Beļģijas izlase smagā spēles izskaņā notur uzvaru pret iepriekšējo čempioni Portugāli

2021. gada Eiropas čempionāta futbolā ("Euro 2020") ceturtdaļfinālu sasniegusi Beļģijas valstsvienība, kas svētdien Seviljā aizraujošā divu grandu cīņā pārspēja Portugāles futbola izlasi.

Beļģijas futbolisti spēlē triumfēja ar rezultātu 1:0 (1:0), vienīgos vārtus gūstot Torganam Azāram. Panākums nodrošināja beļģiem ceturtdaļfināla spēli pret Itālijas valstsvienību, kas piektdien norisināsies Minhenē.

Spēles pirmo puslaiku raksturoja lēns un piesardzīgs futbols. Pirmās minūtes labāk padevās Beļģijas futbolistiem, taču lielāko daļu puslaika bumbu vairāk kontrolēja Portugāles izlase. Tās labākā vārtu gūšanas iespēja bija 24. minūtē, kad Krištianu Ronaldu soda sitienu atvairīja Tibo Kurtuā.

Beļģijas izlase pie sitieniem tika reti, izniekojot arī vienu īpaši iespaidīgu Romelu Lukaku sprintu ātrajā uzbrukumā. Taču puslaika izskaņā Torgans Azārs ar spēcīgu un skaistu tālsitienu guva pirmos spēles vārtus. Pēdējās pirmā puslaika minūtes gan arī sagādāja beļģiem nevajadzīgu notikumu pavērsienu. Viens no komandas līderiem Kevins de Bruine pēc pretinieka izklupiena sākotnēji manāmi piekliboja, bet otrā puslaika pašā ievadā saprata, ka spēli nevarēs turpināt.

Rezultāts mudināja Portugāles izlasei izteikti sagrābt iniciatīvu, kamēr beļģiem vairākkārt nesanāca veiksmīgi izpildīt piespēles ātrajos uzbrukumos. Portugāles futbolisti spiedienu arī pārvērta izcilās iespējās, taču veiksme allaž stāvēja pretinieku pusē.

Spēles 82. minūtē Rubens Diašs pēc stūra sitiena ļoti spēcīgi sita ar galvu, taču to darīja tieši virsū Kurtuā, kurš paspēja noreaģēt un atsist bumbu. Savukārt minūti vēlāk Gerreiru pēc Ronaldu piespēles norībināja tālo vārtu stabu. Portugāles valstsvienība līdz spēles izskaņai uzbruka milzu spēkiem, taču tā arī ar vārtiem neizcēlās.

Tādējādi portugāļi, kuri triumfēja 2016. gadā, nolikuši Eiropas čempionu pilnvaras. Savukārt Beļģijas izlase turpina savu "Euro 2020" uzvaru sēriju, triumfējot ceturtajā spēlē pēc kārtas.

Spēles statistika ("Sofascore"):
Beļģija – Portugāle 1:0 (1:0). Spēle noslēgusiesBeļģija ceturtdaļfinālā tiksies ar Itālijas izlasi.
90+5. min.Beļģijas izlasei iznieko vēl pāris pretuzbrukumus paviršu piespēļu dēļ. Fēlikss atbildes uzbrukumā sit tieši garām tuvajam vārtu stabam.
Pirmā kompensācijas laika puse noritējusi bez labām vārtu gūšanas iespējām. Beļģi meistarīgi "dedzinājuši" sekundes.
Kompensācijas laiks ritēs piecas minūtes.
89. min.Lukaku ātrajā uzbrukumā atstāj bumbu Karasko, kurš pārcenšas ar pauzēm, sitienu tā arī neizpildot.
88. min.Ronaldu uzvar vēl vienu divcīņu soda laukumā. Bumba nokrīt pie Andrē Silvas, kurš kritienā cenšas pārspēt Kurtuā. Bumba uz brīdi aizslīd garām Kurtuā, kurš tomēr aptur uzbrucēju, mazliet sasitot plecu.
87. min.Edens Azārs sastiepj kādu no kājas muskuļiem. Viņu nākas nomainīt Karasko.
86. min.Beidzot sagaidīts izcils un ļoti baudāms futbols, uz kuru līdzjutēji noteikti cerēja pirms šīs saistošās spēles. Vēl vienā ātrajā uzbrukumā aizskrien Lukaku, taču viņš tiek atbruņots. Portugāles futbolisti uzbrūk milzu spēkiem.
84. min.Pie retas iespējas tiek beļģi, taču Romelu Lukaku iznieko soda sitienu.
82. min.Labākā vārtu gūšanas iespēja šovakar Portugālei! Rubens Diašs pēc stūra sitiena izpilda ļoti spēcīgu raidījumu ar galvu. Kurtuā to atsit, taču viņam noteikti paveicās. Bumba lidoja mazliet virs viņa galvas. Ja sitiens būtu kaut mazliet citā virzienā, Kurtuā nebūtu bijis glābējs.
83. min.Vārtu stabs! Gerreiru pavisam negaidīti pēc Ronaldu uzvarētas gaisa divcīņas triec bumbu pa tālo vārtu stabu.
81. min.Dzeltenā kartīte arī Alderveireldam. Spēle palikusi rupja.
79. min.Emocijas tikai pieaug. Lukaku atgriežas spēlē, uzreiz ar korpusu notriecot Fernandešu. Iespējams, atriebība.
77. min.Negatīvā zīmē izceļas Pepe! Lukaku cieš divcīņā, Paliņjam trāpot viņam ar buci pa galvu. Spēle gan turpinās, Torganam Azāram arī uzvarot pietiekami asā sadursmē. Pepe izlemj situāciju ņemt savās rokās, atklāti un auksti "nopļaujot" Azāru. Tiesnesis piešķirt rupjajam aizsargam dzelteno kartīti. Šķiet, ka tā noteikti varēja būt arī sarkanā.
76. min.Vairāki Portugāles izlases futbolisti nonāk soda laukumā, bet beļģi gan bloķē sitienu, gan veiksmīgi aptur Fēliksu uz soda laukuma robežas.
75. min.Beļģijas izlasei otrajā puslaikā nepavisam nepadodas uzbrukumi. Noteikti jūtams de Bruines trūkums. Vienība var būt pateicīga tās aizsargiem.
72. min.Tomass Vermālens izpelnās dzelteno kartīti un sagādā pretiniekiem standartsituāciju. Līdz vārtiem kādi 30 metri, bumba novietota praktiski pretim vārtiem. Vai Ronaldu pārspēs Kurtuā? Futbolists trāpa spēlētāju "mūrī".
70. min.Džotu nomaina Andrē Silva.
67. min.Portugāles izlase turpina pozicionāli uzbrukt, taču laiks sāk aptrūkties.
61. min.21 gadu vecais Fēlikss ātri vien atzīmējas ar sitienu ar galvu. Kurtuā droši tver bumbu. Vēl viens brīdinājuma zvans pie Beļģijas izlases vārtiem. Portugāles izlase sagrābusi iniciatīvu.
58. min.Izcila iespēja portugāļiem! Ronaldu izkārto ļoti labu vārtu gūšanas iespēju Žotam, kuram bija jācīnās pret diviem aizsargiem, kā arī jāsaglabā līdzsvars pēc apgriešanās. Taču tāpat šķiet, ka uzbrucējs varēja izpildīt precīzāku sitienu. Žota sita pāri vārtiem no aptuveni 11 metriem.
55. min.Divas maiņas Portugāles izlases sastāvā. Brunu Fernandešs un Žoau Fēlikss iesaistās spēlē, nomainot Moutiņu un Silvu. Fēliksam šī ir pirmā spēle čempionātā, kas iepriekš izraisījis arī vairākus jautājumus.
51. min.Diogo Dalo ļoti uzkrītoši parauj Edenu Azāru. Aizsargs tiek sodīts ar dzelteno kartīti. Beļģijas izlasei pirmajās otrā puslaika minūtēs bijis pārākums.
48. min.Nelāgās aizdomas tiek apstiprinātas. Drīss Mertenss nomaina de Bruini, kurš nespēj spēli turpināt.
Sācies otrais puslaiks!
Kevins de Bruine puslaika pārtraukumā devās, manāmi klibojot. Viņa savainojums būtu liels trieciens Beļģijas izlasei.
Pirmā puslaika statistika ("Sofascore"):
Beļģija – Portugāle 1:0. Noslēdzies pirmais puslaiks
Kompensācijas laiks būs vienu minūti ilgs.
45. min.Vārtu guvums, iespējams, atraisījis abas komandas. Paļinja pelnīti tiek brīdināts par de Bruines nogāšanu ātrajā uzbrukumā. Tas gan notiek pēc epizodes, kuras izskaņā Menjē kļūdījās piespēlē.
42. min. Beļģija – Portugāle 1:0. Vārti!Torgans Azārs gūst ļoti skaistus vārtus! Daļēji tikai loģiski, ka tieši ar tālsitienu tiek atklāts rezultāts. Beļģijas izlases pussargs pozicionāla uzbrukuma laikā nonāk labā sitiena pozīcijā, izpildot izcilu raidījumu no kādiem 20 metriem. Bumba pirms vārtiem tieši aizgriezās prom no Patrisiu izstieptās rokas.
41. min.Ar vētrainu pretuzbrukumu atbild arī Portugāles izlase. Taču arī viņi līdz labam sitienam netiek.
37. min.Neticamu solo gājienu izpilda Lukaku, kurš pārejas uzbrukumā gandrīz no centra līdz soda laukumam aizskrien ar bumbu savā rīcībā. Žuans Paliņja viņu gan rāva aiz krekla, gan grūda, bet Beļģijas izlases uzbrucējs saglabāja bumbu. Tiesa, uzbrukuma izskaņā Lukaku to pazaudēja. Iespējams, bija vērts krist...
35. min.Portugāles izlase jau nonākusi vadībā bumbas kontrolē (53%). Beļģi izpildījuši tikai divus sitienus. Pēdējās 20 minūtes pārāka bijusi Portugāle. Taču lēnais spēles temps un retie sitieni rezultatīvu spēli neveicinās.
28. min.Labu spēles nogriezni aizvadījusi Portugāles izlase, kas pirmo reizi ilgāk uzkavējusies pie Beļģijas vienības soda laukuma.
24. min.Tomass Vermālens sodīts par spēli ar roku ārpus soda laukuma. Ļoti laba sitiena pozīcija Ronaldu. Portugāles izlases kapteinis apliecina šos vārdus! Bet Kurtuā atsit neparocīgā augstumā lidojošo bumbu.
23. min.Portugāle turpina uzbrukumus veidot ar tālām piespēlēm. Pāris reizes smailē pabijis Ronaldu, bet tur allaž pretim bijuši vairāki Beļģijas izlases aizsargi.
15. min.Beļģi kopumā vairāk kontrolējuši bumbu, taču spēle abu vienību izpildījumā joprojām ir diezgan piesardzīga.
10. min.Beļģijas izlase pavada pāris minūtes, saspēlējoties Portugāles vienības laukuma pusē. Ilgais uzbrukums gan noslēdzas ar diezgan neprecīzu Azāra sitienu.
6. min.Pie pēkšņas iespējas tiek Djogu Žota, kurš no pietiekami labas pozīcijas ātrajā uzbrukumā izpilda pagalam neveiksmīgu sitienu.
5. min.Beļģi nepiekopj presingu vispār. Rui Patrisiu patērē padsmit sekundes, lai mierīgi un bez steigas izvēlētos, uz kurieni dot nākamo piespēli.
3. min.Spēles ievadā vērojams lēns temps un piesardzīga saspēlēšanās.
Atskanējušas abu valstu himnas.
Spēles uzvarētāju nākamajā kārtā gaida Itālijas izlase, kura sestdien papildlaikā pieveica Austrijas futbolistus. Portugāles ceļš līdz finālam patiešām saucams par ļoti grūtu.
Jau pirms čempionāta varēja prognozēt, ka 27. jūnijā Seviljā gaidāmā spēle varētu būt īpaši aizraujoša. Beļģijas izlasei kā B apakšgrupas uzvarētājai nekādu dižu priekšrocību nav, jo pretī stājas "nāves grupas" trešās vietas īpašniece Portugāle.