Krievijas izlases futbolistam Čeriševam nekonstatē antidopinga noteikumu pārkāpumus
Foto: SIPA/Scanpix/LETA

Vienam no labākajiem šī brīža Krievijas futbolistiem Denisam Čeriševam nav tikuši konstatēti dopinga lietošanas gadījumi, līdz ar to pussargs var turpināt pārstāvēt Spānijas futbola čempionāta klubu "Valencia".

Spānijas Sporta veselības aizsardzības aģentūrai (AEPSAD) bija radušās aizdomas, ka Čeriševs varētu būt lietojis dopingu. Tāpat tika uzsākta izmeklēšana sadarbībā ar Krievijas Antidopinga aģentūru (RUSADA) un Pasaules Antidopinga aģentūru (WADA) par iespējamo Čeriševa dopinga lietošanu

Tomēr pēc AEPSAD veiktās izmeklēšanas konstatēts, ka krievu futbolists dopingu nav lietojis. "Neesam saņēmuši indikācijas par kādām neregulārām darbībām Čeriševa dopinga aizdomu sakarā," rakstīts AEPSAD ziņojumā.

Čeriševs visu savu futbolista karjeru pavadījis Spānijā, profesionāļa gaitas sākot slavenajā Madrides "Real" sistēmā. 27 gadus vecais pussargs šobrīd pārstāv spāņu klubu "Valencia", bet vasarā Pasaules kausa izcīņā bija vadošais Krievijas izlases futbolists, gūstot četrus vārtus un palīdzot savai izlasei aizkļūt līdz ceturtdaļfinālam.

Pats futbolists gan iepriekš kategoriski noliedza šādu informāciju. "Ļoti labi apzinos, ka neesmu pārkāpis noteikumus un esmu tīrs," krievu medijam "R-Sport" pauda Čeriševs. "Domāju, ka šī situācija drīz vien atrisināsies. Nav patīkami, ka kaut kas tāds ir par mani uzrakstīts, bet es par to nesatraucos un koncentrējos tam, lai sasniegtu labus rezultātus klubā un valstsvienībā."

Pagājušajā gadā Čeriševa tēvs nāca klajā ar paziņojumu, ka futbolistam savā iepriekšējā darba vietā "Villarreal" vienībā, iespējams, tika veiktas augšanas hormonu injekcijas, bet Čeriševs atzina, ka viņa tēva teiktais ticis pārprasts.

Krievijas izlases sastāvā viņš nospēlējis 18 spēles, gūstot piecus vārtus, bet šosezon no trīs spēlēm "Valencia" rindās viņš laukumā izgājis divās un guvis vienus vārtus.

Tags

WADA

Comment Form