Latvijas futbolisti vēsturiskā spēlē Gibraltārā atkārto rekordu

Latvijas futbola izlase otrdien, 29. martā, pirmo reizi vēsturē tiekoties ar Gibraltāra izlasi, izcīnīja savu pārliecinošāko uzvaru valstsvienības vēsturē ar 5:0.

Latvijas izlase vēl ne reizi nebija uzvarējusi kādu no pretiniekiem vismaz ar piecu vārtu starpību, savus vārtus nosargājot "sausā". Līdz šim valstsvienības kontā bija divas uzvaras ar 6:1, kas ir lielākās vēsturē.

Pirmajā puslaikā Latvijas izlase savu pārsvaru laukumā nespēja realizēt un brīžiem tās uzbrukumi bija haotiski, bez reāla vārtu apdraudējuma. Pārtraukumā Latvijas izlases galvenais treneris Marians Pahars veica divas spēlētāju maiņas, kas deva ietekmi, jo krasi mainījās spēles stils.
Jau dažas sekundes pēc spēles atsākšanas Jānis Ikaunieks saņēma lielisku uz maiņu iznākušā Artūra Zjuzina piespēli un savu iespēju izmantoja, bet tad īsā brīdī Kaspars Dubra (53. minūtē) un Valērijs Šabala (57. minūtē) panāca 3:0.

Otrā puslaika pirmajās 15-20 minūtēs Latvijas izlase burtiski "sēdēja" pretinieku laukuma pusē, un Gibraltārs tikai ar veiksmes palīdzību nezaudēja vēl vairākus vārtus. Pēdējos divus vārtus Latvija guva pašā mača izskaņā, kad precīzs bija Aleksejs Višņakovs un Ikaunieks. Abos šajos vārtu guvumos ar labām piespēlēm izcēlās tikko uz maiņu iznākušais Artūrs Karašausks.

Futbols, Latvija - Gibraltārs
Latvija - Gibraltārs 5:0 (rit 2. puslaiks)Vārtu guvēji: Jānis Ikaunieks (46.min.), Kaspars Dubra (53. min.), Valērijs Šabala (57. min.), Aleksejs Višņakovs (82. min.), Jānis Ikaunieks (84. min) - -
Latvijai tā ir atkārtota pārliecinošākā uzvara futbola izlases vēsturē, bet pirmā uzvara ar piecu vārtu starpību, savus vārtus atstājot "sausā".
Spēle noslēgusies!
89. min. Karašausks atkal teicami atspēlē atpakaļ Višņakovam, kura sitiens garām vārtiem.
84. min. Latvija - Gibraltārs 5:0Atkal lieliski nospēlē Karašausks! Uzbrukumam pieslēdzas Gabovs, atdod piespēli Karašauskam, kurš to atspēlē atpakaļ Ikauniekam - skaists precīzs sitiens tālajā stūrī!
82. min. Latvija - Gibraltārs 4:0Uz maiņu iznākušais Karašausks atdod lielisku piespēli no labās malas uz tālo stabu Višņakovam, kurš spēcīgi sit vārtos!
81. min. Latvijai maiņaŠabalas vietā nāk Artūrs Karašausks.
Gibraltāram laikam pirmais uzbrukums 2. puslaikā. Stūra sitiens pie Latvijas vārtiem ne ar ko bīstamu nebeidzas.
Salīdzinot ar 2. puslaika sākumu, nedaudz pierimuši Latvijas izlases uzbrukumu viļņi.Kurakins nospēlē asi un saņem brīdinājumu.
75. min. Latvijai maiņaGorkša vietā nāk Jagodinskis. Kapteiņa apsējs tiek nodots Dubram.
72. min. Latvijai maiņaMaksimenko vietā laukumā nāk Antons Kurakins.
69. min. Gibraltāram vēl divas maiņas.
Tagad jau Višņakova sitiens garām vārtiem. Latvijas uzbrukumi patiešām birst kā no pārpilnības gala!
Vēl viena iespēja Rudņevam, bet Vācijas bundeslīgas uzbrucējam joprojām neveicas valstvienībā.
Latvijas uzbrukumi viens pēc otra. Katru minūti vismaz pa vienam sitienam pa vārtiem 2. puslaika sākumā.
Gibraltārs veic divas maiņas, jo spēle pilnībā pajukusi.
Vēl viena izcila iespēja Latvijai! Pēc spēcīga Ikaunieka sitiena no dažiem metriem bumba kaut kur iestrēgst starp Gibraltāra mūri.
57. min. Latvija - Gibraltārs 3:0Pēc kārtējā uzbrukuma Rudņeva sitienu bloķē aizsargs, bet atkārtos mēģinājums sekmīgs ir Šabalam.
56. min. Ikaunieks atkal labā situācijā! Neizdodas ar kreiso kāju sitiens tālajā stūrī, vārtsargs glābj.
55. min. Pēc Šabalas centrējuma Ikauniekam labs sitiens ar galvu. Vārtsargs tver."Pavisam cita Latvijas izlase" iznākusi 2. puslaikā. Tieši šādu uzbrukumus vilni gaidījuši Latvijas līdzjutēji.
53. min.Latvija - Gibraltārs 2:0Zjuzina stūra sitiens iesāk Latvijas sekmīgo uzbrukumu. Pēc Gorkša sitiena ar galvu bumba trāpa pa vārtu stabu un Kaspars Dubra to pielabo vārtos!
Ļoti apņēmīgi 2. puslaiku sākusi Latvija, ko ietekmējušas arī krasās izmaiņas viduslīnijā, ko veica Marians Pahars pārtraukumā.
Latvijai divas maiņas pārtraukumā bijušas - iznākuši jau pieminētais Zjuzins un Artis Lazdiņš.https://twitter.com/kajbumba/status/714891661436985344
46. min. Latvija - Gibraltārs 1:0Uz maiņu iznākušais Zjuzins atdod piespēli Ikauniekam, kurš nokļūst vienatnē pret Gibraltāra vārtsargu un ir precīzs.
Sākas 2. puslaiks
Noslēdzies 1. puslaiks
1. puslaika kompensācija - viena minūte.
42. min. Latvijai stūra sitiens, pēc kura sitiens īsti nesanāk Ikauniekam. Turpinājumā diezgan haotiska un neveiksmīga Latvijas spēlētāju saspēle.
38. min. Ikaunieks pēc centrējuma neērtā situācijā sita pa vārtiem ar galvu. Pavājš sitiens.
34. min. Atkal labajā malā Gabovs pieslēdzas uzbrukumam pēc Ikaunieka labas gaisa divcīņas. Gibraltāra vārtsargs drošs.
33. min. Gibraltāra pretuzbrukums, ko izdodas apslāpēt. Bet varēja būt ļoti bīstami...
32. min. Gabovs teicami pieslēdzās uzbrukumam, bet Gibraltāru glābj vārtsargs.
Latvijas izlase ir ar aktīvu virzību uz pretinieku vārtiem, taču brīžiem uzbrukumi diezgan haotiski un vienveidīgi.
16. min. Lieliska iespēja Latvijai! Pēc Gabova piespēles no labās malas gar vārtiem pa bumbu netrāpa Šabala, bet nedaudz tālāk arī Rudņevs netrāpa vārtos.Seko divi stūra sitieni, bet nesekmīgi.
Spēle daudz aktīvāka salīdzinot ar Slovākijas maču pirms pāris dienām.
11. min. Latvijai maiņaSavaļnieka vietā nāk Višņakovs
8. min. Pēc Latvijas stūra sitiena lieliska iespēja, bet pēc Dubras sitiena brīnumainā kārtā bumbas ceļā bija Gibraltāras vārtsargs. Jaatzīst, ka šoreiz patiešām bumba atrada vārtsargu.
Diemžēl, Savaļniekam trauma liedz turpināt spēli. Viņa vietā nāks Aleksejs Višņakovs.
Aizsardzībā traumu guvis Savaļnieks, kuram tagad medicīniskais personāls sniedz palīdzību ārpus laukuma.
Jau pirmajā minūtē Gibraltāram bija soda sitiens un centrējums Latvijas soda laukumā, bet nesekmīgs. Pēc mirkļa Latvija atbildēja ar Šabalas sitienu pēc auta iemetiena kreisajā malā.
Spēle sākusies
Komandas iznākušas laukumā, skan valstu himnas.
Latvijas izlase dodas uz iesildīšanos pirms gaidāmās spēles ar Gibraltāru.Posted by Futbols on Tuesday, 29 March 2016
Latvijas futbola izlase otrdien, 29. martā, viesos aizvada savu otro spēli 2016. gadā, tiekoties ar futbola diezgan eksotisko Gibraltāru.