Negaidīti graujošu uzvaru pasaules čempionātā sestdien, 5. maijā, izcīnīja Francijas hokeja izlase, kas Kopenhāgenas grupā ar 6:2 (2:1, 1:0, 3:1) pieveica Baltkrievijas valstsvienību.

Abas komandas piektdien savās pirmajās spēlēs neguva vārtus un piedzīvoja zaudējumus, tādējādi francūži tikuši pie pirmā panākuma. Savukārt Baltkrievijas kontā tagad ir divi zaudējumi, turklāt divos mačos ielaisti 11 vārti.

Visā mačā baltkrieviem bija pārsvars metienos (40:30), bet Francijas hokejisti daudz labāk izmantoja savas iespējas.

Spēles ceturtajā minūtē Damjēns Flerī guva francūžiem pirmos vārtus, bet tieši pēc 10 minūtēm Francijas kapteinis Stefans da Kosta panāca 2:0. Baltkrievijas treneri šajā brīdī izvēlējās veikt vārtsargu maiņu – Ivana Kulbakova vietā vārtu drošība tika uzticēta Mihailam Karnauhovam, kurš gan atlikušajā laikā kapitulēja četras reizes.

Pirmā perioda izskaņā Aleksandrs Pavlovičs vairākumā vienus vārtus atguva, bet pusotru minūti pirms otrā perioda izskaņai Luī Lamperjē atjaunoja Francijai divu vārtu pārsvaru. Trešā perioda sākumā Atonins Manvjans palīdzēja Francijai izmantot lielo vairākumu, pēc piecām minūtēm Antuāns Gutigs palielināja francūžu pārsvaru līdz 5:1. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Pāvels Vorobejs vairākumā guva Baltkrievijai otros vārtus, bet saasināt cīņu baltkrieviem neizdevās. Cīņas izskaņā precīzs vēl bija Žordans Perē, nodrošinot Francijai negaidīti pārliecinošu uzvaru.

Pasaules čempionāta turpinājumā 7. maijā Baltkrievija tiksies ar Krieviju, bet Franciju tajā dienā gaida cīņa pret Zviedriju.

$duelID=905;$eventID=19;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>