Pasaules čempionātā Bratislavas grupā pagājušā gada finālistu duelī sestdien, 18. maijā, Zviedrija aizraujošā duelī ar 4:3 sarūgtināja Šveici.

Pirms gada pasaules čempionātā Dānijā zviedri triumfēja tikai pēcspēles metienu sērijā, bet tagad Zviedrija pēc zaudētiem vārtiem atspēlējās un atkal pieveica šveiciešus. Līdz ar zviedru uzvaru sarukušas Latvijas izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā, lai gan tās vēl saglabājas.

Mača piektajā minūtē Svens Andrigeto iepriecināja daudzos Šveices līdzjutējus, ātrā pretuzbrukumā gūstot pirmos vārtus mačā. Pirmā perioda beigās Šveices aizsardzības mūri neizturēja zviedru spiedienu – Aleksandrs Venbergs panāca 1:1.

Abām komandām turpinot rādīt augstākā līmeņa hokeju, otrā perioda sākumā vadību ieguva jau Zviedrija pēc Viljama Nīlandera gūtajiem vārtiem. Pēc brīža Žoels Genaci ar spēcīgu metienu atjaunoja līdzsvaru, bet jau mirkli vēlāk Ēriks Gustafsons atguva zviedriem vadību.

Tikpat aizraujoša cīna ritēja pēdējā trešdaļā. Šveice izlīdzinājumu panāca perioda vidū, kad līdz ar vairākuma beigām Gētans Hāss raidīja ripu vārtu devītniekā. Līdzīgi kā otrajā periodā, arī šoreiz Zviedrija ātri atguva vadību – ātrā uzbrukumā pēc Nīlandera piespēles uzvaras vārtus zviedriem guva komandas kapteinis Olivers Ekmans-Larsons.