Latvijai lieliska uzvara pēdējā mājas spēlē pirms PČ

Latvijas hokeja izlase sestdien, 23. aprīlī, "Arēnā Rīga" pēdējā pārbaudes spēlē savā laukumā pirms pasaules čempionāta ar 4:1 (0:1, 2:0, 2:0) pieveica sīksto Vācijas valstsvienību.

Līdzīgi kā abu komandu pirmajā spēlē piektdien, Vācijas hokejisti dominēja pirmajā periodā, neļaujot mājiniekiem neko veidot uzbrukumā. Vācija gan savu pārsvaru spēja izmantot tikai reizi, pēc pirmā perioda atrodoties vadībā ar 1:0.

132

Otrajā periodā Latvija ilgi nespēja atrast savu spēles stilu, bet tad izdevās pārņemt iniciatīvu. Sākumā Miķelis Rēdlihs pēc Andra Džeriņa piespēles izlīdzināja rezultātu, bet pēc brīža Džeriņš pēc Rēdliha piespēles panāca 2:1. Pēdējā trešdaļā divus vārtus vēl guva Miks Indrašis, nodrošinot Latvijai uzvaru ar 4:1.

Latvijas izlases rindās teicami maču aizvadīja vārtsargs Elviss Merzļikins, kurš atvairīja 36 no 37 metieniem (pirmajā periodā atvairīja 17 metienus). Latvijas hokejisti pa pretinieku vārtiem meta 28 reizes.

Tagad Latvija 29. un 30. aprīlī viesos tiksies ar Šveici, bet pasaules čempionātā pirmo maču aizvadīs 6. maijā pret Zviedriju

Pārbaudes spēle hokejā: Latvija - Vācija
Latvija - Vācija 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)Vārtu guvēji: Miķelis Rēdlihs (31:01 min.), Andris Džeriņš (36:44 min.), Miks Indrašis (40:43 min., 46:48 min.) - Patriks Reimers (12:43 min.)Noraidījumi: Edgars Kulda (2 min., 6:08), Māris Bičevskis (2 min., 35:38), Edgars Siksna (2 min., 54:36 min.), Nikolajs Jeļisejevs (2 min., 59:33) - Ankerts Torstens (2 min., 29:00), Leons Draizaitls (2 min., 35:49)Metieni pa vārtiem: 28 (3+9+12) - 37 (18+9+10)
Latvijas izlase tādējādi skaisti atvadās no saviem līdzjutējiem pirms pasaules čempionāta. Vēl Latvijas hokejistiem divas spēles pirms pasaules čempionāta Maskavā - nākamnedēļ pret Šveici (29. un 30. aprīlī). Pasaules čempionātu Latvija iesāks 6. maijā ar spēli pret Zviedriju.
Spēles izskaņā neliels kuriozs. Pēdējās sekundēs pie apmales cīņā ar slidām "sasējās" Skvorcovs un Pavlovs. Pēc spēles beigu signāla komandas biedri atpiņķerēja abus hokejistus.
Latvijas izlasē par labāko atzīts Elviss Merzļikins.
Spēle noslēgusies
59:33 min. Latvijai mazākumsJeļisejevs spēles izskaņā pārkāpj noteikumus
Vācija cenšas vismaz gūt vārtus spēles izskaņā, bet Latvijas vārtos ir Merzļikins.
Spēles pēdējās 2 minūtes
Latvija pilnā sastāvā
Pēc Draizaitla metiena rikošets, bet Merzļikins glābj. Tad vēlreiz Elviss teicami spēlē, bet seko Latvijas pretuzbrukums un Vācija vairākumā jau spiesta aizsatāvēties.
54:36 min. Latvijai mazākumsSiksna iegrūž pretinieku apmalē, tiesnesis saskata noteikumu pārkāpumu.
Bukarts teicami atdeva piespēli Džeriņam, kura metienu atvaira vācu vārtsargs. Latvijai ļoti pārliecinošs pārsvars. No vakardienas Vācijas snieguma ne ziņas pēc 1. perioda.
Vakardienas spēles spogulis. Vācija cenšas atspēlēties, lieliem spēkiem metas uzbrukumā, bet Latvija prasmīgi neļauj pretiniekiem neko veidot. Vakar tieši šādā veidā ilgi spēles gaitu kontrolēja vācieši.
46:48 min. Latvija - Vācija 4:1Meija ar Indraši labi pacīnījās aiz vārtiem. Meija atdeva piespēli Mikam, kurš eleganti apspēlēja pretinieku vārtsargu.
Latvija iekrīt uz maiņu, Draizaitls vienatnē nokļuva pret Merzļikinu, bet Elviss atkal ir labāks.
Latvijas pretuzbrukumā neizdodas panākt trīs vārtu pārsvaru. Ozoliņš deva piespēli, tad pašam bija iespēja izdarīt atkārtotu metienu, bet vācu vārtsargs glābj.
40:43 min. Latvija - Vācija 3:1Indrašis pie apmales atņēma vāciešiem ripu, izslidoja pie vārtiem un deva piespēli labā situācijā esošam Daugaviņam. Ripa neizgāja cauri, bet no vācu aizsarga ielidoja vārtos
Sākas 3. periods
Latvija - Vācija 2:1. Noslēdzies 2. periodsPēdējā sekundē periodā vēl Merzļikins glābj Latviju
Abas komandas pilnos sastāvos
36:44 min. Latvija - Vācija 2:1Miķelis atbild Džeriņam ar laipnību. Rēdliham laba piespēle uz vārtu priekšu un Džeriņš pieliek nūju, ripa lido augšējā stūrī.
Vācijai noraidījumsDaugaviņš vidus zonā pie apmales atņēma ripu un viņu klupina.
35:38 min. Latvijai mazākumsBičevskis ar elkoni trāpīja pretiniekam pa degunu. Latvija vairāk nekā minūti aizstāvējās aizturētā soda laikā, bet par laimi, izdevās nosargāt vārtu drošību.
Merzļikins tver ripu pēc metiena no zilās līnijas.
Laba iespēja Latvijai. Maksima Širokova bīstams metiens, bet tad Sotniekam neļāva vārtu priekšā izdarīt metienu.
Spēle kļuvusi daudz raitāka salīdzinot ar perioda pirmo daļu.
31:01 min. Latvija - Vācija 1:1Latvijai beidzot padodas vairākums, lai gan vārtu guvums sekundi pēc vairākuma. Džeriņš teicami uz vārtu priekšu iedod piespēli Miķelim Rēdliham, kurš ir precīzs. Skaists vārtu guvums.Rezultatīva piespēle arī Edgaram Siksnam, kuram tas ir pirmais punkts valstsvienībā.
Latvijai pagaidām labākā iespēja, ko neizmanto Meija.
29:00 min. Latvijai vairākumsPavlovs apspēlē pretinieku un tiek klupināts. Krietiens ļoti iespaidīgs, hokejists dodas pie komandas ārsta, bet izskatās, ka tikai stipri sasities.
Spēli klātienē vēro 4300 skatītāju. Šajā pavasarī ta ir pēdējā hokeja spēle "Arēnā Rīga".
Vācijas uzbrukumu viļņi rimušies, taču Latvija nespēj to izmantot, jo mājiniekiem joprojām lielas problēmas uzbrukumā.
1. periodā vienkaŗši drausmīga metienu statistika. Latvijai tikai trīs metieni, vāciešiem - 18. Komentāri lieki.
Sākas 2. periods
Latvija - Vācija 0:1. Noslēdzies 1. periods
Andersons pēc iemetiena pie saviem vārtiem kļūdījās un Reimers no vārtu priekšas uzmet virsū Merzļikinam. Elvis ļoti dusmīgs par aizsargu kļūdām un velta komandas biedriem, visticamāk, ne tos labākos vārdus.
Merzļikins tiek galā ar kārtējiem diviem metieniem no vārtu priekšas. Nekādi Latvijas aizsargi nespēj aizstumt vāciešus prom no vārtu priekšas.
Vācija kārtējo reizi bīstami uzbrūk. Merzļikins glābj pēc Tobiasa metiena no vārtu priekšas. Merzļikinam daudz darba 1. periodā.
12:43 min. Latvija - Vācija 0:1Vācija labi saspēlējās, no aizvārtes sekoja teicama piespēle Raimeram, kurš pārspēj Merzļikinu.
Latvijas izlase nedaudz pamodusies un cenšas izveidot uzbrukumus. Indraša metienu bloķē pretinieki, bet tad uz ilgāku laiku Latvijai izdodas nostiprināties pretinieku zonā. Tiesa, bez bīstamiem uzbrukumiem.
Atkal Vācija bīstami uzbrūk vārtu tuvumā. Pēc metiena no distances vācieši prasmīgi tiek pie ripas vārtu priekšā. Latvijas aizsargiem grūti šobrīd klājas vārtu priekšā.
Visu vairākumu Latvija labi aizsargājās, bet Vācija vairākuma pēdējās sekundēs varēja gūt vārtus. Merzļikins no metra atvairīja pretinieka metienu, bet tad no līnijas ripu prom aizsita Rubīns. Merzļikins palika arī bez nūjas, bet aizsargi veiksmīgi izmeta ripu no zonas.
6:08 min. Latvijai mazākumsEdgars Kulda atņem pretiniekam ripu, bet ar noteikumu pārkāpumu.
Vācija uzsākusi ofensīvu un Merzļikina vārtu priekšā iet karsti. Latvijas aizsardzība šobrīd nerada drošības sajūtu.
Merzļikins piespiež ripu un pēc tam neliela pagrūstīšanās jau otrajā minūtē. Tiesneši gan laicīgi iejaucas un neļauj situāciju saasināt.
Bīstams moments pie Latvijas vārtiem, bet Latvijas aizsargi un Merļikins glābj situāciju.
Spēle sākusies
Skan valstu himnas un tūlīt sāksies spēle
Beresņevs no vakardienas neveiksmes "izvilka" pozitīvo. Komanda ar raksturu, un tas ir svarīgs faktors vienmēr!https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/beresnevs-tresais-perioda-pieradija-ka-latvijas-izlasei-ir-raksturs.d?id=47352085
Vakar vācieši uzspieda savu spēles stilu un tikai beigās Latvija spēja pietuvoties rezultātā. Bet iznākums, jāatzīst, likumsakarīgs.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokeja-izlase-siva-cina-parbaudes-spele-piekapjas-vacijai.d?id=47351247
Latvijas hokeja izlase sestdien, 23. aprīlī, aizvada savu pēdējo pārbaudes spēli savā laukumā pirms pasaules čempionāta. Šo pēcpusdien Latvijas hokejistiem otrais duelis divu dienu laikā ar Vāciju. Spēles sākums pulksten 17:00.