Futbola klubs "Valmiera" ceturtdien Rīgā nespēja gūt vārtus UEFA Eiropas Konferences līgas kvalifikācijas pirmās kārtas atbildes spēlē, spēlei beidzoties bez vārtu guvuma, un turnīra otrajā kārtā iekļūstot Marijampoles "Sūduva" futbolistiem.

"Valmiera" FC mačā pret Lietuvas vienību Marijampoles "Sūduva" "Daugavas" stadionā Rīgā vārti netika gūti, divu maču summā ar rezultātu 2:1 uzvarot Lietuvas klubam.

Mājiniekiem bija vairākas lieliskas iespējas panākt vismaz 1:0, taču momenti palika neizmantoti.

Spēles pirmajā trešdaļā bīstamākais vārtu gūšanas moments bija Ibrahimam Sovam, taču viņš izgājienā pret viesu vārtsargu Serafimu Jannikoglu uzsita virsū vārtsargam. Puslaika kompensācijas laikā Sovs atkal tika pie labas iespējas, taču viņam pēc Daisukes Jokotas piespēles sanāca neprecīzs sitiens.

Otrā puslaika sākumā valmieriešiem bija vēl vairākas labas iespējas, bīstamākā no tām bija Raimondam Krollim, kura sitienu atvairīja Jannikoglu. Tikai 63. minūtē pirmā vārtu gūšanas iespēja bija viesiem, no vārtu zaudējuma glābjot valmieriešu vārtsargam Rihardam Matrevicam.

"Valmiera" veica divas spēlētāju maiņas, laukumā dodoties Aliunam Ndojē un Džibrilam Gejam, taču viesu vārti palika neiekaroti. Labākā vārtu gūšanas iespēja pēc tam bija pretuzbrukums, kurā Kroļļa piespēlēto bumbu nespēja pienācīgi apstrādāt Ndojē.

"Valmiera" pirmajā mačā viesos piedzīvoja zaudējumu ar 1:2. Visi trīs vārti tika gūti ar 11 metru soda sitieniem, pēdējais no tiem – lietuviešiem uzvaru nesošais – tika realizēts kompensācijas laika sestajā minūtē. Valmieriešiem vārtus guva Raimonds Krollis.

Valmieras klubs Latvijas meistarsacīkstēs ieņem trešo vietu, bet viņu pretinieki Lietuvas A līgā ir vicelīderi. Pēdējās piecās spēlēs, ieskaitot Lietuvas kausa izcīņu, klubs nav zaudējis.

"Valmierai" šī ir otrā sezona Eiropas kausos. Pagājušogad Eiropas līgā vienā spēlē pirmajā kārtā ar rezultātu 0:3 tika zaudēts Poznaņas "Lech".

Tikmēr Lietuvas komanda Eiropas kausos aizvadījusi 55 mačus, uzvarot 17 spēlēs un neizšķirti spēlējot 14 no tiem.

Lietuvas vienība tagad jau ceturto reizi eirokausu kvalifikācijas turnīrā pārspējusi klubu no Latvijas. 2012./2013. gadā kaimiņiem piekāpās Daugavpils "Daugava", 2017./2018. gadā tāds pats liktenis piemeklēja "Liepāju", bet 2018./2019. gadā "Sūduva" pieveica Jūrmalas "Spartaks" komandu.

Iepriekšējā sezonā "Sūduva" pārvarēja vienu kārtu Čempionu līgā, bet Eiropas līgas trešajā kārtā ar 0:2 piekāpās Kuopio KuPS no Somijas.

"Sūduva" vienībai otrajā kārtā pretī stāsies Polijas klubs Čenstohovas "Rakow", kuru pārstāv Latvijas izlases uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis.

Jau ziņots, ka ceturtdien "Liepāja" Skopjē pārspēja Ziemeļmaķedonijas komandu Strugas "Trim-Lum" – 4:1 (1:0). Divu spēļu summā liepājnieki uzvarēja ar 5:2.

"Liepāja" otrajā kārtā tiksies ar Bulgārijas komandu Sofijas CSKA.

Plkst.22 Fēru salās paredzēta RFS un vietējās "Klaksvik" pretstāve.

UEFA Eiropas Konferences līgas pamatturnīrā spēlēs 32 komandas, no kurām garākais ceļš līdz pamatturnīram ir piecas kvalifikācijas kārtas.