2022. gada pasaules hokeja čempionāta A grupas duelī, teicami aizvadot mača galotni, Francijas valstsvienība ar rezultātu 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 1:0) pagarinājumā pārspēja Itālijas valstsvienību, izcīnot otro panākumu turnīrā.

Spēles 15. minūtē Florians Šakiašvili nospēlēja neuzmanīgi ar ripu savā zonā, un Luka Frigo mazākumā viņu "apzaga". Tad itālis izgāja pret vārtsargu, kuru apspēlēja un ripu ieslidināja vārtos. Itālija turējās vadībā arī mača turpinājumā, otrajā trešdaļā izturot diezgan lielu pretinieku pārsvaru laukumā.

Trešajā trešdaļā viss šķietami gāja pēc Itālijas plāna, un viņi biežāk bija uzbrukuma zonā. Tomēr 59. minūtē, spēlējot ar sešiem laukuma spēlētājiem, Francija devās atspēlēties, kas arī izdevās. Saša Trejs vārtu priekšā teicami ieņēma pozīciju un mainīja Damjēna Flerī mestās ripas virzienu, pārspējot Andreasu Bernardu.

Cīņa nonāca pagarinājumā, kurā vajadzēja nospēlēt tikai 64 sekundes. Timotijs Bozons aiz vārtiem izcīnīja ripu un piespēlēja to uz vārtu priekšu Igo Gallē, kurš izdarīja precīzu metienu vārtu augšējā stūrī.

Neraugoties uz zaudējumu, Itālija izcīnīja pirmo punktu šajā čempionātā. Francija četrās spēlēs tikusi pie pieciem punktiem, ieņemot piekto pozīciju.

Francija – Itālija 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 1:0)
Vārtu guvēji
: Saša Trejs (58:54 min., 1:1), Igo Gallē (51:04 min.., 2:1) – Luka Frigo (14:42 min., 0:1, maz.)
Metieni pa vārtiem: 37 (10+15+9+3) – 23(8+5+8+2)
Noraidījumi: 10 – 6