Latvijas futbola izlases pretiniece Velsa apsvērs mainīt savu nosaukumu uz Kemrī
Foto: Zuma Press/Scanpix/LETA

Latvijas vīriešu futbola izlases pretiniece 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā Velsa pēc šī gada Pasaules kausa finālturnīra apsvērs valstsvienības starptautiskā nosaukuma maiņu uz Kemrī ("Cymru") jeb tā, kā Velsu sauc velsiešu valodā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Velsas Futbola asociācija (FAW) jau tagad lieto Kemrī savā iekšējā un ārējā komunikācijā. FAW plāno šo lēmumu pārrunāt ar vairākām iesaistītajām pusēm, bet ziņu aģentūra PA vēsta, ka velsiešiem jau bijušas neformālas pārrunas ar Eiropas Futbola federāciju asociāciju (UEFA).

"Komandu vienmēr vajadzēja saukt Kemrī - tā, kā mēs to saucam šeit. Starptautiskajā vidē vēl ir neliels darbs, kas jāpaveic, tāpēc Pasaules kausā piedalīsimies kā Velsa," stāstīja FAW vadītājs Noels Mūnijs.

"Domāju, ka nākamajā gadā mēs sāksim sarunas ar visām pusēm - valdībām, pašu valdi, padomēm un lēmumu pieņēmējiem, personālu, klubiem, spēlētājiem. Esam demokrātiska organizācija un nepieņemam lēmumus vienpersoniski. Tas ir sarunu virziens, taču nekas vēl nav pieņemts," turpināja Mūnijs.

Cita šīs grupas pārstāve - Turcija - panākusi to, ka UEFA turnīros startēs ar nosaukumu, kādā šī valsts tiek izrunāta turku valodā ("Turkiye", nevis angliskais "Turkey").

Mainot izlases nosaukumu uz Kemrī, Velsa vairs nebūs alfabētā pēdējā no 55 UEFA nacionālajām asociācijām. "Visu laiku esam blakus Ukrainai, jauki, jo esam labi draugi. Tomēr vairāk vēlētos būt starp Horvātiju un Čehiju," teica Mūnijs.

2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas D apakšgrupā bez Latvijas, Velsas un Turcijas spēlēs arī Horvātija un Armēnija.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.