Latvijas čempionvienība basketbolā "VEF Rīga" trešdien piekāpās FIBA Čempionu līgas "play-off" kārtas pirmā apļa pēdējā spēlē, Kanāriju salās zaudējot vietējai "Lenovo Tenerife" komandai.

VEF komanda mājiniekiem zaudēja ar rezultātu 64:77 (17:28, 16:18, 14:17, 17:14).

Rezultatīvākais laukuma saimnieku rindās ar 25 punktiem bija Giorgi Šermadini, kura spēlei ar muguru pret grozu VEF basketbolisti nespēja rast pretargumentus. Savukārt ar 17 punktiem izcēlās Somijas izlases basketbolists Sasu Salins, kurš trāpīja piecus trīspunktniekus.

"VEF Rīga" komandas labā izcēlās Aizeja Pinjeiro, kurš sakrāja 22 punktus, bet arīdzan sešas reizes kļūdījās. Rīdzinieki spēli Covid-19 inficēšanas dēļ aizvadīja bez Aleksandra Madsena un Aigara Šķēles, bet Mārcis Vītols joprojām atlabst no ceļgala savainojuma.

Mājinieki jau no paša spēles ievada mērķtiecīgi meklēja Šermadini. Gruzijas basketbolists vairākās epizodēs izrēķinājās ar blāvu sniegumu rādošo Maiklu Kaizeru, mājiniekiem drīz vien panākot 16 punktu pārsvaru.

Veiksmīgi uzbrukumā spēlēja Aizeja Pinjeiro, kura aktivitāte ļāva VEF pietuvoties līdz astoņu punktu deficītam. Tomēr izcili uzbrukumā spēlēja Salins, kurš ar četriem "trejačiem" ļāva Spānijas komandai pirms pārtraukuma atgūt 13 punktu lielu pārsvaru.

Viesiem cerīgs bija otrā puslaika ievads. VEF izcili spēlēja aizsardzībā, pietuvojoties līdz rezultātam 39:46. Līdzīgs uzplaiksnījums bija novērojams arī ceturtajā ceturtdaļā, tomēr nestabils sniegums uzbrukumā, kā arī brīžiem izcili spēlējošais Šermadini neļāva Jāņa Gailīša vadītajam klubam pa īstam apdraudēt "Tenerifes" pārsvaru. Spēles izskaņā jautājumi par uzvarētāju vairs neradās, Kanāriju salu komandai izcīnot drošu panākumu.

Pēc pirmā "play-off" apļa divas uzvaras trijās spēlēs sakrājusi Tenerifes komanda, divos mačos uzvarējusi Burgosas "San Pablo" vienība, viena uzvara divās spēlēs ir Aleksandrovacas "Igokea" basketbolistiem, bet VEF piekāpusies visos trijos mačos.

Rīgas komandai nākamās nedēļas trešdienā būtu jāuzņem Burgosas klubs, bet tas šonedēļ Covid-19 dēļ netikās ar "Igokea" vienību.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku mača notikumu aprakstu.