Latvijas hokejisti atkal sāpīgi paklūp pret Vāciju

2021. gada pasaules hokeja čempionāta priekšsacīkšu pēdējā un izšķirošajā B grupas spēlē Latvijas hokeja izlase otrdien piekāpās Vācijas hokejistiem.

Latvijas hokejisti spēlē zaudēja ar rezultātu 1:2 (0:2, 1:0, 0:0), neiekļūstot ceturtdaļfināla kārtā. Lai Latvija izlase sasniegtu ceturtdaļfinālu, tai spēlē pret Vāciju bija jāizcīna vismaz viens punkts. Neizšķirts rezultāts pamatlaikā būtu derējis abām valstsvienībām.

Spēles ievadā latvieši saņēma "aukstu dušu". Jau mača ceturtajā minūtē Džons Peterka no asa leņķa raidīja ripu Jāņa Kalniņa sargāto vārtu tuvajā "devītniekā". Savukārt trīs minūtes vēlāk vācieši ripu nogādāja vārtu priekšā, kur precīzu metienu izpildīja Marsels Nēbelss.

Mačs turpinājās pietiekami nervozā gaisotnē, kas ļāva Latvijas izlasei tikt pie diviem vairākumiem, taču laukuma saimnieki, kurus pirmo reizi šajā čempionātā klātbūtnē atbalstīja skatītāji, tos nespēja izmantot.

Sākoties otrajam periodam, Vācijas izlase ļoti izteikti "nosēdās" aizsardzībā, kas deva iespēju Latvijas hokejistiem sagrābt iniciatīvu. Rupja Vācijas izlases kļūda pietiekami drīz ļāva latviešiem doties ātrajā uzbrukumā trijatā pret vienu aizsargu. Iespēju garām nelaida Rodrigo Ābols, kurš atzīmējās ar pirmajiem vārtiem meistarsacīkstēs.

Taču latvieši tā arī nespēja izmantot pasīvo pretinieku spēli. Vācijas izlasei otrajā un trešajā periodā izpildot tikai desmit raidījumus pa Kalniņa vārtiem, Latvijas hokejistiem laukumā bija virsroka. Mača izskaņā pret sesto laukuma spēlētāju tika nomainīts arī Kalniņš, bet Latvijas izlase tā arī neradīja pietiekami bīstamas vārtu gūšanas iespējas, no turnīra atvadoties ar zaudējumu.

Vācijas hokeja izlase jau ceturtdien aizvadīs ceturtdaļfināla spēli pret Šveices hokejistiem, bet Latvijas valstsvienība čempionātu noslēgusi 11. vietā.

Pasaules hokeja čempionāts: Latvija - Vācija
Divdesmit sekundes. Apjukums liels, bet Latvijas izlase turpina uzbrukt.
Mazāk par minūti palikusi. Latvijas izlase neko nespēj izveidot.
Latvija – Vācija 1:2. Spēle un čempionāts Latvijas izlasei noslēdzies
Pusotra minūte. Latvijas izlase ieslido pretinieku zonā un nostājas.
Jānis Kalniņš tiek nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju.
Vācieši cīnās, lai dabūtu ripu ārā no savas zonas, taču nespēj to tālu nogādāt. Divas minūtes Latvijas izlasei.
Divas reizes pēc kārtas Latvijas izlase dodas pretuzbrukumos, bet ripa nonāk tribīnēs. Divarpus minūtes pamatlaikā.
Tikai četras minūtes pamatlaikā. Vācijas izlase jau praktiski vairs nedodas uzbrukumā. Visas iespējas izraut neizšķirtu un vietu ceturtdaļfinālā.
Latvijas izlases metieni joprojām tiek bloķēti. Vācijas izlase četratā izturēja pusotru minūti mazākumā.
Vācieši bloķē Karsuma metienu! Pretinieki ļoti tuvu piespiedušies saviem vārtiem.
52:08 min. KOK - Batkrievija 6:0KOK hokejisti pēc ilgākas pauzes gūst vēl vienus vārtus. Kopš iepriekšējiem vārtiem pagājušās gandrīz vairāk kā 35 minūtes.
Pasīvas un lēnas pēdējās minūtes. Latvijas izlase gan nespēj to izmantot.
13:30 min. Latvijas izlase spēlēs vairākumāPeterka neitrālajā zonā tiek sodīts par klupināšanu. Iespējams, viena no pēdējām iespējām Latvijas izlasei.
"Divi pret vienu" ātrais uzbrukums vāciešiem. Pretinieki gan paliek bez metiena.
Batņa, glābjot komandu, sāpīgi ielido laukuma apmalē. Uzbrucējs atdeva visu izlases labā! Peterka varēja vienatnē izrauties pret Kalniņu.
Pilnībā izniekota iespēja spēlēt vairākumā. Pamatlaikā mazāk nekā desmit minūtes.
Rīders pēc bloķēta metiena tiek pie ripas un raujas pretuzbrukumā. Viņa plaukstas metienu atvaira Kalniņš.
Latvijas izlase pirmo minūti nespēj nostāties vāciešu zonā.
48:11 min. Latvijas izlase spēlēs vairākumāJonass Millers tiek sodīts par klupināšanu. Balinskis veiksmīgi aizspruka viņam garām gar apmali.
Perioda sākums pietiekami mierīgs. Minūtes rit, Latvijas izlase pie labām iespējām netiek.
Latvijas valstsvienībai pagaidām īsti nepadodas perioda sākums. Bīstami vārtu priekšā "izlien" Ābols, bet ripa lido garām vārtiem.
Vācijas izlase vairākumu turpina ar diviem metieniem garām vārtiem, bet pēc tam Latvijas vienības zonā vairs netiek.
KOK - Baltkrievija 5:0. Sākas 3. periods
Latvija – Vācija 1:2 (0:2, 1:0, 0:0). Sākusies 3. trešdaļa!
KOK - Baltkrievija 5:0. Noslēdzies 2. periodsOtrajā periodā vārti tā arī netika gūti
Rodrigo Ābols intervijā LTV: "Man bija maiņas beigas, biju mazliet piekusis, bet ieraudzīju, ka vācieši kļūdījās. Mazliet paraustīju vārtsargu, "uzdevu" augšā un, neko daudz nedomājot, metu pa vārtiem. Vienkārši sākām spēlēt labāk, sākām kustēties, drošāk kustēties. Pirmajā periodā mazliet sabijāmies no cilvēkiem tribīnēs, bet to visu ļoti izbaudām. Kā Bobs vienmēr saka, vienā spēlē ir trīs spēles. Pirmo zaudējām, otro vinnējām. Turpināsim spēlēt tāpat! Mums tagad jāiztur mazākums."
Latvija – Vācija 1:2 (0:2, 1:0). Noslēgusies 2. trešdaļa Vāciešiem pagalam nepadodas piespēles vairākumā. Trešdaļa noslēdzas, bet arī trešais periods būs jāuzsāk mazākumā.
39:17 min. Latvijas izlase spēlēs mazākumāPārāk aktīvi aiz pretinieku vārtiem nospēlē Indrašis, kurš nejauši ar nūju notriec Zaideru.
Pēkšņa iespēja pēc vāciešu kļūdas paveras Rēdliham. Viņš ripu raida tieši virsū vārtsargam.
Latvijas izlases pārsvars izzudis. Vācieši ik pa brīdim pietuvojas Kalniņa sargātajiem vārtiem, bet bīstams metiens allaž izpaliek.
Pēc ilgāka laika pārtraukuma Latvijas izlases zonā 'iesēžas" vācieši. Viņi gan savus plaukstas metienus izpilda neprecīzi.
Latvijas izlase otrajā trešdaļā bijusi krietni pārāka. Vācieši pavisam atdevuši iniciatīvu.
Rihards Bukarts bīstami pielabo Jaka metienu no zilās līnijas. Nīderbergers spēj tvert otro metienu. Apjukums pie Vācijas izlases vārtiem.
Sadursmē ar Karsumu cieš Nēbelss. Vācijas izlases līderis atduras pret Latvijas izlases uzbrucēju. Šķiet, ka savainojis plecu.
Metienu no asa leņķa izpilda Bergmans. Kalniņš tver ripu, nepieļaujot situāciju, kurā tā bīstami atlec vārtu priekšā.
Vācijas izlases spēli otrajā periodā nomāc kļūdas un nevajadzīgi asa spēle. Latvijas hokejistiem jāizmanto sev dotās iespējas.
25:55 min. Latvija – Vācija 1:2Latvijas hokejisti pēc rupjas Vācijas izlases kļūdas aizbēg ātrajā uzbrukumā "trīs pret viens". Izcilo iespēju realizē Rodrigo Ābols, kuram tie ir pirmie vārti turnīrā.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1399791863138160640
KOK - Baltkrievija 5:0. Sākas 2. periods
Rupjības turpinās. Vispirms Batņa izpilda precīzu, bet "sulīgu" spēka paņēmienu pret Krameru. Pēc tam pats Batņa tādēļ cieš sadursmē pret Vāgneru. Šķita, ka par to piešķiramas divas minūtes.
Saraustīts perioda ievads. Pa reizei Džeriņš un Indrašis iesaistījušies asumos pie pretinieku vārtiem. Eizenšmids pamanās Indrašim labi trāpīt pa seju.
Latvija – Vācija 0:2. Sākusies otrā trešdaļa!
KOK - Baltkrievija 5:0. Noslēdzies 1. periods
Uvis Balinskis intervijā LTV: "Kas jāuzlabo? Vienkāršāk jāspēlē, jādabū ripas uz priekšu. Nedrīkst pazaudēt ripas viduszonā. Bišķiņ varbūt bijām iemiguši sākumā. Beigas bija labas. Jāturpina tāpat kā beidzām un viss būs labi."
Vācijas izlases vairākums paliek neizmantots, bet spiediens bija pietiekami ievērojams.
Latvija – Vācija 0:2. Noslēgusies 1. trešdaļa
Vācieši izpilda pāris spēcīgus metienus pa ledu no zilās līnijas. Kalniņš tiek galā ar grūto uzdevumu.
16:28 min. KOK - Baltkrievija 5:0Ņikita Ņesterova izgājienā viens pret vārtsargu gūst vārtus.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1399784715075260417
16:59 min. Latvijas izlase spēlēs mazākumāLūkas Raihels ātri ielaužas zonā, pat saņemot sitienu ar nūju no Roberta Bukarta puses.
Latvijas izlase neizmanto vēl vienu vairākumu.
Latvijas izlases hokejisti daudz izpilda piespēles, bet nespēj realizēt savas ieceres. Tā arī pie laba metiena nesanāk tikt.
Vairākums noslēdzas, Ķēniņam diezgan vieglprātīgi kļūdoties neitrālajā zonā. Vācieši izlēma lieki neriskēt, mazākuma pēdējās sekundes pieturot ripu.
10:52 min. KOK - Baltkrievija 4:0KOK hokejisti gūst vēl vienus vārtus. Baltkrievijas treneris ņem izaicinājumu, bet tiesneši pēc video atkārtojuma apstiprina vārtu guvumu.Baltkrievija zaudē vārtus un tagad vēl spēlēs mazākumā. Katastrofāls sākums baltkrieviem.
14:16 min. Latvijas izlase spēlēs vairākumāRipa pēc uzmetiena vārtu virzienā pateicīgi atlec pie Indraša, bet viņam ar nūju iesit Morics Millers. Vēl viena iespēja Latvijai.
Individuāls gājiens labi padevās Jakam, bet viņa metienu pēdējā brīdī bloķēja pretinieku aizsargs.
Džeriņš vairākumā tiek gāzts. Skatītāji sagaida noteikumu pārkāpumu, bet tiesneša svilpe neatskan. Pirmās 40 sekundes bez dižiem notikumiem.
11:33 min. Latvijas izlase spēlēs vairākumāVācijas valstsvienībai, dodoties uzbrukumā, laukumā atradās seši spēlētāji.
Divi metieni pēc kārtas tiek bloķēti. Īpaši laba pozīcija bija Ķēniņam. Latvijas izlase spēlē sešatā, jo Vācijas izlase pārkāpusi noteikumus.
9:06 min. KOK - Baltkrievija 3:0Metiens no zilās līnijas tiek pielabots un jau trīs vārtu pārsvars KOK komandai.
Nervozais spēles ievads turpinās. Vācijas izlase vārtus guvusi nejaušās situācijās, taču tā arī uzturas bieži Latvijas valstsvienības zonā.
4:29 min. KOK - Baltkrievija 2:0Gaļimovs vārtu priekšā pielabo ripas lidojumu un ripa izspurdz starp vārtsarga Šostaka kājsargiem. Pēc gola Baltkrievija maina vārtsargu - Šostaka vietā nāk Kolosovs. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1399779250455015427
6:40 min. Latvija – Vācija 0:2 Neveikla situācija pie laukuma apmales, vācieši rīkojas zibenīgi un nogādā ripu vārtu priekšā. Tur jau gaida Nēbelss, kurš paslidina ripu zem Kalniņa kājsargiem. Spēles ievadā piedzīvota paliela izgāšanās.  https://twitter.com/IIHFHockey/status/1399780435656278020
Bīstams uzbrukums jau Latvijas izlases izpildījumā. No laukuma stūra pa vārtiem met Kulda, cerot, ka kāds ripas lidojumu pielabos. Tā izlido ārpus laukuma no Vācijas izlases aizsarga nūjas.
00:36 min. KOK - Baltkrievija 1:0Krievijas Olimpiskās komitejas komanda gūst vārtus jau 36. sekundē. Precīzs Ņikita Ņesterovs.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1399778445756813314
Vācijas izlasei vēl pāris draudīgi uzbrukumi. Kalniņš ar tiem tiek galā. Vāciešiem jau seši izpildīti metieni, kamēr Latvijas izlasei tikai viens.
3:16 min. Latvija – Vācija 0:1. Vārti.Džons Peterka ikdienišķā situācijā ieslido zonā un no relatīvi asa leņķa izpilda pēkšņu metienu. Kalniņš pat nespēj noreaģēt. Ripa ielido vārtu tuvajā "devītniekā".https://twitter.com/IIHFHockey/status/1399778779493388292
Augsts spēles temps tās pašā ievadā. Abas vienības nekautrējas iesaistīties divcīņās un doties uzbrukumā.
Paralēli Latvijas un Vācijas spēlei OSC ledus laukumā maznozīmīgā spēle starp Baltkrieviju un KOK komandu.
Latvija – Vācija. Spēle sākusies!
Artis Ābols intervijā LTV: "Tā ir augumā gara, agresīva komanda. Viduszonā spēlē līdzīgi kā Somija, pretī ir pieci cilvēki. Kad mēs būsim ar ripu, galvenais ripu nezaudēt, jo viņi var izveidot pretuzbrukumu. Savā zonā ļoti zemu spēlē. Būs no stūra jāceļ ripa augšā uz aizsargiem. Aizsargiem tad jādabū ripa līdz vārtiem.Man šķiet, ka ir labi. Gatavojamies spēlei, un saprotam spēles nozīmi. Ne pirmo reizi mums ar Vāciju tāda spēle. Gatavojamies uzvarai!"
Latvijas un Vācijas savstarpējās spēles pasaules čempionātos. Pēdējos gados pārsvars Vācijai...
Portāla "Delfi" lasītājs dalās ar fotogrāfijām no "Arēnas Rīga".
Pagaidām notirgotas apmēram 800 biļetes. Tirdzniecībā nonāca 2000 biļešu, jo kopā "Arēnā Rīga" drīkst būt 2660 cilvēku. https://twitter.com/UlvisBrozhe/status/1399763383184932871
Par Latvijas izlases izredzēm šodien diskutējām raidījumā "Spried ar Delfi". Spriedām ar bijušo izlases spēlētāju Juri Štālu un "sportacentrs.com" žurnālistu Ulvi Broži.https://www.delfi.lv/spried-ar-delfi/spried-ar-delfi-par-gaidamo-latvijas-hokeja-izlases-cinu-ar-vaciju-pilns-ieraksts.d?id=53249641
Latvijas un Vācijas izlašu sastāvi
Neilgi pirms pulksten 18 Latvijas hokejisti no sava viesnīcas "burbuļa" devās uz "Arēna Rīga". Hokejistus ar bungu skaņām un dziesmām pavadīja vairāki fani.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/video/video-bungas-un-fanu-saukli-latvijas-hokejisti-dodas-uz-izskiroso-kauju-pret-vaciju.d?id=53256227
Vakara spēlē gan Latvijai, gan Vācijai noder neizšķirts pamatlaikā. Šādā variantā abas izlases iekļūst ceturtdaļfinālā, ārpus labāko četrinieka atstājot Kanādu un Kazahstānu.
Sveicināti Latvijas sporta fani! Pasaules čempionāta grupu turnīrs nonācis pie pēdējās un izšķirošās spēles - Latvija pret Vāciju.Pirms šīs spēles B grupā vēl nav zināmas divas ceturtdaļfināla dalībnieces. Uz divām ceļazīmēm kandidē Latvija, Vācija, Kazahstāna un Kanāda.