Itālija tikai papildlaikā salauž sīksto Austriju un turpina savu uzvaru sēriju

UEFA Eiropas futbola čempionāta finālturnīra jeb "Euro 2020" astotdaļfinālā sestdien, 26. jūnijā, Vemblija stadionā Londonā līdz šim perfekti spēlejusī Itālijas izlase tikai pagarinājumā ar 2:1 (0:0, 0:0) pieveica Austriju, kas saviem pretiniekiem visa mača gaitā lika krietni panervozēt.

Tagad ceturtdaļfinālā 2. jūlijā itāļi Minhenē tiksies ar Beļģijas un Portugāles spēles uzvarētāju. Beļģi ar portugāļiem tiksies svētdien, 27. jūnijā.

Visi vārti mačā tika gūti papildlaikā. Uzvarētāju labā vārtus guva Mateo Pesina un Federiko Kjēza, savukārt Austrijas izlasē izcēlās Saša Kalajdžičs.

Itālijas valstsvienības "sausā" sērija bija pārsniegusi jau 1000 minūtes. Itālijas futbolisti uzvarējuši 12 spēlēs pēc kārtas, turklāt šajā iespaidīgajā sērijā ielaiduši tikai vienus vārtus. Itālijas nezaudēto spēļu sērija sasniegusi jau 31 maču, kuros tā izcīnījusi 26 uzvaras un piecreiz cīnījusies neizšķirti. Iepriekš tik gara sērija itāļiem bija no 1935. līdz 1939.gadam.

Itāļi aktīvi sāka spēli, Čiro Immobilem jau sestajā minūtē mēģinot gūt pirmos vārtus. Uzbrucējs centās panākt priekšā esošo bumbu, bet beigās sadūrās ar Danielu Bahmanu, taču izvairījās no brīdinājuma. Trīs minūtes vēlāk itāļu kārtējais uzbrukums iestrēga Austrijas aizsardzības "mūrī". 11.minūtē Itālijas izlases spiediens lika kļūdīties Austrijas aizsargiem, kas Leonardo Spinacolam ļāva ielauzties soda laukumā, bet viņa sitiens bija neprecīzs.

17.minūtē Spinacola no laukuma kreisās puses bumbu soda laukuma viducī iespēlēja Nikolo Barellam, bet viņa sitienu atvairīja Bahmans. Brīdi vēlāk ātrajā pretuzbrukumā aizskrēja Marko Arnautovičs, taču viņam no muguras sekoja aizsargi, tāpēc viņš sasteidza sitienu, kas padevās neprecīzs. 25.minūtē situāciju pie Austrijas izlases vārtiem centās saasināt Marko Verati, bet neilgi pēc tam neizdevās izmantot standartsituāciju no laukuma stūra.

Immobile uzbrukumā manāms bija arī 32.minūtē, kad netālu no soda laukuma nolēma nevienam nepiespēlēt un izdarīt sitienu pa vārtiem. Bumba, kas šķietami lidoja garām vārtiem, beigās atsitās pret kreiso stabu. Piecas minūtes pēc itāļa sitiena pretinieku soda laukumā trīs pretiniekus apspēlēja Arnautovičs, bet uzbrucējam no šīs epizodes neko bīstamu tā arī izveidot neizdevās. Puslaika pēdējās minūtēs itāļi turpināja saspēlēties Austrijas izlases soda laukuma tuvumā, taču iekarot pretinieku vārtus tā arī neizdevās.

Otrā puslaika piektajā minūtē tieši pie soda laukuma noteikumus pret Austrijas izlases spēlētāju pārkāpa Džovanni di Lorenco, par ko nopelnīja dzelteno kartīti. Standartsituāciju ar tiešo sitienu pa vārtiem izspēlēja Dāvids Alaba, bet bumba lidoja nedaudz virs vārtu pārliktņa. Nākamajās desmit minūtēs abu komandu spēlētāji vairākkārt lika fanu elpai aizrauties, taču vārtus nevienai komandai gūt vēl neizdevās.

65.minūtē soda laukumā Alaba sita ar galvu, bumbai nonākot pie Arnautoviča, kurš šādā pašā manierē guva vārtus. Vēlāk gan izrādījās, ka uzbrucējs atradās aizmugures stāvoklī, tāpēc Austrijas izlases vārti netika skaitīti. Pusminūti vēlāk ar sitienu pa zemi vārtus centās gūt Marsels Zabicers, taču nesekmīgi.

Itāļi ar ātrām un precīzām piespēlēm 73.minūtē uzbrukuma smailē izvirzīja Lorenco Insinji, taču uzbrucējs savus partnerus neatalgoja ar vārtu guvumu. Atlikušajā laikā abām komandām bija iespējas gūt vārtus, bet labākā no tām bija Itālijai. Kompensācijas laika piektajā minūtē itāļi standartsituāciju pie paša soda laukuma izlēma izspēlēt ar centrējumu soda laukumā, nevis tiešo sitienu, kas rezultātu nedeva. Pamatlaiks noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Pirmā papildlaika devītajā minūtē Federiko Kjēzam neizdevās savaldīt bumbu soda laukumā, kā rezultātā izniekota laba vārtu gūšanas iespēja. Viņš gan reabilitējās minūti vēlāk, kad pie labā vārtu staba ieguva bumbu, drīz vien to raidot garām Bahmanam. Jau papildlaika pēdējā minūtē Bahmans no augšējā vārtu stūra "izvilka" Insinjes sisto bumbu, taču īsi pēc tam Mateo Pesina guva Itālijas izlases otros vārtus. Austriešiem soda laukumā pietrūka spēka, lai atbruņotu itāļus.

Austriešiem labākā vārtu gūšanas iespēja 111.minūtē bija Marselam Zabiceram, kurš ar otro mēģinājumu bumbu no tuvas distances sita pāri vārtiem. Divas minūtes vēlāk bumbu pa aizsarga muguru sita Mihaels Gregoričs. Nopelnītais stūra sitiens vēlāk izrādījās ļoti svarīgs, jo pēc tā izspēles ar galvu vārtus guva Kalajdžičs. Otrā papildlaika beigās austrieši pa pretinieku vārtiem sita vēl dažas reizes, taču nepanāca "pendeles".

Itālija - Austrija 2:1. Spēle noslēgusies
120 min. Kjeza neizmanto iespēju pielikt punktu spēlēi. Viņš saņem tālu piespēli un pārmet bumbu pāri vārtsatgam Bahmanam, bet austriešu aizsargs pirmais un neļauj bumbai ielidot vārtos.
119. min. Gregoritčam spēcīgs sitiens nedaudz garām vārtiem.
113. min. Itālija - Austrija 2:1Austrieši nedomā tik viegli padoties, Šaubam spēcīgs sitiens. Seko stūra sitiens un gols! Šaubs stūra sitienā ceļ uz tuvējo stabu, kur aizsargu ieskauts iznirst divus metrus garais Kalajdžičs. Un viņš iegriež bumbu ar galvu tuvējā stūrī.
111. min. Austrija neizmanto lielisku iespēju soda laukumā. Zabiceram nesanāk pirmais sitiens, bet tad otrais sitiens lido krietni pāri vārtiem.
106. min. Austrijai nelielajā pārtraukumā uz maiņu iznācis Gregoritčs, kuram uzreiz padodas spēcīgs sitiens. Donnarumma ar grūtībām atvaira sitienu.
Itālija - Austrija 2:0. Sākas papildlaika 2. puslaiks
Itālija - Austrija 2:0. Noslēdzies pagarinājuma 1. puslaiks
105. min. Itālija - Austrija 2:0Un atkal vārtus gūst futbolists, kurš nācis uz maiņu. Soda laukumā ar muguru pret vārtiem bumbu saņem Akerbi, viņš divcīņā krīt, bet bumbu uztver Pessina, kurš spēcīgi sit to vārtos.
104. min. Itālijas soda sitienu teicami izpilda Insinje, bet vēl lieliskāk darbojas Bahmans, izvelkot bumbu no "devītnieka".
95. min. Itālija - Austrija 1:0Kjeza savu otro iespēju izmanto - saņem tālu piespēli, meistarīgi apstrādā bumbu un ar kreiso bumbu spēcīgi sit tālajā stūrī.Atgādinām, ka Kjeza tikai spēles 84. minūtē nāca uz maiņu. Ļoti veiksmīga maiņa padevās Itālijas treneriem.
94. min. Itāļi uzmanīgi spēlējot tika tuvu Austrijas soda laukumam, piespēle uz labo malu Kjezam, kura sitienu pa zemi tver Bahmans
Itālija - Austrija 0:0. Sākas papildlaika 1. puslaiks
Itālija - Austrija 0:0. Noslēdzies pamatlaiks
90+4 min. Pie paša Austrijas soda laukuma stūra Arnautovičs nogāž Žoržinju. Itālija iespēja pamatlaikā izglābties.Austrieši gan labi nospēlē aizsardzībā un izsit bumbu ārpus laukuma.
Otrā puslaika kompensācija - piecas minūtes.Kompensācijas laika sākumā Austrijai pirmā maiņa - Baumgartnera vietā nāk Alesandro Šopfs.
89. min. Baumgartners pēc sprinta paliek bezpēkā Itālijas pusē, abās kājās krampji. Itāļi nesit bumbu ārpus laukuma, tad Grilitšs izlemj speciāli pārkāpt noteikumus, lai tiesnesis nosvilptu.
88. min. Pamatīga itāļu ofensīva, austrieši aizstāvas ar pēdējiem spēkiem.
84. min. Itālijai vēl divas maiņas - Berardi un Imobiles vietā nāk Andrea Belotti un Federiko Kjesa.Austrijai joprojām neviena maiņa.
83. min. Itāļi uz brīdi iespieduši austriešus viņu zonā. Centrējums uz tālo stabu, kur nepiesegts Berardi - viņš gribēja sist efektīgi "šķērītē", bet sitiens nesanāk.
80. min. Un atkal Austrijai moments - piespēle gar vārtiem, Bonuči glābj itāļus.
76. min. Itālijas soda laukumā tiek nogāzts Lainers, kurš pie tālā staba tiek nogāzts. Epizodes izskatīšanā iesaistās VAR, bet austriešiem bija aizmugure - arī Lainers šajā strīdīgajā epizodē.
Lokatelli ar iesaistīšanos aktivizējis Itālijas uzbrukumu. Pie soda laukuma līnijas viņš labi nomāna austriešu un sit nedaudz garām vārtiem. Tad viltīgs sitiens Insinjes izpildījumā, arī neprecīzs.
67. min. Itālijai divas maiņas pussargu līnijā - spēle beigusies Verati un Barellam, kuru vietā iznāk Pessina un Lokatelli.
Itāliju glābj VAR.Pēc Lainera centrējuma Alaba ar galvu padod bumbu tālāk, kur Arnautovičs ar galvu no šaura leņķa iesit bumbu vārtos. Tiesa, Arnautovičs piespēles brīdī bija aizmugurē...
62. min. Zabicera sitienu bloķē Bonuči. Pēc stūra sitiena neliels haoss Itālijas soda laukumā, bumba atlec pie Arnautoviča, kuram nesanāk sitiens.
Mača nospēlēta jau stunda un itāļi ir uz "nullītes", kas ir austriešu panākums. Itāļu uzbrukumi ir apslāpēti, arī pārsvars nav itāļiem, bet otrajā puslaikā bīstamāki bijuši tieši austrieši.
56. min. Insinje pa kreiso malu aizskrien uzbrukumā un izlemj dot piespēli gar vārtiem, kur to sagaidīja Alaba, izsitot bumbu aiz gala līnijas.
54. min. Tagad jau Baumgartners izklupienā asi nospēlē pret di Lorenco. Tiesnesis gan pažēlo austrieti un neparāda brīdinājumu.
52. min. Alaba sitiens tieši virs sieniņas, bet nedaudz virs vārtu pārliktņa. Itāļi noelšas.
50. min. Di Lorenco saņem brīdinājumu par rupju pārkāpumu pie pašas soda laukuma līnijas, nogāžot Baumgartneru. Itāļi protestē, jo epizodes turpinājumā austrieši pārkāpa noteikumus. Šajā diskusijā "plāksteri" saņem arī Barella.
49. min. Arnautovičs soda laukumā divreiz teicami nomāna itāļus, bet beigās nesanāk sitiens ar labo kāju.
Itālija - Austrija 0:0. Sākas 2. puslaiks
Itālija - Austrija 0:0. Noslēdzies 1. puslaiks
Spinacola cieš duelī un paliek uz zālāja, bet bumba paliek itāļiem. Itāļi sāk protestēt un Teilors izdomā tomēr nosvilpt pārkāpumu. Vēl viena jokaina epizode no Teilora puses, kas izauc neapmierinātību no Austrijas izlases puses.
42. min. Insinje bija aizmugurē, bet tiesneši ļauj spēlēt. Un tikai pēc ilgākas pauzes aptur spēli, lai gan pārkāpumu varēja nosvilpt krietni ātrāk. Tiesnešu lēmums sadusmo austriešus.
37. min. Arnautovičs teicami apspēlē četrus itāļus, pēc brīža seko centrējums, bet izgājienā bumbu tver Donnarumma. Itāļu vārtsargs izgājienā nepamanīja Baumgartneru, kurš smagi cieš no itāļu vārtsarga.Pēc medicīniskās palīdzības austrietis spēli turpina.
32. min. Imobile neredzēja, kur atdot piespēli, un izdomāja uzsist no apmēram 20 metriem. Austriešus glābj vārtu "krusts". Austriešu vārtsargs Bahmans bumbu pavadīja tikai ar acu skatienu un nebūtu glābējs, ja bumba lidotu vārtos.
Itāļi lēnām, lēnām pārņēmuši iniciativu, lai gan spēles pirmajās apmēram 20 minūtēs bumbas kontrolē paradoksāli pārsvars bija austriešiem. Austrieši tagad vairāk domā par savu vārtu drošumu un cer uz pretuzbrukumiem.
18. min. Arnautovičs saņem tālu piespēli, bet sitiens divu itāļu ielenkumā sanāk stipri pāri vārtiem.
17. min. Spinacola izdara lielisku piespēli no kreisās malas, sitienu izdara Barella, bet Bahmans pamanās ar kāju glābt austriešus.
14. min. Tiklīdz itāļi tiek pie bumbas, tā metas uzbrukumā. Ja agrāk Itāliju futbolā zināja ar savu aizsardzības spēli, tad pēdējos gados Itālija domā par uzbrukumu. Kreisajā malā žigls ir Insinje, bet viņa sitienu viegli tver Bahmans.
7. min. Itālijai tāla piespēle, uz kuru acīmredzami nepaspēj Imobile. Viņš gan izlemj slīdēt pa zālāju un iešļūc austriešu vārtsargā Bahmanā. Tiesnesis pažēlo itāli, neiedod dzelteno.
2. min. Baumgartners bīstami piespēleja gar vārtiem, bet dažas sekundes vēlāk pirmā dzeltenā kartīte spēlē - Arnautovičs asi nospēlē pret Barellu. Mača galvenais tiesnesis Entonijs Teilors bez ierunām parāda dzelteno kartīti.
Itālija - Austrija. Spēle sākusies
Spēle risinās Vemblijā, kur pēc divām nedēļām 11. jūlijā tiksies Euro 2020 divas spēcīgākās izlases un noskaidros čempionu
Pirms šīs spēles kā pirmā ceturtdaļfinālā iekļuva Dānija. Fantastiski skaisti darbojās dāņi, kuri pēc traģēdijas Euro 2020 arvien vairāk ieskrienas.https://www.delfi.lv/sports/news/eiropas-cempionats-futbola/zinas/danijas-futbolisti-skaista-stila-iesolo-euro-2020-ceturtdalfinala.d?id=53331113
Itālija centīsies turpināt savu fenomenālo sniegumu - jau 30 nezaudētas spēles pēc kārtas, neviens gols turklāt nav zaudēts jau 11 spēlēs, tādējādi vairāk nekā 1000 minūšu nevienai komandai nav izdevies pārspēt itāļus. Pēdējo reizi itāļi bumbu savos vārtos redzēja 2020. gada rudenī, cīnoties neizšķirti 1:1 ar Nīderlandi. Savukārt pēdējo neveiksmi itāļi piedzīvoja 2018. gada rudenī, zaudējot Portugālei.
Šovakar Londonā kļūs zināma Euro 2020 otrā ceturtdaļfināla dalībniece - līdz šim perfekti spēlējošā Itālijas izlase tiekas ar Austriju, kas ar divām uzvarām negaidīti bija otrā C grupā.