Kā vēstīts, lietuvieši Eiropas čempionātā apstājās astotdaļfinālā, piekāpjoties grieķiem, kuri tikai caur adatas aci iekļuva izslēgšanas turnīrā.

"Izlasē ir daudz jaunu spēlētāju. Sākumā nedaudz pietrūka sportiskās veiksmes, bet pēc tam izdevās saņemties. Neko sliktu nevaru teikt, sagatavošanās periods bija labs, visi strādāja kā nākas. Iespējams, šogad pietrūka veiksmes. Tāpat nebija tā, ka visi palīdzēja, jo bija arī savainojumi. Sportā visādi gadās," basketbola lielvalsts salīdzinoši nesekmīgo startu skaidroja Lietuvas Basketbola federācijas (LKF) prezidents Sabonis.

Lietuvas izlasi kopš pērnā gada novembra trenē Daiņus Adomaitis, kurš no 2007.gada līdz 2009.gadam spēlēja "Barons"/LMT vienībā, kas bija viņa pēdējais pieturas punkts profesionālā basketbolista karjerā.

Sabonis uzskata, ka trenera un komandas attiecības bijušas labas.

"Velns viņu zina, kas notika, varbūt bija melnā diena. Mūsu spēks ir tad, kad visi var spēlēt. Ja vismaz desmit basketbolisti dara maksimumu, tad pretiniekiem ir ļoti grūti. Dažiem tas neizdevās," teica Sabonis.

Viņš arī esot gaidījis vairāk no Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) pieredzi guvušā Donāta Motiejūna.

"Treneru kolektīvs un viss pārējais personāls bija labi pastrādājuši, viss tika analizēts un parādīts. Paši spēlētāji atzina, ka nav sekojuši instrukcijām. Treneris teica, ka, ja būtu sekojuši spēles plānam un zaudējuši, viss būtu skaidrs. Tomēr tas netika darīts. Ja pasaka, ka nevar iet pa kreisi, bet basketbolists to izdara trīs reizes, ko mums iesākt? Nolikt priekšā buldozeru?" Sabonis dusmojas uz spēlētājiem.

No astoņām turnīrā palikušajām komandām Sabonim ir viena izlase, kurai viņš īpaši jutīs līdzi.

"Latvija. Kaut kā tomēr esmu par kaimiņiem," noteica Sabonis.

Lietuvas izlasei šajā turnīrā nepalīdzēja Arvīda Saboņa dēls Domants, kura jaunais NBA klubs Indiānas "Pacers" nevēlējās basketbolistu redzēt Eiropas čempionātā.

"Viņam tika ieteikts nedoties uz Eiropas čempionātu, un viņš ir pārāk jauns, lai neklausītu. Domants redzēja visas Lietuvas izlases spēles. Viņš ir jauns, dedzīgs un vēlas spēlēt, bet kas notika, tas notika," atklāja jaunā basketbolista tēvs.

Nākamās spēles lietuviešiem būs novembrī, kad sāksies 2019.gada FIBA Pasaules kausa kvalifikācija, kurā Lietuvas izlases pretinieces būs Polija, Kosova un Ungārija. Tiesa, ULEB Eirolīgas un FIBA kalendāru nesaskaņošanas dēļ, izlasēm, tajā skaitā arī Lietuvas valstsvienībai, visticamāk, nevarēs palīdzēt spēcīgākie basketbolisti.

"Līdzjutēji ir šokā. Tie, kuri kaut ko saprot no basketbola, ir vīlušies. Basketbols ir par to, lai līdzjutēji varētu vērot pašus labākos. Neesam Spānija, kur desmit basketbolisti var nebraukt, bet būs citi desmit, kurus vērot ar interesi. Katrs zaudētais spēlētājs ir kā nazis mugurā," komentēja Sabonis, kurš uzskata, ka tuvākajā laikā FIBA konflikts ar prestižāko klubu turnīru rīkotājiem nemazināsies.

Latvijas basketbolisti otrdien Stambulā plkst.21.30 Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā tiksies ar Slovēniju, latviešiem cenšoties pirmo reizi pēc neatkarības atjaunošanas iekļūt pusfinālā.