Itālija pēcspēles sitienu sērijā pieveic Spāniju un iekļūst 'Euro 2020' finālā

Par pirmo Eiropas futbola čempionāta ("Euro 2020") finālisti kļuvusi Itālijas valstsvienība, kas pēcspēles sitienu sērijā pārspēja Spāniju.

Vemblija stadionā notikušais pusfināls pamatlaikā un pagarinājumā noslēdzās neizšķirti 1:1, bet pēcspēles sitienu sērijā itāļi uzvarēja ar 4:2.

Itālijas izlase spēli iesāka ar labu uzbrukumu, jau ceturtajā minūtē Nikolam Barellam trāpot pa vārtu stabu, taču brīdi vēlāk tiesneši jau signalizēja par aizmugures stāvokli uzbrukuma sākumā. Turpmākajās minūtēs spāņi vairāk kontrolēja bumbu, bet 25. minūtē Dani Olmo ar ļoti bīstamu epizodi apdraudēja Itālijas izlases vārtus. Pirmo viņa sitienu bloķēja Leonardo Bonuči, bet viņa otro sitienu atvairīja vārtsargs Džianluidži Donnarumma.

Pirmais puslaiks noslēdzās ar lielisku Itālijas uzbrukumu kreisajā flangā, kad Lorenzo Insinje kreisajā malā piespēlēja Emersonam, kura sitiens no asa leņķa trāpīja pa vārtu pārliktni.

Otrais puslaiks iesākās ar abu komandu uzbrukumiem, bet spāņi uzbrukumā bija draudīgāki, taču pirmie vadībā izvirzījās itāļi. Pēc Spānijas izlases neveiksmīga uzbrukuma vārtsargs Džianluidži Donnarumma iesāka Itālija izlases pretuzbrukumu, kurā noslēgumā Čiro Immobilem aizsargi neļāva iegūt bumbu, bet to savāca Federiko Kjēza, un viņš 60. minūtē sita nekļūdīgi.

Taču pēc līdzīgas spēkošanās uz maiņu nākušais Alvaro Morata 20 minūtes vēlāk izspēlēja "sieniņu" ar Dani Olmo un precīzi sita no lieliskas pozīcijas. Spāņi turpinājumā uz emocionālā pacēluma rēķina bija aktīvāki, bet pamatlaikā rezultāts vairs nemainījās.

Pagarinājuma abi puslaiki ritēja diezgan piesardzīgi, taču atkal Spānijai bija labākās iespējas gūt vārtus. Tās palika neizmantotas, tāpēc uzvarētāju noteikšanai bija nepieciešami pēcspēles sitieni. Abas komandas sāka ar neveiksmīgiem sitieniem, bet pie rezultāta 2:2 Federiko Bernardeski ietrieca bumbu vārtos. Tad Donnarumma atvairīja Moratas sitienu, bet punktu mačam pielika Žoržinju, kurš ieripināja bumbu vārtos.

Itālijas izlase tikai vienreiz uzvarējusi Eiropas čempionātā (1968. gadā), bet iepriekš finālā spēlējusi 2000. un 2012. gadā, abos piedzīvojot zaudējumus.

Itālijas izlases pretinieki būs Dānijas un Anglijas valstsvienību pāra uzvarētājs. Tās savā starpā tiksies trešdien.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku notikumu aprakstu.

Spēles statistika:
Itālija pēcspēles sitienos uzvar ar 4:2. Itālija iekļūst finālā! Pēcspēles sitienu gaita:0:0 Sēriju sāka Itālija, un Lokatelli sitienu atvairīja Simons.0:0 Spānijas pirmo sitienu izpildīja Olmo, un viņš raidīja bumbu pāri vārtiem.1:0 Beloti sita precīzi vārtu apakšējā stūrī. Simons leca pareizajā virzienā, bet līdz bumbai viņš neaizsniedzās. 1:1 Moreno sita precīzi, bet arī Donnarumam pietrūka pavisam nedaudz, lai atvairītu. 2:1 Bonuči aukstasinīgi sita un nomānīja pretinieku vārtsargu, kurš aizlēca otru pusi. 2:2 Alkantara arī nomānīja vārtsargu un sita precīzi.  3:2 Bernardeski spēcīgi un pārliecinoši sita bumbu vārtu augšējā stūrī.3:2 Donnarumma atvairīja Moratas diezgan vienkāršu sitienu. 4:2 Žoržinju neticami riskanti izdarīja sitienu, bet viņa risks atmaksājās. Bumba ieripoja vārtos!
Itālija – Spānija 1:1. Pagarinājums noslēdzies.
118. min.Itālija izvirzās vadībā brīdinājumu ziņā, un Bonuči tika brīdināts. Itālijai divi brīdinājumi, bet Spānijai - viens.
115. min.Donnarumma viegli pārtvēra Moreno izpildīto piespēli soda laukumā.
110. min.Beloti sitiens no soda laukuma tika bloķēts, bet brīdi vēlāk Berardi aizmugures stāvoklī ieraidīja bumbu vārtos. Šajā epizodē nevienam nebija šaubu par noteikumu pārkāpumu.
109. min.Pau Torress iznāca laukumā Erika Garsijas vietā, kad viņam bija krampji.
107. min.Itālijas izlases vārtu guvējs Kjēza tika nomainīts pret Bernardeski.
Sācies pagarinājuma otrais puslaiks.
Tjago Alkantara nomainīja Busketu Spānijas izlasē.
Itālija – Spānija 1:1. Noslēdzies pagarinājuma 1. puslaiks.
102. min.Vēl viens moments pie Itālijas izlases vārtiem. Donnarumma ar dūri neļāva Ljorentem izdarīt sitienu ar galvu, bet pēc tam Bonuči bloķēja atkārtotu sitienu.
98. min.Olmo izpildīja brīvsitienu. Viņš zemu sita bumbu pa vārtiem, Donnarumma to atvairīja, bet bumba nonāca pie Moratas, kurš varēja gūt vārtus. Sitiens īsti neizdevās.
97. min.Toloi ar roku aizāķēja Olmo un apturēja draudīgu Spānijas izlases uzbrukuma sākumu kreisajā malā.
94. min. Pagarinājums iesācies ļoti piesardzīgi. Spānija pietur bumbu, bet uzbrukumā nesteidzas, cerot izspēlēt pozicionālu uzbrukumu.
Sācies papildlaika pirmais puslaiks.
Pamatlaika statistika:
Itālija – Spānija 1:1. Noslēdzies pamatlaiks.90 minūtes bija par maz, lai noskaidrotu uzvarētāju šajā grandu duelī.
90. min.Epizode pieminēšanas vērta - Kjelīni pārtvēra bumbu un krita zālienā, bet bumba pieskārās viņa rokai. Tiesnesis uzreiz parādīja, ka spēle ar roku tā neesot bijusi.
85. min. Itālijas izlasē Lokateli nomainīja Barellu, bet Beloti – Insinji. Savukārt Spānijas izlasē Aspilikvetas vietā iznāca Ljorente
84. min.Spānijas izlasē ļoti aktīvs turpināja būt Morata, kurš piespēlēja Morenu, taču viņš sita neprecīzi.
83. min.Buskets pēc stūra sitiena izdarīja sitienu ar galvu, taču sita neprecīzi.
80. min.Itālijas izlase ar aktīvu spēli pārtvēra bumbu pretinieku laukuma pusē un izkārtoja Berardi sitienu pa vārtiem. Simons bija možs un bumbu tvēra.
80. min. Itālija – Spānija 1:1 Teicami izspēlēts ātrs uzbrukums Spānijas izlasei. Alvaro Morata saņēma piespēli, nogādāja bumbu tālāk Dani Olmo un pats devās uz priekšu. Viņš saņēma piespēli atpakaļ un no teicamas pozīcijas izlīdzināja rezultātu.
74. min.Vēl divas maiņas Itālijai, un Verrati un Emersona vietā laukumā devās Pesina un Toloi.
70. min. Spānijas izlasē laukumā devās Rodri un Morenu, bet spēle noslēdzās Kokem un Ojarzabalam.
68. min.Itālijas pretuzbrukumā Kjēza iespēlēja bumbu Berardi, kurš no tuvas distances sita pa vārtiem, taču vārtsargs Simons bumbu atsita.
67. min. Ojarzabals nometa bumbu Olmo pa sitiena, bet viņa spēcīgs raidījums aizgriezās prom no vārtu apakšējā stūra.
65. min.Spānija bija tuvu rezultāta izlīdzināšanai. Itāļi nespēja aizsist bumbu prom, Koke savāca bumbu un centrēja to soda laukumā, kur Ojarzabalam pietrūka pāris centimetri, lai izdarītu sitienu.
62. min.Immobile Itālijas izlasē pameta laukumu, bet viņa vietu ieņēma Berrardi. Savukārt Spānijas izlasē Torresa vietā iznāca Morata.
60. min. Itālija – Spānija 1:0Pēc Spānijas izlases neveiksmīga uzbrukuma Džianluidži Donnarumma iesāka Itālija izlases pretuzbrukumu, kurā Čiro Immobilem neļāva iegūt bumbu, bet to savāca Federiko Kjēza, un viņš sita nekļūdīgi.
58. min. Ojarzabals sita pa Itālijas izlases vārtiem no tālas distances, bet bumba lidoja tieši virsū Donnarummam.
53. min. Kjēza no labās malas izdarīja sitienu aizsargam starp kājām, taču Simons ātri ripojošo bumbu pārliecinoši tvēra.
52. min.Vēl viens lielisks moments Spānijas izlasei, kurā Ojarzabals piespēlēja Busketam, un viņa raidītā bumba, atrodoties tieši ārpus soda laukuma, lidoja pār vārtiem.
51. min. Buskets nopelnīja pirmo brīdinājumu šajā mačā.
50. min. Abas komandas aktīvi iesākušas otro puslaiku, un katrai bijuši divi uzbrukumi. Draudīgākais bija Spānijai, kad Olmo piespēli komandas biedram sarežģītā situācijā aizsita prom Di Lorenzo.
Sācies 2. puslaiks.
Pirmā puslaika statistika:
Itālija - Spānija 0:0. Noslēdzies 1. puslaiks.
45. min. Insinje pa kreiso malu devās uzbrukumā, atspēlēja bumbu Emersonam, kurš trāpīja pa vārtu pārliktni.
39. min. Spānijas izlasei ar savu presingu Itālijas uzbrukumus izdevās apturēt jau laukuma centrā. Pēc Spānijas pārtvertas bumbas Ojarzabals noslēdza uzbrukumu ar ļoti neprecīzu sitienu.
33. min.Olmo izpildīja tālsitienu pa Itālijas izlases vārtiem, taču bija neprecīzs, raidot to pāri.
32. min. Itālijas izlasei ik pa brīdim ar tālu piespēli izdevās izvirzīt uzbrūkošo spēlētāju, bet spāņi acīmredzami bija gatavi šādiem momentiem, tāpēc vārtsargs Simons aktīvi devās no vārtiem, lai pirmais tiktu pie bumbas.
25. min. Vispirms Bonuči bloķēja Olmo sitienu no soda laukuma vidus, taču spānis atkal ieguva bumbu un sita vēlreiz. Šoreiz Itālijas izlases vārtsargs Donnarumma glāba savu komandu.
21. min. Pie Spānijas izlases vārtiem bija ļoti saspringta epizode. Emersons pie bumbas bija ātrāk nekā Simons, un brīdi spāņu vārti bija tukši. Viņš nogādāja bumbu Immobilem, kurš nedaudz vilcinājās ar piespēli, taču brīdi vēlāk jau Barellas sitiens tika bloķēts.
18. min. Insinje, izpildot brīvsitienu, iespēlēja bumbu soda laukumā, un divi itāļi jau lūkoja to iegūt, bet Spānijas izlases vārtsargs Simons bija pirmais pie bumbas.
15. min. Ferans Torress pārtvēra bumbu un steidzās uz priekšu, taču viņa izpildītais tālsitiens bija neprecīzs.
13. min. Pedri ar skaistu piespēli uz priekšu soda laukumā atrada Ojarzabalu, taču viņš nespēja savaldīt bumbu un izdarīt sitienu.
8. min. Spēles sākumā abas komandas spēlēja ļoti piesardzīgi, apzinoties šīs spēles nozīmi. Spānija mēģināja vairāk pieturēt bumbu, taču tuvu soda laukumam pagaidām netiek.
4. min. Itālijas izlase devās bīstamā pretuzbrukumā, kurā Barella saņēma bumbu, bet uzreiz netika pie sitiena. Viņš pamanījās pēc māņkustībām uzsist, taču trāpīja pa vārtu stabu. Pēc tam līnijtiesnesis pacēla karodziņu, signalizējot par aizmuguri.
Spānija ir trīskārtēja Eiropas čempione un vienīgā komanda, kas izcīnījusi divus titulus pēc kārtas (2008. un 2012.gadā). Tāpat spāņi ir 1984.gada vicečempioni.1968.gada čempione un divkārtējā vicečempione Itālija finālturnīrā spēlē septīto reizi pēc kārtas. Tomēr ar desmit startiem finālturnīrā itāļiem ir par vienu finālturnīru mazāk nekā spāņiem.
Itālijas futbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijā un finālturnīrā uzvarējusi aizvadītajās 15 spēlēs un 12 reizi spēlēs lielo turnīru pusfinālā. Spānijas izlases uzbrukums šajā Eiropas čempionātā bijis ļoti labs, ar 12 gūtajiem vārtiem būdama rezultatīvākā komanda. Tiesa, Itālijai ir tikai par vienu golu mazāk. Abas komandas šajā turnīrā līdz šim vidēji izdarījuši visvairāk sitienu vārtu virzienā – Itālijai 20,2 sitieni, bet Spānija – 19.