu, kad cīnījās par bumbu. Viņš devās uz rezervistu soliņu.
23:16Ceturtdaļas pirmajos uzbrukumos abas komandas punktus gūt nespēja, bet tad Veirs trāpīja sarežģītu pustālo metienu. Tomēr Miška divus punktus no groza apakšas atspēlēja, taču viņš netrāpīja nopelnīto soda metienu. Mirkli pēc tam Gulbis pēc Miškas piespēles trāpīja tālmetienu no stūra.
18:14. Noslēgusies 1. ceturtdaļa. VEF basketbolists Railijs atlēcienā trāpīja pustālo metienu, bet Simonss atbildēja ar sarežģītu metienu, izspraucoties starp diviem aizsardzības spēlētājiem. Pēdējos uzbrukumos Zoriks pazaudēja bumbu, bet Simonss nepaspēja izdarīt metienu.
16:12Veirs trāpīja pustālo metienu mājinieku labā. Pēc tā VEF galvenais treneris Gailītis pieprasīja minūtes pārtraukumu.
16:10Rīdzinieki neļāva pretiniekiem izdarīt metienu 24 sekunžu laikā. Rīdzinieki vēl vienu uzbrukumu noslēdza ar neveiksmīgu metienu, tad ātrā pārejā Kellijs trieca bumbu grozā no augšas. Gulbis pārtrauce "VEF Rīga" neveiksmes uzbrukumā, bet Simonss turpināja Dižonas pakaļdzīšanos.
14:6Pēc minūtes pārtraukuma Kellijs agresīvi spēlēja ar muguru pret grozu, guva divus punktus un trāpīja nopelnīto soda metienu. Tad VEF leģionārs Karijs skaisti bloķēja metienu, taču uzbrukumā rīdzinieki pēc minūtes pārtraukuma punktus pirmajos uzbrukumos neguva.
14:3JDA basketbolists Alinge nerealizēja abus soda metienus, bet pēc tam Gromovs visus nomānīja, devās tuvāk grozam un trāpīja metienu ar augstu trajektoriju. Dižonai minūtes pārtraukums
12:3Holstons tika pie brīva tālmetiena, un viņš guva pirmos punktus Dižonas komandai. Brīdi vēlāk Kellijs nespēja realizēt brīvu tālmetienu un vēl vairāk samazināt deficītu, taču Ate otrā laukuma galā atkal bija precīzs no tālās distances.
9:0Dižonas komanda pirmajās divās minūtēs punktus neguva, bet VEF turpināja teicamo spēles sākumu. Precīzs tālmetiens Atem, bet tad ātrā pārejā no aizsardzības uzbrukumā precīzi meta Zoriks.
4:0VEF pirmos punktus guva ātri, kad Gromovs gaisā tvēra Karija piespēli un uzreiz to meta grozā. Rīdzinieki pirmajā aizsardzībā nosargāja savu grozu, savukārt ilgā otrā uzbrukumā Miškas pusāķa metiens tomēr ievēlās grozā.
"VEF Rīga" pamatsastāvs: Zoriks, Karijs Ate, Miška, Gromovs
Dižonas komanda šajā sezonā savā laukumā spēlē lieliski, desmit spēlēs izcīnot deviņas uzvaras. Izbraukumā gan šī komanda spēlē izteikti vājāk.
"VEF Rīga" komandā arī šajā mačā būs garo spēlētāju iztrūkums. Traumu dēļ nevar spēlēt Aleksandrs Madsens un Reišonds Hemondss. “VEF Rīga” bija paredzējusi piesaistīt spēka uzbrucēju Frenku Haselu, tomēr viņš saslima ar Covid-19 un komandai pievienoties nevarēja. Tāpēc rīdziniekiem nāksies iztikt ar esošajiem spēlētājiem garajā galā.
Otro kārtu sasniegs komanda, kas "play-in" turnīrā uzvarēs sērijā līdz divām uzvarām. Pēc nedēļas komandas tiksies Rīgā, bet, ja būs nepieciešams trešais mačs, tas norisināsies aiznākamnedēļ Dižonā.
“VEF Rīga” sastāvā pirmās kārtas sešās spēlēs rezultatīvākie spēlētāji bija Kristers Zoriks, kurš vidēji guva 14 punktus, izdarīja 4,2 rezultatīvas piespēles, izcīnīja 3,2 atlēkušās bumbas un pārtvēra vienu bumbu. Džeilens Railijs arī vidēji guva 14 punktus, bet viņš aizvadīja piecas spēles, savukārt Rons Karijs izcēlās ar 13,3 punktiem. Dižonas komandā vidēji 13,2 punktus guva Deivids Holstons, kuram arī 4,8 rezultatīvas piespēles, Gevins Veirs izcēlās ar 12,2 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām, 11,8 punktus pievienoja Rašārds Kellijs, bet 11,3 punkti Sekam Henrijam. Abu komandu statistika FIBA Čempionu līgas turnīrā (FIBA):
“VEF Rīga” basketbolisti FIBA Čempionu līgā pirmo kārtu pārvarēja, bet otrajai kārtai vēl jākvalificējas. Turnīra formāts paredz, ka tikai pirmās kārtas apakšgrupu uzvarētāji nodrošināja vietu otrajā kārtā, bet otrās un trešās vietas ieņēmušās komandas aizvadīs pārspēles jeb “play-in” kārtu. Rīgas klubam pretiniekos tika Francijas čempionāta pagājušās sezonas fināliste Dižonas JDA.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus