Pasaules hokeja čempionāts. Desmitā spēļu diena (teksta tiešraides arhīvs)

Pasaules hokeja čempionāts Minskā tuvojas izšķirošajiem brīžiem cīņā par vietu ceturtdaļfinālā. Svētdien Minskā tika aizvadītas četras spēles.

Portāls "Delfi" piedāvāja lasītājiem teksta tiešraidi par spēlēm Minskā.

Pasaules hokeja čempionāts. 18.maijs
Krievija - Vācija 3:0. Spēle noslēgusiesVārtu guvēji: Vadims Šipačovs (43:58 min., vair.), Sergejs Širokovs (50:10 min.), Viktors Tihonovs - -Noraidījumi: Deniss Deņisovs (2 min., 4:27), Jevgeņijs Medvedevs (2 min., 12:38), Sergejs Plotņikovs (2 min., 38:25) - Markuss Kinks (2 min., 10:24), Morics Millers (2 min., 10:24), Aleksandrs Veiss (2 min., 17:29), Franks Hordlers (2 min., 37:22), Franks Hordlers (2 min., 39:47), Markuss Kinks (2 min., 43:52)Metieni: 28 (10, 10, 8) - 23 (9, 9, 5)
Čehija - Norvēģija 1:0. Spēle noslēgusiesVārtu guvēji: Vladimirs Sobotka (00:39 min.) - - Noraidījumi: Ondržejs Vitaseks (2 min. - 10:22), Romāns Červenka (2 min. - 21:19), Petrs Zamorskis (2 min. - 48:10), Jaromirs Jāgrs (2 min. - 56:00) - Matiss Olimbss (2 min. - 17:30), Henriks Odegārds (2 min. - 33:33), Matss Trigss (2 min. - 38:38), Robins Dalstroms (2 min. - 48:10)Metieni: 39 - 20
Krievija - Vācija 3:0. Spēle noslēgusies
Krievija - Vācija 3:0Vācija vairākumā noņēma arī vārtsargu, ko izmanto Krievija - turnīra rezultatīvākais spēlētājs Viktors Tihonovs iemet tukšos vārtos
Krievija - VācijaNepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Krievijai noraidījums. Vācijai iespēja saasināt cīņu pašā izskaņā.
Čehija - Norvēģija 1:0. Spēle noslēgusies.
Čehija - NorvēģijaČetras minūtes pirms pamatlaika beigām Jāgrs atstāj Čehiju mazākumā.
Krievija - Vācija 2:0Sergejs Širokovs gūst skaistus vārtus, ietur lielu pauzīti un ar precīzu plaukstas metienu - "devītniekā".!
Krievija - VācijaOvečkins palicis uz ledus pēc vācieša spēka paņēmiena laukuma vidū. Tiesneša roka tobrīd nebija pacelta.Krievijas izlases kapteinis ar palīdzību tikai atstāj laukumu un dodas pa taisno uz ģērbtuvēm.
Čehija - Norvēģija 1:0Čehija pamatīgi "spiež" norvēģus. Norvēģijas vārtsargam jāatvaira metiens pēc metiena. Tāpat arī ripa trāpījusi pa vārtu stabu.
Krievija - Vācija 1:0Tiesneši atkal piespriež sodu, bet nezina, kuram. Vācija paliek mazākumā. TIesneši uz soliņu aizsūta Kinku, bet pārkāpumu veica cits hokejists.Un Krievija dažās sekundēs izmanto vairākumu - Šipačovs iemet tukšos vārtos, kamēr vārtu priekšā ir burzma, un vācu vārtsargs Grubauers ir nosegts.
Krievija - Vācija 0:0. Sācies 3.periods
Čehija - Norvēģija 1:0. Sācies 3.periods
Krievija - Vācija 0:0. Noslēdzies 2.periods
Čehija - Norvēģija 1:0. Noslēdzies 2.periods.
Krievija - Vācija Atkal noraidījums - Vācijas kapteinis Hordlers bīstami nospēlēja ar augsti paceltu nūju.
Krievija - VācijaPlotņikovs neatļauti "ielīmē" apmalē vācieti Krīgeru un saņem noraidījumu. Atkal Znaroks neapmierināts ar tiesnešu rīcību.
Krievija - VācijaVācu kapteinis Hordlers iesit pa rokām Šipacovam un saņem sodu.
Čehija - Norvēģija.Čehija aizvadīja vairākumu, kurā pavisam nedaudz pietrūka, lai gūtu vārtus. Pēc vairākuma čehiem atkal liels pārsvars laukumā.
Krievija - Vācija2.periodā jāspēlē mazāk par septiņām minūtēm, un Vācijas aizsardzībai pagaidām ir izdevies apturēt "sarkano mašīnu". Znaroka vadītajai izlaseri ļoti bīstami momenti pat īpaši nav bijuši šajā spēlē, Vācija diktē notikumus laukumā, un veido ļoti bīstamus pretuzbrukumus.
Čehija - Norvēģija.Norvēģija tika pie iespējas izpildīt soda metienu, kurā Kens Andrē Olimbs nespēja gūt vārtus, jo Aleksandrs Salāks meistarīgi nospēlēja ar nūju.
Čehija - NorvēģijaNorvēģijai bijušas vairākas iespējas atspēlēties. Vienā epizodē Čehijas vārtsargam Salākam vajadzēja izvairīties no ripas, kas atsitās pret bortu, lai tā neielidotu vārtos.
Čehija - Norvēģija 1:0. Sācies 2.periods
Krievija - Vācija 0:0. Sācies 2.periods
Krievija - Vācija 0:0. Noslēdzies 1.periods
Čehija - Norvēģija 1:0. Noslēdzies 1.periods.Čehijas pārsvars laukumā mazinājās, taču tad viņi ieguva vairākumu, taču to nerealizēja.
Krievija - VācijaUz ledus paliek Širokovs, Krievijas treneri pieprasa piešķirt sodu. Tiesneši pēc lielām pārdomām soda Veisu, kurš pat īsti nepārkāpa noteikumus, vienkārši sāpīgi dabūja ciest Širokovs. Un sašutis bija arī Znaroks, kurš savu hokejistu līdzīgus izgājienus gan nekritizē.
 Čehija - NorvēģijaNorvēģija ieguva pirmo vairākumu šajā mačā, un izveidoja pāris vārtu gūšanas momentus. Tomēr atsākoties spēlei vienādos sastāvos, Čehija atkal laukumā darbojas ļoti pārliecinoši.
Krievija - VācijaVācija izcili aizstāvējās lielajā mazākumā, un uzreiz pē tam Krievija pārkāpj noteikumus
Krievija - Vācija Krievija ar grūtībām nosargāja vārtus mazākumā, bet tagad jau Krievijai būs vairākums. Interesanti, ka tiesneši ilgu laiku meklē vainīgo un iemeslu, kādēļ tika pacelta roka. TIenseši pieņem vēl dīvaināku lēmumu - divi vācieši dodas uz soliņa, Vācija paliek trijatā!!! Pat video režisori nespēj atrast noteikumu pārkāpumus, ko fiksējuši soģi
Krievija - VācijaKrievijai noraidījums
00:39 min. Čehija - Norvēģija 1:0Čehija atklāj mača rezultātu jau 39.spēles sekundē. Vladimirs Sobotka vārtu priekšā ieguva atlekušo ripu un guva pirmo "golu" mačā.
Čehija - Norvēģija. Spēle sākusies.
Krievija - Vācija. Spēle sākusies
Šodien vēl atlikušas divas spēles: 20:45 Krievija – Vācija 20:45 Čehija - Norvēģija
Kanāda - Zviedrija 3:2. Spēle noslēgusies. Vārtu guvēji: Brejdons Šens (53:52 min.), Kevins Bieksa (27:46 min. - vair.), Raiens Eliss (62:24 min.)- Joakims Lindstroms (13:49 min.), Linuss Klasens (21:06 min.)Noraidījumi: Ēriks Gudbransons (2 min. - 05:25 min.), Džoels Vords (2 min. - 32:20), Neitens Makkinons (2 min. - 36:57), Tailers Maiers (2 min. - 43:57), komandas sods (2 min. - 50:24) - Tims Eriksons (2 min. - 09:02), Niklass Andersens (2 min. - 11:31), Ēriks Gustavsons (2 min. - 25:55), Niklass Burstroms (2 min. - 29:07), Linuss Klasens (2 min. - 40:00), Jimmijs Ēriksons (2 min. - 41:09) Metieni: 31 - 32
ASV - Somija 3:1. Spēle noslēgusiesVārtu guvēji: Broks Nelsons (00:19 min.), Tailers Džonsons (46:42 min.), Tailers Džonsons (59:14 min., tukšos vārtos) - Tūka Mantila (56:46 min.)Noraidījumi: Dens Dekeizers (2 min., 12:42), Tomijs Vingelss (2 min., 13:47), Tomijs Vingelss (2 min., 33:45), Sets Džonss (2 min., 47:06), Džimijs Heiss (2 min., 53:11) - Tūka Mantila (2 min., 9:32), Tūka Mantila (2 min., 20:39), Jere Karalahti (2 min., 31:41), Ate Ohtama (2 min., 33:45)Metieni: 24 (9, 8, 7) - 23 (2, 8, 13)
Kanāda - Zviedrija 3:2. Spēle noslēgusiesZviedrijas spēlētāja metienu atvairīja Bens Skrivens, un tam uzreiz sekoja Kanādas pretuzbrukums, kurā uz vārtu priekšu izgāja aizsargs Raiens Eliss, un pēc piespēles ievirzīja ripu vārtos.
Kanāda - Zviedrija 2:2. Sācies pagarinājums.
ASV - Somija 3:1. Spēle noslēgusiesAmerikāņi praktiski nodrošina sev vietu izslēgšanas turnīrā, bet Somijai ir ļoti nelielas cerības iekļūt "play off".
Kanāda - Zviedrija 2:2. Noslēdzies pamatlaiks
ASV - Somija 3:1Somi nomainīja vārtsargu un uzreiz amerikāņi iemet tukšos vārtos
Kanāda - ZviedrijaAbas komandas turpina pelnīt noraidījumus un nerealizēt vairākumus. Kanāda divas reizes pēc kārtas palika mazākumā, bet Zviedrijai neizdevās pārspēt vārtsargu Skrivensu.
56:46 min. ASV - Somija 2:1Pēc Mantilas metiena ripa trāpa pa amerikāņu nūju un ielido vārtos. Interesanti, ka pirms tam pāris epizodēs somiem neizdevās iemest tukšos vārtos, un tieši nūjas glāba amerikāņus no vārtu zaudējuma. Ne šoreiz....
Kanāda - ZviedrijaKanādai trešās trešdaļas sākumā bija "lielais" vairākums. Lai arī izdevās darboties uzbrukuma zonā, tomēr zviedru mazākuma brigāde bija uzdevumu augstumos un nosargāja savus vārtus.
ASV - Somija 2:0.Džonsons vidus zonā uztvēra ripu, iegāja somu zonā un ar plaukstas metienu raida ripu precīzi devītniekā
ASV - Somija 1:0. Sācies 3.periods
Kanāda - Zviedrija 2:2. Sācies 3.periods.
Kanāda - Zviedrija 2:2. Noslēdzies 2.periods.
ASV - Somija 1:0. Noslēdzies 2.periods
Zviedrija - KanādaAbas komandas apmainās ar iespējām vairākumos. Gan Kanādai, gan Zviedrijai vairākuma izspēle ir laba, bet šajos gadījumos tā nav rezultatīva.
ASV - SomijaInteresants moments - ASV izlase ņem pārtraukumu. Iespējams, ka tiesneši arī "piespieda" paņemt, jo amerikāņi kaut kā ilgi mainījās un diskutēja kaut ko.
Kanāda - Zviedrija 2:2. Kanāda ieguva vairākumu, un tajā darbojās ļoti aktīvi, izveidojot vairākus momentus. Tad ar spēcīgu metienu no distances izcēlās Kevins Bieksa, panākot izlīdzinājumu mačā.
Kanāda - Zviedrija 1:2. Kanāda metās uzbrukumā, lai atspēlētos. Huberdo metienu atvaira Nīlsons, bet tad seko arī Šena metiens, un ripa lido vārtos no zviedru vārtsarga muguras.
Kanāda - Zviedrija 0:2. Kanāda ar rupjām kļūdām sāk 2.trešdaļu. Zviedrijas uzbrukumā vārtu priekšā viens tika atstāts Linuss Klasens, un viņš raidīja ripu vārtos.
Kanāda - Zviedrija 0:1. Sācies 2.periods
ASV - Somija2.perioda sākumā amerikāņiem vairākums
ASV - Somija 1:0. Sācies 2.periods
Kanāda - Zviedrija 0:1. Noslēdzies 1.periods.
ASV - Somija 1:0. Noslēdzies 1.periods
Kanāda - Zviedrija Brejdens Šens izdarīja lielisku piespēli Džonatanam Huberdo, kurš izgāja viens pret vārtsargu un nopelnīja soda metienu. "Bullīti" viņš izpildīja meistarīgi, bet Zviedrijas vārtsargs Nīlsons spēja pēdējā brīdī apturēt ripas slīdēšanu vārtos.
ASV - SomijaSomi divreiz izspēlē līdz tukšiem vārtiem, bet abas reizes neizdodas trāpīt tukšos vārtos
13:49 min. Kanāda - Zviedrija 0:1Pēc iemetiena ripa nonāca pie Joakima Lindstroma, kurš neviena netraucēts raidīja ripu kanādiešu vārtos no tuvas distances.
ASV - SomijaVēl viens pārkāpums amerikāņiem - ASV izlase uz 55 sekundēm paliek trijatā
Kanāda - Zviedrija.Kānādai īsā laika periodā bija divi vairākumi, kuros izdevās izdarīt lielu spiedienu uzbrukumā, tomēr neizdevās raidīt ripu zviedru vārtsarga Nīlsona vārtos.
ASV - SomijaSomija izturēja mazākumu, bet tad amerikāņi pārkāpj notiekumus un paliek mazākumā.
9:32 min. ASV - SomijaSomu centieni pārņemt iniciatīvu beidzas ar pašu kļūdu - Somija paliek mazākumā
Zviedrija - KanādaCīņa par A grupas līderpozīciju sākusi aizraujošā cīņā. Komandām ir iespējas gūt vārtus, taču tās nav izmantotas. Tad Zviedrijai bija vairākums, kurā kanādai izdevās nosargāt savus vārtus neskartus. Turpinājumā atkal pie abu komandu vārtiem ir vārtu gūšanas momenti, taču metieni pa vārtiem vairāk ir Zviedrijai.
00:19 min.ASV - Somija 1:0.Spēle sākusies, un amerikāņi gūst kuriozus vārtus! Ripa trāpīja pa stiklu un atleca somu vārtu priekšā, bet Somijas vārtsargs Rinne ripu gaidīja aiz vārtiem - Brūks Nelsons tikai pielika nūju
Zviedrija - Kanāda. Spēle sākusies
Kamēr nav sākušās spēles, var aplūkot nākamo spēļu kalendāru un novērtēt izlašu izredzes iekļūt ceturtdaļfinālāhttps://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/kalendars-rezultati/
Pēc nepilnām 15 minūtēm sāksies divas pirmās spēles, un kādas!!!Kanāda - Zviedrija (cīņa par pirmo vietu A grupā)!ASV - Somija (cīņa par vietu ceturtdaļfinālā)
Šodien Minskā turpinās diskusijas par Girgensona rīcību iepriekšējā mačā pret Krievijuhttps://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/video/video-girgensona-nesportiskais-izgajiens-spele-pret-krieviju.d?id=44503572
Sveicināti Latvijas masveidīgākajā sportiskajā dienā - "Nordea" Rīgas maratons noskriets, tagad laiks hokejam!https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/pasaules-hokeja-cempionats-turpinas-ar-cetram-spelem.d?id=44505174