Pirmdien, 9.maijā Pasaules hokeja čempionāta F apakšgrupas spēlē tikās Somijas un Latvijas izlases. Spēle beidzās ar bezvārtu neizšķirtu - 0:0.

Foto galerija

Spēles sākumā Somijas hokejisti izveidoja vairākas bīstamas kombinācijas un jau otrajā minūtē guva vārtus, taču tiesnesis pirms vārtu guvuma fiksēja noteikumu pārkāpumu, līdz ar to vārtu guvums netika ieskaitīts.

Spēlei turpinoties, arī Latvijas hokejisti sāka uzbrukt Somijas vārtiem un brīžiem mūsu spēlētāju metieni lika pasvīst Somijas izlases vārtsargam Niklasam Bekstrēmam.

Latvijas izlasei divas reizes bija jāspēlē mazākumā, pēc tam, kad 2 minūtes saņēma Artūrs Irbe un vēlāk Viktors Ignatjevs, taču gods godam mūsu spēlētāji aizsargājās teicami un līdz ar to nedeva iespēju somiem gūt vārtus vairākumā.

Somijas izlasē pirmajā trešdaļā noraidīts tika Ville Peltonens.

Otrā trešdaļa nekādas pārmaiņas rezultātā nenesa. Abas izlases turpināja spēlēt piesardzīgu hokeju.

Laiku pa laikam gan Latvija, gan Somija bīstami apdraudēja pretinieku vārtus, taču Latvijas vārtus pārliecinoši sargāja Artūrs Irbe, savukārt Somijas vārtos labi darbojās Niklass Hedstrēms, lai gan brīnumus viņam rādīt nenācās, jo Latvijas hokejisti pie izteikti bīstamiem metieniem tā arī netika.

Otrajā trešadaļā noraidīti tika Aleksandrs Semjonovs Latvijas izlasei un Tomi Kallio Somijai.

Pēdējā trešdaļā spēles iniciatīva piederēja Latvijas izlasei, kas vairāk uzbruka, meta pa vārtiem un kombinēja. Latvijai pat bija vairākas lieliskas izredzes gūt vārtus, taču mūsu uzbrucējiem allaž neizdevās uzvert lieliskas partneru piespēles.

Tuvojoties spēles beigām, Somijas izlase pārgāja pilnīgā aizsardzībā, kurai mūsu hokejistiem tā arī neizdevās izlausties.

Pēdējā trešdaļā noraidīts tika vienīgi Viktors Ignatjevs.

Par spēles labāko spēlētāju Latvijas izlasē atzina Grigoriju Panteļējevu, Somijas izlasē - Niklasu Bekstrēmu.

Pēc šā neizšķirta, lai tiktu ceturtdaļfinālā, Latvijas izlasei ir jāuzvar Zviedrijas valstsvienība, spēle ar kuru notiks jau otrdien.

Statistika

2005.gada 9.maijs.
"Olympic Center", Insbruka, Austrija.
2235 skatītāji.

• Somija - Latvija 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)
  • Somija: Bekstroms (Nurminens); Karalahti - Timonens, O. Jokinens - Kallio - Hagmans; Nummelins - Niemi, Hentunens - Kapanens - Parsinens; Kukonens - Vānanens, Peltonens - J. Jokinens - Viuhkola; Soderholms, Pakaslahti - Rita - Eloranta; Rūtu.

Latvija: Irbe (Masaļskis); Sorokins - Tribuncovs, Panteļejevs - Cipruss - A. Širokovs; Saviels - Skrastiņš, Tambijevs - Semjonovs - Ņiživijs; Laviņš - Ignatjevs, Cipulis - Sprukts - Ankipāns; Galviņš, Ziediņš - Vasiļjevs - M. Rēdlihs; Macijevskis.

Metieni pa vārtiem: 29:15 (11:7, 11:3, 7:5).

Vārtsargi: Niklas Bekstroms (15/15) - Artūrs Irbe (29/29).

Soda minūtes: 4:8 (2:4, 2:2, 0:2).

Tiesneši: Brents Reibers (Kanāda), Miroslavs Haleckis (Slovākija), Dīns Lašovskis (Kanāda).

Izvēlies tavuprāt labākos spēlētājus Somijas un Latvijas izlasēs!

$t1=somija;$t2=latvija; include"$includes_dir/projects/hockey2004/bestplayer5.inc";?>