Kanāda pēdējā trešdaļā šokē Krieviju un iekļūst PČ finālā

Par 2017. gada pasaules hokeja čempionāta pirmo finālisti sestdien, 20. maijā, kļuva pēdējo divu turnīru uzvarētāja Kanādas izlase, kas aizraujošā cīņā pusfinālā Ķelnē ar 4:2 (0:1, 0:1, 4:0) pieveica Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Krievijas valstsvienību.

Pēc divām trešdaļām Krievija bija vadībā ar 2:0, bet pasaules čempioni pēdējā periodā guva četrus vārtus un iesoļoja finālā, kur tiksies ar Somijas un Zviedrijas dueļa uzvarētāju.

Spēlē jau no pirmajām minūtēm bija redzams, ka tiekas divas augstākā līmeņa komandas - abas izlases demonstrēja ātru, intensīvu, pašaizliedzīgu uzbrukuma spēli, kurā virsroku neizdevās gūt nevienai no tām, un sīvās spēkošanās līdzīgo raksturu parāda arī pirmās trešdaļas rezultāts - 0:0.

"Sausais" rezultāts noturējās līdz otrā perioda vidum, kad izcili elegantu kombināciju līdz tukšiem vārtiem izspēlēja Krievijas izlase, izvirzoties vadībā. Vārtus, ripu raidot tuvajā vārtu stūrī, guva Jevgeņijs Kuzņecovs - 1:0.

Pēc divām minūtēm Krievija savu pārsvaru dubultoja, izmantojot noraidījumu Kanādas izlasē. Ņikita Gusevs realizēja vairākumu - 2:0. Pēc šo vārtu guvuma kanādieši nedaudz "apmulsa", taču šis mulsums bija mānīgs, jo Kanāda sāka likt pretiniekiem kļūdīties un pelnīt noraidījumus.

Pirmos vārtus kanādieši guva, trešā perioda sākumā 17 sekunžu laikā realizējot atlikušo skaitlisko vairākumu no otrās trešdaļas. Turpinājumā krievi nopelnīja vēl trīs noraidījumus; kanādieši skaitlisko vairākumu neizmantoja, taču Krievijas komandu tas izsita no ritma, un pretinieks šo situāciju izmantoja visā pilnībā.

Vispirms nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Neits Makinons izlīdzināja rezultātu, bet pēc divām minūtēm Zemgus Girgensona komandas biedrs Bufalo "Sabres" Raiens O'Reilijs jau panāca 3:2 Kanādas labā.

Spēles atmosfēra kļuva nokaitēta, un Krievijas izlases treneri pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu, kura laikā vārtsargs Andrejs Vasiļevskis pameta vārtus, ļaujot laukumā iziet sestajam spēlētājam. Šī taktika šoreiz nospēlēja par labu kanādiešiem, kuri atguva ripu un Šons Kuturjē ripu ieraidīja tukšajos Krievijas vārtos - 4:2.

Tādējādi Krievija lielajos starptautiskajos turnīros nav spējusi uzvarēt Kanādu jau kopš 2011. gada, un šis pasaules čempionāts nekļuva par izņēmumu.

Kanādas izlase laikā no 2010. līdz 2014. gadā nespēja iekļūt čempionāta pusfinālā, bet tagad jau trešo turnīru pēc kārtas spēlēs finālā. Savukārt Krievijas izlase otro gadu pēc kārtas cīnīsies par pasaules čempionāta bronzas medaļām.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

Pasaules hokeja čempionāts, pusfināls: Kanāda - Krievija
Oļegam Znarokam "Kanādas lāsts" turpinās - joprojām Krievijas izlase viņa vadībā ne reizi nav pārspējusi šo Ziemeļamerikas komandu. Kopumā Krievijas komandai kanādiešus lielos starptautiskos turnīros - pasaules čempionātā un Pasaules kausā - nav izdevies pārspēt kopš 2011. gada.
Par labāko Krievijas izlasē šai spēlē atzīts Vladislavs Gavrikovs, kurš jau atrodas ģērbtuvēs, Kanādai - Zemgus Girgensona komandas biedrs Bufalo "Sabres" Raiens O'Reilijs.
Spēle noslēgusies.
Vēlreiz nomainās Vasiļevskis, steidzas Krievijas izlase kaut ko vēl saglābt, taču par vēlu.
58:53 min. Kanāda - Krievija 4:2Kuturjē ieraida ripu tukšos Krievijas vārtos. Krievu līdzjutēji sāk pamest arēnu.
Pēc iemetiena sakrīt visi kaudzē, ripa slīd pāri visam laukumam, bet garām tukšajiem Krievijas vārtiem.
Vasiļevskis jau gatavs palikt uz komandas soliņa, ļaujot uzbrukumam pieslēgties sestajam laukuma spēlētājam.
Krievijas izlase pieprasa 30 sekunžu pārtraukumu, Vītoliņš aktīvi stāsta spēlētājiem plānu, Znaroks stāv mala un skatās.
Kanādieši neļauj krieviem uzsākt uzbrukumu, aktīvi presingo pa visu laukumu. Ripa tiek atgūta un Kanāda dodas uzbrukumā, Vasiļevskis ripu atvaira. Nu jau spēles temps kļuvis mežonīgs.
56:58 min. Kanāda - Krievija 3:2Kārtējā neatlaidīgā, aktīvā cīņa Kanādas izpildījumā. Plotņikovs mēģina aizsist prom ripu no vārtiem, bet tā trāpa tieši uz nūjas Raienam O'Reilijam, un tas uzreiz raida ripu vārtos. Krievijas līdzjutēji apklust.
Krievijas izlase paliek arī bez pirmās maiņas aizsarga Vladislava Gavrikova, kurš sadursmē ar kanādiešu spēlētāju gūst ceļgala traumu. Gavrikovs uzreiz dodas uz ģērbtuvēm.
55:07 min. Kanāda - Krievija 2:2Krievi atguva ripu pie saviem vārtiem, Vladimirs Tkačovs jau gatavojās uzsākt uzbrukumu, bet Neits Makinons ripu pārtver un zibenīgi to ieraida vārtos.
Krievija pilnā sastāvā, izdevās izturēt šo, iespējams, vissmagāko mazākumu spēlē. Varbūt pat visā turnīrā.
Orlovs nogrūž pie ledus O'Reiliju, kurš gandrīz ar galvu atsitas pret vārtu stabiņu, bet ripa ir laukumā, taču spēle tiek apturēta. Vasiļevskis dodas pie ekipējuma menedžera kaut ko "pielabot". Krievijas izlasei der jebkāda pauze, jo kanādiešu uzbrukumi jau bija kļuvuši pārāk ugunīgi.
Šeifele pielabo spēcīgu partnera metienu no zilās līnijas, Vasiļevskis nesaprot, kur ir ripa, bet tā apstājas aiz viņa kājsargiem, nepārslīdot vārtu līnijai.
50:13 min. Noraidījums Krievijas izlasē.Jevgeņijs Kuzņecovs, skrienot pakaļ ripai, nogāž no kājām Pikāru, kurš bija izslidojis no vārtiem, lai piespēlētu komandas biedriem no aizvārtes. Krievu hokejistam 2 soda minūtes par vārtsarga traucēšanu.
Krievija spēlē pilnā sastāvā.
Kanāda ilgstoši saspēlējās Krievijas aizsardzības zonā, taču metienu līnijas nosegtas. Krievi pamanās arī aizskriet pretuzbrukumā mazākumā.
47:19 min. Noraidījums Krievijas izlasē.Atrjomam Zubam 2 minūšu sods - paklupina O'Reiliju, kurš virzās uz vārtiem, un kanādietis uztriecas Vasiļevskim.
Nospēlētas astoņas minūtes, spēles temps pat vēl augstāks nekā mača sākumā. Ilgstoši bez pauzēm spēlē komandas, maiņas izdarot spēles gaitā. Pārsvara nav nedz vienai, nedz otrai komandai, abas ļoti līdzīgas.
Pikārs tālu izslido no vārtiem, piespēlējot ripu savējiem un pagūst atgriezties vārtos, lai atvairītu nākamo metienu.
Vēl viena epizode pie Vasiļevska vārtiem, Simondss saķeras ar nupat laukumā iznākušo Belovu. Kanādas izlases spēlētājam ķivere nost, bet kautiņš nepagūst izcelties, tiesneši operatīvi visus izšķir.
O'Reilijs centās atkārtot Šeifeles vārtu guvumu, mainot ripas lidojuma virzienu, Vasiļevskis šoreiz ripu tver, jo tā lido diezgan augstu. Kanāda nu jau bombardē Krievijas izlases vārtus, metieni viens pēc otra.
Kanādieši sāk vairākuma izspēli, Andronovs bloķē metienu, ripa trāpa virs ceļu sarga, uzbrucējs knapi tiek līdz komandas soliņam.
41:30 min. Noraidījums Krievijas izlasē.Antons Belovs atkal uz noraidīto soliņa - 2 minūtes par grūdienu mugurā.
Šodienas spēli klātienē vēro 16 469 skatītāju, lielākā daļa, saprotams, Krievijas izlases atbalstītāji.
Kanādieši turpina spiest uz Krievijas vārtiem, Simondss mēģina pārspēt Vasiļevski, krievu vārtsargs ne bez grūtībām ripu piespiež pie ledus.
40:17 min. Kanāda - Krievija 1:2Pēc iemetiena dažu sekunžu laikā realizēts skaitliskais vairākums. Marks Šeifele pieliek nūju un maina tās lidojuma virzienu, kas bija negaidīti Vasiļevskim. Kanādiešiem vairākumā no otrā perioda bija palikušas 30 sekundes.
Sācies 3. periods.
Metienu attiecība 2. periodā: abām komandām pa 12 metieniem pa pretinieku vārtiem. Pa diviem periodiem Kanādai 19 metieni, Krievijai - 23.
Noslēdzies 2. periods.
Nepārliecinoši nospēlē Vasiļevskis, taču ripa izdevīgi atlec uz otru laukuma pusi. Turpina saspēlēties kanādieši, vēl divreiz krievu vārtsargs glābj savu komandu. Krievi pārtver ripu un aizskrien pretuzbrukumā, vairāk gan laika vilcināšanas nolūkos.
38:30 min. Noraidījums Krievijas izlasē.Simondss uzbrukuma smailē, nesas uz vārtiem, Zubs viņu ķeksē un saņem 2 soda minūtes par sitienu pa rokām.
Vēl viens bīstams pretuzbrukums, divatā pret vienu kanādieti, bet Namestņikovam neizdodas pārspēt Pikāru.
Kanāda izskatās diezgan apmulsusi, kļūdās piespēlēs. Krievu fanu atbalsts tribīnēs ir nenormāli skaļš.
34:50 min. Kanāda  - Krievija 0:2Iekrīt uz maiņu kanādieši, paliek četri krievi pret diviem pretinieku spēlētājiem, un ripa ir vārtos. Vārti Ņikitam Gusevam.https://twitter.com/russiahockey/status/865940961645518848
33:47 min. Noraidījums Kanādas izlasē.Uzbrukumā sodu nopelna Veins Simonds par sitienu pa rokām. Plotņikovs uzreiz ar dūri sejā Simondsam, Namestņikovs arī pagrūstās. Sods tikai Kanādai.
Pēc vārtu zaudējuma Kanādas izlase spēlē koncentrētāk. Lielākoties spēle rit Krievijas izlases aizsardzības zonā.
32:16 min. Kanāda - Krievija 0:1Līdz tukšiem vārtiem eleganti izspēlē epizodi Krievijas izlases trešā maiņa, Kuzņecovs bez steigas un stresa ieslidina ripu tukšā vārtu stūrī.https://twitter.com/russiahockey/status/865938449181941760
Spēle kļūst asāka, arvien biežāk sīkas provokācijas. Redzēs, kuram pirmajam neizturēs nervi.
Abas izlases spēlē pilnā sastāvā.
Jaudīgs vairākums kanādiešiem, taču Vasiļevski pārspēt neizdodas.
28:38 min. Abpusējs noraidījums.Marks Šeifele un Bogdans Kiselevičs sakaujas pēc bīstamas epizodes pie Krievijas vārtiem.
28:36 min. Noraidījums Krievijas izlasē.Belovs par uzbrukumu kakla un galvas rajonā saņem 2+10 minūtes. Krievu aizsargs pretiniekam uzgrūdās no mugurpuses.
Otrajā periodā spēles temps tikpat augsts, fiziska spēle, spēka paņēmieni, daži sīki kašķi, bet vārtsargiem joprojām nav pārlieku daudz darba.
Kanāda ir pilnā sastāvā.
Kanāda teicami presingo, esot mazākumā. Ripu kontrolē krievi, taču kanādieši ātri pārvietojas, traucējot pretiniekiem saspēlēties.
24:13 min. Noraidījums Kanādas izlasē.Nesaprašanā Kanādas izlase, taču 2 soda minūtes par skaitliskā sastāva neievērošanu... Sodu atsēž Mičs Mārners.
Kanādas izlase pilnā sastāvā.
Krievijas izlase masīvi sāk vairākuma izspēli; kanādieši neļauj nonākt tiešā vārtu tuvumā, novirzot spēli pie apmalēm. Tad ripa tiek izsista no zonas.
21:21 min. Noraidījums Kanādas izlasē.Trevis Konečnijs atsēž 2 soda minūtes par spēles traucēšanu. Kanādas izlases spēlētājs piespēlēja, pats vēl esot uz komandas soliņa.
Periodu atkal aktīvi iesāk Kanāda, izveidojot pirmo uzbrukumu - O'Railijs netrāpa pa ripu. Krievi atbild ar Dadonova metienu pa vārtiem.
Sācies 2. periods.
Metienu attiecība 1. periodā: Kanādai - 7, Krievijai - 11.
Noslēdzies 1. periods.
Krievi tiek līdz Pikāra vārtiem, taču tur arī kanādieši viņus "atbruņo".
Iespaidīgs, bet tīrs spēka paņēmiens Braidena Šenina izpildījumā pret Andronovu. Tribīnes svilpj, bet viss ir noteikumu robežās. Krievu uzbrucējs gan nonāk mediķu rokās, jo kritienā atsities pret apmali un pārsitis seju. Neliela pauze ledus satīrīšanai.https://twitter.com/ScoutingFactory/status/865926853525221376
Otrā vairākuma minūte kanādiešiem veiksmīga, izdodas izspēlēt ripu no savas zonas, un Šeifele jau ir laukumā. Kanāda spēlē pilnā sastāvā.
Krievi sāk vairākuma izspēli, saspiežas ap Pikāra vārtiem. Šipačova metiens nolūst un ripa izdevīgi aizšļūc līdz Pikāram.
14:54 min. Noraidījums Kanādas izlasē.Marks Šeifele no mugurpuses nobloķē Andronovu, kurš nokrīt uz ledus, atstāj tur savu nūju un aizslido uz komandas soliņu. Traumas nav, un Šeifelem 2 soda minūtes.
Veins Simondss neizmanto lielisku iespēju atklāt spēles rezultātu - netrāpa pa ripu, kas viņam piespēlēta no otras laukuma puses. Tuvais vārtu stūris bija "vaļā".
Bīstams uzbrukums Krievijas pirmās maiņas izpildījumā, pēc Teļegina metiena Pikārs ripu tver cimdā.
Nedaudz tālāk pretinieka aizsardzības zonā tiek kanādieši, krievi visbiežāk tiek apturēti netālu no zonas līnijas. Spēle līdz ar to vairāk rit laukuma vidū.
Pirmais periods pusē un abām komandām ir pa četriem metieniem pa pretinieku vārtiem.
Rit ļoti ātra, intensīva un "tīra" spēle, bez pārtraukumiem un pārkāpumiem. Fināla cienīgu spēli demonstrē abas komandas. Pagaidām vairāk darba ir laukuma spēlētājiem, kuri neļauj no tuvas distances apdraudēt savus vārtsargus. Lielākoties metieni ir no tālas distances.
Vladimirs Tkačovs netrāpa pa ripu brīdī, kad tukšs tuvais vārtu stūris, kad Pikārs nav paguvis pārvietoties. Paveicas kanādiešiem.
Krievijas trešajai maiņai sanāk iespaidīgs uzbrukums, kanādieši  nedaudz apjūk savā aizsardzības zonā. Pēc Plotņikova metiena ripa lido garām vārtiem. Ļoti jaudīgs spēles sākums.
Nākamajā iemetienā uzvar krievi, seko ofensīva uz Kanādas vārtiem, taču līdz metienam netiek.
Pirmais uzbrukums Kanādas izlases izpildījumā, Kuturjē izdara metienu, ripa lido garām vārtiem. Kanādiešu uzbrukums turpinās un spēlē iesaistās Vasiļevskis.
Spēle sākusies.
Spēle sākas "interesanti" - Kanādas izlase pirms spēles nesagaida pretiniekus. Nostājas, lai sasveicinātos, bet Krievijas komandas nav... Krievi laukumā izslidoja tikai īsi pirms iemetiena.
Kanādas un Krievijas izlašu sastāvs šodienas spēlei:
Oļega Znaroka "valdīšanas" laikā krieviem ne reizi nav izdevies uzvarēt Kanādu, taču pieredzējušais treneris šim faktam nekādu vērību nepiegriež:https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/znaroks-neesmu-18-gadus-vecs-zens-lai-baiditos-no-kanadas.d?id=48858417
Pēdējo divu gadu pasaules čempione Kanāda ceturtdaļfinālā ar grūtībām pieveica mājinieci Vāciju:https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/cempioni-kanadas-hokejisti-nometajot-vaciju-ar-grutibam-tiek-pusfinala.d?id=48857081
Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas izlase ceturtdaļfinālā "sausā" pieveica Čehijas komandu, kārtējo reizi iekļūstot pasaules čempionāta pusfinālā.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/krievija-ar-sauso-uzvaru-kartejo-reizi-ieklust-pasaules-cempionata-pusfinala.d?id=48856455
Sveicināti portāla "Delfi" teksta tiešraidē no kārtējās pasaules čempionāta spēles. Ir pienākusi kārta pusfināliem, un dienas pirmajā spēlē tiekas spēcīgi pretinieki - Kanāda un Krievija.