Latvijas futbola izlase pirmā ielaiž, bet ciklu noslēdz ar uzvaru Gibraltārā

Latvijas futbola izlase otrdien 2022. gada Pasaules kausa atlases turnīra spēlē negaidīti nonāca iedzinējos pret mājinieci Gibraltāra izlasi, bet izcīnīja pietiekami pārliecinošu uzvaru.

Latvijas futbolisti svinēja uzvaru ar rezultātu 3:1 (1:1), otro reizi ciklā pieveicot Gibraltāra izlasi ar tieši šādu rezultātu.

Viesu labā vārtus guva Vladislavs Gutkovskis, Roberts Uldriķis un Raimonds Krollis. Uldriķa kontā arī rezultatīva piespēle pirmajā vārtu guvumā.

Spēles ievads izraisīja Latvijas futbola līdzjutējiem nepatīkamas atmiņas par klupieniem pret Gibraltāra vienībām. Mača septītajā minūtē laukuma centrā neveiksmīgi kļūdījās Mārtiņš Ķigurs, dodot iespēju mājiniekiem noorganizēt pretuzbrukumu. Tā izskaņā Liams Vokers meistarīgi apspēlēja viesu aizsargus Kasparu Dubru un Antoniju Černomordiju, bet tad pārspēja Robertu Ozolu.

Vairāk nekā 20 minūtes Latvijas izlase pat neizpildīja sitienu vārtu taisnstūrī. Tomēr rezultāts 25. minūtē tika izlīdzināts. Roberts Uldriķis pēc tālas piespēles eleganti uztvēra bumbu ar krūtīm, nometot to pa sitienam Vladislavam Gutkovskim, kurš raidīja bumbu cauri vārtsarga Deila Kilinga kājām.

Puslaika turpinājumā bīstami no dažiem metriem sita arī Uldriķis, bet viesi ar laiku sāka "nospiest" Gibraltāra izlasi, ar aktīvu spēli neļaujot tai viegli iziet no savas laukuma puses.

Otrā puslaika ievadā Uldriķis labu iespēju garām nepalaida, kad bumba pie viņa nonāca pēc stūra sitiena. Uzbrucējs ar augstu paceltu kāju meistarīgi pārspēja Kilingu.

Mača turpinājumā viesi spēlēja diezgan blāvi, bumbu vairāk kontrolējot Gibraltāra izlasei. Tomēr uz tablo latviešu pārsvars pieauga. Spēles 75. minūtē izcili laukuma malā nospēlēja Roberts Savaļnieks, pēc kura centrējuma otros vārtus izlasē ar galvu guva 20 gadus vecais Krollis.

Latvijas valstsvienība jau pirms spēles zināja, ka tā sešu komandu konkurencē G apakšgrupā ieņems piekto pozīciju. Izlase desmit spēlēs sakrāja deviņus punktus, divreiz pieveicot Gibraltāra futbolistus, bet pa reizei spēlējot neizšķirti izbraukumā Turcijā, Melnkalnē un Norvēģijā.

Standings provided by SofaScore LiveScore

PK kvalifikācija futbolā: Latvija – Gibraltārs
Latvija – Gibraltārs 3:1 (1:1)Vārtu guvēji: Vladislavs Gutkovskis (25. min.), Roberts Uldriķis (55. min.), Raimonds Krollis (75. min.) – Liams Vokers (7. min.)Brīdinājumi: Roberts Uldriķis (46. min.), Vladimirs Kamešs (66. min.), Krišs Kārkliņš (86. min.) – Grems Torrilja (28. min.), Kians Ronans (70. min.), Rīss Staičs (80. min.)Noraidījumi: - – -Latvija: Roberts Ozols, Roberts Savaļnieks, Antonijs Černomordijs, Kaspars Dubra, Raivis Jurkovskis, Mārtiņš Ķigurs (Krišs Kārkliņš, 69. min.), Igors Tarasovs, Alvis Jaunzems (Vladimirs Kamešs, 46. min.), Roberts Uldriķis (Raimonds Krollis, 69. min.), Andrejs Cigaņiks (Renārs Varslavāns, 90. min.), Vladislavs Gutkovskis.
Spēle noslēgusies. Latvija – Gibraltārs 3:1 (1:1)
90+2. min.Renārs Varslavāns neveikli palīdz Staičam nokrist Latvijas izlases soda laukumā. Kontakts gan bija pārāk mazs, lai piešķirtu 11 metru soda sitienu. To pēc VAR izmantošanas atzīst arī soģi.
Kompensācijas laiks ritēs četras minūtes.
90. min.Cigaņiku nomaina 20 gadus vecais Renārs Varslavāns. Viņam tā ir otrā spēle izlasē, bet pirmais oficiālais mačs.
87. min. Gutkovskis raida bumbu vārtos, bet bija aizmugure.Piespēli veica Raimonds Krollis, kurš brīvajā zonā ierāvās, esot mazliet aiz aizsargu mugurām.
87. min.Latvijas izlase noorganizē vētrainu pretuzbrukumu, bet Krollis piespēlē uz vietu, kur nav komandas biedru.
86. min.Kārkliņš sodīts ar dzelteno kartīti par Kasjaro nogūšanu, futbolistam apturot pretuzbrukumu.
82. min.Kasjaro izspraucas starp Savaļnieku un Černomordiju, pēc centrējuma tiekot labā sitiena pozīcijā. Bumbu aizskar viens no aizsargiem, dodot mājiniekiem stūra sitienu.
80. min.Aizvien vairāk diskusiju un emociju no mājinieku puses. Dzelteno kartīti pret Černomordiju nopelna Rīss Staičs.
75. min. Latvija – Gibraltārs 3:1. Vārti!!!Savaļnieks ar krūtīm veiksmīgi aptur bumbu, apspēlē vienu pretinieku un centrē soda laukumā, kur bumbu vārtos ar galvu nogādā Raimonds Krollis. 20 gadus vecajam futbolistam tie ir otrie vārti izlasē!
74. min.Gibraltārs turpina pietiekami daudz spēlēt ar bumbu, bet saturīgi uzbrukumi laukuma saimniekiem sanāk reti. Tiesa, spēle joprojām saucama par līdzvērtīgu.
72. min.Gutkovskis izpilda spēcīgu sitienu pa zemi, kuru bloķē Vaizmens. Bumba tāpat varēja nonākt apakšējā stūrī. Stūra sitiens netiek izmantots.
70. min.Kians Ronans sodīts par rupju pārkāpumu pret Gutkovski. Dzeltenā kartīte. Otrā puslaika kontekstā tā saucama par retu standartsituāciju.
69. min.Raimonds Krollis un Krišs Kārkliņš nomaina Robertu Uldriķi un Mārtiņu Ķiguru.
66. min.Kamešs vienreiz izsprūk sveikā, uzminot pretiniekam uz potītes, bet neizpelnoties pārkāpumu. Epizodi vēlāk liepājniekam dzeltenā kartīte, savukārt uz Latvijas vārtiem soda sitiens. Seko bīstams centrējums, bet situāciju savalda Ozols.
63. min.Pēdējās minūtēs bumbu jau vairāk kontrolē mājinieki, kuriem ir arī pārsvars visa puslaika griezumā (52% pret 48%).
57. min.Čipolina ar vienkāršu tālsitienu pārbauda Ozola modrību. Vārtsargs bez problēmām ķer bumbu.
55. min. Latvija – Gibraltārs 2:1. Vārti!!!Vārtu guvums pēc stūra sitiena! Kaspars Dubra veiksmīgi aptur bumbu. Tā atlec pie Roberta Uldriķa, kurš ar augsti paceltu kāju to triec vārtos!
54. min.Pēc centrējuma visaugstāk lec Gutkovskis. Uzbrucējs ar galvu sit garām vārtiem. Latvijas izlase vismaz tika pie sitiena!
52. min.Puslaika ievads rit lēnā tempā. Vienu no uzbrukumiem aprāva pēkšņs Gutkovska kritiens. Futbolistam neveiksmīgi trāpīja bumba.
46. min.Roberts Uldriķis sodīts ar dzelteno kartīti. Mājinieku izpildītā standartsituācija noslēdzas ar bumbu Ozola rokās.
Sācies otrais puslaiks!
Spēlētāju maiņa pirms otrā puslaikaVladimirs Kamešs nomaina Alvi Jaunzemu.
Gibraltārs – Latvija. Pirmā puslaika statistika ("Sofascore"):
Latvija – Gibraltārs 1:1. Noslēdzies pirmais puslaiks
45+3. min.Jurkovskis labā tempā saņem tālu piespēli, sagādājot viesiem stūra sitienu. Pēc tā Cigaņiks izpilda tālu sitienu, bumbai nonākot tieši rokās vārtsargam.
Kompensācijas laiks ritēs trīs minūtes.
45. min.Spēli rokas savainojuma dēļ nevar turpināt de Barrs. Viņu nomaina 40 gadus vecais Lī Kasjaro.
42. min.Cigaņiks un Jurkovskis divatā izkaro stūra sitienu. Tiesa, mājinieku futbolists Jurkovska centrējumu apturēja ar roku. Tiesneši izmanto iespēju pārliecināties par situāciju, bet "pendeli" nepiešķir.
36. min.Latvijas izlase pasākusi spēlēt ļoti augstu. Gibraltāra futbolistiem ilgi nav sanācis īsti pat kaut kur tikt ar bumbu. Mājinieki atduras pret presingu.
31. min.Uldriķis ar ašu kustību izpilda spēcīgu sitienu no pāris metriem! Uzbrucējs pāradresēja bumbu vārtu virzienā pēc piespēles pa zemi. Savā vietā ir Kilings.
28. min. Grems Torrilja par rupju spēli pret Černomordiju sodīts ar dzelteno kartīti.
28. min.Andrejs Cigaņiks cieš no pretinieka elkoņa. Tiesneši izmanto VAR funkcijas, lai pārbaudītu, vai epizode bijusi sarkanās kartītes vērta. Tomēr Džeks Sardžents netiek sodīts.
25. min. Latvija – Gibraltārs 1:1. Vārti!!!Latvijas izlase izlīdzina rezultātu! Uldriķis ar krūtīm uzņem tālu piespēli, nometot bumbu pa sitienam Gutkovskim. Uzbrucējs nekavējoties raida bumbu cauri vārtsarga Deila Kilinga kājām.
24. min.Rojs Čipolina pēc standartsituācijas ar galvu sit krietni garām vārtiem. Tiesa, mājinieki vismaz tiek pie šādiem sitieniem. Grūti atrast, par ko pagaidām lepoties Latvijas izlasei.
19. min.Tūlīt būs pagājušas 20 minūtes. Bumbu vairāk kontrolējuši viesi, bet pie sitieniem vārtu taisnstūrī Latvijas izlase vēl nav tikusi.
16. min.Vokers trāpa mūrītī, bet Cigaņiks to neprasmīgi cenšas izsist no soda laukuma. Latvijas izlases soda laukumā rodas neomulīgs apjukums, bet mājinieki pie sitiena netiek.
15. min.Tidžejs de Barrs ar izcilu solo gājienu izkārto vienībai soda sitienu tieši ārpus soda laukuma. Pretinieku nogāza Alvis Jaunzems.
12. min.Uldriķis ar galvu sit garām vārtiem. Latvijas izlase pārņēmusi iniciatīvu.
10. min.Pretinieku soda laukumā pēc Jurkovska piespēles krīt Uldriķis. Tā gan patiešām nebija "pendele", bet atļauta spēle korpusā no mājinieku aizsarga puses.
7. min. Latvija – Gibraltārs 0:1. Vārti....Laukuma vidusdaļā rupji kļūdās Mārtiņš Ķigurs, kurš uz saviem vārtiem "atved" "trīs pret divi" ātro uzbrukumu. Tā izskaņā Liams Vokers nogulda Dubru un Černomordiju, tiek tuvāk pie vārtiem un pārspēj nelaimē atstāto Ozolu.
5. min.Pirmais pozicionālais uzbrukums Latvijas izlases izpildījumā. Spēles ievadā vērojama līdzvērtīga spēkošanās.
3. min.Gibraltāra izlase tiek pie iespējas izpildīt autu pie paša stūra sitienu karodziņa. Jau otro reizi mājinieki ieņem labas pozīcijas Latvijas izlases laukuma pusē.
Pirmajā savstarpējā spēlē "Daugavas" stadionā ar rezultātu 3:1 uzvarēja Latvijas izlase.
Gibraltāra futbolisti, visticamāk, maz cilvēkiem ir zināmi pēc vārdiem. Tiesa, seši no mājinieku pamatsastāva spēlētājiem pārstāv "Lincoln Red Imps" vienību, kas šovasar liedza "Riga" FC iekļūt UEFA Konferences līgas pamatturnīrā.https://twitter.com/GibraltarFA/status/1460676540442808344/photo/1
Salīdzinājumā ar spēli Norvēģijā pamatsastāvā veikta tikai viena izmaiņa. Par dzelteno kartīšu limitu diskvalificēto Eduardu Emsi aizstāj Igors Tarasovs.
Labvakar, portāla "Delfi" lasītāji! Latvijas futbola izlase šovakar Gibraltārā aizvada pēdējo 2022. gada Pasaules kausa atlases turnīra spēli, kā arī pēdējo maču šogad.