Par 2017. gada Eiropas basketbola čempionāta zelta medaļu ieguvējiem svētdien kļuva Slovēnijas valstsvienība, kas sensacionāli "Eurobasket 2017" turnīru aizvadīja bez zaudējumiem.

Finālā Slovēnija ar rezultātu 93:85 (20:22, 36:25, 15:20, 22:18) pārspēja Serbijas valstsvienību, pirmo reizi valsts vēsturē izcīnot zelta medaļas.

Slovēnijas izlasē uzvaru ar 35 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām kaldināja Gorans Dragičs, bet Klemens Prepeličs pievienoja 21 punktu. Luka Dončičs guva astoņus punktus, bet trešajā ceturtdaļā viņš guva savainojumu. Serbijas izlasē 22 punktus guva Bogdans Bogdanovičs, bet 18 punkti Milana Mačvana kontā.

$duelID=819;$eventID=17;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>

Spēles ievadā Serbijas izlasei izdevās izvirzīties vadībā ar 18:13, bet Slovēnija pretiniekiem neļāva pārsvaru palielināt, pirmās ceturtdaļas izskaņā deficītu samazinot līdz diviem punktiem. Slovēnijas izlasei izdevās kāpināt spēles tempu, kas ļāva pārņemt vadību mačā un iegūt pat 10 punktu pārsvaru. Slovēnijas izlases līderis Dragičs jau pirmajā puslaikā bija guvis 24 punktus, bet slovēņi bija vadībā ar 57:47.

Otrajā puslaikā spēles temps kritās, un tas ļāva Serbijai spēles gaitu līdzsvarot. Serbi pietuvojās līdz 61:63, taču uzreiz slovēņi pārsvaru palielināja. Ceturtajā ceturtdaļā rezultāts pat bija neizšķirts 80:80, bet galotnē Slovēnijas izlase bija aukstasinīgāka un realizēja savas iespējas.

Serbija ieguva sudrabu 2014.gada Pasaules kausā, kā arī 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, bet kontinenta meistarsacīkšu finālā tā iekļuvusi pirmoreiz kopš 2009.gada.

Portāls "Delfi" piedāvāja "zelta spēles" teksta tiešraidi.