Latvijas futbola izlase ceturtdien Rīgā 2024.gada Eiropas čempionāta ("Euro 2024") kvalifikācijas mačā ar rezultātu 2:0 (1:0) pārspēja Armēnijas valstsvienību, izcīnot pirmo uzvaru un pirmos punktus šajā kvalifikācijas ciklā.

Latvijas izlase spēli iesāka ļoti apņēmīgi un daudz kontrolēja bumbu. 39. minūtē mājinieki izvirzījās vadībā, kad Alvis Jaunzems no labā flanga iespēlēja bumbu soda laukumā. Tur Roberts Uldriķis neizdarīja sitienu un palaida bumbu tālāk komandas kapteinim Jānim Ikauniekam, kurš izcēlās ar precīzu sitienu.

Kad otrajā puslaikā bija nospēlētas septiņas minūtes, Latvijas izlase palika mazākumā, jo Mārcis Ošs nopelnīja savu otro brīdinājumu mačā. Tomēr tas netraucēja dubultot rezultāta pārsvaru. Latvijas futbolisti izturēja pirmo pretinieku ofensīvu, bet 69. minūtē tika pie stūra sitiena. Roberts Savaļnieks centrēja bumbu soda laukumā, Uldriķis nometa bumbu Danielam Balodim, kurš iesita bumbu vārtos.

Turpinājumā Latvijas futbolisti izturēja pretinieku uzbrukumus, vārtos teicami darbojās arī vārtsargs Roberts Ozols, kurš glāba no vārtu zaudējumiem.

Detalizēta spēles statistika aplūkojama šeit.

Latvijas izlase izcīnīja pirmo punktus "Euro 2024" kvalifikācijā. Iepriekšējās piecās spēlēs Latvija piedzīvoja zaudējumus. Savukārt Armēnijai šī neveiksme var atņemt cerības, lai kvalificētos finālturnīram.

D grupā Horvātija un Turcija izcīnījušas pa desmit punktiem, Armēnijai un Velsai tagad ir pa septiņiem punktiem, savukārt Latvija ir pēdējā vietā ar trīs punktiem.
Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.