Latvijas futbola izlase UEFA Nāciju līgu sāk ar bezvārtu neizšķirtu pret Andoru

Latvijas futbola izlase ceturtdien savā pirmajā spēlē jaunizveidotajā UEFA Nācijas līgas turnīra D divīzijas pirmās grupas spēlē savā laukumā nospēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 ar Andoras valstsvienību.

Latvijas izlase pirmo reizi zaudēja punktus pret Andoras valstsvienību. Iepriekšējās piecās spēlēs Latvija bija pārspējusi Andoru.

Latvijas futbolisti šajā mačā vairāk kontrolēja bumbu, taču sitienu pa vārtiem izdevās gaužām maz. Spēles statistikā fiksēts, ka vienīgo Latvijas izlases sitienu pa vārtiem izpildīja Aleksandrs Solovjovs, kad izpildīja tiešo brīvsitienu.

Mača beigās Andoras izlase arī apdraudēja Latvijas vārtus, bet epizode nenoslēdzās ar tik bīstamu sitienu, kā vēlētos andorieši. Diezgan neizteiksmīgā spēle noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

D līgas pirmajā apakšgrupā jau aizvadīta viena spēle, kurā Gruzijas futbola izlase viesos ar 2:0 (0:0) uzvarēja Kazahstānu. Uzvarētājiem vārtus guva Giorgi Čakvetadze, bet Serhijs Malijs ieraidīja bumbu savos vārtos.

Līdz ar to pēc pirmās kārtas D divīzijas pirmajā grupā Gruzija ir vadībā ar trim punktiem, Latvija un Andora ieguvusi pa vienam punktam, bet Kazahstāna ir "sausā".

Oktobrī Latvija mājās uzņems Kazahstānu un Gruziju, bet novembrī viesosies pie Kazahstānas un Andoras.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

UEFA Nāciju līga: Latvija – Andora
Spēles statistika:
Latvija - Andora 0:0. Spēle noslēgusies.
90+5. min. Gutkovskis pārkāpa noteikumus, cenšoties iegūt bumbu, un tika brīdināts.
90+1. min. Andoras izlases spēlētājs Alaess izdarīja sitienu no asa leņķa, tomēr Vaņins bija veiksmīgi ieņēmis pozīciju vārtos.
Spēles kompensācijas laiks ir piecas minūtes. Latvijai ir iespēja saglābt šo maču.
90. min. Karašausks izdarīja sitienu no tālas distances, bet bumba lidoja pāri vārtiem. Uzbrucējs aktīvs sev atvēlētajās minūtēs.
89. min. Arī Andoras izlases spēlētājs soda laukumā bija ar bumbu, bet sitienu apturēja aizsargs.
88. min. Divas piespēles soda laukumā nebija precīzas. Tad pēc Fertova piespēles Uldriķis sniedzās pēc bumbas, bet pārkāpa noteikumus.
84. min. Gutkovskis iznāca laukumā Šabalas vietā. Visas Latvijas izlases maiņas izmantotas, lai laukumā sūtītu uzbrucējus.
82. min. Karašauska individuālie mēģinājumi apspēlēt visus pretiniekus nebija veiksmīgi. Pēc tam Latvija neprecīzi izspēlēja arī stūra sitienu.
77. min. Alaess drīz pēc iznākšanas laukumā nopelnīja brīdinājumu. Tā Andorai bija piektā dzeltenā kartīte.
76. min. Latvijas izlase laukumā sūta vēl vienu uzbrucēju - Karašausku, kurš nomainīja Solovjovu.
75. min. Lukjanovs tika nogāzts netālu no soda laukuma. Rakels izpildīja tiešo brīvsitienu, bet viņa piespēli soda laukumā neviens neaizsniedza.
70. min. Andoras izlasē Alaess iznāca laukumā, nomainot Martinesu. Andora tādējādi pastiprināja sev uzbrukumu.
70. min. Latvijas izlase ar grūtībām iesāka uzbrukumu, bet Uldriķis nogādāja bumbu soda laukumā Gļuškinam. Viņš sita, bet vārtsargs atvairīja.
68. min. Andoras izlase ļoti aktīvi izmanto laika vilcināšanas taktiku, krītot un vāļājoties zālienā pie pirmās iespējas.
65. min. Gabovs soda laukumā mēģināja bumbu nogādāt Uldriķim, bet aizsargs viņam traucēja. Arī Šabala pie tālā vārtu staba gribēja izdarīt sitienu, bet neaizsniedzās līdz bumbai.
61. min. Roberts Uldriķis Latvijas izlasē laukumā devās Dāvja Ikaunieka vietā.
60. min. Latvijas izlases aizsargi pie saviem vārtiem pazaudēja bumbu, un Rebess mēģināja izdarīt sitienu, taču tas viņam tomēr neizdevās. Tam sekoja Latvijas izlases pretuzbrukums, kurā Kļušķins piespēlēja Gabovam, kura piespēle soda laukumā nesasniedza adresātu.
54. min. Jagodinksis un Rubio nopelnīja pa brīdinājumam, kad pie Latvijas izlases vārtiem sākās strīds starp abu komandu spēlētājiem.
49. min. Ikaunieks atņēma bumbu pretiniekiem un gribēja ātri skriet uz vārtiem, taču viņš bumbu īsti nesavaldīja un vajadzēja atspēlēt atpakaļ Rakelam. Uzbrukums noslēdzās ar neprecīzu tālsitienu.
47. min. Gabovs izdarīja teicamu tālo piespēli, bet soda laukumā Ikaunieks nespēja savaldīt bumbu un izdarīt sitienu pa vārtiem.
Sācies 2. puslaiks.
Noslēdzies 1. puslaiks. Puslaika izskaņā Andoras izlase Latvijas soda laukumā iesāka grūstīšanos pirms stūra sitiena izspēles. To viņi neizmantoja.
41. min. Pēc tālas piespēles Šabala centās soda laukumā iegūt bumbu, bet Andoras aizsargs vispirms precīzi izsita bumbu ārpus laukuma, un tad sadūrās ar Latvijas izlases uzbrucēju. Tiesnesis pārliecinoši parādīja, ka 11 metru soda sitiens nav jāpiespriež.
37. min. Fertovs bloķēja tālu Andoras spēlētāja sitienu. Mirkli vēlāk andoriešiem bija standartsituācija, kurā Vieira rāvās pēc bumbas. Tam sekoja stūra sitiens pie Latvijas vārtiem, un Lima ieguva bumbu, bet sita garām vārtiem.
Latvijas futbolistiem izdodas izdarīt spiedienu uz pretinieku vārtiem, tomēr pretinieku aizsardzību joprojām nav izdevies uzlauzt. Andoras futbolisti izmanto katru iespēju, lai pavārtītos zālē un pavilcinātu laiku.
30. min. Latvijai bija vēl viena standartsituācija, un Rakels iespēlēja bumbu soda laukumā, kur bija Šabala. Viņš sita ar galvu garām vārtiem.
26. min. Valess augstā lēcienā ar elkoni trāpīja Jagodinskim pa seju. Andoras izlasei otrā dzeltenā kartīte.
24. min. Šabala no soda laukuma stūra izmēģināja savu veiksmi, bet sitiens no tālās distances bija ļoti neprecīzs.
22. min. Kļuškins ar savu aktivitāti izprovocēja pretinieku uz noteikumu pārkāpumu, pēc kura tika iegūta laba standartsituācija. Solovjovs sita pa vārtiem, bet vārtsargs ar dūrēm atsita bumbu.
20. min. Spēlē vairāk ritēja laukuma vidusdaļā, un komandas savu uzbrukumu iesākumos pieļāva kļūdas. Pēc tam Andoras spēlētājs Martiness rupji nospēlēja pret Kļušķinu un nopelnīja brīdinājumu.
11. min. Lukjanovs soda laukumā tika pie bumbas, bet sitiens pa vārtiem neizdevās. Pēc tam Latvija ieguva savu pirmo stūra sitienu, bet Rakels to izpildīja ļoti neprecīzi.
8. min. Solovjovs iespēlēja bumbu soda laukumā, un Šabala izdarīja sitienu ar galvu. Bumba ar augstu trajektoriju izlidoja ārpus laukuma.
7. min. Jagodinskis ar galvu nospēlēja prasmīgi, kad Andoras izlase viltīgi iespēlēja bumbu soda laukumā.
5. min. Latvijas izlases pretuzbrukumā Ikaunieks piespēlēja Kļuškinam, kurš tālāk centrēja soda laukumā, kur atradās Šabala. Sitiens pa vārtiem neizdevās.
5. min. Andoras izlase pirmā šajā spēlē iespēlēja bumbu soda laukumā, bet Fertovs ar galvu bumbu aizsita prom. Latvijas izlasei mača pirmajās minūtēs nācās darboties savā laukuma pusē, un Jagodinskis ļoti rupji kļūdījās. Andora ieguva stūra sitienu, bet šo standartsituāciju Dubra viņiem neļāva izmantot.
Latvijas izlases sastāvs mačam pret Andoru: Andris Vaņins, Kaspars Dubra, Vitālijs Jagodinskis, Vladislavs Gabovs, Aleksandrs Solovjovs, Aleksandrs Fertovs, Gļebs Kļuškins, Ivans Lukjanovs, Deniss Rakels, Dāvis Ikaunieks, Valērijs Šabala.
D līgas pirmajā apakšgrupā jau aizvadīta viena spēle, kurā Gruzijas futbola izlase viesos ar 2:0 (0:0) uzvarēja Kazahstānu. Uzvarētājiem vārtus guva Giorgi Čakvetadze, bet Serhijs Malijs ieraidīja bumbu savos vārtos.
Latvijas futbola izlases galvenais treneris Mīksu Pātelainens pirms mača: "Andoras izlase ir ļoti sīksts pretinieks. Šī komanda kompakti aizsargājas un izmanto pretuzbrukumu taktiku. Tā ir ātra komanda. Vienlaikus tā ir ļoti bīstama no standartsituācijām. Mums jābūt tam gataviem! Mēs sagaidām grūtu atklāšanas spēli, taču esam labi sagatavojušies un ar nepacietību gaidām šo maču."
UEFA Nāciju līgas turnīra izspēles sistēma:
Latvijas futbola izlase uzsāk jauno UEFA Nāciju līgas turnīru. D līgas pirmās apakšgrupas spēlē Latvija spēkojas ar Andoras valstsvienību. https://www.delfi.lv/sports/news/football/news/latvijas-futbola-izlase-jaunizveidotas-uefa-naciju-ligas-pirmaja-spele-tiekas-ar-andoru.d?id=50363747