Krievija ar 'sauso' uzvaru kārtējo reizi iekļūst pasaules čempionāta pusfinālā

Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Krievijas hokeja izlase ceturtdien 18. maijā Parīzē ar 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) uzvarēja Čehijas valstsvienību un iekļuva pasaules čempionāta pusfinālā.

Krievijas izlase desmito reizi pēdējo 11 turnīru laikā spēlēs pasaules čempionāta pusfinālā. Vienīgo reizi šajā periodā pusfinālā Krievija nespēlēja 2013. gadā, bet vēl tikai 2011. gadā netika pie medaļām, paliekot ceturtajā vietā. Pārējās reizēs šajos 11 turnīros Krievijai bijušas medaļas, četras no tām – zelta.

202

Sestdien pasaules čempionāta pusfinālā Ķelnē krievu hokejisti tiksies ar Kanādas un Vācijas dueļa uzvarētāju.

Krievijas hokeja izlase praktiski visu spēli kontrolēja cīņas gaitu, bet čehi īsti tā arī neapdraudēja pretinieku uzvaru. Spēles devītajā minūtē Krievijas uzbrukuma labi pieslēdzās aizsargs Dmitrijs Orlovs, gūstot pirmos vārtus, bet pēc piecām minūtēm vairākumā Ņikita Kučerovs panāca 2:0. Trešos vārtus Krievijas izlases labā guva Artēmijs Panarins, lieliski realizējot ātru pretuzbrukumu.

Krievijas hokejisti tikai ceturtdienas vakarā ieradās Parīzē, jo priekšsacīkstes aizvadīja Ķelnē. Krievijai nokļūšanu Francijas galvaspilsētā kavēja vilciena problēmas, bet tagad Znaroka un Vītoliņa vadītajai izlasei nāksies atgriezties Ķelnē, kur risināsies pusfināla spēles un cīņa par medaļām.