Latvijas basketbola izlase, Kristapa Porziņģa debijas mačā valstsvienības sastāvā, piektdien pārbaudes spēlē savā laukumā mača galotnē ar 77:65 uzvarēja Polijas valstsvienību.

Porziņģis savā debijā bija rezultatīvākais Latvijas izlases rindās, gūstot 24 punktus un izcīnot 12 atlēkušās bumbas. Viņa kontā arī divas pārtvertas piespēles un divi bloķēti metieni.

Latvijas izlases rindās teicami maču aizvadīja arī Rolands Šmits, kurš guva 18 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, bet Jānis Strēlnieks guva 14 punktus un izdarīja astoņas rezultatīvas piespēles.

Polijas izlases rindās tikai Damjēnam Kuligam izdevās pārsniegt desmit gūto punktu robežu, gūstot 12 punktus.

Latvijas izlasei pirmajā ceturtdaļā un otrās ceturtdaļas sākumā nekādi neizdevās apturēt Polijas uzbrukumu, jo pretinieki nospēlētajās nepilnās 12 ar pusi minūtēs bija panākuši 30:23. Pēc Latvijas izlases galvenā trenera Ainara Bagatska pieprasītā minūtes pārtraukuma mājiniekiem izdevās gūt 14 punktus pēc kārtas, izvirzoties vadībā ar 37:30. Puslaika izskaņā poļi vēl paspēja gūt divus punktus, pārtraucot savu "sauso" periodu.

Trešās ceturtdaļas vidū Latvija panāca savu tobrīd lielāko pārsvaru 49:38, bet poļi rokas nenolaida. Neļaujot Latvijas izlasei palielināt savu pārsvaru, Polijas basketbolisti, vienmērīgi visiem gūstot punktus, lēnām deldēja rezultāta starpību un nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām izlīdzināja rezultātu 65:65. Latvijas izlasei izšķirošo pārsvaru nodrošināja Jānis Timma, Jānis Strēlnieks un Kristaps Porziņģis, kuri pusotrā minūtē panāca 73:65.

Nākamo pārbaudes spēli Latvijas izlase aizvadīs 19. augustā, kad "Arēnā Rīga" uzņems Lietuvas izlasi tās labākajā sastāvā.
Portāls "Delfi" piedāvāja teksta tiešraidi no "Arēnas Rīgā".