Spānijas čempionāta līdere 'Barcelona' atlaidusi galveno treneri
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Spāņu treneris Ernesto Valverde pirmdien atbrīvots no futbola kluba "Barcelona" galvenā trenera amata, un viņa vietā iecelts Kiki Setjens, teikts "Barcelona" vienības paziņojumā.

Valverde klubu vadīja kopš 2017. gada, un ar viņu pie komandas stūres "Barcelona" divos ar pusi gados izcīnīja divas uzvaras Spānijas čempionātā, taču arī piedzīvoja divas sarūgtinošas neveiksmes pret "Roma" un "Liverpool" vienībām UEFA Čempionu līgā.

Šobrīd vienība ar 19 spēlēs izcīnītiem 40 punktiem ieņem pirmo vietu Spānijas čempionātā futbolā jeb "La Liga" turnīrā. Savukārt pēc izkļūšanas no Čempionu līgas grupu turnīra klubs astotdaļfinālā tiksies ar "Napoli" komandu no Itālijas.

""Barcelona" publiski izsaka pateicību Valverdem par viņu profesionalitāti un nodošanos darbam kluba labā," klubs pauda oficiālā paziņojumā.

Pirmā darba diena "Camp Nou" stadionā 61 gadu vecajam Setjenam būs otrdien. Viņš 80. gadu vidū spēlēja Madrides "Atletico" rindās un kļuva slavens ar izteicienu: "Atdotu savu mazo pirkstiņu par to, lai būtu varējis spēlēt Johana Kruifa vadītajā "Barcelona" vienībā."

Viņa vadībā Seviļas "Real Betis" pirms divām sezonām startēja Eiropas līgā, taču speciālists pagājušās sezonas beigās tika atbrīvots no komandas par turpmāko panākumu trūkumu. Jau 2019. gada pirmajā pusē klīda runas par viņa iespējamo pārcelšanos uz Barselonas klubu, taču par komandas treneri Setjens kļuva vien pirmdien.

Pirmdien komandas treniņu vēl vadīja Valverde, bet vēlāk viņam bija tikšanās ar kluba prezidentu Hosepu Mariju Bartomeu. Pēc tam kluba vadība ilgā sēdē diskutēja par iespējamo Valverdes pēcteci, piesaucot trīs speciālistu vārdus.

Kluba prezidenta favorīts bija bijušais Totenhemas "Hotspur" vadītājs Mauriso Početino, taču viņš jau iepriekš bija izslēdzis šādu iespēju savu saišu ar konkurentu klubu Barselonas "Espanyol" dēļ.

Arī pašreizējais "Barcelona" otrās vienības vadītājs Fransisko Havjers Garsia Pimienta tika minēts kā iespējamais "ugunsgrēka" dzēsējs. Tomēr galu galā kā drošākais kandidāts tika izvēlēts Setjens.

Pēc ceturtdien piedzīvotā zaudējuma Spānijas Superkausa pusfinālā pret Madrides "Atletico" komandu "Barcelona" pārstāvji devās uz Kataras galvaspilsētu Dohu, lai komandas trenera amatu piedāvātu ilggadējam Barselonas kluba pussargam Šavjeram Ernandesam Kreusam jeb Šavi, taču viņš atteicās.

Tāpēc par pārsteigumu tiek uzskatīti līguma garums divi ar pusi gadi, par kādu puses vienojušās.

Savukārt Valverde negrasījās atkāpties no amata, un viņam pienākas nauda par šīs sezonas atlikušo daļu un vēl vienu līguma gadu.

Valverde kopš 2003. gada janvāra kļuvis par pirmo pēc Nīderlandes speciālista Luisa van Gāla sezonas vidū atlaisto "Barcelona" galveno treneri.

Tags

FC Barcelona Futbols UEFA Čempionu līga

Comment Form