Latvijas basketbola izlase, turpinot gatavošanos Eiropas čempionātam, piektdien "Arēnā Rīga" plkst.19.30 spēkosies ar Poliju.

"Būs patīkams satraukums, jo pirmo reizi uzvilkšu Latvijas pieaugušo izlases kreklu. Cerams, būs daudz skatītāju un izcīnīsim uzvaru. Mēģināšu iepriecināt skatītājus ar kādu sulīgu "slam dunk"," stāstīja Porziņģis, kurš jau "Arēnā Rīga" ir spēlējis 2013.gada U-18 Eiropas čempionātā. "No tās reizes palikušas sāpīgas atmiņas, jo zaudējām spāņiem cīņā par trešo vietu. Nesen skatījos apkopojumu un nevarēju saprast, kādā veidā viņi spēles galotnē iemeta to tālmetienu."

Ņujorkas "Knicks" basketbolists Porziņģis treniņnometnē ir no pirmās dienas, bet augustā piedalījās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) misijā Dienvidāfrikas Republikā, kas sestdien noslēdzās ar paraugmaču, kurā latvietis ar 14 punktiem kaldināja Pasaules komandas uzvaru 108:97 pār Āfrikas komandu.

Porziņģim misijas laikā bija iespēja trenēties kopā ar savu elku Vācijas basketbolistu Dirku Novicki, kurš pārstāv Dalasas "Mavericks" vienību.

"Tas nebija nopietns treniņš, vienkārši pamētāšana, sacentāmies viens ar otru metienos. Bija iespēja parunāt un uzdot sev interesējošos jautājumus. Vienīgais laiks treniņiem bija septiņos no rīta, jo jaunajiem basketbolistiem jau desmitos sākās nometnes. Gandrīz visi spēlētāji tajā brīdī trenējās, līdz ar to bija iespēja ar Novicki patrenēties un papļāpāt. Viņš teica, ka ja ir jautājumi, varu dot ziņu. Gribēju jau sazināties pērn, lai augusta beigās aizvadītu kopīgus treniņus, bet viņš bija Vācijā, kamēr es - Ziemeļamerikā. Esam drusku pačatojuši, viņš man rakstīja par "Knicks" situāciju," stāstīja Porziņģis.

Novickis Vācijas izlases sastāvā spēlējis septiņos Eiropas čempionāta finālturnīros.

"Jautāju viņam par izlases tēmu. Viņš teica, ka pirmajos gados Eiropas čempionātos visi viņu mēģinājuši grūstīt un "tikt zem ādas". Teica, lai gatavojos uz to, ka sākumā, iespējams, būs grūti," teica Porziņģis.

Viņaprāt, spēlējot pret Eiropas basketbolistiem, viņam būs lielāks pārsvars zem groza, nekā NBA.

"Tajā pašā laikā, kad mani segs piektie numuri, varēšu viņus izvilkt ārā un mest no turienes. Būs jāskatās pēc situācijas, kā katra no komandām pret mani spēlēs aizsardzībā," secināja basketbolists.

Liepājnieks uz treniņiem ierodas pusotru stundu pirms to sākuma.

"Šobrīd Rīgā uzturos viesnīcā, bet tuvāko dienu laikā jāizlemj, kā dzīvot tālāk. Izlasē treniņi sākas plkst.10.30, bet es zālē esmu pusotru stundu ātrāk. Pastrādāju pusstundiņu svaru zālē ar fizioterapeitu, iesildāmies. Pēc tam kādu pusstundu trenējos kopā ar Artūru Visocki-Rubeni, pa vidu arī apēdu kādu proteīnu, lai ir enerģija. Tad ir komandas treniņš, pēc kura uzmetu kādus metienus. Pēc tam ir pusdienas un diendusa, lai vakarā atkal varētu trenēties," atklāja Porziņģis.

Porziņģim līdzi ir savs fizioterapeits spānis Manolo Validvjeso, kā arī videooperators.

"Fizioterapeits nav tikai man, bet visai komandai. Ja džekiem vajag, viņi var droši izmantot viņa pakalpojumus. Arī video tiek taisīti visai izlasei, lai varētu sekot mūsu gaitām. Mani cilvēki palīdz arī izlasei un uzlabo tās līmeni," skaidroja Porziņģis.

Šīs vasaras gaidītākā pārbaudes spēle notiks 19. augustā, kad "Arēnā Rīga" tiks uzņemti lietuvieši. Kā augusta sākumā vēstīja laikraksts "New York Post", klāt varētu būt arī "Knicks" galvenais treneris Džefs Hornačeks un jaunais ģenerālmenedžeris Skots Perijs. Tiesa, Porziņģis žurnālistiem atklāja, ka par to neko neesot dzirdējis.

Pēc spēles ar Poliju nākamie dueļi būs 18.-20. augustā, kad Rīgā norisināsies pārbaudes turnīrs, kurā piedalīsies Latvija, Lietuva un Rumānija, savā starpā aizvadot viena apļa sacensības.

Savukārt pārbaudes spēļu ciklu Latvija noslēgs 24. un 25. augustā, kad Rīgā tiks aizvadītas divas cīņas ar nu jau principiālo pretinieci Čehiju.

Eiropas čempionāts notiks no 31. augusta līdz 17. septembrim un Latvijas izlase apakšgrupu turnīru aizvadīs Stambulā, spēlējot D apakšgrupā kopā ar Riodežaneiro olimpisko spēļu sudraba medaļnieci Serbiju, mājinieci Turciju, Krieviju, Beļģiju un Lielbritāniju.

Vēl Eiropas meistarsacīkstēs A apakšgrupā spēlēs Somija, Islande, Francija, Grieķija, Polija un Slovēnija, B grupā spēkosies Izraēla, Lietuva, Itālija, Gruzija, Vācija un Ukraina, savukārt C grupā spēlēs Rumānija, Ungārija, Spānija, Čehija, Horvātija un Melnkalne.

No katras grupas izslēgšanas turnīram kvalificēsies četras labākās komandas, un "play-off" cīņas no astotdaļfināla fāzes risināsies Stambulā.