Foto: Karašausks, Verpakovskis un Gorkšs iemēģina jauno Pasaules kausa bumbu
Foto: Publicitātes foto

Sporta preču veikals "Sportland" un inventāra ražotājs "adidas Latvija" piektdien prezentēja 2018. gadā Krievijā notiekošā FIFA Pasaules kausa oficiālo turnīra bumbu "Telstar 18". Prezentācijā piedalījās bijušie Latvijas izlases futbolists Māris Verpakovskis Kaspars Gorkšs, kā arī Latvijas čempionāta rezultatīvais spēlētājs Artūrs Karašausks, informēja organizatori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Starptautiski jaunā Pasaules kausa bumba tika atrādīta jau ceturtdien, bet piektdien bija iespēja arī Latvijā aplūkot šo spēles rīku. Jaunā bumba ir atjaunota pirmās "adidas" FIFA Pasaules kausa turnīra bumbas "Telstar", kuru izmantoja 1970. gada turnīrā Meksikā, versija. Bumbas nosaukums ir aizgūts, apvienojot vārdus "televīzijas zvaigzne". Pirmo bumbu rotāja melni ielaidumi. Šis dizaina raksts tika izveidots, lai bumba izceltos melnbaltajā televīzijā. Bumbai ir pilnīgi jauns karkass, kas saglabājis labāko no "Brazuca", 2014. gada FIFA Pasaules kausa oficiālās turnīra bumbas, vienlaikus iestrādājot jaunu tehnoloģiju, lai maksimāli uzlabotu sniegumu un ilgtspējību, ražošanā iekļaujot pārstrādātus materiālus un iepakojumus. Tā ir arī pirmā reize, kad oficiālajā turnīra bumbā tiek iestrādāts NFC čips, kas ļauj pircējiem mijiedarboties ar bumbu, izmantojot viedtālruni. Katra bumba ģenerē unikālu identifikatoru, kas sniedz ekskluzīvu saturu un lietotāja informāciju par Pasaules kausu.

"Oriģinālā "Telstar" ir visu laiku ikoniskākā futbolbumba, kas mainījusi futbolbumbu dizainu uz visiem laikiem, tāpēc izstrādāt "Telstar 18", paliekot uzticīgiem oriģinālajam modelim, mums bija patiešām aizraujošs izaicinājums. Jaunā ielaidumu struktūra un NFC čipa iestrādāšana ir pacēlusi futbolbumbu inovācijas un dizainu nākamajā līmenī, piedāvājot pircējiem un spēlētājiem absolūti jaunu pieredzi," sacīja "Adidas" futbola preču kategorijas vadītājs Rolands Romlers.

Gorkšs sacīja, ka šī ir skaista futbolbumba, kuras uzvedība tiešā veidā atkarīga no spēlētāja meistarības līmeņa un prasmēm. "Tā ir izteikti paredzamāka un kontrolējamāka nekā tās 2014. gada Pasaules čempionāta priekšgājēja "Brazuca"," sacīja bijušais izlases kapteinis.

K. Gorkša pieredzi papildina arī Māris Verpakovskis: "Bumba ir ļoti optimāla – nav ne par smagu, ne par vieglu. Lidojums ir tieši tāds, kādam tam jābūt. Reizēm, bumbas ar mūsdienu tehnoloģijām ir nevajadzīgi sarežģītas, jo visi grib izmēģināt tehnoloģiskās inovācijas, bet šī bumba beidzot ir tāda, kā nepieciešams – nav nekā lieka."

Karašausks vēl piebilda, ka "bumba ir ļoti viegla, kas simpatizēs uzbrucējiem, jo raidītie sitieni patērēs ievērojami mazāk spēlētāja spēka".

Tags

adidas FIFA Futbols Kaspars Gorkšs Māris Verpakovskis Pasaules kauss 2018
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form