Pēc arbitrāžas tiesas lēmuma 'Manchester City' neizslēdz no UEFA turnīriem
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) apmierinājusi Anglijas futbola premjerlīgas kluba "Manchester City" apelāciju, tādējādi komanda netiks izslēgta uz divām sezonām no Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) turnīriem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

CAS secinājusi, ka Mančestras klubs nepārkāpa finanšu "Fair Play" noteikumus, taču nesadarbojās ar UEFA. Līdz ar to tai saglabāts naudas sods, bet tas samazināts uz desmit miljoniem eiro.

Februārī UEFA Finanšu kontroles komisijas lēma Mančestras komandu uz diviem gadiem diskvalificēt no Vecā kontinenta klubu turnīriem. Tajā pat mēnesī "Manchester City" iesniedza apelāciju CAS.

Vācu izdevums "Der Spiegel", izmantojot "Football Leaks" informāciju, iepriekš ziņoja, ka "City" un tā sponsori ir manipulējuši ar līgumiem, lai apietu finansiālās "Fair Play" noteikumus, kas saistīti ar to, cik daudz naudas īpašnieki drīkst ieguldīt klubā.

Anglijas klubs gan visas apsūdzības kategoriski noliedza, bet UEFA lēmumu uzsākt izmeklēšanu iepriekš nosauca par kļūdainu. Pēc izmeklēšanas uzsākšanas "City" iesniedza apelāciju CAS, kas to noraidīja, bet pēc tam lieta nonāca UEFA Finanšu kontroles komisijā.

Iepriekš tika ziņots, ka UEFA varētu rekomendēt uz vienu sezonu diskvalificēt "Manchester City" no eirokausiem, bet februārī tika piespriests pat bargāks sods. Papildu diskvalifikācijai no 2020./2021. un 2021./2022. gada sezonām, Mančestram klubam piespriests 30 miljonu eiro naudas sods, kas pēc CAS lēmumu samazināts trīs reizes.

Pēc CAS paziņojuma Anglijas klubs pauda gandarījumu par pieņemto lēmumu. "Lai gan klubam kopā ar juristiem vēl jāpārskata lēmums, atzinīgi vērtējam to, jo tas apstiprinājis mūsu sniegtos pierādījumus. Esam pateicīgi komisijai par uzcītīgo darbu un taisnīgo procesu," teikts kluba paziņojumā.

Savukārt UEFA atzīmē, ka CAS komisija nav atradusi pārliecinošus pierādījumus pārkāpumiem un vairākos no tiem bija iestājies piecu gadu noilgums.

""Financial Fair Play" pēdējo gadu laikā ir bijusi nozīmīgi loma, lai pasargātu klubus un nodrošinātu to ilgtspēju. UEFA un Eiropas Klubu asociācija paliks pie saviem principiem," ziņo UEFA, kas turpmāk šīs lietas apstākļus nekomentēs.

Anglijas klubs finanšu noteikumus pārkāpa arī 2014. gadā, par ko samaksāja 60 miljonu eiro sodu.

Savas pastāvēšanas vēsturē "City" par Anglijas čempioni kļuvusi sešas reizes - 1937., 1968., 2012., 2014., 2018., kā arī 2019. gadā.

Tags

Futbols Manchester City UEFA
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form