Latvijas futbola izlase Norvēģijā sabojā mājinieku izredzes kvalificēties Pasaules kausam

Latvijas futbola izlase sestdien Norvēģijas galvaspilsētā Oslo izcīnīja sesto punktu 2022. gada Pasaules kausa atlases turnīrā, spēlējot neizšķirti ar Norvēģijas futbola izlasi.

Latvijas izlase ar laukuma saimniekiem nospēlēja neizšķirti 0:0 (0:0).

Norvēģijas futbolistiem šī, iespējams, kļūs par liktenīgo spēli, kuras dēļ viņi nekvalificēsies Pasaules kausa pamatturnīram. Otro vietu G apakšgrupā tagad ieņem Turcijas futbolisti, savukārt Latvijas izlase garantējusi sev piekto pozīciju sešu komandu konkurencē.

Lai gan bumba arī pirmajā puslaikā krietni vairāk bija pie laukuma saimniekiem, bīstamākus sitienus izpildīja tieši latvieši. Mača piektajā minūtē Alvis Jaunzems atzīmējās ar tālsitienu, bumbai pēc rikošeta lidojot gar vārtu stabu, bet 18. minūtē ar galvu labi uzsita Roberts Uldriķis.

Mājinieku rindās sitienu tieši garām vārtiem izpildīja Kristians Torstveds, kurš puslaika izskaņā trāpīja arī pa vārtu stabu. Taču kopumā Latvijas izlase aizvadīja kvalitatīvu puslaiku, veiksmīgi aizsargājoties, kā arī pietiekami bieži saasinot situāciju ar kādu pretuzbrukumu.

Viesiem krietni smagāk gāja otrajā puslaikā. Jau no pirmajām minūtēm norvēģi izcēlās ar vērā ņemamu spiedienu. Roberts Ozols glāba pēc Torstveda sitiena no desmit metriem, bet Antonijs Černomordijs izsita bumbu no tukšiem vārtiem, kad Muhameds Eljunusi to vārtsargam bija pārcēlis pāri. Šajā epizodē smagi cieta Latvijas izlases vārtsargs, kuram mājinieku uzbrucējs ar ceļgalu trāpīja pa seju. Kuldīdznieks pēc ilgas aprūpes spēli gan varēja turpināt.

Latvijas futbolisti spēles otrajā pusē ļoti reti spēja attīstīt kādu uzbrukumu, aizvien vairāk "iesēžoties" savā soda laukumā. Ozolam mača 80. minūtē arī nācās vilkt bumbu ārā no saviem vārtiem, taču soģi pēc video atkārtojuma noskatīšanās lēma, ka precīzā sitiena autors Eljunusi bijis aizmugurē.

Kompensācijas laiks ritēja astoņas minūtes, soģiem tajā ierēķinot laiku, kuru Latvijas izlases personāls pavadīja, sniedzot palīdzību Ozolam. Norvēģi uzbruka vētraini, bet allaž kaut kas patraucēja uzbrukuma noslēguma fāzē. Spēle noslēdzās ar rezultātu 0:0, un Norvēģijas izlases pārstāvju sejās bija labi saskatāma milzu vilšanās.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Latvijas izlase deviņās spēlēs sakrājusi sešus punktus. Valstsvienība tagad atņēmusi punktus visām grupas komandām, izņemot Nīderlandes valstsvienībai. Valstsvienība ciklu noslēgs otrdien, kad viesosies Gibraltārā.

Savukārt Norvēģijas izlasei, lai pretendētu vismaz uz otro vietu grupā jeb "play-off" kārtu, tagad nāksies uzvarēt Nīderlandē. Norvēģiem turklāt jācer, ka Turcijas futbolisti zaudēs punktus Melnkalnē. Ja Turcija uzvarēs, Norvēģijai panākums jāizcīna ar par diviem vārtiem lielāku vārtu starpību.

PK kvalifikācija futbolā: Latvija – Norvēģija
Latvija – Norvēģija 0:0 (0:0)Vārtu guvēji: - – -Brīdinājumi: Eduards Emsis (52. min.), Vladimirs Kamešs (88. min.) – Mortens Torsbijs (22. min.)Noraidījumi: - – -Latvija: Roberts Ozols, Roberts Savaļnieks, Antonijs Černomordijs, Kaspars Dubra, Raivis Jurkovskis, Mārtiņš Ķigurs (Krišs Kārkliņš, 89. min.), Eduards Emsis, Alvis Jaunzems (Vladimirs Kamešs, 59. min.), Roberts Uldriķis (Igors Tarasovs, 75. min.), Andrejs Cigaņiks, Vladislavs Gutkovskis (Raimonds Krollis, 89. min.).
Spēles statistika ("Sofascore"):
Latvija – Norvēģija 0:0. Spēle noslēgusiesTiek nobloķēts vēl viens Eljunusi sitiens! Latvijas izlase patērēja neticamu spēka apjomu un nosargāja neizšķirtu.
90+7. min.Serluts sit mazliet pāri vārtiem! Uzbrucējs pēc pēkšņa centrējuma atkal uzsita ar galvu, bet netrāpīja vārtos.
90+7. min.Pretuzbrukumā bija aizskrējusi Latvijas izlase, kas netika pie sitiena, bet "nodedzināja" padaudz laiku.
90+6. min.Norvēģijas izlase gan ar centrējumu, gan pēc stūra sitiena nonāk viesu soda laukumā, taču sitiens izpaliek.
90+3. min.Neticami smags spiediens uz Latvijas izlases vārtiem! Grūti paspēt aprakstīt, cik daudz sitienu jābloķē aizsargiem. Latvijas futbolisti iespiesti savā soda laukumā.
90+2. min.Černomordijs nospēlē uz noteikumu pārkāpumu robežas pret Serlutu. Tūlīt pat norvēģi tiek līdz vārtu stabam, bet tur bumbu sagaida Ozols, kurš pārliecinoši izsit bumbu ārā no laukuma.
Kompensācijas laiks būs astoņas minūtes ilgsLatvijas izlase izpilda bīstamu stūra sitienu! Raimonds Krollis ar galvu sit tuvajā vārtu stūrī, bet Nilands tver bumbu.
90. min.Ozols droši tver Serluta sitienu ar galvu. Cigaņiks tūlīt pēc tam nopelna stūra sitienu.
89. min.Raimonds Krollis un Krišs Kārkliņš nomaina Vladislavu Gutkovski un Mārtiņu Ķiguru.
88. min.Vladimirs Kamešs ar novēlotu, agresīvu izklupienu "nopļauj" pretinieku. Labi, ka tikai dzeltenā kartīte.
88. min.Norvēģi turpina uzbrukt, taču mājinieki nesekmīgi spēlē uzbrukuma noslēguma fāzē.
84. min.Pēc asa pagrieziena sitienu no soda laukuma stūra izpilda Kings. Bumba lido garām vārtiem.
82. min.Mājinieku rindās debitē Ula Sulbakens, kurš nomaina Torstvedu.
80. min. Latvija – Norvēģija 0:0. Vārti netiek ieskaitītiTomēr tiesneši skatās video atkārtojumu! Gaisa divcīņā soda laukumā Serluts uzvarēja Černomordiju. Eljunusi aizsteidzās aiz "guļošā" Savaļnieka muguras un no dažiem metriem pārspēja Ozolu. Tiesneši vārtus neieskaita aizmugures dēļ. Šķiet, ka tas bija pareizs lēmums.
79. min.Varonīgi tālsitienu bloķē Emsis! Spiediens atkal pieaug. Laba iespēja bija arī Latvijas izlasei, taču Ķigurs pēc pretiniekam atņemtas bumbas izpildīja neprecīzu piespēli.
75. min.Kings no kādiem 25 metriem sit pāri vārtiem. Ozola sadursme mazliet noslāpēja spēles tempu, kas nācis par labu viesiem. Robertu Uldriķi nomaina Igors Tarasovs. Pārkārtojas arī Kazakevičs.
72. min.Pēc laukuma saimnieku stūra sitiena retā pretuzbrukumā aizskrien Latvijas izlase. Cigaņikam uzbrukuma izskaņā nesanāk piespēle.
69. min.Spēle turpinās! Ozols varonīgi turpina maču.
68. min.Latvijas izlase gatavo vārtsarga maiņu. Izlases rindās grasās debitēt "Valmiera" FC vārtu vīrs Rihards Matrevics. Tiesa, Ozols signalizē, ka var turpināt spēli.
65. min.Černomordijs izsit bumbu no tukšiem vārtiem! Eljunusi nonāca izgājienā pret Ozolu. Uzbrucējs viņam pārcēla bumbu pāri, bet komandas kapteinis paguva izglābt vienību. Epizodē cieta Ozols, kuram Eljunusi, lecot pāri, trāpīja ar ceļgalu pa seju.
62. min.Puslaika ievads bijis pasmags. Latvijas izlase pagaidām ļoti maz darbojusies ar bumbu. Krietni retāk nekā pirmajā puslaikā.
59. min. Spēlētāju maiņaVladimirs Kamešs nomaina Alvi Jaunzemu.
56. min.Pēc stūra sitiena visaugstāk lec Serluts! Ozols līdz bumbai neaizsniedzas, taču tā lido pāri vārtiem. Uzbrucējs gaisa divcīņā pieveica Černomordiju.
55. min.Ozols atkal glābj! Pārāk brīvi pie bumbas soda laukumā tiek Torstveds. Vārtsargs atvaira no apmēram desmit metriem izpildīto sitienu.
55. min.Uldriķis pēc stūra sitiena izveicīgi raida bumbu prom no soda laukuma. Mājinieku spiediens pieaug.
52. min.Emsis tālu no vārtiem nogāž Eljunusi. Pussargs tādējādi gan apturēja pretinieku ātro uzbrukumu. Nākamo spēli viņam būs jāizlaiž.
50. min.Radošu sitienu no distances izpilda Ēdegors, panākot, ka bumba griežas prom no vārtiem. Norvēģijas izlase puslaiku uzsākusi braši.
Sācies otrais puslaiks!
Norvēģijas izlasē spēlētāju maiņa"Watford" komandas uzbrucējs Džošua Kings nomaina pussargu Mortenu Torsbiju. Norvēģi pastiprinās.
Pirmā puslaika statistika. Norvēģija pret Latviju ("Sofascore"):
Latvija – Norvēģija 0:0. Noslēdzies pirmais puslaiksTā izskaņā potenciāli bīstamu pretuzbrukumu uzsāka ļoti aktīvais Ķigurs, kurš tūlīt gan kļūdījās diagonālā piespēlē. Norvēģi nonāca viesu soda laukumā, bet pie sitiena netika. Serluts arī nokrita, taču viņam nebija cerības uz "pendeli".
41. min.Vārtu stabs! Viltīgu piespēli soda laukumā izpildīja Ēdegors, atrodot Torstvedu. Uzbrucējs ar galvu trāpīja pa tālo vārtu stabu.
36. min.Ļoti skaistu sitienu atvaira Ozols! Viņa modrību no kādiem 30 metieniem pārbaudīja Normans.
34. min.Atkal izcila iespēja tieši latviešiem! Bumba nejauši atlec pie Uldriķa soda laukumā, kuram sarežģītā situācijā jāsit pa lidojošu bumbu. Uzbrucējam sitiens īsti nesanāk, bumba pārlido pāri vārtiem.
32. min.Norvēģijas izlase bumbu kontrolē krietni vairāk, uzbrūk pozicionāli, bet līdz labam sitienam netiek. Latvijas futbolisti regulāri ar pāris piespēlēm vismaz rada kādu saasinājumu. Piecas, sešas ātras piespēles ļauj Gutkovskim uzsākt daudzsološu sprintu, taču viņš tiek nogāzts, norvēģiem gudri apturot šo uzbrukumu.
27. min.Dubras un Černomordija sitienus pēc "stūra" bloķē. Jaunzems varonīgi izkaroja šo iespēju Latvijas izlasei.
24. min.Kristians Torstveds sit tieši garām vārtiem! Ozols sniedzās pēc bumbas, bet, iespējams, nebūtu to atvairījis, ja tā lidotu stūrī. Uzbrucējs izpildīja pēkšņu sitienu no soda laukuma robežas.
22. min.Varenu pretuzbrukumu jau gandrīz bija izveidojis Mārtiņš Ķigurs, taču viņu ļoti atklāti nogāž Mariuss Lode. Dzeltenā kartīte. Latvijas izlase neizmanto standartsituāciju.
18. min.Vēlreiz tieši Latvija izceļas ar labu iespēju! Vispirms Melingam izklupienā jāaptur viesu pretuzbrukums. Sākoties pozicionālam uzbrukumam, Jurkovskis ar centrējumu atrod Uldriķi, kurš izpilda sitienu ar galvu. Nilands zemu lidojošo bumbu tver.
16. min.Bumba pēc stūra sitien atlec pie Birgera Melinga, taču aizsargam sitiens nesanāk.
15. min.Jurkovskis ar elegantu izklupienu aptur Pedersenu. Pirmais stūra sitiens mājiniekiem.
13. min.Latvijas izlase pirmās desmit minūtes spēkojās līdzvērtīgi. Pēdējās pāris minūtes Norvēģija pārņēmusi iniciatīvu.
8. min.Ļoti aktīva spēle laukuma vidusdaļā. Bumba regulāri maina īpašnieku. Viena šāda situācija ļauj Matisam Normanam uzsākt pēkšņu skrējienu Latvijas izlases vārtu virzienā. Viņš sit no pozīcijas ārpus soda laukuma, bet raidījums nav bīstams.
5. min.Latvijas izlase izpilda pirmo bīstamo sitienu! Gaisa divcīņā uzvar Uldriķis, kurš to "nomet" pa sitienam Jaunzemam. Viņa izpildītais tālsitiens skar aizsargu, bumbai pēc rikošeta lidojot tieši gar stabu.
4. min.Mierīgs spēles ievads. Latvijas izlase jau vairākas reizes centusies uzbrukt, bet nav tikusi diži tālāk par laukuma viduslīniju. Norvēģi uzbrukumus attīsta ar tālām piespēlēm.
Oslo sāk skanēt Latvijas himna.
Rīgā vienus no diviem norvēģu vārtiem guva Mohameds Eljunusi. Vērts arī pieminēt "Arsenal" pussargu Martinu Ēdegoru. Šodien gan gurna savainojuma dēl nespēlēs supertalants Ērlings Holanns.https://twitter.com/nff_landslag/status/1459547869434761233
Latvijas izlases sastāvs (Latvijas Futbola federācija):
Pēc uzvaras pavisam noteikti tieksies Norvēģijas, kas ne tikai cenšas saglabāt otro vietu grupā, bet vēl arī var apdzīt Nīderlandi, ar kuru spēkosies pēdējā kārtā. Nīderlandei ir 19 punkti, Norvēģija sakrājusi 17 punktus, bet Turcijai ir 15 punkti.
Latvijas futbolisti vairs tikai teorētiski pretendē uz ceturto vietu apakšgrupā. Tam nepieciešamas divas uzvaras Norvēģijā un Gibraltārā, kā arī divi Melnkalnes izlases zaudējumi (pret Nīderlandi un Turciju). Latvijas izlasei vajadzētu arī apdzīt melnkalniešus vārtu starpības ailītē (Latvijai šobrīd ir -5, bet Melnkalnei – 0).
Labvakar, portāla "Delfi" lasītāji! Latvijas futbola valstsvienība Oslo aizvadīs priekšpēdējo Pasaules kausa atlases turnīra spēli.