Latvija mačā pret Zviedriju 'iet uz pilnu banku' un dramatiski noslēdz cīņu par ceturtdaļfinālu

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātā pirmdien, 20. maijā, ar rezultātu 4:5 Bratislavas grupas spēlē piekāpās pašreizējai pasaules čempionei Zviedrijai un zaudēja cerības iekļūt ceturtdaļfinālā.

Spēles sākums bija diezgan mierīgs, lai gan jau tās pirmajās minūtēs kļūdījās Latvijas aizsardzība, kas ļāva Ekmanam-Larsonam izpildīt metienu no vārtu priekšas. Zviedrijas izlases kapteinis trāpīja pa vārtu stabu.

Perioda gaitā Latvijas izlase veidoja bīstamus pretuzbrukumus, no kuriem neviens gan netika realizēts. Tomēr Zviedrijas valstsvienība gan izmantoja sev dotās iespējas, realizējot skaitlisko vairākumu. Eliass Petersons spēles 11. minūtē raidīja ripu tuvajā, augšējā stūrī.

Pāris minūtes vēlāk divatā pret vienu aizsargu aizbēga Rūdolfs Balcers un Teodors Bļugers. Balcers komandas biedram atdeva izcilu piespēli, izvirzot viņu vienu pret Henriku Lundkvistu, taču Pitsburgas "Penguins" uzbrucējs vārtus neguva. Trešdaļā izpildīti četri metieni pret zviedru 11, tomēr iespēju skaits abām komandām, visticamāk, saucams par līdzvērtīgu.

Otrās trešdaļas sākumā iniciatīvu sagrāba skandināvi. Zviedri divreiz trāpīja pa vārtu stabu, kā arī vienā uzbrukumā izkombinēja līdz tukšiem vārtiem, taču Petersonam metiens bija jāizpilda praktiski no vienas līnijas ar vārtiem.

Toties Latvijas izlase savu iespēju šoreiz izmantoja. Zviedrija nopelnīja spēles pirmo mazākumu, kura laikā skaitlisko pārsvaru ar skaistu metienu realizēja Roberts Bukarts.

Pretinieki atbildēja ar jau ceturto spēles stabiņu, kā arī Adriana Kempes vārtu guvumu, uzbrukumam tiekot uzsāktam pēc labas, garas vārtsarga Lundkvista piespēles.

Trešā perioda sākumā Latvija gan sagādāja zviedriem "aukstu dušu", bet ne bez pašu pretinieku palīdzības. Robertam Bukartam tika ieskaitīti vārti vairākumā, kad Matiass Ekholms meta ripu ārā no zonas, bet trāpīja Luī Ēriksonam pa kājām. Turklāt divas minūtes vēlāk Lauris Dārziņš un Rihards Bukarts izkārtoja Jānim Jakam izdevību panākt 3:2, metot tukšos vārtos.

Prieki gan bija relatīvi īsi. Pēc 49 aizvadītām minūtēm Antons Landers izmantoja Gudļevska pārvietošanos pa vārtsarga laukumu un raidīja ripu starp viņa kājsargiem. Minūti vēlāk Patriks Hornkvists izmantoja pāris Latvijas nelaimes. Vispirms salūza Uva Balinska nūja, bet tad ripa atleca perfekti pie Hornkvista no Māra Bičevska slidas. Latvija jau zaudētājos 3:4.

Trīsarpus minūtes līdz pamatlaika beigām Roberts Bukarts sasniedza "hat-trick", nodemonstrējot izcilu meistarību. Pirmo viņa metienu Lundkvists atvairīja, bet uzbrucējs raidīja atlēkušo ripu vārtos no gaisa. Vispirms tika skatīts atkārtojums, kurā tika pētīts, vai latvietis nav nūju pacēlis neatļauti augstu. Tam vēl sekoja Zviedrijas izlases pieprasīts atkārtojums, tienešiem lūkojoties, vai gadījumā nav bijis zonas pārkāpums. Soģiem bija situācija jāvēro pa kadram, bet vārti tika ieskaitīti.

Talkā izlasei nāca divu minūšu pārkāpums, kas Zviedrijai pienācās par iztērēto atkārtojumu. Izlase to neizmantoja, bet Deniss Rasmusens ripu raidīja tukšos Latvijas izlases vārtos, kad komanda centās jau uzbrukt sešatā pret pieciem.

Tādējādi Latvijas valstsvienība ar sešās spēlēs izcīnītiem sešiem punktiem vairs nevar aizsniegt ceturto vietu Bratislavas grupā un šajā turnīrā aizvadīs vairs tikai vienu spēli, nekvalificējoties ceturtdaļfinālam. Izlase 21. maijā, otrdien, cīnīsies pulksten 17.15 pret Norvēģijas valstsvienību.

Latvija - Zviedrija 4:5 (0:1, 1:1, 3:3)
Soda minūtes: 6 - 6
Metieni pa vārtiem: 35 (11+12+12) - 29 (4+13+12)

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var iepazīties ar detalizētu spēles notikumu aprakstu.

PČ hokejā: Latvija - Zviedrija
Latvija - Zviedrija 4:5 (0:1, 1:1, 3:3)Vārtu guvēji: Roberts Bukarts (29:35 min., vair.), Roberts Bukarts (41:11 min., vair.), Jānis Jaks (43:42 min.), Roberts Bukarts (56:36 min.) - Eliass Petersons (10:15 min., vair.), Adrians Kempe (33:38 min.), Antons Landers (49:00 min.), Patriks Hornkvists (50:09 min.), Deniss Rasmusens (59:26 min., tukšos)Soda minūtes: 6 - 6Metieni pa vārtiem: 35 (11+12+12) - 29 (4+13+12)
Paldies par uzmanību! Portāls "Delfi" hokeja čempionāta teksta tiešraides turpinās vakarā, kad pulksten 21.15 izdzīvošanas mačā tiksies Austrijas un Itālijas izlases, bet Košices grupā spēlēs Kanāda pret Dāniju.
Roberts Bukarts intervijā pēc spēles LTV: "Nav daudz ko pateikt, tukšums. Vajadzēja uzvaru, lai tiktu tālāk. Čaļi visās sešās spēlēs sitās no pirmās līdz pēdējai minūtei. Ceru, ka visiem, kas skatījās, nebija kauns. Protams, iesim rīt, spēlēsim tikai par uzvaru. Ceru, ka treneris rīt sadalīs spēles laiku uz visiem četriem virknējumiem, ka jaunie čaļi, kuri mazāk šodien spēlēja, tiks rīt pie iespējas. Gan fiziski, gan taktiski mēs pieliekam ar katru gadu. Pret mums vairs nav pastaiga ar sunīti pa parku. Varēja just, ka čehi bija tādi sabijušies no mums. Arī zviedri pirmos divos periodus runāja, hihi, haha, bet trešajā bija cita situācija. Ko viņi te domā? No NHL atbraukuši, te kaut ko var atļauties? Mēs te cīnāmies par savu valsti."
Protams, ka par labāko Latvijas izlasē atzīts Roberts Bukarts, bet Zviedrijas valstsvienībā Adrians Kempe.
59:27 min. Latvija - Zviedrija 4:5Ķēniņš bloķē pirmo no diviem Zviedrijas metieniem no savas zonas. Otrs gan lido mūsu vārtos.
Atkal izmantota Boba Hārtlija taktiskā maiņa. Merzļikins nomaina Gudļevski, lai ar izlasi veiktu īsu apspriedi. Vēl 20 sekundes vairākumā.
Vārtsargs nomainīts. Seši pret pieci spēlējam. Vēl minūte palikusi.
Ķēniņš un Meija cīnās vārtu priekšā par atlēkušo ripu. Ja būtu līdz tai tikuši, visticamāk, būtu vārti.
Pirmā minūte iztērēta. Vārtsargs vēl netiek mainīts. Viens bīstams metiens no zilās līnijas bijis.
62:03 min. Francija – Lielbritānija 3:4. Spēle noslēgusies!Notiek neticamais. Lielbritānija pagarinājumā izrauj uzvaru, kad Džonatans Filips piespēlēja Benam Deivīsam, kurš viens pats pret vārtsargu veica māņkustības un izrāva uzvaru.Lielbritānija paliek elites divīzijā uz nosūta Franciju un pirmās divīzijas A grupu.
56:36 min. Latvijai vairākumsKempe atsēdēs divas minūtes par treneru paņemto atkārtojumu, kurš bija neprecīzs.
VĀRTI IESKAITĪTI. Tagad jau oficiāli. Latvija - Zviedrija 4:4.
Francija – Lielbritānija 3:3. Noslēdzies pamatlaiks.Cīņa par vietas saglabāšanu elitē nonāk līdz pagarinājumam.
56:36 min. Vāāāāārtiiiii!!!!Tiek skatīts atkārtojums. Roberts Bukarts "izlien" vārtu priekšā, izpilda metienu, kuru atvaira Lundkvists. Atlēkošo ripu Bukarts raida vārtos no gaisa, nūju paceļot apmēram pārliktņa augstumā. Vārti sākotnēji ieskaitīti! Zviedrijas treneri paņem vēl vienu atkārtojumu. Iespējams, bijusi zona.
Mazākums izturēts. Tā laikā bīstamu metienu ar plecu atsita Gudļevskis.
52:10 min. Zviedrijai vairākumsLatvija nostājas pretinieku zonā un izpilda gan bīstamu metienu, gan piespēli no aizvārtes. Uzbrukums apstājas, kad Dārziņš nopelna pārākumu par Landeskoga nūjas turēšanu un pēcāk arī izraušanu.
50:09 min. Latvija - Zviedrija 3:4Neveiksmīgi sākas Zviedrijas uzbrukums, salūstot Balinska nūjai. Pēc pretinieku metiena ripa trāpa pa Bičevska slidu un nonāk perfektā vietā, no kuras Patriks Hornkvists var atgūt vadību Zviedrijai.
49:00 min. Latvija - Zviedrija 3:3Zviedrija maina uzbrukuma puses. Gudļevskis pārvietojas pa vārtsargu laukumu, paspēj būt laikā vietā, lai uzņemtu Antona Landera metienu, taču to izlaiž cauri kājām. Metiens šķita atvairāms.
Atkārtojumā var redzēt, ka Rūdolfa Balcera izgājienu divatā pret vienu aizsargu mazliet skar zviedru hokejista nūja. Pretinieki, iespējams, te mazliet paglābjas.
Ķēniņš aizslido nosacītā izgājienā pret Lundkvistu, taču aizsargi viņam elpo pakausī. Jāizdara metiens no neērta leņķa.
45:16 min. Francija – Lielbritānija 3:3Roberts Fārmers izslidojas no aizvārtes un izdarīja precīzu metienu vārtu tuvējā stūrī. Izdzīvošanas spēle uzņem apgriezienus!
43:42 min. VĀRTI!!!! Latvija - Zviedrija 3:2Dārziņam pieslido divi aizsargi, viņš atdod teicamu piespēli Rihardam Bukartam, kurš skaistā slidojumā izkārto Jānim Jakam iespēju raidīt ripu tukšos vārtos.
41:41 min. Vāāāārtii! Latvija - Zviedrija 2:2Robertam Bukartam ieskaitīti otrie spēles vārti. Matiass Ekholms met ripu ārā no zonas, bet trāpa Luī Ēriksonam pa kājām. Zviedri ripu paši nogādā savos vārtos.
Latvija - Zviedrija 1:2. Sācies 3. periods!
Latvija - Zviedrija 1:2. Statistika pēc 2. periodaSoda minūtes: 4 - 4Metieni pa vārtiem: 23 (11+12) - 17 (4+13)
Rihards Bukarts intervijā LTV: "Man liekas, ka labi spēlējam. Nedaudz jāizvairās no kļūdām pie zilās līnijas. Tas viņiem dod iespējas. Jādabū ripas ārā no savas zonas un jāuzbrūk. Varbūt kaut kāds nogurums jūtams, bet cenšamies un atdodam visus spēkus, lai izcīnītu uzvaru. Šodien ejam "all-in" pēc uzvaras."
Latvija - Zviedrija 1:2. Noslēdzies 2. periods.
39:24 min. Latvijai vairākumsAdams Larsons sodīts par bīstamu spēli ar augstu paceltu nūju. Diezgan rupjš moments, kurā viņš trāpa Freibergam pa seju. Vairākums sākas pusminūti pirms perioda beigām un sadalīsies divās daļās.
38:04 min. Francija – Lielbritānija 3:2.Lielbritānija turpināja apņēmīgo cīņu, Bens O'Konors uzmeta no distances, bet  Maiks Hemonds bija pirmais pie vārtsarga atvairītās ripas un no vārtu labās malas izdarīja precīzu metienu.
Balcers un Dārziņš var izslidot divatā pret vienu aizsargu, tomēr kļūdās jau laukuma viduszonā. Kādu laiku spēle bija pārgājusi krietni mierīgākā gultnē.
Zviedrija atkal Latvijas zonā iegriezusi savu viesuli. Daudz piespēļu, bet izcili momenti nav bijuši kādu laiku.
34:59 min. Francija – Lielbritānija 3:1.Francijas hokejisti savā aizsardzības zonā izpildīja paviršu piespēli, un Bens O’Konors ripu pārtvēra. Viņš tālāk piespēlēja Robertam Doudam, kurš lieliskā veidā apspēlēja pretinieku vārtsargu.
Zviedri uzreiz metušies pretim. Petersonam sanāk "randiņš" ar Gudļevski, taču uzvar vārtsargs. Pēc epizodes Sotnieks iegrūž zviedru vārtos.
33:38 min. Latvija - Zviedrija 1:2 Lundkvists ļoti ātri iemet piespēli laukuma viduszonā, līdz kurai neaizsniedzas Rihards Bukarts. Tālāk jau zviedri var ātri ieslidot Latvijas zonā, kur Kempe izpilda Gudļevskim netveramu metienu.
27:37 min. Francija – Lielbritānija 3:0.Sešas sekundes vēlāk Francijas izlase uzvarēja iemetienā laukuma centrā, Antonī Rešs iesteidza uzbrukuma zonā un guva trešos vārtus Francijai.
Landeskogs uzreiz pēc ielaistajiem vārtiem trāpa pa Gudļevska sargāto vārtu stabu. Ceturtais stabs jau šajā spēlē.
27:31 min. Francija – Lielbritānija 2:0.Florians Šakjašvili Francijas izlases vairākumā ar ļoti spēcīgu metienu pārspēja Lielbritānijas izlases vārtsargu.
Vairākums pagaidām neizdevies. Izpildīts tikai viens metiens, kas tika bloķēts. Nepilnas 50 sekundes līdz vairākuma beigām, nesekmīgi ieejam zonā, izveidojot pārmetienu.
29:35 min. Latvija - Zviedrija 1:1. Vāāāāārti!!!!Zigzagā izdalām divas piespēles cauri Zviedrijas aizsardzībai. Pēc brāļa Riharda Bukarta piespēles Roberts Bukarts izlīdzina rezultātu ar skaistu vārtu guvumu.
27:47 min. Latvijai pirmais spēles vairākums!Par sitienu ar nūju sodīts aktīvais Ekmans-Larsons.
Zviedrija izkombinē līdz tukšiem vārtiem, taču Petersonam metiens jāizpilda praktiski no 0 leņķa. Ripa neielido vārtos.
Klingbergs, šķiet, trāpa pa vārtu stabu. Uzbrukumu vēlāk Latvija veic savu pirmo metienu pretinieku vārtu rāmī šajā trešdaļā.
23:36 min. Francija – Lielbritānija 1:0.Francijas izlase devās ātrā uzbrukumā, kurā Antonī Manavjans piespēlēja gar vārtiem Antonī Rešam, kurš raidīja ripu tālajā vārtu stūrī.
Zviedriem pagaidām piederējusi iniciatīva otrajā trešdaļā. Ripa skārusi arī vārtu stabu. Vairāki bīstami metieni pa Gudļevska vārtiem.
Indrašis bloķē ļoti bīstamu metienu, kura izpildes brīdī Gudļevskis bija izvēlies ārpus vārtiem. Zviedri uzbrukuma sākumā bija iegriezuši patiesu "karuseli", kas piespieda Gudļevskim mazliet atstāt vārtus.
Latvija - Zviedrija 0:1. Sācies 2. periods!
Māris Bičevskis intervijā LTV: "Jāuzlabo sniegums. Vairāk jāmet pa vārtiem. Gribu domāt, ka esam īstajās vietās, tāpēc neļaujam griezt zviedriem savu karuseli. Varbūt jācenšas vairāk uz vārtiem līst, mēģināt kādu atlēkušo ripu vai noraidījumu dabūt."
Latvija - Zviedrija 0:1. Noslēdzies 1. periods.Perioda beigās uzvaram iemetienu, pēc kura Jānis Jaks izpilda tūlītēju metienu. Nākamo iemetienu gan zaudējam un zviedri izslido ārā no zonas, noslēdzoties periodam.
Francija – Lielbritānija 0:0. Noslēdzies 1. periods. Abas komandas atbildīgo spēli aizvada ļoti līdzīgā cīņā. Britiem bija divi izgājieni pret vārtsargu, bet francūži labāk izskatījās pozicionālā cīņā. Katra komanda izdarīja 10 metienus pa vārtiem, bet vārti netika gūti.
Rasmusens no tiešas vārtu priekšas ripu vārtos neraida, tomēr Kristeru Gudļevski gan iegrūž aiz to līnijas.
Kapteinis Ekmans-Larsons vienā kustībā apspēlē Jaku, kā arī izdara bīstamu metienu tālajā vārtu stūrī.
Pagaidām skaitliskā mazākuma bīstamākais brīdis bijis Laura Dārziņa un Teodora Bļugera pretuzbrukums, kurā gan diemžēl līdz metienam izlase nenonāca. Zviedriem nekas nav īsti sanācis.
13:22 min. Zviedrijai vairākumsOskars Cibuļskis klupina pretinieku aizsardzības zonā.
Izslidojam trijatā pret vienu aizsargu! Šoreiz Riharda Bukarta piespēle nesasniedz adresētu. Izšķērdēts lielisks vārtu gūšanas moments.
Balcers un Bļugers iziet divatā pret vienu aizsargu. Balcers izpilda ideālu piespēli, kas Bļugeram dod iespēju uzbrukt vārtsargam vienatnē. Tomēr ripa neatrod ceļu vārtos.
Pirmajā minūtē īsti nepieļaujam zviedru nostāšanos Latvijas zonā. Tagad gan tas viņiem sanācis.
10:15 min. Latvija - Zviedrija 0:1Eliass Petersons raida ripu tuvējā augšējā stūrī. Iespējams, Gudļevskis neredz metiena brīdi, jo ripas priekšā bija gan Meija, gan Kulda.
8:41 min. Zviedrijai vairākumsOskars Batņa sodīts par Luī Ēriksona turēšanu ar rokām.
Spēle pārsvarā pārgājusi uz Latvijas izlases zonu. Zviedri pa laikam izpilda kādu tālāku metienu. Pretiniekiem pagaidām pieci raidījumi lidojuši vārtu rāmī, latviešiem tikai viens.
Aizraujamies ar cīņu pie borta. Zviedri to izcīna un ar divām piespēlēm izveido Ekmanam-Larsonam izcilu iespēju vārtu priekšā. Stabs glābj Latvijas izlasi.
Spēle sākusies mierīgi. Ripu mazliet vairāk kontrolējuši zviedri, taču iniciatīva nepieder nevienai komandai.
Paralēli šim mačam Francijas un Lielbritānijas aizvada izšķirošo cīņu par vietas saglabāšanu elites divīzijā.
Artis Ābols intervijā LTV: "Šo to māku zviedru valodā. Daudz nav sanācis. Neko īpašu neprasīja, vairāk interesē tas, ka zviedriski runāju. Mēs tikai pasmējāmies, kas būtu jādara, kas stiprs, kas vājš. Šī jau ir rutīna, vairākas spēles bijušas šajā laikā. No rīta viesnīcā bija pastiepšanās. Spēlēsim mūsu aktīvo, agresīvo spēli, būsim klāt, nedosim laiku, nedosim vietu. Elvis atbrauca no NHL, trenējās tur divus mēnešus, bet ir bez spēļu prakses. Kristers labi spēlēja sagatavošanās posmā. Mums ir divi labi vārtsargi."
Lauris Dārziņš intervijā LTV: "Skatījāmies Zviedrijas vairākumu, mazākumu. Daudz skatījāmies arī pieci uz pieci. Jābūt disciplīnai. Viņiem ir ļoti labi aizsargi, daudz met, vairākums ar lieliskām izspēlēm. Tas ir liels apdraudējums. Vienkārši jāslēdz kājas iekšā, jācenšas nopelnīt vairākumi, lai tiesnesim nav iemesls dot mazākumus. Šo spēli ejam uzvarēt."
Rūdolfs Balcers intervijā LTV: "Mums otro periodu vajag normāli nospēlēt. Aizsardzībā visu aiztaisīt ciet. Komanda viņiem laba novākta, gandrīz visa komanda no NHL. Slido labi, liela meistarība, normāli spēlē aizsardzībā. Nebūs viegli."
Latvijas un Zviedrijas spēkošanās 2018. gada čempionāta ceturtdaļfinālā bija elpu aizraujoša. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvija-pakutina-nervus-zviedrijai-un-izstajas-no-pasaules-cempionata.d?id=50040007
Latvijas izlases treneris Artis Ābols pirms spēles sarunā ar Latvijas žurnālistiem: "Zviedriem ir ļoti jaudīga aizsardzības līnija. Viņi cenšas spēlēt ar tālām piespēlēm, nedrīkst to ļaut, jābūt cieši klāt. Lundkvistam vājā vieta ir 37 gadi un tas, ka viņam labākie gadi sportā ir aiz muguras. "
Zviedrijas izlases sastāvs: Vārtos: Henriks Lundkvists, rezervē: Jakobs Markstroms; 1.maiņa: Patriks Hornkvists – Aleksandrs Venbergs – Viljams Nīlanders, Adams Larsons – Olivers Ekmans-Larsons; 2. maiņa: Eliass Petersons – Eliass Lindholms – Gabriels Landeskogs, Jons Klingbergs – Matiass Ekholms; 3. maiņa: Adrians Kempe – Antons Landers – Luī Ēriksons, Markuss Petersons – Ēriks Gustafsons; 4. maiņa: Oskars Lindbloms – Markus Krīgers – Deniss Rasmusens, Brets Jespers, Roberts Hāgs.
Latvijas izlases sastāvs spēlei pret Zviedriju:Vārtsargs: Kristers Gudļevskis, rezervē: Elvis Merzļikins;1. maiņa: Roberts Bukarts - Miks Indrašis - Lauris Dārziņš, Ralfs Freibergs - Oskars Cibuļskis;2. maiņa: Ronalds Ķēniņš - Teodors Bļugers - Rūdolfs Balcers, Artūrs Kulda - Kristaps Sotnieks; 3. maiņa: Gints Meija - Oskars Batņa - Rihards Bukarts, Uvis Balinskis - Jānis Jaks;4. maiņa: Emīls Ģēģeris - Māris Bičevskis - Rihards Marenis, Dzierkals, Kristaps Zīle
Latvijas izlasei iekļūšanai ceturtdaļfinālā jāuzvar abas atlikušas spēles un jācer, ka zviedri pēdējā spēlē zaudēs Krievijai. Turklāt, zviedrus vajadzētu uzvarēt ar divu vārtu pārsvaru, jo jāņem vērā arī Šveices un Čehijas izlašu savstarpējais duelis. Ja šveicieši mačā pret čehiem tiks pie vismaz viena punkta, Latvijai pret Zviedriju der jebkāda uzvara. Ja Šveice netiek pie punktiem, tad pret zviedriem vajadzīga uzvara ar vismaz divu vārtu pārsvaru, jo tad trīs komandām būs pa 12 punktiem, un tiks skatīta vārtu attiecība savstarpējos dueļos.
Izšķirošajās spēlēs līdzjutēju atbalsts Latvijas izlases hokejistiem var dot tik nepieciešamo morālo atbalstu, lai varētu sasniegt lielas uzvaras. https://www.delfi.lv/sports/ka-top-latvijas-hokeja-izlase/skali-tomer-draudzigi-labakie-hokeja-fani-pasaule.d?id=51085281
Latvijas hokeja izlases aizvadītās spēles pret Zviedriju:1997. gada 2. maijs, Turku - 1:1 (0:0, 0:0, 1:1)1999. gada 6. maijs, Oslo - 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)2000. gada 30. aprīlis, Sanktpēterburga - 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)2001. gada 29. aprīlis Ķelne - 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)2003. gada 26. aprīlis, Turku - 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)2004. gada 5. maijs, Prāga - 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)2005. gada 10. maijs, Insbruka - 1:9 (0:3, 0:2, 1:4)2007. gada 30. aprīlis, Maskava - 2:8 (0:1, 0:3, 2:4)2009. gada 27. aprīlis, Berne - 3:2 (0:1, 2:0, 0:1, 1:0)2010. gada 14. maijs, Manheima - 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)2012. gada 15. maijs, Stokholma - 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)2015. gada 5. maijs, Prāga - 1:8 (0:1, 1:3, 0:4)2016. gada 6. maijs, Maskava - 1:2 (0:1; 0:0; 1:0; 0:1)2017.gada 11. maijs, Ķelne - 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)2018. gada 17. maijs, Kopenhāgena - 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Latvijas hokeja izlase pulksten 17:15 aizvadīs pasaules čempionāta sestās kārtas spēli Bratislavā pret Zviedrijas valstsvienību, turpinot savu cīņu par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Lai arī izredzes kvalificēties izslēgšanas spēlēm nav lielas, tās joprojām ir, un jādara viss iespējamais, lai izvirzīto mērķi sasniegtu. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokejistu-pedejas-ceribas-macs-pret-cempioni-zviedriju.d?id=51106607