Latvijas hokejisti otro reizi vēsturē uzvar Zviedriju

Latvijas hokeja izlase sestdien otro reizi vēsturē pārspēja Zviedrijas valstsvienību, pārbaudes spēlē izbraukumā Sēderteljē pēcspēles metienos uzvarot skandināvus ar 4:3 (0:2, 3:0, 0:1, 0:0, 1:0).

Latvijas izlase līdz šim vienīgo uzvaru pār zviedriem (pārbaudes spēlēs vai turnīros) bija guvusi 2009. gadā – Bernē pēcspēles metienos Latvijai uzvaru atnesa Aleksandra Ņiživija "bullītis". Vēl Latvijas kontā 2016. gadā zaudējums pasaules čempionātā un neizšķirts debijā elites divīzijā 1997. gadā, bet pārējos mačos bija tikai zaudējumi. Turklāt tikai četrās reizēs spēlēs pret zviedriem Latvijas izlasei pamatlaikā bija izdevies gūt vismaz trīs vārtus.

Latvijas izlase, līdzīgi kā pirmajā spēlē pret zviedriem piektdien, pirmajā periodā zaudēja divus vārtus. Turklāt vienus jau pirmajā minūtē, kad "bullīti" realizēja Jūhans Rino, bet pirmā perioda vidū Andrē Petersons panāca 2:0.

Pēc pirmā perioda laukumā atgriezās "cita" Latvijas izlase, kas otrajā trešdaļā lauza cīņas gaitu - Miks Indrašis ar diviem un Gunārs Skvorcovs ar vienu "golu" panāca 3:2 Latvijas labā. Pēdējā trešdaļā nepilnas sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Rino realizēja vairākumu, izlīdzinot rezultātu.

Pēcspēles metienos Latvija uzvarēja ar 1:0, vienīgo izgājienu realizējot Indrašim. Latvijas izlases rindās vārtsargs Elvis Merzļikins atvairīja 35 metienus, bet zviedru vārtu vīrs Viktors Fasts atvairīja 25 metienus.

Portāls "Delfi" piedāvā spēles teksta tiešraidi.

Pārbaudes spēle hokejā: Latvija - Zviedrija
Visas spēles statistika:38:29 - zviedriem pārsvars metienos37:25 - Latvijai "pārsvars" soda minūtēs, bet abām komandām bija lielie noraidījumi50:17 - iemetienos nospiedošs mājinieku pārsvars. Domājams, ka šī statistikas ailīte sagādās Latvijas izlases galvenajam trenerim Bobam Hārtlijam galvassāpes.
Latvijas izlases rindās par labāko atzīts Skvorcovs, zviedriem - Andrē Petersons.
Tā kā bija pēcspēles metienu sērija, lai noskaidrotu uzvarētāju, tad nebūs "bullīši".
Pēcspēles metienu sērijaBullīšus sāk zviedri0:0 - Lina Umarka metienu tver Merzļikins1:0 - Indrašis eleganti apspēlē Fastu!1:0 - Petersons neapspēlē Merzļikinu1:0 - Roberts Bukarts gribēja starp kājsargiem trāpīt, Fasts atvairīja1:0 - Rino neizdodas pārspēt MerzļikinuLatvija uzvar!
Tagad sekos pēcspēles metienu sērija, lai noskaidrotu uzvarētāju. Katrai komandai vajadzētu būt pa trīs metieniem (kā to paredz IIHF noteikumi), bet to varēs redzēt, kad tiks izpildīti metieni.
Latvija - Zviedrija 3:3. Noslēdzies pamatlaiks
64:56 min. Latvija ņem pārtraukumuIndrašis pēdējās sekundēs viltīgi apspēlēja pretinieku un uzmeta pa vārtiem. Atlikušas četras sekundes un ,visticamāk, Latvija riskēs ar tukšiem vārtiem.
Sen neredzēta pabakstīšanās - Rihardu Bukartu nogāž, sākas asumi. Bet tiesneši klusē.
Komandas diezgan aktīvas šajā formātā trīs pret trīs
Balinski apturēja izgājienā, sekoja zviedru bīstams uzbrukums, bet Merzļikins apliecina, ka ir potenciāli vārtsargs Nr1 Latvijas izlasē
Merzļikinam trīs labi "seivi" papildlaika sākumā. Hokejisti nedrīkst lieki riskēt, jo pretiniekiem var uzreiz rasties labas izdevības.
Sācies papildlaiksKomandas spēlēs trīs pret trīs, jo to paredz IIHF jaunie noteikumi. Tādā sastāvā spēlēs arī pasaules čempionātā.
Interesants fakts - visas sešas reizes ripa lidojusi iekšā vienos vārtos.
3. periodā metienos 13:4... Kuras komandas labā? Protams, ka mājinieki bija aktīvāki, jo Latvija centās nosargāt pārsvaru.
Noslēdzies pamatlaiks
Merzļikins pēdējā minūtē glābj pēc plaukstas metiena.
Pamatlaika pēdējās 2 minūtes
Latvijai divas labas iespējas - Balinska metiens garām vārtiem, tad Rihards Bukarts izvēlējās nemest no neērtās puses, bet izdarīt piespēli. Neprecžii, varbūt vajadzēja riskēt.
Merzļikins glābj un aizsargi uzreiz izmet ripu no zonas.
54:17 min. Latvija - Zviedrija 3:3Latvijai atkārtoti neizdevās izmest ripu no zonas. Sekpoja metiens no zilās līnijas, Merzļikins ripu nepiespieda un vārtu priekšā Rino iebaksta "melno kaučuku" vārtos
53:26 min. Latvijai mazākumsFreibergs par turēšanu ar nūju saņem noraidījumu
Zviedri sākuši aktivizēties. Laikam apskatījušies uz tablo, kur atlikušas 7 minūtes
Zviedri kļūdījās savā zonā, bet vārtu priekšā Rihards Bukarts pēc apgrieziena trāpīja zveidru aizsargam. Latvija liek nervozēt zviedriem.
Indrašis bija tuvu savam "hat trick", bet īsti netrāpīja vārtu priekšā pa ripu.
Latvijai līdz šim ir tikai viena uzvara pār Zviedriju - 2009. gada pasaules čempionātā. "Bullīšos".https://www.delfi.lv/sports/archive/latvijai-vesturisks-panakums-pret-zviedriju.d?id=24196305
Teicami kritienā darbojas Merzļikins! Vārtu stūris bija palicis brīvs, bet Elvis paspēja kritienā atvairīt ripu
Latvija divarpusi minūtes iespiesta savā zonā. Merzļikinam atkal daudz darba!
Sākas 3. periods
2. puslaika statistika:12:10 - Latvija uzvar periodu ne tikai pēc rezultāta, arī pēc metieniem31:8 - šoreiz zviedriem vairāk noraidījumu, jo bija lielais sods18:9 - iemetienos joprojām nospiedošs zviedru pārsvars
Noslēdzies 2. periods
Zviedri vēl 20 sekundes bija mazākumā, bet to nosargāja.
36:27 min. Latvija - Zviedrija 3:2Skaisti!!! Latvija izlaida ripu no zonas, bet, kamēr zviedtri mainījās, Jaks uzsāka uzbrukumu - Roberts Bukarts kreisajā malā labi pieturēja ripu, atdeva asu piespēli uz labo malu Indrašim, kurš uzreiz raida ripu vārtos! Fasts šoreiz nepaspēja pārvietoties vārtos.
Balinskis trāpa pa vārtu stabu!
35:11 min. Latvijai lielais vairākumsLatvijai nepilnas divas minūtes lielais vairākums
Latvija labi izspēlē vairākumu, Jaks meta no kreisās malas, bet Fasts paspēja pārvietoties vārtos un tvert ripu.
33:15 min. Latvija - Zviedrija 2:2Balinskis labi iesāka uzbrukumu, Kulda tad no aizvārtes piespēlēja Skvorcovam, kurš no vārtu priekšas ir precīzs!
Teicami spēlē Merzļikins - Ūmarks izgājienā viens pret vienu nepārspēj Elvi un atstāj ripu spēlē!
31:50 Latvijai vairākumsJaku iegrūža rupji apmalē, uz ko Lipsbergs atbild ar grūdienu no muguras. Sākas aktīva grūstīšanās. Zviedrs Kempe par rupjību saņem noraidījumu līdz spēles beigām 5+20 min., bet Lipsbaergam 2 minūšu noraidījums. Tagad 2 minūtes komandas spēlēs četratā, bet tad trīs minūšu vairākums Latvijai.
Latvija pārņēmusi iniciatīvu un aktīvi uzbrūk. Zviedri iekrita aizsardzībā un Zīles spēcīgo metienu no zilās līnijas atvaira Fasts.
28:15 min. Latvija - Zviedrija 1:2Batņa labi pacīnījās aiz vārtiem, pēc viņa spēka paņēmiena ripa nonāk Latvijas rīcībā. Turpinājumā Indrašis no iemetiena punkta kreisajā malā izdara metienu un trāpa!
Laukumā starp hokejistiem jūtama spriedze. Tiklīdz vārtsargi piespiež ripu, tā vārtu priekšā sākas grūstīšanās. Arī pēc Bičevska metiena pie Fasta vārtiem grūstīšanās.
Pēc zviedru kļūdas aizsardzībā Indrašim labs metiens, bet Fasts atvaira ripu, kas lidoja tālajā "devītniekā".
Latvijas izlase diezgan droši nospēlē visas 2 minūtes mazākumā. Zviedriem īsti nekas nesanāca vairākumā.
Rihards Bukarts šajā incidentā saņēmis 2+2+2 minūšu noraidījumu, bet zviedrs Ginje saņem 2+2 minūtes.
22:08 min. Latvijai mazākumsBrāļi Bukarti izvicina dūres pie zviedru vārtiem. Rihards Bukarts centās iebakstīt ripu vārtos, lai gan Fasts to bija piespiedis. Rihards uzreiz saņēma sitienu no muguras, un sākās kautiņš. Tikmēr Roberts izveido otru dueli.Tiesneši lemj, ka Latvijai būs mazākums, nevis apbusējais noraidījums.
Zviedri bez lielām problēmām nospēlē mazākumā 32 sekundes perioda sākumā. Komandas pilnos sastāvos
Sākas 2. periodsLatvijai 32 sekundes vairākumā
1. perioda statistika: 10:7 - Zviedrijai pārsvars metienos27:4 - Latvijai vairāk soda minūtes, jo Meijam lielais noraidījums15:4 - iemetienos daudz veiksmīgāki mājinieki
Latvija - Zviedrija 0:2. Noslēdzies 1. periodsLatvija vairākumā teicami aizvadīja perioda pēdējo minūti - Indrašis aktīvi vārtu priekšā centās iebakstīt ripu vārtos, tad Artūram Kuldam metiens. Perfekti nospēlēja zviedru vārtsargs Fasts
18:32 min. Latvijai vairākumsPēc Indraša piespēles Pavlovs netrāpa praktiski tukšos vārtos. Pēc dažām sekundēm Indrašis saņem sitienu ar nūju pa zodu, ko tiesneši redzēja.
Latvijai izdodas nosargāt vārtus visas 5 minūtes mazākumā. Komandas pilnos sastāvos.
16:50 min. Abpusējais noraidījumsNeliels kautiņš pie Merzļikina vārtiem.Merzļikins piespiež ripu, bet divi zviedri centās iebakstīt ripu vārtos. Vārtu autors Rino uzreiz ar "taisno" sagaida Jāni Jaku, un sākas grūstīšanās. Tiesnešiem izdodas izšķirt visus "iekarsušos" un abiem karstasinīgajiem piešķir pa 2 soda minūtēm.
Ķēniņš mazākumā tika līdz vārtiem, bet kreisajā malā no šaura leņķa mest bija sarežģīti.
Zviedri gandrīz trīs minūtes apmētā Merzļikina sargātos vārtos. Pagaidam diezgan sekmīgi aizstāvas Latvija un ļauj zviedriem mest no tāluma, neļaujot tikt tuvāk vārtiem.
Pēc incidenta neapmierinātību ar Latvijas hokejistu rīcību agresīvi pauda zviedru treneris Rikards Gronbergs. Var saprast zviedru treneri, jo vakar arī viņa komandā bija "kritušie", tagad vēl viens spēlētājs saņem rupju sitienu pa seju.
11:54 min. Latvijai mazākums. Meija saņem 5+20 min noraidījumu Atgriežoties aizsardzībā, Meijam nesanāca spēka paņēmiens, bet gan rupjš sitiens ar plecu pa žokli Viktoram Ejdselam. Zviedru hokejists ilgi guļ uz ledus, tikai ar komandas biedru palīdzību spēj piecelties un griļodamies dodas uz ģērbtuvēm.
10:09 min. Latvija - Zviedrija 0:2Latvijai bija iespēja gūt vārtus, bet pēc uzbrukuma sekoja kļūda uz zilās līnijas pretinieku pusē. Uzreiz pretuzbrukums, kurā Andrē Petersons pēc visām notīm apspēlēja Zīli un ar skaistu plaukstas metienu raida ripu devītniekā.
Latvijas uzbrukumā Robertam Bukartam nesanāca piespēle brālim Rihardam, bet sanāca viegls metiens - tas ir pirmais metiens pa zviedru vārtiem. Nospēlētas gandrīz deviņas minūtes un viens metiens vārtu rāmī.
Merzļikinam daudz darba pirmjās piecās minūtēs. Divus metienus viņš atvaira brīnumainā kārtā, jo metiena brīdi neredzēja.
Latvijas izlase trešajā minūtē atkgājusi pēc sākuma šoka, Edgara Kuldas spēcīgs metiens garām vārtiem. Latvijas aktivitāte pamanīta tribīnēs, kur atskan "Latvija, Latvija!"
Jau pēc nospēlētām 10 sekundēm Merzļikins atvaira metienu. Pēc dažām sekundēm seko pretuzbrukums un Sotnieks kavē zviedru Rino. Būs bullītis
00:32 min. Latvija - Zviedrija 0:1Rino realizē "pendeli" - izgājienā nedomā apspēlēt Merzļikinu un ar precīzu plaukstas metienu gūst vārtus
Latvija - Zviedrija. Spēle ar nelielu kavēšanos sākusies
Sēderteljes arēnā izskanējušas himnas. Pēc brīža sāksies spēle.
Šodien notiek piecas pārbaudes spēles pirms pasaules čempionāta. Latvijai pēc skaita šodien ir otrā spēle, bet pirmajā no šodienas mačiem pēc 2. perioda Krievijas olimpiskā izlase ar 4:0 uzvar Franciju.
Nākamnedēļ Latvijas izlasei būs pēdējās divas pārbaudes spēles savās mājās. Viena no tām būs īpaša.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/22-aprili-notiks-edgara-masalska-atvadu-spele-latvijas-hokeja-izlase.d?id=48717355
Latvijas hokeja izlases sastāvs ar Zviedriju (15.04.2017.)Vārtsargi:; #30 Elvis Merzļikins (#98 Jānis Kalniņš);Aizsargi: #11 Kristaps Sotnieks, #26 Uvis Jānis Balinskis, #27 Oskars Cibuļskis, #29 Ralfs Freibergs, #32 Artūrs Kulda, #83 Jānis Jaks #90 Kristaps Zīle;Uzbrucēji, #13 Gunārs Skvorcovs, #14 Rihards Bukarts, #17 Oskars Batņa, #38 Roberts Lipsbergs; #41 Frenks Razgals, #70 Miks Indrašis, #71 Roberts Bukarts, #79 Vitālijs Pavlovs, #84 Gatis Gricinskis, #87 Gints Meija, #91 Ronalds Ķēniņš, #94 Edgars Kulda; #96 Māris Bičevskis.Zviedrijas izlases sastāvs pārbaudes spēlēm ar Latviju:Vārtsargi: Joakims Eriksons (Vekšes "Lakers"), Viktors Fasts (Maskavas CSKA, KHL), Niklass Svedbergs (Ufas "Salavat Julajev", KHL)Aizsargi: Niklass Burstrēms (Šelefteo AIK), Oskars Fantenbergs (HK "Soči", KHL), Kalle Rosens (Vekšes "Lakers"), Filips Holms (Vekšes "Lakers"), Eriks Gustafsons (Omskas "Avangard", KHL), Jonass Anelēvs (Omskas "Avangard", KHL), Sebastans Aho (Šelefteo AIK), Eriks Martinsons (Vekšes "Lakers")Uzbrucēji: Viktors Ejdsells (Karlskogas BIK), Peters Emanuelsons (Luleo HF), Andre Petersons (HK "Soči", KHL), Rihards Ginge (Ņižņekamskas "Ņeftehimik", KHL), Emils Petersons (Vekšes "Lakers"), Pērs Lindholms (Šelefteo AIK), Deniss Everbergs (Vekšes "Lakers"), Patriks Zakrisons (HC "Lugano", Šveice), Aleksandrs Bergstrēms ("Karlskrona" HK), Daniels Brodins ("Djurgardens"), Johans Rino ("Farjestads" BK), Linuss Umarks (Ufas "Salavat Julajev", KHL), Mario Kempe (Podoļskas "Vitjaz", KHL)
Vakardienas spēles spilgtākie momenti. Latvijas izlasei tik daudz momentu visā mačā nemaz nebija...https://www.youtube.com/watch?v=VUG8fLLnvh4
Šodienas spēlē pret Zviedrijas izlasi vārtus sargās Elvis Merzļikins. No atbraukušajiem uz Zviedriju otrajai spēlei pieteikti netiks aizsargi Kristofers Bindulis un Aleksandrs Jerofejevs, viņu vietā spēlēs Kristaps Sotnieks un Kristaps Zīle. Šodien laukumā nedosies uzbrucēji Koba Jasa un Kirils Galoha.
Latvijas hokeja izlase vakar aizvadīja savu piekto no desmit paredzētajām pārbaudes spēlēm. Piecos mačos Latvijas hokejisti guvuši vien trīs vārtus, kas neiepriecina ne līdzjutējus, ne (vēl jo vairāk) trenerus.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/hartlijs-velas-lai-latvijas-hokejisti-vairak-uzbruktu-vartiem.d?id=48736653
Latvijas hokeja izlase, turpinot gatavošanos pasaules čempionātam, sestdien Sēderteljē otro reizi divu dienu laikā tiekas ar Zviedrijas valstsvienību. Latvijas hokejisti šodien centīsies revanšēties par vakardien piedzīvoto zaudējumu.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/rihards-bukarts-debite-ar-golu-latvijas-hokejistu-neveiksmes-uzbrukuma-turpinas.d?id=48735943