Pasaules hokeja čempionāts: pirmo ceturtdaļfināla spēļu apskats
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Pasaules hokeja čempionātā ceturtdien, 25. maijā, sākas ceturtdaļfināla cīņas, un vispirms pēcpusdienā Tamperē ASV pārspēja Čehijas valstsvienības, savukārt "Arēnā Rīga" Šveice zaudēja Vācijai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Portāls "Delfi" piedāvāja maču teksta tiešraidi.

Pasaules hokeja čempionāts: ASV – Čehija, Šveice – Vācija
ASV – Čehija 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)Vārtu guvēji: Mets Koronato (12:04 min., 1:0), Niks Perbikss (28:53 min., 2:0), Katers Gotjē (49:57 min., 3:0) – -Soda minūtes: 4 – 2Metieni pa vārtiem: 34 – 15
Šveice – Vācija 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)Vārtu guvēji: Jonass Zīgentālers (20:43 min., 1:1) – Maksimilians Kastners (6:25 min., 0:1), Džons Peterka (37:51 min., 1:2), Niko Šturms (38:37 min., 1:3)Soda minūtes: 8 – 29 Metieni pa vārtiem: 30 (12+9+9) – 23 (10+9+4)
Pirmās divas pasaules čempionāta spēles noslēgušās. Drīz jau Latvijas izlase kāps uz ledus, lai mēģinātu parūpēties par vēl kādu labu rezultātu. 
Šveice – Vācija 1:3 (0:1, 1:2, 0:0). Spēle noslēgusies. Vācijas izlase parūpējas par pārsteigumu. Tieši Rīgā 2021. gadā tā arī iekļuva pasaules čempionāta pusfinālā. 
59:10 min. Noraidījums Vācijas izlasē. Par ripas izmešanu ārpus laukuma sodīts Ēls. Šveices atspēlēšanās maz ticama, bet iespējas uzlabojas. 
Šveices izlase mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet pirmais uzbrukuma mēģinājums bija neveiksmīgs. Vācieši teju guva ceturtos vārtus, taču pēc metiena no neitrālās zonas ripa trāpīja pa stabu. 
Šveices izlase pieprasa pusminūtes pārtraukumu. 
Šveices izlase aizvadītajās minūtēs vairs nav spējusi apdraudēt Vācijas izlases vārtus. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām. 
Hišīrs uzņēmās iniciatīvu un pieturēja ripu, bet tad apslidoja vārtus un gribēja trāpīt vārtu apakšējā stūrī, taču Nīderbergers nospēlēja precīzi. Brīdi pēc tam viņš atvairīja vēl vienu metienu.
Vienā no retajiem Vācijas izlases uzbrukumiem tika radīti draudi Majera sargātajiem vārtiem. Iestājās neliels apjukums, kad ieskanējās vārtu guvuma sirēna, bet šoreiz tai nebija pamats.  Atkārtojumā bija redzams, ka ripu trāpīja pa abiem vārtu stabiem, bet Stahovjaks ar atkārtotu metienu raidīja to garām. 
ASV - Čehija 3:0. Spēle noslēgusies - amerikāņi gūst pelnītu uzvaru un sasniedz pusfinālu!
Šveices un Vācijas izlases dueli "Arēnā Rīgā" klātienē vēro 2896. Maksimāli šajā pasaules čempionātā arēnā var satilpināt 9200 skatītājus.  
Šveices izlasei turpināja neveikties uzbrukumā. Mozeram vārtu priekšā tika adresēta piespēle, bet viņš netrāpīja pa ripu un ievirzīja tukšajā vārtu apakšējā stūrī. 
Trīsarpus minūtes līdz beigām čehi nomaina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.
Vēl piecas minūtes ASV un Čehijas izlašu cīņas pamatlaikā. Čehi ir ārkārtīgi bezzobaini un vispār nespēj nostiprināties pretinieku zonā.
Fiala vārtu priekšā apdraudēja pretinieku vārtus. Šveices izlases ofensīva tikai pieaug. 
Šveices uzbrukumā Ričards vārtu priekšā divas reizes pēc komandas biedra metiena mēģināja ripu iebakstīt Vācijas vārtos. Tad Fora spēcīgu meta ripu garām vārtiem. 
Šveices hokejisti atkal apņēmīgi sāka trešdaļu, taču ilgu laiku noturēties uzbrukuma zonā viņiem neizdevās. Līdz ar to Vācijai bija iespējas pretuzbrukumos. 
Šveice – Vācija 1:3. Sācies 3. periods. Šveices izlase mēģinās izvairīties no negaidīta mača iznākuma, atceroties tās dominanci grupu turnīrā. 
49:57 min. ASV - Čehija 3:0Amerikāņi atkal gūst vārtus pēc iemetiena un piesakās uz pusfinālu! ASV hokejisti atkal uzvar iemetienā, un Katers Gotjē ar spēcīgu metienu raida ripu vārtu devītniekā.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1661754483364499456
Čehija vairākumu atkal neizmanto. Tā laikā pats netiek izveidots nekas bīstams.
43:44 min. Noraidījums ASV izlasē.Šons Farels atstāj komandu mazākumā.
Jau pirmajās sekundēs starp diviem spēlētājiem izskrien Romans Červenka, bet Desmits glābj.
ASV - Čehija 2:0. Sācies 3. periods. Vai čehi spēs lauzt cīņas gaitu?
Šveice – Vācija 1:3. Noslēdzies 2. periods
38:37 min. Šveice – Vācija 1:3Vācija mazākumā dubulto savu pārsvaru. Šveices izlase zaudēja iemetienā savā uzbrukuma zonā, un Vojtehs Stahovjaks devās pretuzbrukumā divi pret vienu pa kreiso malu. Viņam netālu bija Niko Šturms, kurš saņēma piespēli un meta ripu vārtos. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1661748546276835330
38:14 min. Noraidījums Vācijas izlasēZūbers pie laukuma apmales bloķēja pretspēlētāju un atstāja savu komandu mazākumā. 
37:51 min. Šveice – Vācija 1:2.Vācijas hokejisti pēc izturētā mazākuma devās uzbrukumā un veidoja pozicionālu izspēli. Džons Peterka saņēma piespēli no Dominika Kahūna un izdarīja ļoti precīzu metienu virs Roberta Majera kājsarga un zem atsitējcimda.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1661747586368409603
Šveices izlase vairākumā izdarīja spiedienu uz pretinieku vārtiem, taču izveidotie momenti ilgu laiku nebija pietiekami bīstami. Pēdējā minūtē Nīderbergers tika galā ar Fialas mēģinājumu gūt vārtus.  
ASV- Čehija 2:0. Noslēdzies 2. periods.
Tribīnes Tamperē diezgan tukšas. Acīmredzot Čehijas līdzjutēji labprātāk izvēlējušies palikt Rīgā, ne braukt uz Tamperi.
Čehija pēdējās minūtēs atkal aktivizējusies. Burzmā no tuvas distances čehi teju gūst pirmos vārtus. Pagaidām viņiem joprojām nullīte.
31:01 min. Noraidījums Vācijas izlasē.Vāciešiem ar uzbrukuma veidošanu neveicās, tad šveicieši pretinieku zonā pie apmales turēja ripu, kas sadusmoja Moricu Zaideru, kurš pieslidoja un iegrūda apmalē pretinieku. Viņam pēc video izskatīšanas piesprieda 5+20 minūšu noraidījumu līdz spēles beigām.https://twitter.com/SEllisHockey/status/1661743893883555840 
Čehija atkal pazaudējusi spēles pavedienu. Pagaidām šai izlasei nav nekādu argumentu ASV spēlei. Visu gan varētu mainīt vieni gūti vārti.
39:45 min. Noraidījums Šveices izlasē. Šveice vēlreiz paliek mazākumā un vēlreiz par nūjas nesavaldīšanu. Šoreiz sodīts Korvi. 
ASV neizdodas izmantot vairākumu, kaut gan teju visu tā laiku atradās pretinieku zonā.
Šveices izlase mazākumā darbojās ļoti kompakti un vāciešiem bija grūtības kaut ko izveidot vārtu tuvumā. Majers ar izdarītajiem metieniem tika galā pietiekami droši, lai pretinieki netiktu pie atkārtotām iespējām. 
30:14 min. Noraidījums Čehijas izlasē.Mihals Kempnijs tur pretinieku un nopelna divas minūtes neīstajā brīdī.
44:23 min. Noraidījums Šveices izlasē. Vācijas hokejists Kasters laukumu pameta ar asiņojošu seju, kad viņam ar nūju iesita Andress Ambils. Pirms tam abu komandu hokejisti vēl saķērās. Tiesneši izvērtēja video atkārtojumu un piesprieda Ambilam 2+2 minūšu sodu. 
28:53 min. ASV - Čehija 2:0Amerikāņiem izdodas lielisks metiens pēc iemetiena - ripa zilās līnijas tuvumā nonāk pie Nika Perbiksa, kurš ar ļoti precīzu raidījumu cauri spēlētāju burzmai dubulto ASV pārsvaru.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1661741896514019328
Salīdzinot ar pirmo periodu, čehi ir uzņēmuši apgriezienus un biežāk met pa vārtiem, tomēr pagaidām nav izdevies uzlauzt Desmita vārtus.
Vācijas izlase pēc ielaistajiem vārtiem izveidoja vienu momentu uzbrukumā, bet pēc tam šveicieši atgriezās uzbrukuma zonā, kurā Hišīrs teju ievirzīja ripu zem vārtu pārliktņa. 
Čehija otro periodu sākusi ļoti apņēmīgi. Teicami pāris epizodēs darbojies vārtsargs Desmits.
20:47 min. Šveice – Vācija 1:1Šveices izlase ātri pēc trešdaļas sākuma izlīdzināja spēles rezultātu. Šveicieši noturēja ripu uzbrukuma zonā un sāka pozicionāli izspēlu, kuras noslēgumā Kevins Fiala atrada Jonasu Zīgentāleru, un viņam izdevās precīzs metiens tuvējā vārtu augšējā stūrī.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1661738203580366848
Šveice – Vācija 0:1. Sācies 2. periods
ASV - Čehija 1:0. Sācies 2. periods!
Šveice – Vācija 0:1. Noslēdzies 1. periodsŠveices hokejisti trešdaļu noslēdza ar labiem uzbrukumiem, tomēr Nīderbergers vārtos spēlēja droši.
ASV - Čehija 1:0. Pirmais periods noslēdzies.
Pie abu komandu vārtiem aizvadītajās minūtēs bijuši vārtu gūšanas momenti. Šveicieši steidzīgi cenšas atjaunot līdzsvaru uz rezultāta tablo, bet vācieši spēlē uz pretuzbrukumiem. 
Amerikāņi spēlē sev raksturīgo moderno hokeju - ir ātri, agresīvi un nepiekāpīgi. Čehiem bieži ir grūti tikt līdzi un izsekot pretinieku kustībām.
11:35 min. Noraidījums Šveices izlasē.Šveice izteikti sāka izdarīt metienus no distances, tomēr tad vācieši devās pretuzbrukumā, kurā nopelnīja sev vairākumu. Marti pārkāpa noteikumus un devās izciest divu minūšu sodu. 
12:04 min. ASV - Čehija 1:0Amerikāņiem izdodas izveidot ilgstošu uzbrukumu, kas vainagojas gūtiem vārtiem. Apgriezienā spēcīgu metienu izpilda Mets Koronato, ripa pāris reizes atsitas pret čehu slidām un atrod ceļu vārtos.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1661731409214713859
Čehijas izlase šajā turnīrā līdz šim izmantojusi katru trešo vairākumu, taču šis paliek neizmantots.
Šveices izlases vārtsargs Majers vēlreiz nenospēlēja droši, kad vācieši izdarīja ātru metienu pēc ātras ieiešanas uzbrukuma zonā. Mirkli vēlāk Vācijas izlases vārtsargs Nīderbergers tika galā ar metienu, neraugoties uz to, ka viņam priekšā stāvēja divi laukuma spēlētāji.   
8:57 min. Noraidījums ASV izlasē.Uzbrukuma zonā amerikāņiem noraidījumu nopelna Dilans Sambergs.
Mača septītajā minūtē Čehija izveido pirmo nopietnu vārtu gūšanas momentu - Dominiks Kubalīks izskrien uz ASV vārtiem, bet ar viņa spēcīgo metienu galā tiek vārtsargs Keisijs Desmits.
6:25 min. Šveice – Vācija 0:1Vācijas izlasei izdevās ilgs uzbrukums, un tajā ļoti bīstamu metienu izdarīja Marcels Nēbelss, bet vārtsargs Roberts Majers ripu atvairīja. Brīdi vēlāk Vācijas izlase vēlreiz no savas zonas sāka uzbrukumu, kurā Kajs Vismans piespēlēja Maksimilianam Kasteram, un viņš izdarīja tālu metienu pa vārtiem. Ripu vārtsargs izlaida starp kājsargiem, un tā lēni ieslīdēja vārtos.   https://twitter.com/IIHFHockey/status/1661727267293392898
Mača ievadā Šveices izlase uzreiz pārņēma ripas kontroli un mēģināja nostiprināties uzbrukuma zonā, taču darīja to bez lieliem riskiem. Vāciešiem izdevās apdraudēt vārtus pretuzbrukumā. 
Pirmās četras minūtes ASV un Čehijas cīņā ir aizvadītas. Komandas pagaidām spēlējušas uzmanīgi, neradot vārtu gūšanas iespējas.
Šveice – Vācija 0:0. Spēle sākusies
ASV - Čehija 0:0. Spēle Tamperē sākusies!
Pirms spēles "Arēnā Rīga" tribīnas nevar nosaukt pat par pustukšām. Noteikti vēl kāds bariņš ļaužu vēl bauda dzērienus un ēdienus gaiteņos, tomēr klātienes skaits nebūs liels. Uz Latvijas un Zviedrijas maču gan būs pavisam cits stāsts. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/uz-latvijas-zviedrijas-ceturtdalfinalu-pardotas-visas-biletes.d?id=55565678
ASV un Čehijas izlases pieteikumos lielu pārsteigumu nav. Amerikāņiem jāspēlē bez diskvalificētā Maikla Eisimonta. 
Šveices izlasē šajā mačā nepiedalīsies viens no uzbrukuma līderiem Deniss Malgins, kurš izlaida arī iepriekšējo maču pret Latviju. Savukārt Vācijas izlasē malā palicis Manuels Vīderers, kurš piedalījies četrās spēlēs šajā čempionātā.
"Arēnā Rīga" šodien notiks pēdējās divas spēles šajā pasaules čempionātā, pirms izšķirošās cīņas par medaļām pārceļas uz Tamperi. Dienas pirmajā mačā Rīgā tiekas Šveices un Vācijas valstsvienības, bet vakarā vietējiem līdzjutējiem būs saldais ēdiens - Latvija pret Zviedriju. Savukārt Tamperē vispirms savā starpā spēkosies ASV un Čehija, bet vakarā risināsies aizvadīto gadu fināla atkārtojums starp Somijas un Kanādas izlasēm. 

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.