Sestdien, 30.aprīlī Latvijas hokeja izlase Austrijā aizvadīja pirmo 2005.gada pasaules čempionāta spēli, tiekoties ar Kanādu. Diemžēl, pirmajā čempionāta spēlē Latvijas izlase piedzīvoja zaudējumu - 4:6.

Foto galerija

Latvijas hokejistiem jau pirmajā spēlē nācās aizvadīt cīņu ar vienu no pasaules spēcīgākajām izlasēm Kanādu. Spēlē, kurā vislielākā nozīme bija spēlei nevienādos sastāvos, kanādieši nodemonstrēja savu pārākumu, savukārt Latvijas izlase visai sekmīgi darbojās uzbrukumā.

Sastāva virknējumos īpašu pārsteigumu nebija. Vienīgi Sprukta maiņa spēli uzsāka kā pirmā.

Pirmais periods

Spēles scenārijs mazliet līdzinājās abu komandu pirmdienas spēlei, kad tieši otrajā periodā izšķīrās mača liktenis.

Jau ar pirmajām minūtēm Kanādas hokejisti sāka asu, uz noteikuma pārkāpumu robežu balstītu spēli, uz kuru sākotnēji acis pievēra mača arbitrs vācietis Rihards Šuecs. Tomēr viņš nekautrējās uzreiz atstāt mazākumā Latvijas izlasi uz noraidīto soliņa nosēdinot Leonīdu Tambijevu, kura noraidījums bija nevajadzīgs.

Vairākumam tuvojoties noslēgumam precīzi no pustālas distances meta Brendons Morisons un atklāja rezultātu.

Tomēr šāds sākums Latvijas izlasi nepavisam nesatrieca un jau pēc 34 sekundēm Tambijevs uzsāka uzbrukumu, ko turpināja Ņiživijs, piespēlējot uz labo malu ripu Semjonovam. Pēdējais met nekļūdīgi un uzgavilē daudzie līdzjutēji gan Insbrukā, gan Latvijā.

Spēle turpinās ar zināmu Kanādas teritoriālu pārsvaru. Latvija nerealizē Smita noraidījumu. Atsevišķas labas epizodes ir gan Sprukta, gan Semjonova maiņām. Spēlē atzīstami cīnās arī ceturtā Širokova maiņa.

Perioda noslēgumā Marlo asi nospēlē pret Spruktu, par ko saņem divas minūdes noraidījumu. Arī tas netiek realizēts.

Otrais periods

Spēles otrā perioda sākumā Latvija nerealizē Džovanovska noraidījumu. Kanādieši ļoti bīstami darbojās Latvijas izlases vārtu priekšā. Vienā no epizodēm čempionāta debitants Galviņš bezceramoniāli nostumj pretinieku uzbrucējus.

Tomēr visai drīz noraidīts tiek Laviņš un Latvijas izlases hokejisti tiek iespiesti vairāk kā minūti pie saviem vārtiem. Torntons vārtu priekšā iemīca ripu Masaļska vārtos un rezultāts kļūst 1:2.

Spēles gaita izlīdzinās un vairākas izdevības uzbrukumā rodas Latvijas hokejistiem. Aktīvi uzbrukumā ir Sprukta maiņa, kurā epizodiski Cipuļa vietā tiek iekļauts Macijevskis. Spēles 31. minūtē Anipāna metienu Brodērs spēj tvert tikai aiz vārtu līnijas. Pēc videoatkārtojuma noskatīšanās Latvijai tiek ieskaitīts otro vārtu guvums un rezultāts atkal kļūst neizšķirts 2:2.

Diemžēl šķietami pozitīvā gultnē ievirzījusies spēle kļūst Latvijai nelabvēlīga, pateicoties Semjonova un Sorokina noraidījumiem, ko vārtu guvumā realizē Nešs (no vārtu priekšas) un Marlo (asā leņķī no labās malas). Kanāda spēlē realizējusi visus četrus skaitliskos vairākums, kuros Latvijas izlasei ļoti reti izdevās izmest ripu no savas zonas, piespiežoties pie saviem vārtiem.

Vēlvienus vārtus Nešs, aizmukdams no Latvijas izlases aizsargiem, iemeta Masaļskim iebakstot ripu ar visu vārtsargu un rezultāts kļuva pavsiam nelabvēlīgs 2:5.

Šajā situācijā izlases vadība nolemj Masaļski vārtos nomainīt ar Irbi ne tik daudz Masaļska snieguma dēļ, cik mēģinot lauzt spēles gaitu.

Trešais periods

Leonīds Beresņevs veic atsevišķas sastāva korekcijas, izjaucot ne pārāk izteiksmīgi spēlējošo Ciprusa maiņu. Vasiļjevs spēlē centrā kopā ar ceturtās maiņas hokejistiem Macijevski un Rēdlihu. Perioda sākumā rupji kļūdijās Sorokins, taču pretinieki kļūdu nerealizē.

Perioda turpinājumā tika paveikts gandrīz neiespējamais. Vispirms pret Galviņu noraidījumu izpelnās kanādieši, ko vārtu guvumā pēc Ignatjeva tālmetiena realizē sekmīgi vārtu priekšā darbojošais Sprukts.

Vēl pēc neilga laika Skrastiņš vēlreiz sarūgtina Brodēru un Latvijas izlasei pietrūkst pavisam nedaudz lai atspēlētu arī piektos vārtus. Tambijevs iziet 1:1, tomēr met neprecīzi no tālas distances. Vairākas labas izdevības rodas Sprukta maiņai, tomēr ne Sprukts, ne Laviņš nepārspēj Brodēru.

Punktu spēlei pielika Nešs ("hat trick" šodien). Viņš saņēma no Torntona piespēli vārtu priekšā un vienīgo reizi pārspēja Irbi. Atlikušajā spēles daļā Kanāda necentās aizraities ar uzbrukumiem, lai saglabātu nelielo pārsvaru, savukārt Latvijas izlasi šķiet mazliet pietūka spēka spēles izskaņas ofensīvai.

Galarezultāta zaudējums 4:6, kas kaunu nedara, tiesa rezultāts varēja būt vēl labvēlīgāks, ja sekmīgāk izdotos nospēlēt mazākumā.

Latvijai nākamajās divās dienās būs dota atpūta, bet jau otrdien 21:15 mūsu hokejistiem ne mazāk smaga cīņa ar ASV izlasi. Statistika

2005.gada 30.aprīlis. "Olympic stadium", Insbruka, Austrija.

• Latvija - Kanāda 4:6 (1:1, 1:4, 2:1)
  • Latvija: Masaļskis (Irbe); Laviņš - Ignatjevs, Cipulis - Sprukts - Ankipāns; Saviels - Skrastiņš, Vasiļjevs - Cipruss - Panteļejevs; Sorokins - Tribuncovs, Tambijevs - Semjonovs - Ņiživijs; Galviņš, M. Rēdlihs - A. Širokovs - Macijevskis; Ziediņš.

Kanāda: Brodērs (Longo); Regērs - Džovanovskis, Maltbijs - Doans - Dreipers; Hanans - Boils, Morovs - Nešs - Morisons; Sorejs - Redens, Fišers - Smits - Torntons; Filips, Hītlijs - Gaņjē - Marlo; Volkers.

Vārtus guva: 02:55 Morisons (Redens, Hītlijs, vair.) 0:1, 03:29 Semjoovs (Ņiživijs) 1:1, 27:49 Torntons (Ganjē, vair.), 30:55 Ankipāns 2:2, 34:00 Nešs (vair.) 2:3, 35:32 Marlo (Hītlijs, vair.) 2:4, 36:50 Nešs (Boils) 2:5, 46:16 Sprukts (Igatjevs) 3:5, 49:00 Skrastiņš (Širokovs, Panteļejevs) 4:5, 54:17 Nešs (Gaņjē, Torntons)4:6.

Soda minūtes: 8:14 (2:4, 6:6, 0:4).
    Metieni: 25:46 (6:14, 8:19, 11:13).
    Vārtsargi: Edgars Masaļskis (25/30, no 36:50 Irbe (15/16)) - Martins Brodērs (20/24).

Izvēlies tavuprāt labākos spēlētājus Latvijas un Kanādas izlasēs!

$t1=latvija;$t2=kanada; include"$includes_dir/projects/hockey2004/bestplayer5.inc";?>