Eiropas Nāciju kausa finālā trešdien kā pirmā iekļuva Spānijas futbola izlase, kas Milānā pieveica Eiropas čempionus itāļus.

Spānija viesos ar 2:1 (2:0) apspēlēja Itāliju. Tādējādi pārtrūka Itālijas valstsvienības neticamā 37 nezaudēto spēļu sērija. Tā zaudējuma rūgtumu nebija piedzīvojusi kopš 2018. gada septembra, kad piekāpās Portugālei.

Lielā mērā pusfināla spēlē viesiem palīdzēja 12 minūšu laikā Leonardo Bonuči saņemtās divas dzeltenās kartītes, kas 42.minūtē mājiniekus atstāja mazākumā.

17.minūtē rezultātu atklāja Ferans Toress, bet 2:0 viņš panāca pirmā puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē.

Mājinieki vienus vārtus 83.minūtē atguva ar Lorenco Pelegrīni "golu", taču finālam ar to bija par maz.

Otrā pusfinālā ceturtdien Turīnā tiksies Beļģija un Francija.

Pirmajā Nāciju kausa izcīņā 2019.gadā uzvarēja Portugāle, kas finālā ar 1:0 pārspēja Nīderlandi.