Latvijas hokeja izlase sestdien otro reizi vēsturē pārspēja Zviedrijas valstsvienību, pārbaudes spēlē izbraukumā Sēderteljē pēcspēles metienos uzvarot skandināvus ar 4:3 (0:2, 3:0, 0:1, 0:0, 1:0).

Latvijas izlase līdz šim vienīgo uzvaru pār zviedriem (pārbaudes spēlēs vai turnīros) bija guvusi 2009. gadā – Bernē pēcspēles metienos Latvijai uzvaru atnesa Aleksandra Ņiživija "bullītis". Vēl Latvijas kontā 2016. gadā zaudējums pasaules čempionātā un neizšķirts debijā elites divīzijā 1997. gadā, bet pārējos mačos bija tikai zaudējumi. Turklāt tikai četrās reizēs spēlēs pret zviedriem Latvijas izlasei pamatlaikā bija izdevies gūt vismaz trīs vārtus.

Latvijas izlase, līdzīgi kā pirmajā spēlē pret zviedriem piektdien, pirmajā periodā zaudēja divus vārtus. Turklāt vienus jau pirmajā minūtē, kad "bullīti" realizēja Jūhans Rino, bet pirmā perioda vidū Andrē Petersons panāca 2:0.

Pēc pirmā perioda laukumā atgriezās "cita" Latvijas izlase, kas otrajā trešdaļā lauza cīņas gaitu - Miks Indrašis ar diviem un Gunārs Skvorcovs ar vienu "golu" panāca 3:2 Latvijas labā. Pēdējā trešdaļā nepilnas sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Rino realizēja vairākumu, izlīdzinot rezultātu.

Pēcspēles metienos Latvija uzvarēja ar 1:0, vienīgo izgājienu realizējot Indrašim. Latvijas izlases rindās vārtsargs Elvis Merzļikins atvairīja 35 metienus, bet zviedru vārtu vīrs Viktors Fasts atvairīja 25 metienus.

Portāls "Delfi" piedāvā spēles teksta tiešraidi.