Masaļskis izkaujas, Latvijas hokeja izlase pārbaudes spēlē uzvar Baltkrieviju

Latvijas hokeja valstsvienība ceturtdien savā laukumā pārbaudes spēlē "Euro Hockey Challenge" turnīra ietvaros dramatiskā spēlē ar 3:2 pēcspēles metienos pārspēja Baltikrievijas izlasi, un mačs izcēlās ar retu fenomenu - vārtsargu kautiņu, kurā iesaistījās Edgars Masaļskis, aizstāvot komandas biedrus.

Latvijas izlase pirmā izvirzījās vadība šai spēlē, kad pirmā perioda vidū Edgars Kulda guva savus pirmos vārtus valstsvienībā. Pēc trim minūtēm Andrejs Fiļičkins rezultātu gan izlīdzināja.

Vienīgos otrā perioda vārtus guva Artūrs Gavruss, izvirzot vadībā Baltkrieviju. Pēc šo vārtu zaudējuma laukumu pameta Latvijas izlases vārtsargs Ivars Punnenovs, kurš pirms tam bija guvis kājas savainojumu. Viņu vārtos nomainīja Edgars Masaļskis.

Izlīdzinājumu trešās trešdaļas sākumā panāca Kaspars Saulietis, bet galvenie notikumi risinājās perioda beigu daļā, kad pēc kādas spēles epizodes pie Latvijas izlases vārtiem izcēlās kautiņš, kurā piedalījās visi laukuma spēlētāji, ieskaitot vārtsargus Edgaru Masaļski un Mihailu Karnauhovu.

Līdz ar to no skatītāju tribīnēm tika izsaukts izlases trešais vārtsargs Jānis Kalniņš, kurš lielā mērā palīdzēja izlasei izcīnīt šo uzvaru, atvairot visus metienus pamatlaikā, pagarinājumā un arī pēcspēles metienos.

Uzvaras "bullīti" guva komandas kapteinis Kaspars Daugaviņš.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā:

Pārbaudes spēle hokejā: Latvija – Baltkrievija. Otrais mačs
Latvijas hokeja izlase piektdien mēģinās revanšēties Baltkrievijas hokejistiem par zaudējumu ceturtdien. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-izlase-ar-vaju-sniegumu-vairakuma-piekapjas-baltkrieviem.d?id=47316725
Latvijas izlases vārtus sargās Ivars Punnenovs. Savukārt kā trīspadsmitais uzbrucējs spēlei tiks pieteikts Toms Andersons. Šovakar Latvijas izlases rindās debitēs 18 gadus vecais aizsargs Kristiāns Rubīns. Otrai spēlei ar Baltkrieviju pieteikti netiks vārtsargs Jānis Kalniņš, aizsargi - Ričards Birziņš, Kristaps Zīle un Aleksandrs Jerofejevs, uzbrucēji – Gints Meija, Gunārs Skvorcovs un Juris Upītis.Latvijas izlases sastāvs (pa maiņām) pret Baltkrieviju:Vārtsargi - #30 Ivars Punnenovs, #31 Edgars Masaļskis;- #16 Kaspars Daugaviņš – #20 Vitālijs Pavlovs - #17 Kaspars Saulietis;#11 Kristaps Sotnieks - #44 Oskars Cibuļskis;- #71 Roberts Bukarts - #25 Andris Džeriņš - #24 Miķelis Rēdlihs;#13 Guntis Galviņš - #59 Kristiāns Rubīns;-#70 Miks Indrašis - #96 Māris Bičevskis - #35 Edgars Kulda;8 Ralfs Freibergs - #88 Maksims Širokovs;- #91 Nikolajs Jeļisejevs - #23 Artūrs Ozoliņš - #18 Rodrigo Ābols - #22 Toms Andersons;#5 Edgars Siksna.
Noskanējušas valstu himnas un komandas ir gatavas uzsākt spēli.
Spēle sākusies.
Spēli komandas iesākušas aktīvi, ar uzbrukumiem uz abiem vārtiem.
Teicama vārtu gūšanas iespēja bija Džeriņam, kurš vārtu priekšā pēc pauzes izdarīja metienu. Vārtsargs šoreiz bija pārāks.
Vārtu priekšā Pavlovs meta pa vārtiem, bet trāpīja pa kājsargiem. Latvijas hokejisti pārņēmuši iniciatīvu, daudz uzbrūkot.
Latvija - Baltkrievija 1:0. Edgars Kulda gūst vārtus, metot vārtsargam padusē. Piespēle Mikam Indrašim
Latvija - Baltkrievija 1:1. Baltkrieviem izdodas rezultātu izlīdzināt.
Bičevskis no vārtu priekšas neizmanto iespēju. Uzreiz pēc tam moments pretiniekiem
Jeļisejevs nopelna noraidījumu. Latvija mazākumā.
Latvijai mazākumā izdodas pretuzbrukums, Rēdliham neizdodas viltīgi pārspēt vārtsargu. Jeļisejevs atkal laukumā.
Miķelis Rēdlihs uzbrukumā uzgrūžas vārtsargam, uzreiz izceļas neliela grūstīšanās, kas beidzas ar noraidījumu abām komandām.
Punnenovam pēc mūsējo kļūdas jāspēlē izgājienā no vārtiem. Tad Rēdlihs atkal devās uz vārtiem.
Abpusējais noraidījums. Latvijas komandā Džeriņš noraidīts.
Baltkrievi rupji nospēlē pret Punnenovu. Izceļas asumi.
Rupji nospēlē Sergejs Kosticins pret mūsu vātrsargu Ivaru Punnenovu, ietriecoties viņā. Mūsu spēlētāji uzreiz metas aizstāvēt Ivaru un izceļas diezgan pieklājīgs kautiņš.
Noraidījums tomēr arī Kosticinam.
Ilgi skaidrojas tiesneši, kam ir jādodas uz sodīto soliņu. Noraidījums tomēr arī Sergejam Kosticinam.
Komandas spēlē formātā četri pret četri. Laba izdevība Siksnim, Kornouhovs ripu piespiež pie ledus.
Labs izgājiens arī Miķelim Rēdliham, bet partneri nosegti.
Noslēdzies 1. periods.
Edgars Kulda intervijā LTV7: Man liels gods, visu mūžu es sapņoju spēlēt izlasē un gūt vārtus!
Sācies 2. periods.
Uzbrukumu iesāk Latvijas hokeja izlase, taču līdz vārtiem netiek.
Abas komandas spēlē pilnā sastāvā.
Miķelis Rēdlihs asi nospēlē pret Ustinenko, iegrūžot viņu apmalē, un dodas uz sodīto soliņu. 2 soda minūtes. Latvijas izlase mazākumā.
Neizdodas baltkrieviem uzreiz uzsākt uzbrukumu, ripa pamet mūsu aizsardzības zonu. kaspars Daugaviņš palicis bez nūjas, taču viņam izdodas paspert ripu Džeriņam, kurš izraida to no zonas un ripa slīd līdz pat otrai laukuma pamali. Vēl izdodas arī pretuzbrukums - Rubīns izdara metienu pa Karnauhova vārtiem.
Bīstama situācija pie Punnenova vārtiem, Rubīns patraucē Ustinenko, kurš atradās labā metiena pozīcijā.
Garām slidojot, pašu spēlētājs nedaudz aizķer Punnenovu, kurš pakrīt uz ledus. Spēle tiek apturēta, Masaļskis uzmanīgi vēro, vai nevajadzēs doties laukumā, bet Ivaram viss ir kārtībā. Latvijas izlase mazākumu ir izturējusi.
Māris Bičevskis šo spēli neturpinās - viņam ir pārsista uzacs un hokejists jau devies uz slimnīcu, lai sašūtu.
Latvija - Baltkrievija 1:2Artūram Gavrusam izdodas apslidot vārtus un ieraidīt ripu tuvajā vārtu stūrī.
Vārtsarga maiņa Latvijas izlasē - Punnenovam, acīmredzot, savainojums ir nopietnāks un laukumā dodas Edgars Masaļskis.
Teicama Daugaviņa piespēle Cibuļskim, skaists metiens Oskaram, taču Karnauhovs pagūst pārvietoties vārtos un tver ripu.
Izmantojot to, ka Masaļskis vēl nav iesildījies spēlei, baltkrievi visai aktīvi uzbrūk.
Aizsargs Dmitrijs Zaharenko nonāk uzbrukuma smailē, izdara metienu, taču Masaļskis ripu droši tver.
Latvijas izlases debitants Kristians Rubīns izdara metienu pa vārtiem, Kornouhovs ripu tver. Miķelis Rēdlihs provocē pretiniekus, un Henkels "uzķeras", pagrūstoties. Noraidījumu tiesneši neiedod.
Bukarts vidos zonā atņem Henkelam ripu, taču neizdodas uzbrukums, turklāt Ņkita Komarovs pārkāpj noteikumus. Latvijas izlase vairākumā.
Mūsējie sāk vairākuma izspēli, teicami vārtos darbojas Kornouhovs. Galviņš izlaiž ripu no zonas un viss jāsāk no jauna. Latvijas izlasē maiņa, un otrais virknējums turpina vairākumu. Vairākuma beigās bloķēts Rēdliha metiens.
Kristians Henkels un Ņikita Komarovs apzināti uztriecas Miķelim Rēdliham, kurš paliek guļam pie apmales. Skan tiesneša svilpe, un uz sodīto soliņu dodas Kristians Henkels, kurš uzsāka šo epizodi. Latvija vairākumā.
Diezgan smagnēji spēlē Latvijas izlase, šis vairākums faktiski vispār netiek izmantots - ripa visu laiku pamet baltkrievu aizsardzības zonu.
Vairākuma pašās beigās Cibuļskis izdara tālu metienu, bet to bezproblēmām bloķē baltkrievu aizsargi, raidot ripu tālu mūsu zonā. Abas komandas spēlē pilnā sastāvā.
Gavruss iegūst ripu un aizskrien viens pret vienu ar Masaļski - ripa atsitas pret vārtu stabiņu.
Ivars Punnenovs ir samežģījis kāju, esot palūdzis ārstam pretsāpju zāles...
Vitālijs Pavlovs par sitienu pretiniekam dabū 2 soda minūtes. Latvijas izlase mazākumā.
Aktīvi sāk vairākuma izspēli baltkrievi, Masaļskis atvaira bīstamu metienu, un ripa atstāj mūsu zonu.
Arī baltkrieviem nav pārliecinošs vairākums, un Pavlovs atgriežas laukumā. Pēdējie uzbrukumi otrajā periodā - sākusies pēdējā minūte.
Ļoti bīstama situācija perioda beigās - Drozds ar Gavrusu izslido divatā pret Masaļski, taču Drozds "sapinas" un neizdara nedz metienu, nedz piespēli. Skan tiesneša svilpe - skaitliskā sastāva pārkāpums Baltkrievijai. Latvijas izlase vairākumā.
Andrejs Kosticins izcieš komandas sodu. 44 sekundes līdz perioda beigām.
Aktīvi spēlē Latvijas izlase šai vairākumā, taču baltkrievi labi strādā aizsardzībā, un vairākuma izspēle būs jāturpina trešās trešdaļas sākumā.
Latvijas izlases debitants Kristians Rubīns intervijā LTV7: Provocē baltkrievi, jādod pretī. Daudz kļūdu mums, tāpēc daudz pretuzbrukumu. Ir jārealizē vairākums, jāmet pa vārtiem. Baigais satraukums debijā nebija, uzreiz spēka paņēmiens - tā vajag sākt katru spēli!
Sācies 3. periods!
Spēli turpinām ar skaitlisko vairākumu. Vairāki labi metieni Daugaviņam, Pavlovam, bet Kornouhovs katrreiz ripu atvaira.
Neveiksmīgs Gavrusa bloķēšanas mēģinājums un Edgars Siksnis dodas uz sodīto soliņu. Latvijas izlase mazākumā.
Lieliska izdevība Stasjam, bet viņš neuztver ripu, lai raidītu to tukšā vārtu stūrī. Turpinājumā jau pretuzbrukums mūsējo izpildījumā, nedaudz "pavelkam laiku" un Siksna jau ir laukumā.
Cibuļskis pie vārtiem saķeras ar Ustinenko, tiesneši abus izšķir un abiem noraidījums.
Kulda sagaida Artūru Ozoliņu pie vārtiem, taču klāt ir arī baltkrievu aizsargi, un metiens tiek traucēts.
Latvija - Baltkrievija 2:2Labs, spēcīgs un ļoti precīzs plaukstas metiens izdodas Kasparam Saulietim, un rezultāts ir izlīdzināts.
Miķeis Rēdlihs pie apmales bloķē Andreju Filičkinu un vēlreiz dodas uz sodīto soliņu par sitienu ar celi. Fiļičkinam klāt ir ārsti pārbaudīt, vai aizsargam viss kārtībā.
Aleksandrs Pavlovičs brīvs un vārtu priekšā saņem ripu, tomēr raida to pāri vārtiem. Droša vārtu gūšanas situācija.
Latvijas izlase pilnā sastāvā.
Miks Indrašis tiek pie ripas un dodas ātrā pretuzbrukumā, elegants metiens, Indraša stilā, taču ripa tiek atvairīta.
Kristaps Sotnieks šo spēli izlaiž ekipējuma problēmu dēļ - iztrūkstošo daļu nevarot tik operatīvi nogādāt uz Arēnu, tāpēc aizsargs šo maču vēro no tribīnēm, ziņo LTV7.
Kārtējā bīstamā epizode pie Masaļska vārtiem, ripa nav piespiesta, un nu jau iet vaļā pamatīgs kautiņš, kurš iesaistās arī Masaļskis, aizstāvot Ābolu. Pieslido Kornouhovs un nu te iet vaļā arī vārtsargu cīņa! Kaut kas tāds arēnā nebija vēl pieredzēts. Tribīnes skandē "Edgar, Edgar", bet tiesneši jau var sākt kalkulēt soda minūtes. Kāvās visi, kas bija laukumā!
Masaļskis pamet laukumu, Daugaviņš runā ar Punnenovu, bet izskatās, ka Jānis Kalniņš steidzamības kārtā dabūs ģērbties un nospēlēt līdz galam šo maču, ziņo LTV7.
Baltkrievjas izlases vārtsargam arī 5+20 soda minūtes un vārtos stāsies Kovaļs.
Noraidījums līdz spēles beigām arī Širokovam un Ābolam.
Tribīnēs arī Rodrigo tēvs Artis Ābols, kas, piecēlies kājās, aplaudējot pauda atbalstu Latvijas komandai.
instagram.com/p/BEO0INHQRQe/
Tagad spēlē pauze, kamēr Jānis Kalniņš saģērbsies vārtsarga formā un nedaudz iesildīsies.
Batkrievijas izlasē šī spēle beigusies Ņikitam Ustiņenko, vārtsargam Mihailam Korouhovam un Iļjam Šinkēvičam.
Jānis Kalniņš ir vārtos un spēle atsākusies.
Daugaviņš trāpa pa vārtu stabiņu!
Pēc piespiedu pārtraukuma aktīvāk laukumā darbojas Latvijas izlase, mēģinot tikt līdz Vitālija Kovaļa vārtiem un sargājot Kalniņu no pretinieku uzbrukumiem.
Bukats izdara piespēli vārtu priekšā Pavlovam, kurš uzreiz mēģina no tuvas distances pārspēt Kovaļu, taču vārtsargs ripu piespieda pie ledus.
Vēl viens labs Vitālija Pavlova metiens, taču Kovaļs "paņem uz pieredzi" un ripu tver paceltā rokā ķērājcimdā.
Nu jau baltkrievu presings mūsu zonā, Kalniņš glābj komandu no vārtu zaudējuma.
Spēles pamatlaiks noslēdzies.
Neliels pārtraukums un sāksies pagarinājums.
Sācies pagarinājums.
Indrašis izdara metienu vārtu virzienā, ripa lido garām.
Noelšas tribīnes - Roberts Bukarts, apspēlējis visus baltkrievus, izdara metienu, bet ripa atsitas pret vārtu pārliktni un pārlido pāri vārtiem.
Bīstams baltkrievu pretuzbrukums, Linglē metiens, bet Kalniņš glābj komandu.
Saulietis ar Cibuļski divatā tiek līdz vārtiem, taču Kasparu traucē izdarīt gan metienu, gan piespēli.
Bukarts aktīvi cīnās uz vārtiem, Kovaļs ripu piespiež pie ledus.
Presingo Latvijas izlase pēdējās sekundēs, bet skan signāls un tas nozīmē, ka spēles uzvarētāju noteiks "bullīšos".
Noslēdzies pagarinājums.
Kaspars Saulietis iesāk pēcspēles metienu sēriju. Ripa vārtos!
Baltkrievijas izlasē Andrejs Kosticins pirmais nāk laukumā. Metiens nesanāk, Jānis Kalniņš nosargā vārtus neskartus.
Roberta Bukarta metienu Kovaļs aukstasinīgi atvaira.
Jevgeņijs Kovrušins nepārspēj Kalniņu.
Kaspars Daugaviņš realizē uzvaras "bullīti"!
Labākais Baltkrievijas izlasē šai spēlē - Artūrs Gavruss, Latvijas izlasē - Kaspars Daugaviņš.
Latvija - Baltkrievija 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0)Vārtu guvēji: Edgars Kulda, Kaspars Saulietis, Kaspars Daugaviņš - Andrejs Fiļičkins, Artūrs GavrossNoraidījumi: Nikolajs Jeļisejevs (2 min.), Andris Džeriņš (2 min., 2 min.), Maksims Širokovs (2 min., 5+20 min.), Miķelis Rēdlihs (2 min., 2 min.), Vitālijs Pavlovs (2 min.), Oskars Cibuļskis (2 min.), Rodrigo Ābols (5+20 min.), Edgars Masaļskis (5+20 min.)  - Kristians Henkels (2 min.), Sergejs Kosticins (2 min.), Ņikita Komarovs (2 min.), komandas sods (2 min.), Staņislavs Lopačuks (2 min.), Ņikita Ustiņenko (5+20 min/), Mihails Karnauhovs (5+20 min.), Iļja Šinkēvičs (5+20 min.)Metieni pa vārtiem: 35 - 22