Latvijas futbola izlase otrdien Turcijā izcīnīja pirmo punktu 2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijas ciklā, izbraukumā spēlējot neizšķirti 3:3 (1:2) pret valstsvienībai vēsturiski parocīgo Turcijas izlasi.

Latvijas izlase spēles laikā nonāca zaudētājos ar rezultātu 0:2 un 1:3, bet otrajā puslaikā spēja atgūties, jau sesto reizi abu valstsvienību savstarpējās spēlēs kopš neatkarības atgūšanas neļaujot Turcijas valstsvienībai izcīnīt uzvaru. Zīmīgi, ka arī 2003. gadā, kad Latvijas valstsvienība Stambulā nodrošināja vietu 2004. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā, mājiniekus trenēja Šenols Ginešs.

Jau spēles otrajā minūtē vārtus guva Kenans Karamans, kas, iespējams, tikai veicināja abu valstsvienību nodošanos atklātam futbolam. Karamans mazliet vēlāk pēc labas Hakana Čalhanoglu piespēles neizmantoja iespēju panākt rezultātu 2:0, bet bumbu Turcijas izlases vārtos pēc stūra sitiena raidīja Mārcis Ošs. Tiesneši gan pirms sitiena konstatēja pārkāpumu Antonijam Černomordijam, vārtus neieskaitot.

Puslaika izskaņā bīstamu momentu joprojām netrūka. Vispirms 33. minūtē Čalhanoglu raidīja bumbu Latvijas izlases vārtu stūrī, panākot rezultātu 0:2. Tomēr divas minūtes vēlāk izcilu Raivja Jurkovska reidu izmantoja Roberts Savaļnieks, kurš samazināja rezultāta starpību.

Otrā puslaika ievadā laukuma saimnieki gan atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Izcilu meistarību nodemonstrēja Turcijas izlases aizsargs Merts Mjuldurs, kurš apspēlēja vairākus viesu spēlētājus un nopelnīja 11 metru soda sitienu. To aukstasinīgi realizēja Buraks Jilmazs, neatstājot Pāvelam Šteinboram ne mazākās cerības tvert bumbu.

Arīdzan šoreiz Latvijas izlase deva tūlītēju atbildi. Sešas minūtes vēlāk pēc standartsituācijas gaisa divcīņu uzvarēja Mārcis Ošs, kurš ar piespēli uz izcilu sitiena pozīciju izvirzīja Robertu Uldriķi. Uldriķis iespēju nelaida garām, pārspējot Ugurdžanu Čakiru un gūstot otros vārtus izlases rindās.

Pēc notikumu pavērsiena spēles temps kritās, Turcijas izlasei uzsākot krietni lēnāku spēles manieri. Tomēr Latvijas izlase savu iespēju sagaidīja, izmantojot vēl vienu standartsituāciju. Bumbu pēc īsa apjukumu atpakaļ soda laukumā nogādāja Eduards Emsis, bet rezultatīvi sita uz maiņu uznākušais Dāvis Ikaunieks.

Spēles pēdējo minūšu haosā viesi pat tika pie iespējas izraut uzvaru, bet Raimonds Krollis minūti līdz kompensācijas laika beigām bumbu sita virsū vārtsargam.

Turcijas izlase ar septiņiem punktiem trijās spēlēs saglabā vadību G apakšgrupā, Nīderlandes, Melnkalnes un Norvēģijas izlasēm ir pa sešiem punktiem, Latvijas izlase atzīmējusies ar vienu punktu, bet Gibraltārs joprojām palicis bešā.

Nākamās spēles vienības aizvadīs septembrī, kad Latvijas izlase uzņems Gibraltāra un Norvēģijas valstsvienības, bet viesosies pie Melnkalnes futbolistiem.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku mača notikumu aprakstu.