Latvijas futbolisti Vaņina 100. spēlē noskatās uz Levandovska 'hat trick '

Latvijas futbola izlase ceturtdien, 10. oktobrī, 2020. gada Eiropas čempionāta atlases spēlē Rīgā ar 0:3 (0:2) kapitulēja Polijai, kuras rindās ar "hat trick" izcēlās pasaules futbola zvaigzne Roberts Levandovskis.

Savu simto spēli Latvijas izlasē aizvadīja vārtsargs Andris Vaņins, kurš kļuva par astoto futbolistu "simtnieka klubiņā" valstsvienībā.

Latvijas futbolisti, ieskaitot pārbaudes spēles, nav uzvarējuši 15 mačos pēc kārtas, šajā neveiksmju joslā piedzīvojot desmit zaudējumus. Iepriekšējo uzvaru latvieši svinēja pērnā gada jūnijā Baltijas kausa mačā, bet starptautiskajos turnīros līdz šīm pēdējais panākums gūts tieši pirms diviem gadiem.

Pirmo sitienu pa vārtiem izdarīja Latvijas futbolisti, taču Vojceha Ščensnija cietoksni nopietni netika apdraudēts. Lai gan poļi nedominēja, tomēr viesiem ātri izdevās atklāt mača rezultātu. Levandovskis devītajā minūtē pēc paša iesākta uzbrukuma nonāca viens pret Vaņinu un raidīja bumbu tīklā. Četras minūtes vēlāk vēlreiz tika sarauta Latvijas izlases aizsardzība un pēc Kamila Grosicka piespēles Levandovskis no apmēram 13 metriem trieca bumbu mērķī - 2:0.

Pēc viesu ātrajiem diviem vārtiem spēle norimās. Lai gan neliels pārsvars bija poļiem, tomēr puslaika beigās Latvijai pāris reizes izdevās nedaudz apdraudēt pretinieku vārtus, 40.minūtē ar tālu sitienu Denisam Rakelam raidot bumbu gar labo vārtu stabu. Mājiniekiem izdevās vairākas reizes nogādāt bumbu soda laukumā, taču tur droši saimniekoja Polijas futbolisti.

Jau otrā puslaika pirmajās minūtēs Vaņins neitralizēja bīstamu Grosicka sitienu, bet otrajā desmitminūtē Polija centās izdarīt arvien lielāku spiedienu uz Latvijas vārtiem. Otrā puslaika vidū Denisa Rakela un Oļega Laizāna vietā laukumā devās Artūrs Karašausks un Kristers Tobers. Ar svaigiem spēkiem Latvijai izdevās saasināt uzbrukumu un pāris reizes pietuvoties viesu soda laukumam.

Spēles 76.minūtē Polija izspēlēja līdz tukšiem vārtiem un Levandovskis nokārtoja sev "hat-trick", gūdams savus 60.vārtus valstsvienībā. Arī šajos vārtos viņam piespēlēja Grosickis. Spēles atlikušās 20 minūtes aizritēja mierīgi, nevienai komandai neveidojot bīstamus uzbrukumus.

Futbols, Euro 2020 atlase: Latvija - Polija
Latvija - Polija 0:3. Spēle noslēgusies
Latvijas izlases galvenais treneris Slaviša Stojanovičs arī "atzīmējas" protokolā ar dzelteno kartīti.
2. puslaika kompensācija 4 minūtes
86. min. Latvijai trešā maiņa - Ķigura vietā iznāk Cigaņiks
Tribīnēs ir 7107 skatītāji. Cik no tiem diez ir poļi?
76. min. Latvija - Polija 0:3Levandovskim "hat trick". Rosickim nesanāk sitien, bet Levandovskim atliek pielikt kāju.
Latvijas stūra sitiens. Piespēle uz tuvējo vārtu stabu, bet poļi acīgi.
Latvijai divas maiņasKarašausks nomaina Rakelu, bet Tobers dodas laukumā Laizāna vietā.
Tribīnēs poļu fani turpina dziedāt dziesmas, novilkuši kreklus, bet laukumā pagaidām bez lielām izmaiņām - poļi droši kontrolē situāciju.
Uz maiņu iznākušais Pjateks no 20 metriem pārbauda Vaņinu - Latvijas izlases vārtsargs droši atvaira sitienu, bet pie atsistās bumbas poļi netiek.
60.min. Polijai maiņaKliha vietā iznāk Pjateks
52. min. Pirmā dzeltenā kartīteMaksimenko izlaužas starp diviem poļiem, bet ar roku trāpa Levandovskim pa seju. Maksimenko saņem brīdinājumu, lai gan dusmīgs par to.Maksimenko izlaidīs nākamo spēli Izraēlā.
Jau pirmajās sekundēs Polijai uzbrukums, Grosickis tiek garām Vaņinam, bet nesanāk sitiens.
Sākas 2. puslaiks
Latvija - Polija 0:2. Noslēdzies 1. puslaiks
Latvijai stūra sitiens, tad centrējums. Polija dod vaļu Latvijas izlasei, vajadzetu to izmantot.
Latvijas izlases uzbrukums, centrējums un Ošs ar gavu sit. Pēc tam stūra sitiens, bet no tā nekas bīstams neizveidojas.
Latvijas uzbrukums, piespēle soda laukumā, bet bez turpinājuma.
Rakels laukuma vidū duelī zaudēja bumbu, ātrs Polijas uzbrukums - Grosickim nesanāk sitiens.
Krihovjaka sitienu no 20 metriem atvaira Vaņins. Levandovskis pirmais pie bumbas, bet turpinājums Polijas izlasei nesekmīgs - par laimi Latvijas faniem.
Rugins pa kreiso malu ielauzās soda laukumā, bet piespēle gar vārtiem nesekmīga. Patīkams snieguma uzplaiksnījums Latvijas izlases izpildījumā.
Izņemot spēles sākumu, Latvijas futbolisti tā arī nav tikuši pāri laukuma centram.
13. min. Latvija - Polija 0:2Atkal burvīgi saspēlējas poļi, Levandovskis no metriem 16 bez problēmām netraucēts gūst savus otros vārtus.
Pēc Polijas stūra sitiena Levandovskis sita ar galvu, bet ne visai spēcīgi. Vaņins pirmais pie bumbas, apsteidzot poļu futbolistu.
9. min. Latvija - Polija 0:1Skaista saspēle, Levandovskis nonāk aci pret aci ar Vaņinu un sarūgtina Latvijas izlases vārtsargu
Latvija labi saspēlējas, Ikaunieks soda laukumā iegāja no kreisās malas, bet sitiens nesanāca.
Spēle sākusies
LFF prezidents Kaspars Gorkšs pirms mača īpaši sumina Andri Vaņinu, kuram šī ir 100. spēle izlasē! Sveicam un ceram, ka šovakar viņam nevajadzēs ņemt bumbu ārā no vārtu tīkla.
Komandas nāk laukumā. Tūlīt skanēs valstu himnas.
Latvijas izlasei šobrīd nav tie vieglākie laiki. Uzvara nav manīta jau 14 spēlēs, ieskaitot pārbaudes mačus. Deviņi zaudējumi, pieci neizšķirti. Iepriekšējo uzvaru Latvijas izlase svinēja pērnā gada jūnijā Baltijas kausa mačā, bet starptautiskajos turnīros līdz šīm pēdējais panākums gūts 2017.gada 10.oktobrī. Precīzi divi gadi. Varbūt sensācija pārtrauks šo sērīgo sēriju?
Šovakar zīmīga spēle Andrim Vaņinam - Latvijas izlases kapteinim šī būs 100. spēle valstsvienībā!https://twitter.com/KrisjaLV/status/1182350793049071616
Latvijas futbola izlase šovakar "Daugavas" stadionā Rīgā centīsies aptūrēt pasaules zvaigzni Robertu Levandovski un Polijas izlasi. Euro 2020 atlases turnīra spēles sākums pulksten 21:45.