Dānijas futbolisti 'Euro 2020' turpina sensacionāli un sasniedz pusfinālu

Dānijas futbola izlase sestdien sasniedza Eiropas futbola čempionāta ("Euro 2020") pusfinālu, ceturtdaļfināla spēlē sestdien Baku olimpiskajā stadionā ar rezultātu 2:1 (2:0) pārspējot Čehijas valstsvienību.

Dānijas futbola izlase Eiropas čempionāta pusfinālu sasniedza pirmo reizi kopš 1992. gada, kad komanda šokējoši izcīnīja uzvarētāju trofeju. Iepriekš ceturtdaļfinālā dāņi spēlēja 2004. gadā.

Dānija vadībā izvirzījās jau piektajā minūtē, izpildot pirmo stūra sitienu spēlē. Jens Strigers iecentrēja bumbu soda laukumā, bet Tomass Deleinijs aptuveni no 11 metru soda sitiena atzīmes ar galvu sita precīzi vārtos. Savu pārsvaru dāņi dubultoja 42. minūtē. Dānijas izlases ātru uzbrukumu iesāka Janniks Vestergārds, tad no kreisās malas Mikels Mēle ar labās pēdas ārmalu iecentrēja bumbu soda laukumā, kur Kaspers Dobergs trieca bumbu vārtos.

Uz otro puslaiku Čehija laukumā izgāja ļoti motivēti, un uzreiz metās uzbrukumā, līdz 49. minūtē Patriks Šiks pēc ļoti precīzas Vladimira Coufala piespēles sita bumbu vārtos. Turpinājumā laukumā ritēja ļoti sīva un asa cīņa. Diviem Čehijas izlases spēlētājiem bija jānosaitē galva, lai apturētu asiņošanu. Abu komandu vārtsargi atvairīja draudīgus sitienus, taču rezultāts vairs nemainījās.

Dānijas izlases pretinieki būs Ukrainas un Anglijas valstsvienību pāra uzvarētājs.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Spēles statistika:
Spēle noslēgusies.Dānijas futbolisti iekļūst pusfinālā!
90+5. min. Barāks tika pie sitiena, bet viņa raidījums, atrodoties ārpus soda laukuma, lidoja garām vārtiem.
90+2. min. Dānijas izlase teicami pieturēja bumbu un neļāva čehiem veidot uzbrukumus, kuros varētu  izlīdzināt rezultātu.
86. min. Kalass nopelnīja brīdinājumu, asi nospēlējot pret pretinieku.
84. min. Krmenčīks ļoti sadusmojās, kad tiesneši nefiksēja pārkāpumu pret Vidru. Viņš sabāra tiesnesi un saņēma brīdinājumu.
83. min.Boržiks saņēma sitienus pa pakausi, cīņā "otrajā stāvā". Arī viņam būs nepieciešama apsaitēšana.
82. min. Čehijas izlase kreisajā malā izspēlēja uzbrukumu, Pulsens ar piespēli izvirzīja Mēli sitiena pozīcijā, taču Vaclīks saglabāja savai komandai cerības uz atspēlēšanos.
81. min. Dānija atbild ar savu dubulto maiņu. Kristensens un Deleinijs pameta laukumu, Andersens un Jensens ieņēmu viņu vietu.
80. min. Dubultā spēlētāju maiņa Čehijas izlasē - Šiku un Ševčīku nomainīja Vidra un Darida.
78. min.Dānija nesteidzīgi devās uzbrukumā, kurā Pulsens saņēma bumbu un izdarīja tālu un spēcīgu sitienu, taču Vaclīks lēcienā sānis atvairīja bumbu.
74. min.Barāks izpildīja lielisku centrējumu soda laukumā, bet Šmeihels "nocēla" bumbu no galvas Součekam, kurš bija gatavs izdarīt sitienu.
72. min. Jankto soda laukumā pie vārtsarga laukuma stūra ieguva bumbu un izdarīja sitienu, bet aizsardzībā Vass aizsita to prom.
70. min. Maiņa Dānijas izlasē - Strigera vietā laukumā devās Vass
69. min.Pulsens pārtvēra bumbu un steidza pretuzbrukumā, kurā viņš bija pret vienu aizsargu. Dānis sita zemu sitienu, bet Vaclīks bumbu pārliecinoši tvēra.
62. min. Braitvaita piespēli čehi aizsardzībā nolasīja, bet brīdi vēlāk Pulsens soda laukuma vidū saņēma bumbu, bet Součeks izklupienā viņam sitienu izdarīt neļāva. Viņš šajā epizodē saņēma triecienu pa galvu, un viņam nosaitēja galvu. Tāpat arī Čelustka nevarēja turpināt spēli, un Čehijai bija nepieciešama spēlētāja maiņa, laukumā dodoties Brabecam.
60. min. Pulsens uzbrukumā Dānijas izlasē nomainīja Dolbergu, bet Damsgārda vietā nāca pussargs Nergārds.
57. min.Dānijas futbolisti izspēlēja pāris pretuzbrukumus, taču Braitvaitam sitieni neizdevās. Čehijas futbolisti vairāk pieturēja bumbu, bet dāņi bija acīmredzami "nosēdušies" aizsardzībā.
48. min. Tagad Šiks izdarīja sitienu "šķērītē", bet aizsargs neļāva bumbai lidot līdz vārtiem.
49. min. Čehija – Dānija 1:2Vladimirs Coufals izdarīja ļoti precīzu piespēli tieši uz kājas Patrikam Šikam, kurš uzreiz precīzi sita bumbu vārtos. Čehijas ofensīva puslaika sākumā dod rezultātu.Patrikam Šikam šie bija piektie vārti "Euro 2020" turnīrā.
Jau pēc 30 sekundēm kopš došanās laukumā Krmenčīks izdarīja spēcīgu sitienu pa vārtiem. Vēl pusminūti vēlāk Barāks apdraudēja vārtus ar sitienu no tālas distances. Abās epizodēs vārtos lieliski spēlēja Šmeihels.
Sācies 2. puslaiks.
Čehijas izlase lūko pastiprināt uzbrukumu, laukumā sūtot Krmenčīkam un Jankto. Masopustam un Holešam spēle noslēdzās.
Pirmā puslaika statistika:
Noslēdzies 1. puslaiks!
42. min. Čehija – Dānija 0:2 Dānijas izlases ātru uzbrukumu iesāka Janniks Vestergārds, tad no kreisās malas Mikels Mēle ar labās pēdas ārmalu iecentrēja bumbu soda laukumā, kur Kaspers Dobergs trieca bumbu vārtos, dubultojot Dānijas izlases pārsvaru.
37. min. Dānijas izlases pretuzbrukumā Damsgārds sita no soda laukuma stūra, taču Čehijas izlases vārtsargs Vaclīks bumbu atsita.
35. min.Pēc centrējuma no labās malas Součeks gribēja izdarīt sitienu "šķērītē", bet viņš pa bumbu netrāpīja. Bet bumbu saņēma Holešs, kurš sita tieši virsū Šmeihelam.
34. min.Čehijas izlasei aizvadītajās minūtēs bija pārsvars laukumā, un bumba vairākas reizes tika iespēlēta soda laukumā. Tomēr Dānijai bijuši pretuzbrukumi, kuros Braitvaits un Strigers radīja saasinājumu.
26. min.Součeks pēc Sevčīka centrējuma ar galvu no tuvas distances sita ļoti neprecīzi, lai arī iespēja bija diezgan laba.
22. min. Dānijas izlases vārtsargs Šmeihels neveiksmīgi piespēlēja komandas biedram un čehi pārtvēra bumbu. Holešs soda laukumā saņēma labu aizsardzību caururbjošo piespēli, bet Šmeihels atvairīja izdarīto sitienu, labojot pats savu kļūdu.
16. min. Deleinijs soda laukumā no Strigera saņēma piespēli un ar pirmo pieskārienu izdarīja sitienu, taču bumba aizlēca garām vārtu stabam.
14. min.Pēc brīvsitiena izspēles čehi labi nospēlēja "otrajā stāvā" , un Sevčīks varēja izdarīt sitienu, bet viņš to raidīja pāri vārtiem.
13. min.Hojbergs ar fantastisku tālu piespēli deva Damsgārdam teicamu iespēju gūt vārtus, tomēr viņam neizdevās savaldīt lēkājošo bumbu, aizsargi piesteidzās klāt un sitiens dānim neizdevās.
12. min. Čehijas izlases uzbrukumā Šiks no labās malas iegāja soda laukumā, bet viņa izdarīto sitienu bloķēja. Arī no stūra sitiena nekas prātīgs neizdevās.
5.min. Čehija – Dānija 0:1 Dānijas izlase izpildīja pirmo stūra sitienu spēlē. Jens Strigers iecentrēja bumbu soda laukumā, bet Tomass Deleinijs aptuveni no 11 metru soda sitiena atzīmes ar galvu sita precīzi vārtos.
4. min.Spēles iesākumā abu komandu futbolisti pārsvarā darbojās laukuma vidusdaļā. Tad Čehijas uzbrukumā Coufals izdarīja tālsitienu, taču to bloķēja aizsargs.
Pirms "Euro 2020", iespējams, daudzi neprognozēja, ka pusfinālā iekļūs vai nu Dānija, vai nu Čehija, tomēr abas komandas šajā turnīrā parādījušas labu sniegumu, kas ļauj cerēt par vietu TOP 4. Čehijas izlase 2004.gadā Portugālē izcīnīja bronzas medaļas, bet astoņus gadus vēlāk apstājās ceturtdaļfinālā, izcīnot sesto vietu. Dānijai šīs ir devītās meistarsacīkstes un līdz šim veiksmīgākās tās bija 1992.gadā, kad negaidīti izdevās triumfēt finālturnīrā. Toreiz dāņi finālturnīrā iekļuva tikai pēc Dienvidslāvijas diskvalifikācijas.