Pasaules hokeja čempionātā sākas izslēgšanas spēles
Foto: F64

Parīzē un Ķelnē notiekošajā pasaules čempionātā šodien tiek aizvadīti ceturtdaļfināla mači.

Vispirms plkst.17.15 pēc Latvijas laika Francijas galvaspilsētā Parīzē Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas izlase sacentīsies pret Čehiju, kamēr Vācijas pilsētā Ķelnē ASV hokejisti spēkosies pret Somiju.

Savukārt plkst.21.15 Parīzē Šveices izlase tiksies ar Zviedriju, kamēr Ķelnē mājiniece Vācija sacentīsies ar pasaules čempioni Kanādu.

Tieši Vācijas izlase otrdien izšķirošajā A apakšgrupas spēlē ar 4:3 pēcspēles metienu sērijā pieveica Latviju un iekļuva ceturtdaļfinālā, nosūtot pretiniekus uz mājām.

Vēl trešdien Krievijas izlase saskārās ar nopietnām problēmām ar izkļūšanu no Ķelnes. Uz Parīzi komandas vadība bija nolēmusi doties ar vilcienu, tomēr vagonu tehnisku iemeslu dēļ valstsvienībai dzelzceļa stacijā nācās uzkavēties vairākas stundas. Cīņā pret čehiem Krievija uzskatāma par favorīti, jo šajā pasaules čempionātā tā demonstrē teicamu sniegumu, lai gan A apakšgrupas noslēdzošajā mačā nācās piekāpties ASV un palikt otrajai. Šī izlase ir turnīra rezultatīvākā komanda, turklāt labākā arī vairākuma izmantošanā.

Tikmēr Čehija palika trešajā vietā B apakšgrupā, bet pie medaļām šī komanda nav tikusi četrus pasaules čempionātus pēc kārtas, lai gan divos no tiem (2014.gadā Minskā un 2015.gadā Prāgā) tika sasniegts pusfināls. Krievijas hokejisti Minskā kļuva par pasaules čempioniem, bet nākamajos divos turnīros iegūts attiecīgi sudrabs un bronza.

Savukārt talantīgā ASV komanda, kas pārspēja Krieviju cīņā par pirmo vietu A apakšgrupā, pērn zaudēja krieviem cīņā par bronzu, bet iepriekšējos četros turnīros iegūtas divas trešās vietas.

B apakšgrupā tikai ceturto vietu ieguvusī Somijas valstsvienība pērn kļuva par pasaules vicečempioni, finālā atzīstot Kanādas pārākumu, turklāt sudrabs tika iegūts arī 2014.gadā Minskā. Iepriekšējo reizi par planētas meistarīgāko komandu šī izlase kļuva 2011.gadā.

No šīs dienas vakara spēļu dalībniecēm Šveices izlase, kas B apakšgrupā bija otrajā pozīcijā, 2013.gadā parūpējās par sensāciju un pasaules čempionātā izcīnīja sudrabu. Kopš tā laika šveiciešiem gan vairs nav klājies tik sekmīgi, jo nākamajos trijos turnīros tikai vienreiz izdevies aizkļūt līdz ceturtdaļfinālam.

Tikmēr krietni titulētākie zviedri, kuri A apakšgrupā bija trešie, pēdējos divos pasaules čempionātos apstājušies jau ceturtdaļfinālā, bet par labāko tā iepriekšējo reizi kļuva 2013.gadā, finālā pārspējot tieši šīs dienas pretiniekus Šveici.

Viena no šī pasaules čempionāta mājiniecēm Vācija, kas rudenī Latvijai aizlika priekšā kāju arī olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā un planētas meistarsacīkšu B grupā beigās ieguva ceturto vietu. Vāciešiem pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu izdevies sasniegt otro gadu pēc kārtas, bet pērn šajā fāzē ar 1:4 nācās piekāpties Krievijai.

Savukārt B apakšgrupā uzvarējusī Kanāda par pasaules čempioni kļuvusi jau iepriekšējos divus gadus.

Pasaules čempionāta pusfinālu izspēle notiks sestdien, kamēr cīņas par medaļām gaidāmas svētdien.

Jau pusfinālā iespējama divu galveno favorīšu Kanādas un Krievijas tikšanās. Kanādieši šajā turnīrā cenšas panākt krievus izcīnītajos pasaules čempionāta zeltos. Krievija par labāko planētas meistarsacīkstēs kļuvusi 27 reizes, taču 22 gadījumos tā pie šāda panākuma tika kā PSRS izlase.

Savukārt otrā pusfinālā ASV un Somijas pāra uzvarētāja sacentīsies pret Šveici vai Zviedriju.

Pasaules čempionātā kopumā startējušās 16 komandas sākotnēji tika sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantēja septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpina cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas - Itālija un Slovēnija - ir spiestas pamest augstāko divīziju.

Viņu vietā nākamajā gadā nāks Austrija un Dienvidkoreja, kuras ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, piedevām korejieši nākamgad elites grupā spēlēs pirmo reizi vēsturē.

Latvijas izlase šo pasaules čempionātu noslēgusi ar iegūtu desmito vietu.

Tags

Hokejs Hokejs 2017 Pasaules čempionāts Pasaules čempionāts hokejā

Comment Form