'VEF Rīga' sīvā spēlē piekāpjas sīkstajiem ungāriem
Foto: FIBA

Latvijas čempionvienība basketbolā "VEF Rīga" trešdien aizvadīja pirmo Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas spēli mājās, saspringtā spēlē zaudējot Sombathejas "Falco" vienībai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Vefiņš" viesiem no Ungārijas piekāpās ar rezultātu 74:80 (11:16, 26:19, 24:29, 13:16).

Mājinieku rindās ar 21 punktu atzīmējās Kristers Zoriks, bet ar 13 punktiem piebalsoja Rons Karijs. Viesu labā 16 punktus guva Zoltans Perls, savukārt 15 punktus sakrāja Boriss Baračs.

Spēles pirmajās minūtēs abas komandas nespēja atrast veiksmīgu pavedienu uzbrukumā. Pēc vairāk nekā piecām minūtēm rezultāts bija tikai 4:5. Taču ceturtdaļas otrajā pusē Ungārijas basketbolisti sekmīgi izmantoja fizisko pārsvaru, gūstot punktus no soda laukuma.

Otrās ceturtdaļas ievadā deficīts pat sasniedza desmit punktus, uz ko tūlīt pat ar tālmetieniem atbildēja Zoriks, Artis Ate un Anrijs Miška (25:26). Vairāki mērķtiecīgi caurgājieni ļāva laukuma saimniekiem pat sasniegt sešu punktu pārsvaru, tomēr ungāri ar pāris ātrajiem uzbrukumiem spēja ceturtdaļu noslēgt, esot zaudētājos tikai ar diviem punktiem.

Labu pienesumu uzbrukumā otrā puslaika ievadā sniedza Reišons Hemondss, savukārt Karijs ar efektīgu "slam dunk" panāca rezultātu 57:51. Tam tūlīt pat sekoja vairāki viesu gūti punkti ar soda metieniem, "Falco" nodrošinot vadību 57:59. Pēc šī izrāviena viesi pamatīgi iekrampējās vadībā. Pēdējās desmitminūtes ievadā Zoriks ar tālmetienu guva jau 20. punktu spēlē (64:64). "Vefiņš" gan atkal iekrita uz nevajadzīgu ātro uzbrukumu, ungāriem atgūstot vadību.

Mājinieki trīs minūtes neguva ne punkta. Zoriks un Iļja Gromovs gan katrs trāpīja pa vienam soda metienam, 44 sekundes pirms pamatlaika beigām pietuvojoties līdz 74:76. "Falco" ar kļūdu piespēlē deva iespēju VEF komandai izglābties, tomēr Gromovs pēc kontakta ar pretinieku netrāpīja metienu no groza apakšas. Uzbrukumu vēlāk Karijs kļūdījās piespēlē no auta, viesiem nodrošinot uzvaru.

Pēc divām spēļu kārtām pa diviem panākumiem D apakšgrupā ir Trevizo "Universo" un "Falco" komandām, bet abās spēlēs zaudējumus piedzīvojušas VEF un Atēnu AEK komandas.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi.

FIBA Čempionu līga: VEF Rīga – Falco KC Szombathely
VEF – Falco 74:80 (11:16, 26:19, 24:29, 13:16). Spēle noslēgusies
Karijs kļūdās piespēlē, izmetot autu. Spēles liktenis, visticamāk, ir noteikts.
74:78Varagi trāpa abus soda metienus.
8,9 sekundes līdz pamatlaika beigām VEF pārkāpj noteikumus pret Varadi. Sekos divi soda metieni...
Aizraujoša notikumu secība! Gromovs pēc Karija piespēles netrāpa no groza apakšas. VEF, cieši sedzot, piespiež "Falco" kļūdīties, bet nesaglabā bumbu laukumā. Karijs, lecot pāri sponsoru plakātiem, bīstami krīt.
74:76Ungāri kļūdās piespēlē! VEF komandai bumba, un atlikušas 37 sekundes. Pietiekami laba situācija, lai noteiktu spēles iznākumu.
74:76Vienu soda metienu trāpa arī Gromovs, pret kuru pārkāpa noteikumus pēc neprecīza metiena pa VEF grozu. Pamatlaikā 44 sekundes.
73:76Pēc ilga uzbrukuma Karijs netrāpa tālmetienu. Pie atlēkušās bumbas tiek Zoriks, pret kuru uzreiz pārkāpj noteikumus. Viņš trāpa vienu soda metienu.
72:76Pāris ilgi, bet nesekmīgi uzbrukumi "VEF Rīga" izpildījumā. Savu darbu paveikuši ungāru garie basketbolisti, kuri veiksmīgi spēlējuši aizsardzībā pret mājinieku aizsargiem. Pamatlaikā atlikusi minūte un 50 sekundes.
Laukumā pēc īsas atpūtas atgriežas Kristers Zoriks. Atlikušas trīs minūtes pamatlaikā.
72:76Pāris sarežģīti metieni Ungārijas vienības izpildījumā. Varagi ar pustālo metienu pēc pagrieziena atjauno četru punktu vadību viesiem.
70:71Karijs izpilda jau trešo "slam dunk"! Atpūtināts tiek Zoriks, kuru nomaina Railijs. Pamatlaikā atlikušas piecas minūtes.
66:71Hemondss ar aizsegu kustībā nopelna piekto piezīmi.
66:69"Vefiņš" vēlreiz nelaikā iekrīt uz ātro uzbrukumu. Gailītis lūdz "taimautu".
64:64Zoriks ceturtdaļas ievadā trāpa tālmetienu! Jaunpils basketbola audzēknim 20 punkti.
VEF – Falco 61:64 (11:16, 26:19, 24:29). Noslēgusies trešā ceturdaļaKlārks tās izskaņā trāpa tālmetienu pēc dribla. Līdz šim nerezultatīvais Ungārijas kluba leģionārs sakrājis desmit punktus.
57:59Ungāri ar mērķtiecīgu došanos uz groza apakšu atgūst vadību. Baračs izceļas ar 2+1 gājienu.
57:51Fantastisks "slam dunk" Karija izpildījumā! Amerikānis ātrajā uzbrukumā ar vienu roku iecērt bumbu grozā, neskatoties uz divu pretinieku pretestību.
55:50Iespējams, labāko spēli VEF rindās šajā sezonas ievadā aizvada Hemondss. Viņam jau desmit punkti pēc precīza tālmetiena. Klārks "Falco" labā atbild arī ar tālmetienu no stūra. Hemondsam vēl divi punkti ātrajā uzbrukumā. Mirkļus iepriekš gan izjuka Vokera iecere ar viņu izpildīt "gaisiņu".
50:45Pēc ātras bumbas kustības tuvu "pusāķi" realizē Gromovs. VEF atguvis kaut cik stabilu vadību.
42:45Četru punktu vērts uzbrukums pretiniekiem. Kellers trāpa pirmo no diviem soda metieniem. Viesi tiek pie atlēkušās, un Perls trāpa vēl vienu tālmetienu.
40:41Viesi puslaiku uzsāk ar diviem precīziem tālmetieniem. Pirmajā puslaikā viņi tikai atzīmējās ar diviem trāpītiem, bet astoņiem kopā izpildītiem trīspunktniekiem. 
Sācies otrais puslaiks!
VEF – Falco 37:35 (11:16, 26:19). Noslēdzies pirmais puslaiks Ar astoņiem punktiem rezultatīvākais mājinieku rindās ir Madsens. Zoriks sakrājis septiņus punktus un četras rezultatīvas piespēles. Viesu labā 11 punkti Perlam.
37:35Neveiksmīga Karija piespēle ļauj Benkem aizdriblēt līdz netraucētam "dankam".
37:31Zoriks un Karijs ar caurgājieniem palielina laukuma saimnieku vadību.
29:29Vokers pēc pašaizliedzīga caurgājiena tiek pie diviem soda metieniem. Rezultāts tiek izlīdzināts.
25:26Pēc viesu minūtes pārtraukuma arī Miška realizē "trejaci". Spēles gultne pavērsusies par labu VEF komandai. Mājiniekiem parocīgāks ir ātrs basketbols.
22:26Tūlīt pat seko VEF atbilde! Precīzi tālmetieni Zorika un Ates izpildījumā. Rīdzinieki bija kļūdījušies pirmajos desmit tālmetienos.
16:26Perls ar vēl vienu pustālo metienu panāk jau desmit punktu pārsvaru ungāriem.
14:20Pēc diviem neprecīziem Railija metieniem ungāri izceļas ātrajos uzbrukumos. Minūtes pārtraukums. Gailītis norāda uz Railija bezatbildīgo rīcību, bet arī kritizē visu komandu par to, ka pretuzbrukumi netika apturēti ar noteikumu pārkāpumiem. 
14:16Māris Gulbis pēc soļa uz labo pusi trāpa tālmetienu. Sākusies otrā ceturtdaļa.
VEF – Falco 11:16. Noslēgusies pirmā ceturtdaļaRailijs desmitminūtes izskaņā realizē sarežģītu pustālo metienu. Mājinieki savā ziņā var būt priecīgi, ka pēc vājas ceturtdaļas uzbrukumā ir iedzinējos tikai ar -5. Ungārijas komanda pagaidām vadību nodrošinājusi ar spēli groza apakšā.
7:12VEF pēdējos uzbrukumos tikuši galā ar fiziski spēcīgajiem "Falco" basketbolistiem. Pirmajā ceturtdaļā atlikusi viena minūte.
5:12Benke ar gariem soļiem tiek pie diviem punktiem. Jānis Gailītis lūdz minūtes pārtraukumu. Speciālists "taimauta" laikā pieprasa no padotajiem lielāku centību.
4:10"Vefiņam" laukumā visi pieci leģionāri. Karijs nerealizē praktiski brīvu divsoli, bet Zoltans Perls viesu labā izceļas ar 2+1 gājienu.
4:5Pēc vairāk nekā piecām minūtēm rezultāts tikai 4:5. Viesi vadībā, pateicoties Akosa Kellera tālmetienam.
4:2Uzbrukums nepadodas nevienai no komandām. Abas vienības vairākas reizes tikušas līdz soda laukumam, bet nav realizējušas savas iespējas.
2:0Neprecīzi metieni abās laukuma pusēs. Zoriks ar piespēli Madsenam izkārto somam divus soda metienus.
Spēle sākusies!
VEF komandas pamatsastāvs: Zoriks, Ate, Vokers, Miška un Madsens.
Džeilens Railijs šodien ir pieteikumā. Vismaz "uz papīra" VEF šovakar iztrūkumu nav.
Rīdziniekiem pēdējās pāris spēles nācies iztikt bez aizsarga Džeilena Railija. Portālam "Delfi" neoficiāli zināms, ka amerikānis bija saslimis. Uzreiz vērts piebilst, ka ne ar Covid-19.
Pretinieku vienību pamatā veido vietējie spēki. Vairāki spēlētāji pārstāv Ungārijas izlasi. Leģionāri viesiem ir tikai divi – horvāts Boriss Baračs un mazrezultatīvais amerikānis Mārvins Klārks.
"Vefiņš" pirms divām nedēļām izbraukumā piekāpās Trevizo komandai (85:91). Savukārt ungāri dalību turnīrā uzsāka ar mazliet pārsteidzošu panākumu (83:78) pār iepriekšējos gados spēcīgo Atēnu AEK vienību.
Labvakar, portāla "Delfi" lasītāji! Otro spēli FIBA Čempionu līgas sezonā aizvadīs "VEF Rīga", kas pirmo reizi laukumā dosies mājās. Viesu lomā šovakar "Falco" vienība no Ungārijas.

Tags

Artis Ate Kristers Zoriks Basketbols FIBA VEF Rīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form