Beļģijas futbolisti 'Euro 2020' ievadā Sanktpēterburgā pārliecinoši pieveic Krieviju

Eiropas futbola čempionāta finālturnīrā ("Euro 2020")sestdien, 12. jūnijā, Sanktpēterburgā B grupas spēlē Beļģijas valstsvienība ar rezultātu 3:0 (2:0) pārspēja Krievijas izlasi.

Jau desmitajā minūtē vadībā izvirzījās pasaules ranga līdere Beļģija. Kļūdījās mājinieku aizsardzība, un pēc Drīsa Mertensa piespēles bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī raidīja Romelu Lukaku - 1:0.

25.minūtē sadursmē cieta mājinieks Daļers Kuzjajevs un Beļģijas "velns", kā beļģu komanda tiek saukta, Timotijs Kastaņs. Abi divi sadursmē cietušie tika nomainīti - Kastaņs uzreiz, viņa vietā laukumā nākot Tomā Menjē, bet Kuzjajevs - trīs minūtes vēlāk, viņa vietā laukumā nākot Denisam Čeriševam. Maiņa veiksmīgāka izdevās Beļģijai.

Pārsvaru uz tablo beļģi dubultoja 34.minūtē, kad tieši Menjē bija pirmais pie Krievijas vārtsarga Antona Šuņina atvairītās bumbas, raidot to vārtu labajā apakšējā stūrī.

Puslaika beigās mājinieku aizsardzība atgādināja caurstaigājamu sētu, un brīnumainā kārtā rezultāts nekļuva 3:0.

Tāpēc otrajā puslaikā mājinieki pastiprināja aizsardzību, puslaika sākumā pussargu Dmitriju Barinovu nomainot aizsargam Divijevam.

Beļģija nedaudz atslābināja spiedienu, spēlējot no otrā numura pozīcijām. Beļģus apmierināja rezultāts, bet krievi nespēja apdraudēt viesu vārtus.

Kad jau likās, ka spēle beigsies ar 2:0, 88.minūtē lieliska Menjē piespēle no laukuma vidus aizsūtīja ātrajā prettriecienā Lukaku, kurš ticis pie bumbas mājinieku soda laukumā, raidīja bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī - 3:0.

Spēles statistika (SofaScore):
Beļģija - Krievija 3:0. Spēle noslēgusies!
90+1. min.Miraščuks, izpildot brīvsitienu, raidīja bumbu pāri vārtiem.
88. min. Beļģija - Krievija 3:0Tomass Menjē teicami no laukuma vidusdaļas izdarīja piespēli uz priekšu, un Romelu Lukaku uzņēma bumbu, devās uz priekšu un izdarīja precīzu sitienu Krievijas izlases vārtos.
84. min. Bojata soda laukumā neveiksmīgi sita bumbu prom, un tas deva krieviem stūra sitienu. To izmantot viņiem neizdevās. Pagaidām spēles ritējums ir tāds, ka bez veiksmes palīdzības gūt vārtus Krievijai neizdosies.
76. min.Vertongens vienā no spēles epizodēm traumēja potīti, bet nedaudz vēlāk tika nomainīts pret Vermālenu. Tāpat laukumu pameta Karasko, kuru nomainīja Prets.
71. min. Pēdējā laikā savainojumu nomocītais Edens Azārs devās laukumā Drīsa Mertensa vietā.
70. min. Krievijas futbolisti Divejevs un Dzjuba apmainījās ar pāris vārtiem, uzbrucējiem paužot sašutumu par viņam adresēto piespēli. Mačā šobrīd pēdējās minūtēs cīņa pārsvarā rit viduszonā.
Krievijas izlasē divas spēlētāju maiņas: Zobņins un Čeriševs pameta laukumu, bet viņu vietu ieņēma Mihins un Mirančuks.
63. min. Beļģijas izlase izturēja Krievijas uzbrukumu vilni, bet tagad paši jau ilgāku laiku darbojās ar bumbu ap pretinieku soda laukumu.
54. min. Dzjuba turpināja būt pamanāms uzbrukuma smailē. Vienā epizodē viņš rāvās pēc bumbas un pārkāpa noteikumu pret beļģi, bet tad piespēlēja Golovinam, kuram sitiens bija neprecīzs.
50. min. Beļģijas aizsardzības spēlētāji noturēja savas pozīcijas teicami, kad Ozdejevs piespēlēja Dzjubam, kurš tādējādi atradās aizmugures stāvokli.
Pirms otrā puslaika sākuma pussargu Barinovu nomainīja aizsargs Divejevs.
46. min. Zobņins centās gūt ātrus, kad krievi steidza uzbrukumā, taču viņš sita pārāk augstu.
Sācies 2. puslaiks
Pirmā puslaika statistika (SofaScore):
Beļģija - Krievija 2:0. Noslēdzies 1. puslaiks.
45+3 min. Karasko pats sev izkārtoja sitienu pa vārtiem, taču viņu pievīla precizitāte.
43. min. Žirkovs nevarēja turpināt spēli, tāpēc viņa vietā tika sūtīts Karavajevs.
42. min.Aizvadītajās minūtēs abu komandu soda laukumos bijušas saspringtas epizodes. Krievi izspēlēja standartsituāciju, bumbai aizlidojot gar vārtu stabu, bet beļģiem nepiešķīra 11 metru soda sitienu, kad spēlētājs pēc kontakta krita.
34. min.Beļģija - Krievija 2:0Krievijas izlases aizsargi pieļāva pozicionālu kļūdu, kad divatā neļāva Drīsam Mertensam uzņemt bumbu soda laukumā. Antons Šuņins tāpēc pirmais tika pie bumbas, taču, sitot to prom, nejauši piespēlēja beļģim Tomasam Menjē, kurš izmantoja teicamo pozīciju.
29. min. Alderveirelds nonāca sitiena pozīcijā no tālas distances, bet viņš raidīja bumbu pāri vārtiem.
27. min. Laukuma centrā ar galvām pamatīgi sadūrās Kuzjajevs un Kastanje. Beļģijas izlases spēlētājs pēc šī trieciena turpināt maču nevarēja un tika nomainīts pret Menjē
22. min. Torgans Azārs soda laukumā no tuvas distances izdarīja sitienu pa vārtiem, bet Krievijas vārtsargam Šuņinam izdevās bumbu atvairīt. Beļģi atkal pārņēmuši spēles kontroli.
18. min. Krievijas futbolisti pēc ielaistajiem vārtiem vairāk spēlēja ar bumbu, bet tad Lukaku devās pretuzbrukumā un tika līdz soda laukumam. Sitiens neizdevās, bet viņš saglabāja bumbu un piespēlēja Dendonkeram, bet viņš sita ļoti pāri vārtiem.
16. min. Dzjuba ar galvu uzņēma piespēli un nometa bumbu pa sitienam Ozdojevam, kura raidījums, atrodoties ārpus soda laukuma, bija ļoti neveiksmīgs.
14. min. Golovins soda laukuma bija ar bumbu, bet beļģi viņu atbruņoja. Tika izspēlēts stūra sitiens, kurā Krievijas izlases spēlētājs Fernandess izdarīja sitienu ar galvu tieši virsū Kurtuā.
10. min. Beļģija - Krievija 1:0Ļoti neveiksmīga epizode Krievijas izlasei. Romelu Lukaku piespēles brīdī bija aizmugurē, tomēr Andrejs Semjonovs pirmais tika pie bumbas, taču neaizsita to prom. Beļģijas izlases uzbrucējs to savāca un sita vārtos.
6. min. Beļģijas izlase spēles pirmajās minūtēs pārliecinoši kontrolēja bumbu. Lukaku mēģināja saasināt situāciju uzbrukumā, taču nekas īsti nesanāca.
No Beļģijas izlases šajā Eiropas čempionātā var sagaidīt ļoti uzbrūkošu futbolu, jo komanda pieteikusi tikai piecus izteiktus aizsargus.
"Euro 2020" otrā spēļu diena izvērsusies diezgan šokējoša, tomēr spēli Sanktpēterburgā tas neietekmēs. Arī Beļģijas un Krievijas futbola valstsvienības aizvadīs savu pirmo spēli B apakšgrupā.