Pasaules hokeja čempionāta devītās spēļu dienas apskats. Teksta tiešraides arhīvs

Pasaules hokeja čempionātā Ķelnē un Parīzē komandas aizvada svarīgas spēles gan par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, gan par palikšanu elites divīzijā.

Portāls "Delfi" piedāvā teksta tiešraidi no notikumiem hokeja laukumos.

PASAULES HOKEJA ČEMPIONĀTS, 13. MAIJS
Kanāda - Šveice 2:3 (2:0, 0:0. 0:2, 0:1)Vārtu guvēji: Raiens O'Reilijs (04:22, vair.), Mičs Mārners (06:28) - Fabrīss Hercogs (46:37, vair., 63:40), Vinsens Praplans (49:44)Metieni pa vārtiem: 45 (16+13+13+3) – 26 (6+7+12+1)
Itālija - Vācija 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)Vārtu guvēji: Mikele Marketi (4:21 min.) - Kristians Erhofs (3:34 min.), Matiass Plahta (18:16 min., vair.), Janiks Zeidenbergs (22:46 min.), Dominiks Kahuns (26:00 min.)Metieni pa vārtiem: 18 (2+8+8) - 38 (13+13+12)
Kanāda - Šveice 2:3. Spēle noslēgusies.
63:40 min. Kanāda - Šveice 2:3Fabrīss Hercogs saņem ripu no otras laukuma puses, ieiet zonā, pie apmales apmāna Krisu Lī, tiek līdz vārtiem un izdara metienu no neērtās puses. Ripa lido pāri Pikāra plecam un tas nozīmē Kanādas izlases pirmo zaudējumu šāgada pasaules čempionātā!
Atguvuši spēles garšu, šveicieši spēlē aktīvi, taču bīstamāki joprojām ir kanādiešu uzbrukumi. Marners ar Žirū aizskrien netraucēti pretuzbrukumā, Žirū mēģina "ņemt uz eleganci", taču ripa lido sprīdi garām vārtiem.
Kanāda - Šveice. Sākas pagarinājums.
Kanāda - Šveice 2:2. Noslēdzies pamatlaiks.Kanāda ir zaudējusi pirmo punktu šajā pasaules čempionātā!
Šveice sāk savu vairākumu, bez pazaudē ripu un kanādieši mazākumā aizskrien bīstamā pretuzbrukumā, bet pārspēt Dženoni nevar. Arī šveiciešiem nesokas ar vairākuma izspēli.
57:40 min. Noraidījums Kanādas izlasē.No sērijas "nevajadzīgs noraidījums" - Neits Makinons dabū 2 soda minūtes par sitienu pretiniekam ar nūju, pārsitot viņa nūju kā sērkociņu.
Kanādieši metas realizēt vairākumu, taču šveicieši labi aizsargājas. Veins Simonds ar Tomasu Rufenahtu ļoti aktīvi lamājas viens uz otru no komandu soliņa.
56:02 min. Noraidījums Šveices izlasē.Dīns Kukans, pārceļot nūju pāri Krisam Lī, trāpa viņam pa seju un dabū 2 soda minūtes.
Itālija - Vācija 1:4. Spēle noslēgusies
Nu jau "Hop Schwiiz" skan pilnā skaļumā un šveicieši spēlē diezgan atklātu uzbrukuma hokeju.
49:44 min. Kanāda - Šveice 2:2Šveice  uzvar iemetienā pie saviem vārtiem, seko ātrs pretuzbrukums, Praplana metiens pa vārtiem, Pikārs ripu it kā ar elkoni atsit, taču tā ielido vārtos.
Ķelnē abas komandas ļoti viegli aizvada spēles pēdējās minūtes, jo saprot, kurš ir mača uzvarētājs.
46:37 min. Kanāda - Šveice 2:1Metiens no asa leņķa kustībā no laukuma stūra Fabrīsa Hercoga izpildījumā un ripa lido vārtu augšējā stūrī, pāri Pikāra plecam.Nu jau Šveices līdzjutēji pavisam skaļi.
Aktīvs vairākums Šveices izpildījumā, Diass izdara metienu, tas tiek bloķēts. Pēc iemetiena uz īsu brīdi ripa pamet kanādiešu zonu, taču šveicieši ātri ir atpakaļ. Simonds paliek bez nūjas, Šveice turpina "žmiegt".
Vācijas hokejisti jau sāk kombinēties, spēlēt skatītāju acīm. Nepilnas astoņas minūtes pirms beigām itāļi iegūst vairākumu, bet jau pēc 11 sekundēm paši pārkāpj noteikumus, un komandas turpina līdzīgos sastāvos.
44:54 min. Noraidījums Kanādas izlasē.Par spēles laika vilcināšanu Maikam Matesonam divas soda minūtes - aizsargs izgrūda vārtus vienā no spēles epizodēm. Tiesneši lēma, kas tas darīts ar nolūku.
Trešais periods sākas ar Kanādas izlases aktīviem un bīstamiem uzbrukumiem, teicami vārtos darbojas Dženoni. Laba iespēja arī švieciešiem atklāt rezultātu, Pjuss Suters nonāk teicamā metiena pozīcijā, taču Pikārs netiek pārspēts. Šveiciešu līdzjutēji, kas bija pieklusuši pēc ātri zaudētajiem vārtiem spēles sākumā, ir atdzīvojušies.
46:20 min. Itālijai vairākumsKinks uzbrukumā centās atbrīvot vairāk vietas komandas biedram, bet pārcentās - par bloķēšanu tiesneši viņu aizsūta "atpūsties". Itālijai iespēja saasināt nedaudz cīņu, kas šobrīd rit uz vieniem vārtiem
Draizaitls ar Erhofu teicami saprotas. NHL zvaigzne atdeva piespēli Erhofam, pēc kura uzmetiena vārtu virzienā Bernards gaisā kaut kā vicinoties ar rokām ripu aizsit prom no vārtiem.
Kanāda - Šveice. Sācies 3. periods.
Itālija - Vācija 1:4. Sācies 3. periods
Kanāda - Šveice 2:0. Noslēdzies 2. periods.
Itālija - Vācija 1:4. Noslēdzies 2. periods
Perioda beigās Šveice izveido pāris ļoti pieklājīgus uzbrukumus, tomēr Pikārs nospēlē pārliecinoši. Tuvāk perioda noslēgumam arvien biežāk šveicieši tiek līdz metieniem pa pretinieka vārtiem.
Draizaitls parāda savu līmeni - praktiski no savas zonas ar labu slidošanu un nūjas tehniku tika līdz vārtu priekšai, kur gan uzmeta virsū vārtsargam.
Deniss Holenšteins individuāli tiek līdz Kanādas vārtiem, taču trīs kanādieši drīz jau ir apkārt un neļauj pārspēt Pikāru.
Itāļi četru minūšu laikā daudz neko bīstamu neizveidoja. Tikai pašās beigās itāļi centās tuvoties vārtiem, meta no distances, bet nesekmīgi.
Aktīvi raujas izmantot vairākumu Šveice, tiek neitralizēti. Neliels pārtraukums, jo vienā epizodē hokejisti, cīņā par ripu, izgrūda vārtus, kurus tagad stellē vietā.Divreiz neizdodas realizēt iemetienu, saķeras spēlētāji iemetiena punktā. Šveices izlase it kā kontrolē ripu, taču neļauj viņiem pietuvoties vārtiem, cieši sedz pretiniekus kanādieši.
28:26 min. Noraidījums Kanādas izlasē.Otro vārtu guvējs Mičs Mārners nopelna 2 minūtes par pretinieka turēšanu ar nūju.
Vācu hokejisti mazākumā aizskrēja uzbrukumā un bija tuvu vārtu guvumam. Vācu spēlētāji var atļauties riskēt, jo rezultāts un spēle to pieļauj
31:07 min. Itālijai vairākumsDeniss Zeidenbergs paklupina itāli, pēc tam vēl iegrūž apmalē. Zeidenbergs saņem sodu par abiem pārkāpumiem, tātad 2+2 minūtes.
Brīnumainā kārtā ripa pēc Simondsa metiena nav vārtos! Kanādiešu uzbrucējs saņēma piespēli, "dežūrējot" pie vārtiem, izdarīja metienu tukšajā vārtu stūrī, jo Dženoni nebija paguvis to nosegt, bet trāpa pa stabiņu.
Ceturtajā minūtē uzplaiksnī Šveices izlase, trešā maiņa liek iesaistīties spēlē Pikāram. Spēcīgi meta pa vārtiem Romēns Lefels.
26:00 min. Itālija - Vācija 1:4Ļoti vāji spēlē itāļi, kuri izskatās "iztukšojušies" visās pirmajās spēlēs. Retu reizi tiek uzbrukumā, bet vācu hokejisti turpina nomētāt Bernardu. Pēc viena no metieniem bardak Vācijas vārtu priekšā, pie ripas tiek Kahuns, kurš iemet tukšos vārtoshttps://twitter.com/A_Kalnins/status/863471587550535680
Kanādieši uzreiz sāk vairākuma izspēli, Šenns izdara metienu, Dženoni ripu atvaira. Pēc Krisa Lī metiena ripa, trāpījusi pa šveiciešu vārtsarga plecu, atsitas pret vārtu stabiņu un aizlido sānis. Šveice iztur šo mazākumu.
Kanāda - Šveice. Sācies 2. periods.
22:46 min. Itālija - Vācija 1:3Itāļi neizmeta ripu no zonas, Vācija turpināja uzbrukumu, piespēle Janikam Zeidenbergam, kurš ir precīzshttps://twitter.com/A_Kalnins/status/863470446427197440
Itālija - Vācija 1:2. Sācies 2. periods
Kanāda - Šveice 2:0. Noslēdzies 1. periods.
Kanādieši saspēlējas, taču šo vairākumu vismaz pirmajā periodā nerealizē, atlikusī vairākuma minūte pārceļas uz otro trešdaļu.
19:01 min. Noraidījums Šveices izlasē.Perioda pēdējās minūtes sākumā Reto Šapi, nogrūdis pie ledus pretinieku pie kanādiešu vārtiem, saņem 2 soda minūtes par bloķēšanu.
Mazākuma sākumā kanādieši uzreiz izraida ripu tālu līdz Šveices vārtiem. Šveicieši atgriežas pretinieka aizsardzības zonā un sāk vairākuma izspēli. Ir pat metiens pa vārtiem, diezgan sarežģīts - Pikārs ripu tver. Pēc iemetiena Šveice atkal pazaudē ripu un pēc tam tā arī neizdodas tikt līdz pretinieku vārtiem.
Itālija - Vācija 1:2. Noslēdzies 1. periods
15:35 min. Noraidījums Kanādas izlasē.2 soda minūtes Džeisonam Demēram par bloķēšanu.
18:16 min. Itālija - Vācija 1:2Pēc metiena no zilās līnijas ripa kaut kur iesprūda, hokejisti to neredzēja. Ripa nokrita Plahtas priekšā un viņš uzreiz to triec spēcīgi vārtoshttps://twitter.com/A_Kalnins/status/863465287181619200
Izredzes šveiciešiem uzsākt potenciālos uzbrukumus, kad ripa pamet viņu zonu, traucē tas, ka kanādieši ir ļoti ātri un pie ripas allaž ir pirmie. Ļoti ievērojams Kanādas izlases pārsvars.
16:42 min. Vācijai vairākumsPirmais noraidījums mačā. Egers aktīvi sagaidīja Ehlizu, bet, dabūjis nedaudz pa seju, zaudē koordināciju un paklupina pretinieku.
Kanādiešu fani objektīvi norāda, ka ne ja tikai viens vārtsargs vainīgs - metienu attiecība 13 - 1 rāda, laukuma spēlētāji neko daudz vārtsargam nepalīdz...https://twitter.com/ngtaria_iihffan/status/863463143963602944
Otrs metiens pa kanādiešu vārtiem Šveices izpildījumā - tālo metienu Pikārs redz un ir tam gatavs, taču ripu spēlē neatgriež.
Kanādieši spēlē plaši, aktīvi, grūti klājas šveiciešiem. Spēles statistika – 13 metieni kanādiešiem, viens Šveicei – šoreiz ļoti precīzi ataino notiekošo laukumā. Retu reizi uzbrukums nonāk līdz Kelvina Pikāra vārtiem.
Ķelnes grupā pēc aktīvām pirmajām minūtēm spēle nomerinājusies. Vācijai ir pārsvars, bet ne pārāk bīstami momenti. Itāļi cer uz iespējām pretuzbrukumos.
06:28 min. Kanāda - Šveice 2:0Neizdodas šveiciešiem izvest spēli no savas zonas, to pārtver kanādieši un izveido uzbrukumu, kas beidzas ar vārtu guvumu. Pēc Miča Mārnera metiena pazaudē ripu no skata Hillers un tā ir vārtos. Pēc šā vārtu zaudējuma Šveices izlase maina vārtsargu - Jonasa Hillera vietā nāk Leonardo Dženoni.
04:22 min. Kanāda - Šveice 1:0Ātri realizē vairākumu kanādieši. Pirmo metienu Hillers atvaira, bet pie atsistās ripas pirmais ir Raiens O'Reilijs un iesit to vārtos, atklājot spēles rezultātu.
03:51 min. Noraidījums Šveicei.Apmainās "laipnībām" Mārners un Hollenšteins, pēdējais atmaksā pretiniekam, bet tam nav ripas un tas ir 2 minūšu noraidījums par bloķēšanu.
4:21 min.Itālija - Vācija 1:1Aus den Birkens izlaiž ripu starp kājsargiem pēc Mikeles Marketi plaukstas metiena.https://twitter.com/A_Kalnins/status/863459611902443520
Spēles sākumā pārsvars kanādiešiem. Kriss Lī izdara spēcīgu, bet atklātu metienu pa Jonasa Hillera vārtiem, šveiciešu vārtsargs ripu atvaira.
3:34 min. Itālija - Vācija 0:1.Mājinieki atklāj spēles rezultātu. Draizaitls labi uzvilka uz sevi itāļus, atdeva piespēl Erhofam, kurš ir precīzs.https://twitter.com/A_Kalnins/status/863459268036628486
Vācijas izlases vārtos Denijs aus den Birkens. Pieteikumā nav iekļauts skandālā iejauktais Tomass Greiss. Oficiālais iemesls esot nelielais savainojums.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/viena-laika-del-vacijas-hokeja-izlases-vartsargu-graisu-var-izslegt-no-olimpiskas-vienibas.d?id=48831743
Kanādas un Šveices spēle ir ar nelielu Latvijas "piesitienu" - šo maču tiesā Latvijas arbitrs Eduards Odiņš!
Pirmajā minūtē Erhofs individuāli tika līdz vārtiem, bet metiens sanāca ne pārāk spēcīgs.
Kanāda - Šveice. Spēles sākusies.
Itālija - Vācija. Spēle sākusies
Vācijas hokeja izlase sagaidījusi savu lielāko zvaigzni Leonu Draizaitlu, kurš jau šovakar dodas laukumā. Vācijas līdzjutēji ar ovācijām sagaida savu pazīstamāko hokejistu.
Latvijas līdzjutēji noteikti jutīs līdzi Ķelnes grupas spēlei starp Vāciju un Itāliju. Ja itāļi sagādās pārsteigumu un centīsies turpināt glābties no izkrišanas no elites, tad Latvijai tas nāks tikai pa labu.
Parīzes grupas spēles Kanāda-Šveice komandu sastāvi
Latvijas izlasi interesējošās spēles Itālija-Vācija komandu sastāvi
Pasaules čempionāts šovakar turpināsies ar divām spēlēm pulksten 21:15. Ķelnes grupā spēkosies Itālija un Vācija, bet Parīzes grupā spēkus samēros Kanāda un Šveice.
Krievija - Slovākija 6:0 (3:0. 2:1, 1:0)Vārtu guvēji: Jevgeņijs Dadonovs (01:12, 13:35, vair.), Andrejs Mironovs (19:19), Ņikita Kučerovs (22:53), Ivans Teļegins (32:50), Vladislavs Gavrikovs (55:47 min.)Metieni pa vārtiem: 39 (17+10+12) – 22 (6+12+4)
Slovēnija - Baltkrievija 2:5 (2:1, 0:4, 0:0)Vārtu guvēji: Žiga Jegličs (16:52 min., vairākumā), Davids Rodmans (19:15 min.) - Aleksandrs Pavlovičs (13:12 min.), Jevgeņijs Koviršins (20:29 min.), Aleksandrs Pavlovičs (29:48 min.), Iļja Šinkevičs (38:05 min.), Andrejs Stass (39:43 min., vairākumā)Metieni pa vārtiem: 30 (13+6+11) - 29 (10+13+6)
Krievija - Slovākija 6:0. Spēle noslēgusies.
58:31 min. Noraidījums Krievijas izlasē.Vladislavs Namestņikovs ar sitienu pa rokām aptur slovāku uzbrukumu un dodas atsēdēt divas soda minūtes.
Slovāki cenšas sabojāt Vasiļevska statistiku, taču ripa atstāj zonu. Vairākums jāsāk no gala, taču pretinieks neļauj tikt līdz vārtiem, un Krievijas izlase svin "sauso" uzvaru pār Slovākiju šai čempionātā.
55:47 min. Krievija - Slovākija 6:0Kļūdās piespēlē pie saviem vārtiem slovāki, ripu uztver krievi, sakrīt kaudzē Hudačeks ar spēlētājiem, un Vladislavs Gavrikovs no pustālas distances ripu mierīgi raida viņiem pāri.
Andronovs mēģina "iztamborēt" vārtu guvumu, bet pēdējā brīdī ripa nolec no nūjas lāpstiņas un metiens nesanāk. Izcila individuālā meistarība!
Slovēnija - Baltkrievija 2:5. Spēle noslēgusies.Baltkrievijas izlase pēc šīs uzvaras garantē palikšanu elites divīzijā, bet Slovēnijai šis zaudējums liks atgriezties pirmās divīzijas A grupā.
Krievijas izlase pārliecinoši kontrolē notiekošo laukumā, arī tad, kas slovāki tiek līdz viņu vārtiem.
Slovēnijas izlase iet uz maksimumu, maina vārtsargu pret laukuma spēlētāju un turpina uzbrukt. Vēl divas minūtes līdz spēles beigām.
Veličičs izlauzās uz vārtu priekšu un bīstami meta pa vārtiem no labas pozīcijas, bet ripa atsitās pret vārtsargu un lidoja gar vārtu stabu.
Diezgan statiski spēlē Krievijas izlase šai vairākumā. un slovāki iztur savu kārtējo mazākumu.
45:24 min. Noraidījums Slovākijas izlasē.Cenšoties pie zonas līnijas apturēt krievu hokejistu, Peters Trska nopelna noraidījumu. 2 minūtes par klupināšanu.
Hudāčeks izslido tālu no vārtiem, lai piespiestu ripu pie zemes. Spēle joprojām ir saglabājusi visai augstu tempu un pārsvarā rit slovāku aizsardzības zonā.
51:37 min. Noraidījums Slovēnijas izlasē.Jans Urbass iegrūda pretinieku bortā un vēl vairāk samazināja savas komandas iespējas uz atspēlēšanos.
Baltkrievijai vairākumā Kulakovs divas reizes meta pa vārtiem, bet pēc tam baltkrievu darbības bija pasīvas, un izskatījās, ka viņiem domas galvā ir par rezultāta noturēšanu.
Slovākija spēlē pilnā sastāvā.
Vairākuma sākums krieviem ne pārāk veiksmīgs, bet tad jau viņi nostājas vairākuma izspēlei. Dadonova mestā ripa atsitas pret pārliktni, liedzot hokejistam atzīmēt "hat trick". Sčastnijam tiek izsista nūja, ko izsit pat no zonas, slovāku uzbrucējs turpina spēlēt bez nūjas, līdz spēle tiek pārtraukta.
48:36 min. Noraidījums Slovēnijas izlasei.Jans Muršāks nesavaldīja savu nūju un iesita pretiniekam pa seju. Mazākums ir pēdējā lieta, kas viņiem vajadzīgs šajā trešdaļā.
40:33 min. Slovākijas izlase mazākumā.Pret Ņikitu Gusevu Martinam Gernatam 2 soda minūtes par sitienu ar elkoni.
"Lanxess" arēna ir izpārdota pa tīro - klātienē maču vēro 18 591 skaītāju.
Krievija - Slovākija. Sācies 3. periods.
Vairākumā Kovačevičs pēc piespēles izdarīja metienu un trāpīja pa vārtu pārliktni.
45:35 min. Noraidījums Baltkrievijas izlasē.Slovēnijas izlasei vairs uzbrukumi nebija tik bīstami, bet pēcāk Drozds nevajadzīgi pārkāpa noteikumus.
Slovēnijas izlase pirmo minūti aizvadīja ļoti aktīvi, liekot Baltkrievijai saprast, ka šī trešdaļa nebūs formalitāte. Lalands pagaidām veiksmīgi darbojas baltkrievu vārtos.
Slovēnija - Baltkrievija 2:5. Sācies 3. periods
Krievija - Slovākija 5:0. Noslēdzies 2. periods.
Lai arī spiediens ir ievērojams, slovākiem izdodas izturēt šo mazākumu.
37:51 min. Noradījums Slovākijas izlasē.Noraidījums uzbrukumā - par pretinieka turēšanu Tomašs Zigo saņem 2 soda minūtes.
Daudz netrūkst, lai slovāki mazākumā gūtu vārtus. Tomāšs Hrnka ar partneri tiek līdz krievu vārtiem, bet metiens sanāk traucēts un Vasiļevskis to viegli atvaira.
Slovāku trešā maiņa izspēlē labu uzbrukumu, apdraudot Vasiļevski. Skalickis apslido vārtos un izdara metienu tuvajā stūrī - ripa paliek zem Vasiļevska kājsarga.
Nejauša sadursme komandas biedru starpā un Namestņikovam ārsti sniedz nelielu palīdzību uz soliņa - vienā epizodē nepamanīja viens otru Kučerovs ar Namestņikovu un saskrējās. Nekas nopietns gan nav, tiek galā ar ožamā spirta palīdzību, apdullis izskatās Namestņikovs.
Spēle ilgstoši rit Slovākijas izlases aizsardzības zonā. Pēc aktīvās spēles vairākumā slovāki atkal ir kļuvuši diezgan nevarīgi.
39:43 min. Slovēnija - Baltkrievija 2:5Vairākumā Baltkrievijas spēlētājs Andrejs Kosticins trāpīja pa vārtu stabu, bet mirkli vēlāk pēc radītas burzmas vārtu priekšā Andrejs Stass saņēma piespēli no uz ledus guļošā Mihaila Stefanoviča un meta ripu vārtos.
32:50 min. Krievija - Slovākija 5:0Pēc tāla Artjoma Zuba metiena ripa atsitas pret apmali un nonāk uz nūjas Ivanam Teļeginam, Hudačeks ir uz ledus, un Teļegins pārmet ripu viņam pāri.
38:17 min. Noraidījums Slovēnijas izlasē.Mitja Robars bija sašutis laukumā notekošu un laukuma vidusdaļā veica bīstamu paņēmienu galvas un kakla rajonā pret pretinieku. Tiesneši viņam piesprieda 2+10 minūšu sodu.
38:05 min. Slovēnija - Baltkrievija 2:4Pavloviča un Šinkeviča lieliskā sadarbība šajā mačā ved komandu uz priekšu. Pavlovičs piespēlēja savam komandas biedram, un Šinkevičs ar vienu pieskārienu ievirzīja ripu vārtos.
Krievijas izlase pilnā sastāvā.Šai vairākumā slovāki pievilka klāt metienu statistikā, ievērojami pietuvojoties pretiniekiem - 17 - 24.
Slovēnijai vairākumā izdevās bīstami uzbrukt, taču precīza metiena nebija. Ātrā tempā spēle turpina ritēt uz priekšu, bet abu komandu izpildījumā ir daudz brāķu, kas dod uzbrukuma momentus.
Slovāki uzreiz sāk vairākuma izspēli, ir divi metieni pēc kārtas no tuvas distances, abas reizes precīzi nospēlē Vasiļevskis. Labs, aktīvs vairākums Slovākijas izpildījumā, bet Vasiļevskis ir lielisks. Faktiski visas divas minūtes spēle ritēja ap krievu vārtiem.
28:08 min. Noraidījums Krievijas izlasē.Par pretinieka bloķēšanu 2 soda minūtes Ivanam Teļeginam.
Mihals Miklīks veiksmīgi uztver no apmales atlēkušo ripu un izdara plaukstas metienu no pustālas distances, Vasiļevskis ripu it kā tver, taču tā izkrīt viņam no cimda. Paveicas, ka tuvumā nav neviena slovāku spēlētāja un krievu vārtsargs uzreiz ripu var piespiest pie ledus.
Krievijas izlase, ieguvusi ievērojamu pārsvaru, spēlē nedaudz "vieglāk", slovāki it kā cenšas izmantot šo situāciju, taču viņu darbība laukumā ir diezgan haotiska un izmisīga, ko pierāda arī misēklis ar nomaiņu iepriekšējā epizodē. Taču nav arī tā, ka slovāki netiek līdz Vasiļevskim un Krievijas vārtiem.
Lieliski nospēlē slovāku vārtu vīrs, divreiz atsitot ripu. Nākamajā epizodē ļoti neveiksmīga maiņa Slovākijai un krievi dabū vieglu pretuzbrukumu - Hudāčeks ripu atvaira, pat neredzot to. Par laimi slovākiem, pirmais pie ripas ir Hudāčeka komandas biedrs, jo vārtsargs ripu bija pazaudējis no redzes loka.
32:42 min. Noraidījums Baltkrievijas izlasē. Slovēnijas izlase savā zonā nospēlēja ļoti pavirši, atstājot ripu aiz vārtiem, tomēr baltkrievs Sergejs Kosticins nespēja par to sodīt. Uzreiz otrā laukuma galā slovēņi izspēlēja uz vārtu priekšu, bet Kosticins pārkāpa noteikumus un neļāva gūt vārtus.
22:53 min. Krievija - Slovākija 4:0Ņikita Kučerovs neesot izdarījis apzinātu spērienu pa ripu, lemj tiesneši.
29:48 min. Slovēnija - Baltkrievija 2:3.Neitrālajā zonā slovēņu spēlētājs aizķērās aiz tiesneša un pazaudēja ripu, un baltkrievi devās ātrā pretuzbrukumā, kurā Iļja Šinkevičs uz tukšo vārtu stūri atrada Aleksandru Pavloviču, un šāda iespēja netika izšķērdēta. Pavlovičam otrais gols.
Ripa ceturto reizi ir slovāku vārtos, taču arbitri dodas konsultēties ar videotiesnešiem, lai pārliecinātos, ka nav bijusi kustība ar kāju - ripa vārtos lidoja no Ņikitas Kučerova slidas, kurš strauji bremzēja pie vārtu laukuma.
Slovēnijas izlase vairākumā meklēja iespēju atgūt vadību spēlē, taču to neatrada. Tad Henkels nogāza Jegliču, kurš viņam uzkrita uz kājas. Henkels spēli pameta ceļgala savainojuma dēļ, un diez vai viņš atgriezīsies laukumā.
Vasiļevskis ar kāju izsit vārtus, noguļoties uz ledus, kad Vladimirs Draveckis veic uzbrukumu, tiesnesis spēli aptur. Slovākijas izlases kapteinis protestē, taču vārti tika izsisti metiena brīdī, līdz ar to nav iemesla nevienu sodīt.
Krievija - Slovākija 3:0. Sācies 2. periods.
26:20 min. Noraidījums Baltkrievijas izlasē.Par turēšanu ar nūju baltkrievus mazākumā atstāj Ļisovets.
Atklāts hokejs abu komandu izpildījumā, tomēr nospēlēto piecu minūšu laikā labāk laukumā izskatās Baltkrievija.
Baltkrievijas izlasei vēl viens moments, kurā Linglē neizdevās trāpīt ripu tukšajā vārtu stūrī. Tiesa, viņam pretinieks ar nūju trāpīja pa ķiveres aizsargstiklu, tomēr tiesneši pažēloja slovēņus.
Krievijas un Slovākijas spēles otrā perioda sākums atcelts "IIHF standartiem neatbilstoša" ledus stāvokļa dēļ. Laukumā vēlreiz dodas ledus tīrāmās mašīnas.
20:29 min. Slovēnija - Baltkrievija 2:2Baltkrievijai lielisks perioda sākums. Ātrajā uzbrukumā Andrejs Kosticins iegāja zonā pa kreiso malu, aizslidoja aiz vārtiem un teicami piespēlēja uz vārtu priekšu Jevgeņijam Koviršinam, kurš izmantoja šo iespēju.
Slovēnija - Baltkrievija 2:1. Sācies 2. periods.
Krievija - Slovākija 3:0. Noslēdzies 1. periods.
19:19 min. Krievija - Slovākija 3:0Divi krievu spēlētāji paliecas nost no ripas lidojuma trajektorijas, Hudāčekam skats nosegts, un ripa atkal ir Slovākijas izlases vārtos. Ar tālu, spēcīgu metienu vārtus guva Andrejs Mironovs.
Slovēnija - Baltkrievija 2:1. Noslēdzies 1. periods.
19:15 min. Slovēnija - Baltkrievija 2:1.Slovēnijas hokejisti laukumā izskatās pārliecinošāk, kas ļauj pārņemt vadību. Davids Rodmans iegāja uzbrukuma zonā, veica kustību pa kreisi un meta pašā vārtu augšējā stūrī.
Lūst nūja Skalickim metiena brīdī - laba izdevība slovāku ceturtajai maiņai atgūt vismaz vienus vārtus.
Ripa ielido aizsargtīklā, tiesnešu svilpe klusē, spēlētāji samulsuši skatās viens uz otru - ko darām? Mačs turpinās bez pauzes.
Krievi turpina spiesties uz Slovakijas izlases vārtiem, Hudačeks glābj komandu ļoti sarežģītās situācijās. Ievērojams pārsvars Krievijas izlasei.
16:52 min. Slovēnija - Baltkrievija 1:1.Slovēnijas izlasei izdodas realizēt vairākumu, un izlīdzināt spēles rezultātu. Pēc Roberta Saboliča metiena pa vārtiem Kevins Lalands ripu atsita sev priekšā, Miha Verličs to atspēlēja Žigam Jegličam, kurš meta vārtos.
15:37 min. Noraidījums Baltkrievijas izlasēPar pretinieka turēšanu ar nūju sodu saņem Henkels.
13:35 min. Krievija - Slovākija 2:0Pēc Dadonova metiena ripa ielido vārtos, atsitas pret iekšējo pārliktni un izlido ārā. Dadonovs pats ripu vēlreiz ieraida vārtos, un tikai tad skan tiesnešu svilpe.
Spēle rit ļoti viļņveidīgi, komandām apmainoties ar uzbrukumiem. Slovēnijas hokejisti vairākas reizes uzmeta pa vārtiem, Kevins Lalands ripas atsita, taču slovēņiem neizdevās atkārtoti metieni.
12:40 min. Noraidījums Slovākijas izlasē.Hudāčeks pie apmales klupina Teļeginu un dabū 2 soda minūtes.
Pirmajā vairākuma minūtē slovākiem nekādi neizdodas ieiet krievu aizsardzības zonā. Iespaidīgi arī mazākumā spēlē krievi, un tikai pašās vairākuma beigās slovāki izdara metienu pa vārtiem, kas ir vienlaicīgi ar Kiseļeviča atgriešanos laukumā.
13:12 min. Slovēnija - Baltkrievija 0:1Baltkrievi vidējā zonā pārvēra ripu un zibenīgi metās pretuzbrukumā, un tajā Aleksandrs Pavlovičs saņēma piespēli no Iļjas Šinkeviča un meta ļoti precīzi vārtu augšējā stūrī.
09:20 min. Noraidījums Krievijas izlasē.Bogdans Kiseļevičs pārcenšas uzbrukumā un nopelna 2 soda minūtes par sitienu ar nūju.
Krievi ilgstoši iespieduši zonā slovākus, bet slovāki neļauj nonākt tiešā metiena pozīcijā tuvu vārtiem, novirza spēli uz apmalēm.
Baltkrievijas izlasei četras minūtes vairākumā deva pārsvaru šajā mačā, tomēr momenti neveidojās tik bīstami. Tad slovēņiem bija vēl viens ātrais pretuzbrukums, kurā Kovačevičs meta virsū vārtsargam. Slovēņi turpinājumā iespieda baltkrievus savā zonā.
Tikuši pāri pirmo vārtu zaudējuma šokam, slovāki arvien aktīvāk spēlē uzbrukumā - trešā epizode pēc kārtas, kad VAndrejs vasiļevskis spiests iesaistīties un glābt komandu.
4:56 min. Noraidījums Slovēnijas izlasē.Kranjčs nesavaldījās un nospēlēja rupji, un tas viņa komandai sagādāja lielo mazākumu un četrām sekundēm.
Nākamā epizodē krievi nevērīgi nospēlē savā zonā, zaudē ripu un slovāki metas uz vārtiem. Izceļas kautiņš - lido cimdi un ķiveres, tikai vārtsargs neiesaistās. Tiesneši nevienai pusei noraidījumus nepiespriež.
Slovēki cenšas izveidot uzbrukumus, viens no tiem beidzas ar metienu pa vārtiem, Vasiļevskis ripu atsit. Krievijas izlasei ievērojams pārsvars, arī tribīnēs pārsvarā ir tikai krievu līdzjutēji.
2:56 min. Noraidījums Slovēnijas izlasē.Gregorcs neatļauti apturēja spēlētāju bez ripas un saņēma sodu par bloķēšanu.
Kosticinam spēlēs sākumā bija moments uzbrukumā, kuru viņš neizmantoja. Tad Slovēnijas izlase devās pretuzbrukumā trīs pret vienu, taču Rodmana metiens mērķi nesasniedza.
01:12. min. Krievija - Slovākija 1:0Slovāki kļūdās neitrālajā zonā, straujš pretuzbrukums, un Jevgeņijs Dadonovs atklāj šīs spēles rezultātu, pārspējot Jūliusu Hudāčeku.
Slovēnija - Baltkrievija. Spēle sākusies.
Krievija - Slovākija. Spēle sākusies.
Krievijas un Slovākijas valstsvienību sastāvi:
Slovēnijas un Baltkrievijas izlašu sastāvi svarīgajai spēlei:
Divas spēles šodien jau aizvadītas, un Latvijas hokejisti atkal parādīja ļoti saturīgu sniegumu, taču ar to bija par maz, lai uzvarētu ASV. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokejisti-divreiz-nenotur-divu-vartu-parsvaru-un-piedzivo-sapigu-zaudejumu-asv.d?id=48833457
Pasaules hokeja čempionāts sestdien turpinās ar aizraujošām spēlēm. Pulksten 17:15 Krievijas valstsvienība Ķelnes apakšgrupā mēģinās izvairīties no pirmā zaudējuma un tiksies Slovākijas izlasi, kas atrodas grupas lejasdaļā, bet Parīzes apakšgrupa tiksies pēdējās divās vietās esošās Slovēnijas un Baltkrievijas valstsvienības, tāpēc šī varētu būt cīņa par vietas saglabāšanu elitē. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/kalendars-rezultati/