"Latvijas Gada balvas sportā 2016" balsojums par 2016.gada populārāko sportistu/sportisti risinās 2.-21. decembrim portālā DELFI un www.olimpiade.lv.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad balsojums risināsies divos posmos. Pirmajā posmā balsot varēja 2.-11. decembra pusnaktij. Pirmajā posmā balsojuma anketā bija iekļauti 14 sportisti, no kuriem līdzjutēji varēja balsot par vienu. Pretendentu sarakstā iekļauti Latvijas gada balva sportā nomināciju "Labākais Latvijas sportists", "Labākā Latvijas sportiste" un "Labākais tehnisko sporta veidu sportists" kandidāti.

Pirmajā posmā pirmās trīs vietas ieņēma Mairis Briedis, Kristaps Porziņģis un Aleksejs Rumjancevs, par kuriem tagad līdzjutēji var balsot otrajā kārtā. Otrās kārtas balsošana noslēgsies 21. decembra pusnaktī, bet 2016. gada Latvijas populārākā sportista vārds tiks paziņots "Gada balvas sportā 2016" svinīgajā apbalvošanas ceremonijā 22. decembrī.

Lai iegūtu objektīvākus rezultātus, 12 stundu laikā no vienas IP adreses var nobalsot vienu reizi. Portāls "Delfi" un balsojuma rīkotāji patur tiesības pārbaudīt rezultātus un dzēst negodīgi veiktos balsojumus.

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Igo Japiņa Sporta aģentūra jau 12. reizi rīko nozīmīgāko sporta balvu pasniegšanas ceremoniju Latvijas Gada balva sportā, kura šogad notiks 22. decembrī. Tradicionāli ar svinīgo ceremoniju "Latvijas Gada balva sportā" tiek pielikts punkts aizejošajam sporta gadam, sveikti mūsu valsts izcilākie gada sportisti, treneri un komandas, kā arī atzīmēti spilgtākie sporta notikumi.