Kazakevičs: tagad priekšā daudz darba, lai atgūtu līdzjutēju un mediju atbalstu
Foto: F64

Pirmais uzdevums ir spēcīga treneru un futbolistu kolektīva izveidošana Latvijas izlasē, jo Latvijai trūkst izcilu futbolistu, tāpēc panākumus var izcīnīt tikai kolektīvs, pirmdien žurnālistiem svarīgāko darba sākumposmā izlasē uzsvēra tās jaunais galvenais Treneris Dainis Kazakevičs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

pirmdien Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde lēma pārtraukt darba attiecības ar līdzšinējo Latvijas nacionālās izlases galveno treneri Slavišu Stojanoviču un šajā amatā apstiprināt Kazakeviču.

"Mani uzrunāja LFF ģenerālsekretārs [Edgars Pukinsks]. Pirmā saruna par iespēju vadīt Latvijas vīriešu izlasi bija decembrī, bet konkrētākas sarunas sākās tikai pēdējā nedēļā," par nokļūšanu amatā sarunā ar medijiem pēc LFF valdes sēdes teica Kazakevičs. "Tas bija ļoti būtisks lēmums. Es uzskatu, ka tas ir liels gods jebkuram trenerim - vadīt nacionālo izlasi. Tas ir milzīgs izaicinājums. Un es saprotu, ka tagad ir priekšā daudz darba, lai atgūtu līdzjutēju un mediju atbalstu. Tas nebija viegls lēmums, taču, izvērtējot visus argumentus, redzu, ka šis ir īstais laiks. Esmu gatavs pieņemt šo izaicinājumu, bet visu pārējo esmu gatavs pierādīt ar darbu."

Kazakevičs atgādināja, ka viņš ir treneris jau 23 gadus un pēdējā laikā viņš ir strādājis ar izlasi, kas uzskatāma par priekšrocību, jo tas atšķiras no darba klubā.

"Pirmajā gadā darbā ar Latvijas U-21 izlasi tas man bija nopietns pārbaudījums. Skaidrs, ka izlašu darbā ir pavisam citas pieejas, citi darbības mehānismi. Nav kā klubu darbā. Viss ir koncentrēti - divu - trīs dienu laikā jāsagatavo komanda," atšķirības uzsver treneris. "Ir ļoti piesātināts darba laiks starp treniņnometnēm, komunikācijā ar klubiem un spēlētājiem. Man ir pilnībā skaidrs, uz ko es eju, kāda būs darba specifika. Šai ziņā man būs nepieciešams nedaudz mazāk laika, nekā tas būtu citam jaunam trenerim."

Priekšrocība noteikti ir tā, ka ar lielāko daļu spēlētāju Kazakevičs jau ir strādājis klubā vai izlasē: "Lielāko daļu spēlētāju jau personīgi pazīstu. Visu pārējo parādīs darbs un rezultāti. Šī nav pirmā reize, kad pieņemu izaicinājumu un esmu gatavs doties virzienā, kad daudzi uz to skatās ar skepsi. Arī kad 2012.gadā stājos LFF sporta direktora amatā, daži nebija par to sajūsmā. Uzskatu, ka ar savu darbu esmu pierādījis, ka ir strādāts pietiekami kvalitatīvi. Tagad bija konkrēts piedāvājums, ko es pieņēmu. Esmu pārliecināts, ka mums viss izdosies."

Plašākus komentārus par tuvākajiem mērķiem, izlases plāniem 2020.gadā, treneru korpusu, personālu un komandas veidošanas principiem Kazakevičs vēlāk sniegs īpaši tam veltītā preses konferencē, taču vispārīgās vadlīnijas treneris ieskicēja jau pirmdien.

"Man ir ļoti būtiski izveidot stipru kolektīvu. Ja šobrīd mums varbūt nav ļoti daudz spilgtu spēlētāju, tas jākompensē ar kolektīvu, ar labu komandas darbu, kas arī būs galvenais uzdevums tuvākajā laikā man kopā ar treneru kolektīvu," vienota treneru un spēlētāju kolektīva veidošana izlasē ir Kazakeviča prioritāte. "Mans plāns ir tāds, ka izlasē spēlē ambiciozi un motivēti spēlētāji. Vecums nebūs izšķirošais arguments, bet gan motivācija ar izlasi sasniegt nepieciešamo rezultātu. Nacionālajai izlasei jābūt nacionālajam lepnumam un mūsu futbola ģimenes vērtību nesējam."

Kazakevičs ilgus gadus ir bijis LFF sporta direktors un Latvijas U-21 izlases galvenais treneris.

Tags

Latvijas Futbola federācija Latvijas futbola izlase
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form