LFF uz nenoteiktu laiku atliek vēlēšanu kongresu
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde 3. aprīlī valstī noteiktā ārkārtējā stāvokļa ietekmē uz nenoteiktu laiku atlika 24. aprīlī paredzētā LFF kongresa norisi, kā arī izskatīja atbalsta mehānismus federācijas biedriem krīzes radīto seko mazināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Covid-19 pandēmijas un valstī izsludinātā ārkārtējā stāvokļa dēļ gaidāmais LFF kongress, kurā paredzētas federācijas prezidenta, viceprezidentu, valdes locekļu un juridisko institūciju locekļu vēlēšanas, pārcelts uz pašlaik nenoteiktu laiku. LFF vērtēs kongresa organizēšanas iespējas atkarībā no tālākās valstī noteiktās ārkārtējās situācijas attīstības gaitas, paralēli turpinot izvērtēt iespējas kongresu kādā citā laikā organizēt attālinātā formā.

Ņemot vērā LFF kongresa pārcelšanu uz pašlaik nezināmu laiku, iepriekš noslēgto darba līgumu ar LFF ģenerālsekretāru Edgaru Pukinsku un nepieciešamību nodrošināt nepārtrauktu LFF administrācijas darbību, LFF valde lēma pagarināt darba līguma termiņu ar LFF ģenerālsekretāru uz nenoteiktu laiku, bet ne ilgāku par 15 dienām pēc 2020. gada vēlēšanu kongresa norises dienas. Saskaņā ar LFF statūtiem federācijas valde un juridiskās institūcijas turpina darbu pašreizējā sastāvā līdz kongresa norisei.

LFF šobrīd darbojas bez prezidenta, jo pērnā gada rudenī biedri atstādināja no amata Kasparu Gorkšu. 2018. gadā ārkārtas vēlēšanās Gorkšu ievēlēja par LFF prezidentu uz diviem gadiem, un šogad aprīlī bija paredzētas kārtējās vēlēšanas.

Uz LFF prezidenta amatu pieteikušies telpu futbola aktīvists Vadims Ļašenko un Iekšlietu ministsrs Sandis Ģirģens, bet viņu kandidatūras vēl jāapstiprina LFF. Tāpat LFF pagaidām nav apstiprinājusi visus kandidātus, kas vēlas ieņemt viceprezidenta un valdes locekļu amatus. Bija plānots, ka visus kandidātus LFF paziņos 9. aprīlī.

Tāpat piektdienas sēdē LFF valde diskutēja par iespējām palīdzēt saviem biedriem krīzes laikā. Lai palīdzētu LFF biedriem esošajā situācijā pilnībā apzināt savas iespējas un tiesības, nolemts organizēt darba grupas izveidi LFF biedru konsultēšanai saistībā ar federācijas un valsts piedāvātajiem atbalsta mehānismiem. Darba grupas operatīvai biedru atbalsta sistēmas un kritēriju izveidei vadība uzticēta LFF valdes loceklei Anastasijai Kučinskai, kura pilnvarota izveidot darba grupu attiecīgo jautājumu risināšanai un prezentēšanai nākamajā LFF valdes sēdē. Visa LFF biedriem saistošā informācija un attiecīgā kontaktinformācija tiks izvietota arī LFF mājaslapā.

Līdztekus tam uzdots LFF Tiesnešu komitejai izstrādāt kritērijus tiesnešu atbalsta mehānisma izveidei un iesniegt kritērijus iekļaušanai biedru atbalsta darba grupas izstrādātajās rekomendācijās izvērtēšanai un lēmuma pieņemšanai par atbalsta mehānismiem nākamajā valdes sēdē.

LFF valde tika informēta par piesaistītajiem papildu līdzekļiem akreditēto jaunatnes akadēmiju atbalstīšanai un finanšu līdzekļu izdales paātrināšanu saistībā ar esošo valstisko situāciju, par ko plašāka informācija sekos nākamajā nedēļā. Līdztekus tam LFF paātrinājusi Klubu ilgtspējīgas attīstības atbalsta programmas (KIAAP) finansējuma izmaksu organizācijām, kas izpildījušas attiecīgos kritērijus, kā arī turpina aktīvu kopdarbu ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) un Latvijas Komandu sporta spēļu asociāciju (LKSSA), lai futbolā un sportā iesaistītajiem vairotu jau pašlaik pieejamās valsts atbalsta iespējas. Tāpat LFF sadarbojas ar saviem starptautiskajiem partneriem, veicot vietējās situācijas analīzi un specifikas izpēti, lai pretendētu uz iespējamām starptautiskām atbalsta programmām tās biedriem.

Tāpat sakarā ar ārkārtējo situāciju valstī noteikts LFF biedru naudas samaksas termiņa pagarinājums līdz šī gada 31. decembrim.

Tags

Koronavīruss Covid-19 Futbols Latvijas Futbola federācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form