Uz maiņu nākušais de Bruine palīdz Beļģijai atspēlēties pret Dāniju

Beļģijas futbola izlase ceturtdien nodrošināja vietu "Euro 2020" astotdaļfināla kārtā, viesos "Parken" stadionā Kopenhāgenā atspēlējoties pret Dānijas valstsvienību.

Beļģijas futbolisti zaudēja pirmajā puslaikā, bet spēlē uzvarēja ar rezultātu 2:1 (0:1). Uzvarētāju labā vārtus guva, kā arī rezultatīvi piespēlēja Kevins de Bruine.

Negaidītu pārsvaru pirmajā puslaikā demonstrēja laukuma saimnieki, kuri jau mača otrajā minūtē izmantoja pretinieku kļūdu, Jusufam Pulsenam panākot rezultātu 1:0. Enerģiskie dāņi izpildīja vairākus bīstamus sitienus, taču atrauties no pretiniekiem nespēja, kamēr Beļģijas izlase 45 minūšu laikā veica tikai vienu sitienu.

Spēles favorīti no rezervistu soliņa gan sagaidīja izcilu spēlētāju pieplūdumu. Otrajā puslaikā laukumā devās Kevins de Bruine, Aksels Vitsels un Edens Azārs. Tieši viņu sniegums palīdzēja Beļģijas futbolistiem izraut uzvaru.

Spēles 55. minūtē de Bruine pēc Romelu Lukaku piespēles šķietami varēja pats gūt vārtus, taču vēl pieturēja bumbu, izkārtojot teicamu iespēju Torganam Azāram, kurš panāca 1:1. Savukārt 15 minūtes vēlāk vārtus guva pats "Manchester City" pussargs, kuram precīzu piespēli atdeva Edens Azārs.

Dānijas izlases aktivitāte nebija tik liela, cik pirmajā puslaikā, taču bīstamu momentu netrūka arī pie Tibo Kurtuā vārtiem. Īpaši draudīgi uzbrukumi dāņiem padevās spēles izskaņā, kad Martins Braitvaits arī trāpīja pa vārtu pārliktni.

Beļģijas izlase, pateicoties gūtajai uzvarai, ar sešiem punktiem divās spēlēs jau nodrošinājusi vietu astotdaļfinālā. Pa trim punktiem sakrājušas Krievijas un Somijas izlases, kuru duelī trešdien uzvarēja Krievijas valstsvienība. Savukārt Dānijas futbolisti palikuši bez punktiem un vairs var cerēt tikai uz trešo vietu grupā.

Valstsvienības grupu turnīra posmu noslēgs pirmdien, kad pulksten 22.00 tiksies Krievijas un Dānijas, kā arī Beļģijas un Somijas valstsvienības.

Spēles statistika ("Sofascore"):
Dānija - Beļģija 1:2. Spēle noslēgusies!Vēl pašā spēles izskaņā dāņi aizskrēja četratā pret četriem uzbrukumā. Taču Braitvaita sitiens tiek bloķēts un spēle noslēdzas.
90+5. min.Andreass Olsens glābj Dānijas izlasi! Futbolists bloķē Menjē sitienu no laukuma centra. Taču kompensācijas laiks tūlīt būs aizritējis.
90+4. min.Torgans Azārs netālu no soda laukuma nopelna dzelteno kartīti par rupju spērienu Olsenam. Pēdējā iespēja dāņiem! Uzbrukumā devies arī Šmeihels.
Kompensācijas laiksKurtuā jau tiek mests ar alus glāzēm. Dānijas līdzjutēji izrāda nepacietību, kamēr vārtsargs izpilda atsitienu no vārtiem.
Kompensācijas laiks būs piecas minūtes ilgs.
90. min.Pēkšņu sitienu izpilda Matiass Jensens! Bumba spurdz garām "devītniekam". Dāņiem divi bīstami uzbrukumi dažu minūšu laikā.
87. min. Pārliktnis!Damsgārds veiksmīgi apspēlē pretspēlētāju un centrē. Izcilā pozīcijā atrodas Braitavaits, pēc kura sitiena ar galvu bumba skar pārliktni.
87. min.Dānijas izlase pēdējo minūšu laikā uzbrūk, taču viņiem sāk aptrūkties laiks.
84. min.Menjē kļūdās ārpus sava soda laukuma. Dānijas izlasei uzreiz uzbrūk, bet Korneliuss ar piespēli nesasniedz Braitvaitu.
81. min.Beļģijas valstsvienība prātīgi pietur bumbu un pozicionāli saspēlējas. Dānijas izlasei atliek agresīvi spēlēt bez bumbas.
76. min.Bīstami sitieni gan Braitvaitam, gan Mehlem, bet pirmo nobloķē aizsargi, savukārt otro atsit Kurtuā. "Divi pret viens" ātro uzbrukumu iznieko Beļģijas izlase, de Bruinem mazliet sasteidzot lēmumu sist pa vārtiem.
73. min.Izteikti riskē Šmeihels, izejot ārā no vārtiem un spēlējot ar kāju starp Beļģijas futbolistiem.
70. min. Dānija - Beļģija 1:2. Kevins de Bruine!Viens no komandas līderiem padsmit minūtēs, iespējams, izkārto uzvaru Beļģijas izlasei! Ļoti labu piespēli izpildīja Edens Azārs, bet de Bruine sitienu no soda laukuma robežas izpildīja nekavējoties, neļaujot Šmeihelam vārtos pārvietoties.
69. min. Damsgārds soda laukuma malā teatrāli krīt, nopelnot ļoti sagaidāmu dzelteno kartīti. Futbolistam gan var veltīt uzslavas, ka viņš soģim uzreiz vaļsirdīgi piekrīt par viņa lēmumu.
68. min.Pēc ilgāka laika pārtraukuma sitienu pa vārtiem veic Dānijas izlase. Joakims Mehle ar sitienu ārpus soda laukuma gan raida bumbu Kurtuā rokās.
66. min.Beļģijas izlase pēc gūtajiem vārtiem turpina uzbrukt. Spēles nosacītie favorīti, iespējams, beidzot sagrābuši iniciatīvu.
59. min.Kas par papildinājumiem Beļģijai! Turpinot šo tēmu, jāuzsver, ka no rezervistu soliņa laukumā nāk Aksels Vitsels un Edens Azārs.
59. min.Kristensena brīvsitiens tiek bloķēts. Beļģija atkal bīstami pāriet ātrajā uzbrukumā, kas piespiež Vāsam ar dzeltenās kartītes cienīgu pārkāpumu apturēt pretuzbrukumu.
55. min. Dānija - Beļģija 1:1. Beļģi izlīdzina rezultātu!Uzreiz savu vērtību pierāda de Bruine. Soda laukumā ielaužas Lukaku, kurš izcili "nomet" bumbu de Bruinem. Pussargs varēja sist pa vārtiem, bet nospēlē negaidīti viltīgi, vēl pieturot bumbu un izkārtojot 99% vārtu gūšanas iespēju Torganam Azāram. Azārs nepieviļ, raidot bumbu tukšos vārtos.
51. min.Leanders Dendonkers "mūrītī" bloķē Damsgārda brīvsitienu. Dāņi turpina regulāri nonākt labās sitienu pozīcijās.
48. min.Tomass Deleinijs nonāk labā tālsitiena pozīcijā, bet tas viņam nedaudz "noraujas". Dāņi puslaiku uzsāk, kontrolējot bumbu. Kādā brīdī gan vadzim jālūst.
Dānija - Beļģija 1:0. Sācies otrais puslaiks!Mertensu nomaina Kevins de Bruine. Lūk, tā ir greznība. Beļģijas izlasi pastiprina "Manchester City" komandas pussargs.
Dānija - Beļģija 1:0. Noslēdzies pirmais puslaiks!
Kompensācijas laiks būs vienu minūti ilgs.Braitvatis ieskrien soda laukumā un spēcīgi sit, bet bumba aizgriežas prom no vārtiem.
44. min.Agresīvie Lukaku solo gājieni rada mazu apjukumu, kā arī vienu standartsituāciju, bet tā netiek izmantota.
41. min.Beļģijas izlase beidzot aizvadījusi spēles nogriezni, kurā tā vairāk kontrolējusi bumbu. Nekas dižs joprojām gan beļģiem nesanāk.
35. min.Damsgārds teicami apspēlēja divus pretspēlētājus, un sita pa vārtiem četru beļģu ielenkumā. Viņa raidītā bumba ripoja garām tālajam vārtu apakšējam stūrim.
33. min.Beļģi beidzot ilgāku laiku spējuši noturēties Dānijas laukuma pusē, bet līdz sitienam aizvadītajās epizodēs nav izdevies tikt.
26. min. Dānijas izlasei vēl viena vārtu gūšanas iespēja - Vass izdarīja sitienu pēc precīzas piespēles uz priekšu, taču raidīja bumbu pāri.
22. min.Dānijas futbolisti izdarījuši sešus sitienus vārtu virzienā, bet trīs no tiem lidojuši vārtos - divus atvairīja Kurtuā, bet Pulsena sistā bumba sasniedza mērķi. Pārsvars bumbas kontrolē joprojām Dānijai.
16. min. Mēle no kreisās malas iespēlēja bumbu soda laukumā, Braitvaits bija pirmais pie bumbas un sita ar galvu, bet sita garām vārtiem. Beļģi diezgan apjukuši darbojas aizsardzībā
13. min. Damsgārds pretuzbrukumā sniedzās pēc bumbas, bet aizsargs viņu pēdējā apsteidza un neļāva izdarīt sitienu.
11. min.Spēlē uz brīdi pauze, lai godinātu Dānijas izlases spēlētāju Kristianu Ēriksenu, kurš šobrīd slimnīcā atgūstas pēc sirds apstāšanās laukumā. Spēlētāji, tiesneši, treneri, skatītāji aplaudēja viņam.
6. min. Vass augstā lēcienā izdarīja sitienu ar galvu pēc Mēles piespēles, taču Beļģijas vārtsargam nebija lielas grūtības tvert bumbu.
5. min. Dānija turpināja lidot pa laukumu. Mēle ilgi turēja bumbu, meklēja ērtu sitienu no tuvas distances, taču Kurtuā viņa mēģinājumu gūt vārtus apturēja. Brīdi vēlāk arī Braitvaits bija uzbrukuma smailē.
2. min. Dānija - Beļģija 1:0Dānijas izlase izmanto pozicionālu Beļģijas kļūdu, un Pjērs Emīls Hojbergs jau kritienā nogādāja piespēli Jusufam Pulsenam, kurš uzņēma bumbu, izvērtēja situāciju un raidīja to Tibo Kurtuā sargātajos vārtos.
Kopenhāgenas stadionā himnas izskanējušas. Tūlīt sāksies spēle
Atgādinām, ka pagājušajā sestdienā spēlē pret somiem pirmā puslaika izskaņā laukumā saļima Kristians Ēriksens. Viņam pat uz brīdi bija apstājusies sirds.https://www.delfi.lv/sports/news/eiropas-cempionats-futbola/zinas/sirds-apstasanos-pardzivojusajam-eriksenam-uzstadis-kardiostimulatoru.d?id=53309629
Dānijas izlasei pēc dramatiskajiem notikumiem pagājušās nedēļas noglē šovakar jādodas cīņā pret pasaules šī brīža labāko komandu (pēc FIFA ranga) Beļģiju.