Latvijas hokejisti ar zaudējumu noslēdz gatavošanos PČ

Latvijas hokeja izlase sestdien, 15. maijā, savā pēdējā pārbaudes spēlē pirms Rīgā gaidāmā pasaules čempionāta Olimpiskajā sporta centrā guva tikai vienus vārtus un ar 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) piekāpās Šveices valstsvienībai.

Latvijas izlase četrās pārbaudes spēlēs piedzīvoja trīs zaudējumus, bet šajos mačos guva tikai trīs vārtus. Latvijas izlase pasaules čempionātu Rīgā sāks 21. maija vakarā ar spēli pret Kanādu.

Pēdējā pārbaudes spēlē Latvijas vārtu drošība tika uzticēta Matīsam Kivleniekam, kurš tika atzīts par labāko Latvijas izlases rindās. NHL kluba Kolumbusas "Blue Jackets" sistēmas vārtsargam mačā bija ļoti daudz darba un pateicoties viņa meistarībai Latvijas izlase izglābās no smagāka zaudējuma.

Kivlenieks gan bija spiests kapitulēt jau spēles 55. sekundē, kad vārtu priekšā izveicīgāks bija Dario Simions. Otrajā periodā vārtu priekšā ripu preitnieku vārtos ieslidināja Mārtiņš Dzierkals, panākot 1:1. Uzvaras vārtus šveicieši guva, spēlējot četratā pret trim Latvijas hokejistiem, - pēc ātras saspēles precīzi meta Gregorī Hofmans.

Pārbaudes spēle hokejā: Latvija – Šveice
Latvija - Šveice 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)Vārtu guvēji: Mārtiņš Dzierkals (36:58 min) - Dario Simions (00:55 min.), Gregorī Hofmans (54:34 min. vair.)Noraidījumi: Gints Meija (2 min. - 1:58 min.), Renārs Krastenbergs (2+2 min - 25:18 min.), Jānis Jaks (2 min. - 39:03 min.), Uvis Jānis Balinskis (2 min. - 53:25 min.), Jānis Jaks (2 min. - 53:28 min.)  -  Santeri Alatalo (2 min. - 13:49 min.), Ramons Unterzanders (2 min. - 16:29 min.), Noa Rods (2+2 min. - 25:18 min.), Mirko Millers (2 min. - 53:25 min.)
Pēcspēles metieni0:0 - Roberts Bukarts pārmet pāri vārtiem0:0 - Kivlenieks atvaira Heldnera metienu0:0 - Dzierkals gribēja vārtsarga tuvumā apmānīt pretinieku, bet tas neizdevās0:0 - Hofmans aizmet garām vārtiem0:0 - Daugaviņš labi nomānīja vārtsargu, bet neizdevās iebakstīt ripu vārtu stūrī0:1 - Korvi ar skaistām kustībām nomāna Kivlenieku un tehniski iemet starp kājsargiem0:1 - Ābols uzmet virsū vārtsargam0:1 - Kivlenieks ar kāju atvaira Ambīla metienu1:1 - Indrašis pārspēj vārtsargu ar metienu starp kājām1:1 - Simions nepārspēj KivleniekuAr to arī noslēdzas spēle, jo pēcspēles metienos netiks noskaidrots uzvarētājs, komandām izpildot paredzētos piecus metienus.
Noslēdzies arī pagarinājums. Tagad komandas izpildīs pēcspēles metienu sēriju.
Ķēniņš ar Balinskis izgāja divatā pret vienu aizsargu. Laba saspēle, bet Šveici atkal glābj vārtsargs Nifelers.
Dzierkals pārtver ripu un lielā ātrumā aizskrien pretubzurkumā, bet pārspēt Šveices vārtsargu neizdevās.
Kivlenieks atvaira Korvi metienu
Iekrīt Latvijas hokejisti, bet teicami spēlē Kivlenieks.
Sākas pagarinājums
Tagad komandas aizvadīs vēl papildlaiku, lai pārbaudes spēlē varētu piestrādāt arī šajā spēles elementā.
Latvija - Šveice 1:2. Spēle noslēgusies
Ābols labi ieiet zonā un uzreiz izdara plaukstas metienu.Kivlenieks nomainās pret sesto laukuma spēlētāju.
58:40 min. Latvijai pusminūtes pārtraukums
Pamatlaikā atlikušas 2 minūtes.
Kivlenieks atvaira divus bīstamus metienus - vienu no vārtu priekšas, otru no distances.
54:34 min. Latvija - Šveice 1:2Ātra saspēle un Gregorī Hofmans pārspēj Kivlenieku. Latvijas izlases vārtsargs paspēja pārvietoties vārtos, bet šveicietis tomēr trāpīja vārtos.
Šveicietim Unterzanderam pirmo nūju salauza Jaks, bet pēc brīža viņam lūst nūja metiena brīdī.
53:28 min. Latvijai mazākumsUzreiz pēc iemetiena Jaks salauž pretiniekam nūju, piespiežot to pie ledus, un saņem sodu.
53:25 min. KautiņšBalinskis salauž nūju Milleram, kurš izaicina Latvijas hokejistu uz kautiņu. Katrs no hokejistiem paspēja izdarīt pa sitienam līdz iejaucās tiesneši.Abi hokejisti saņem pa 2 minūšu sodam.
Ķēniņš ar spēka paņēmienu uz Latvijas izlases soliņa apsēdzina pretinieku Heldneru.
Šveices izlases izskatās nedaudz "iemigusi" pēc dominēšanas apmēram pirmajās 30 minūtēs. Tomēr Latvijai neizdodas pārņemt iniciatīvu, rit līdzīga cīņa bez bīstamiem momentiem.
Latvija pilnā sastāvā
Latvijai perioda sākumā mazākums nepilnu minūti, bet Latvijai tieši izveidojas moments - Ābols izdarīja metienu.
Sākas 3. periods
Latvija - Šveice 1:1. Noslēdzies 2. periods
Kivlenieks paspēj pārvietoties vārtos un tver ripu. Teicami šovakar spēlē Kivlenieks.
39:02 min. Latvijai mazākumsJānis Jaks izsit pretiniekam nūju, par ko saņem noraidījumu
Latvija vārtus nebija guvusi jau gandrīz astoņus periodus, jo divās iepriekšējās spēlēs Latvija palika uz "nullītes".
36:58 min. Latvija - Šveice 1:1Pēc uzmetiena uz vārtiem Dzierkals pamanās ieslidināt ripu vārtos
Cibuļskis rupji kļūdās pie saviem vārtiem, Šveices hokejisti ātri saspēlējas un izdara bīstamu metienu, ko Zīlem izdodas bloķēt. Šveice bija tuvu otrajam vārtu guvumam.
Vairākas minūtes spēle rit bez pauzēm un arī bez būtiskiem notikumiem. Šveicei pie pirmā pārtraukuma veic vārtsargu maiņu, kā bija ieplānots - pirmo pusi vārtus sargāja Dženoni, bet otrajā daļā vārtos būs Melvins Nifelers.
Interesanta situācijaIIHF noteikumi paredz, ka par kautiņu ir noraidījums līdz spēles beigām. Tomēr abi treneri vienojas un palūdz tiesnešiem, lai hokejisti var turpināt spēli, jo šī ir pārbaudes spēle.Abi kaušļi sa;nem 2+2 minūšu sodu.
KautiņšKrastenbergs izkaujas ar Rodu. Šveicietis diezgan netīri izdarīja spēka paņēmienu.
Latvijai izdodas ilgāks uzbrukums, jo Šveices piecinieks ilgi bija laukumā. Latvija šo priekšrocību neizmantoja, Šveices vārtsargs Dženoni tver ripu.Pēc dažām sekundēm Dženoni vēlreiz tver ripu. Tā pirmo reizi spēlē pa īstam iesaistās Dženoni.
Šveice turpina aktīvi spēlēt un jau pirmajā minūtē otrajā periodā Kivlenieks tver ripu.
Sākas 2. periods
Kivlenieks glābj Latviju desmit sekundes pirms pirmā perioda beigām.
Latvija - Šveice 0:1. Noslēdzies 1. periods
Vienīgo metienu Latvijas vairākumā izdarīja Šveice. Ļoti vājš vairākums Latvijas izpildījumā, divu minūšu laikā ne reizi neizdevās nostāties pretinieku zonā.
16:29 min. Latvijai vairākumsLatvija vairākumā tā arī īsti ripu līdz pretinieku vārtu tuvumam nedabūja.Tiesa, neilgi pēc vairākuma šveicieši atkal pārkāpj noteikumus - vēls viens vairākums Latvijai.
13:49 min. Latvijai vairākumsDzierkals labā situācijā izdomāja atdot vēl piespēli Indrašim, bet Indrašis trāpa pa slidu.Uzbrukuma sākumā šveicieši pārkāpa noteikumus pret Ķēniņu, un Latvijai vairākums
Batņas metienu no vārtu tuvuma šveiciešu aizsargs paspēj bloķēt. Pagaidām vispār labākais moments Latvijas izlasei spēlē, bet to var labākajā gadījumā nosaukt par pusmomentu.
Šveiciešu ofensīva. Kivlenieks paspēj atvairīt pirmo metienu, bet pēc atkārtota metiena tver ripu.
Latvijai ilgāks uzbrukums, bet īsti bīstams moments neveidojas. Uzreiz šveiciešu atbilde, Kivlenieks tver ripu.
Šveicei lieliska iespēja - Hofmans saņem ripu labā pozīcijā pie vārtiem, bet Kivlenieks paspēj briesmas neitralizēt.
Latvija veiksmīgi aizstāvējās mazākumā. Dārziņš un Krastenbergs bloķēja metienus.
1:58 min. Latvijai mazākumsMeija saņem sodu par bloķēšanu
Pēc gūtajiem vārtiem šveiciešiem vēl divi momenti. Spēles sākums pilnībā Šveices zīmē.
00:55 min. Latvija - Šveice 0:1Latvija jau pirmajā minūtē ielaiž vārtus.  Hofmana asu piespēli gar vārtiem pielabo Dario Simions. NHL gaisu apostījušais Kivlenieks kapituē jau 55. sekundē.
Spēle sākusies
Līdz pasaules čempionātam atlikušas sešas dienas. Latvijas hokeja izlase šodien OSC laukumā aizvada savu pēdējo pārbaudes spēli - otro dienu pēc kārtas pretiniekos Šveice.